• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HZShalas növényese

Egy áldott jó fórumtag segítségével (1000 köszönet Orpheus!!) új taggal bővült az akváriumom flórája. Egy szőlőtőkére kötözve költözött be egy kis pamacs Fissidens fontanus. Remélem gyorsan benövi a neki fenntartott röpke 10-20centit... :)
1003002large.jpg
 
Gratulálok az akihoz! Nagyon tetszik a HM bokrod, szépen van nyírva. Nem sinyli meg a heti nyírást? Tud megfelelően regenerálodni? Azért kérdem mert nekem is van és most kezdeném nyírni, de azt olvastam hogy streszes lesz a növény nyírás után. Szeretném ha ilyen szép bokrom lenne nekem is. Gyönyörű lett a mohás kép!
 
Ezeket a mohákat mostanság angoloknál és malájoknál is láttam, hogy superglue ragasztóval nyomják oda a fához. Csak mint érdekesség írtam. :thumbup:

Nagyon szép a fissidens. Remélem nekem is jut belőle ;)
 
Cecska said:
Gratu. a növényhez!
Nagyon szép növény és a kép is jó!! ;) :thumbup:

Köszönöm :) A szép növény Orpheus érdeme, a fénykép a ritka kivétel ami valami okból szerintem is jól sikerült..

kocsa said:
Gratulálok az akihoz! Nagyon tetszik a HM bokrod, szépen van nyírva. Nem sinyli meg a heti nyírást? Tud megfelelően regenerálodni? Azért kérdem mert nekem is van és most kezdeném nyírni, de azt olvastam hogy streszes lesz a növény nyírás után. Szeretném ha ilyen szép bokrom lenne nekem is. Gyönyörű lett a mohás kép!

A HM az első nagy nyírás után valóban megsértődött . Egy jó hétig nem nagyon nőtt, sőt kicsit el is ment a szine. Fakós zöldesbarnás lett. De a következő nyírást már sokkal jobban viselte. Úgy látszik megszokás kérdése :)

viktorlantos said:
Ezeket a mohákat mostanság angoloknál és malájoknál is láttam, hogy superglue ragasztóval nyomják oda a fához. Csak mint érdekesség írtam. :thumbup:

Nagyon szép a fissidens. Remélem nekem is jut belőle ;)

Én lennék a legboldogabb ha már ott tartanánk, hogy szét kell szedni a mohát , mert már benőtte a neki szánt helyet...De ha Orpheusnak elfogy és lemaradsz róla, természetesen semmi akadálya ;)

Jani 614 said:
Sziasztok.Szép az aki,nekem nagyon tetszik a zöld és piros növény kompozíciója!Üdv jani. :thumbup:

Köszönöm. Nekem is nagyon tetszett a piros papagájvirág, de valaki nagyon találóan fogalmazott amikor azt írta, hogy az egy átok... Igaza volt. Milliónyi mellékgyökeret ereszt , idővel kezelhetetlenné vált és szerintem csúnyácska is úgy. Így aztán mennie kellett..Azóta is keresek valami pirosass növényt ami nem növeszt annyi kis mellékgyökeret, de még nem igazán sikerült rátalálni. Talán a rotala wallichii, de élőbe még nem láttam.
 
Végül is az akvárium megszűnt és átalakult a második növényesemnek. A befejezett akváriumokhoz szerettem volna ezt rakni,csak még nem tudom ,hogy is kell... :oops:
 
hzshalas said:
Végül is az akvárium megszűnt és átalakult a második növényesemnek. A befejezett akváriumokhoz szerettem volna ezt rakni,csak még nem tudom ,hogy is kell... :oops:

Nyiss ott is egy új topicot az akival nevével és egy kis összefoglalót írj róla. Adatok, mit történt, képek ilyen volt ilyen lett stb. ;)
 
Pár eltűnt képet pótolok. Jó ránézni hol kezdődött :)
 

Attachments

  • 100_2775.jpg
    100_2775.jpg
    294.4 KB · Megtekintések: 26
  • 100_2871.jpg
    100_2871.jpg
    391.7 KB · Megtekintések: 17
  • 100_2885.jpg
    100_2885.jpg
    493.1 KB · Megtekintések: 17
  • 100_3002.jpg
    100_3002.jpg
    323 KB · Megtekintések: 17
  • 100_2973.jpg
    100_2973.jpg
    505.8 KB · Megtekintések: 15
  • 100_2899.jpg
    100_2899.jpg
    232.2 KB · Megtekintések: 16
  • 100_3013.jpg
    100_3013.jpg
    246.8 KB · Megtekintések: 24
Back
Oldal tetejére