• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Régi vágyam

Szabó Henrik

Bölcs Ent
Sziasztok
Ismét eljött az ideje, hogy egy kicsit engedjünk az érzékeknek.
Régi vágyam egy holland akvárium. Ez lesz az első ebben a kategóriában remélem fennforgások nélkül menni fog.
Bízom az eddigi tapasztalataimban, ismereteimben,őrangyalaimban, és a jól összeválogatott technikában.​

  1. Akvárium: 120x40x50,, float 240 liter, szép fekete ragasztás, 10mm-es üveg
  2. Világítás: Indításkor csökkentett fény 3 db 90 cm-es dupla t5 illesztékű armatura. 6x39watt.
  3. Világítás2: Stabil intenzív növekedési állapotban 8520-as led szalagos bemért fényt állítok össze.
  4. Szerk: December 22.-től 5x1m 8520-as led 6500K 85-90%-ra dimmelve méterenként 24 watt 3240 lumen + 2db 120cm-es osram fluora növényes fénycső darabonként T8 36 watt 1400 lumen. Összegezve: 190 watt, 19000 lumen.
  5. Szerk: 2018 julius. Vilagitas lecserelve 2x100 watt cob led chip 7000k 25000 lumen+ 2x50watt cob chip novenyes 4500 lumen.
  6. Vízcsere: A mért szermaradvány mennyiségtől függően heti csere ro vizzel.
  7. Szűrés: tetra ex 2400 új indítású alul siporax az összes többiben eheim sub, legfelül Seachem Purigen. Szerkesztve 2016.12.25.: a tetra 2400 nem került be végül.
  8. Szűrés: 1.Tetra ex 1200 eheim substrattal,2. jbl e1501 seachem matrixal.
  9. Táptalaj: Nutri base, 10 liter
  10. Talaj: Flora base pro 10, 25liter
  11. Táp: Flora grow pro + Flora grow carbo
  12. Co2: Nagynyomású rendszer,10kg-os palack,ezeréves reduktor,heg-tech mágnes szelep, camozzi tűszelep,Diy reaktor szűrő visszatérőbe dolgozik. Szerk: diy reaktor kiiktatva csere neo akril diffúzorra.
  13. Vezérlés: adwa eco 209 ph monitor, 2db érzékelő szondával ami vezérli a mágnesszelepet így a folyamatos használat stabilabb széndioxid szintet produkál.
  14. Víz monitorozó: HI 83208 fotométer, hogy jobban tisztában legyek mit miért csinálok,választ kapjak a miértekre,és az adatokat felhasználva okosodjak és segíthessek.Sok összetevő kimutatására alkalmas,de én nagyja részt ezekre fogom használni: kálium,foszfát,nitrát,ammonia, vas, klór. A többi majd ha esetleg lesz rá igény
  15. Szekrény: Ada stílusú ,adatokat később mert nem mértem meg:facepalm:. Minden belefér semmi sem fog kilátszani(y)
  16. Növény listát később szerkesztem.
Sajnos az elrendezési folyamatokról nem fogok tudni építés közbeni véleményeket kikérni mert a működő 160-asomat bontom el, és annak a helyére tervezem ezt, az idő szorítani fog . A benne levő vizet felhasználva ro vízzel bővítve.

Ehhez hasonlót tervezek,hasonló elrendezéssel, a közepét jobban hátra húznám,és lesz benne egy gyep. Szerintem hc de lehet inkább monte carlo mert ekkora méretnél már lehet nagyobb levelű is.
dutch-aquarium-aquascape-1.jpg


SZERK: 2017.03.18.-án befejeztem a holland terv megvalósítását. Rá kellett jönnöm, hogy a mélység édes kevés a hosszhoz. Így a brutál nagy bokros részeket nem lehet kivitelezni ekkora méretekben. A 11. oldaltól az akvárium egy másik úton halad tovább.
Köszönöm ha továbbra is követsz.​
 
Utoljára módosított:
Hát nem piskóta felszereléssel indulsz. A talajra kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd. A fotoizét megnéztem, mostmár tudom, hogy ilyen készülék is létezik! :)
 
Hát nem piskóta felszereléssel indulsz. A talajra kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd. A fotoizét megnéztem, mostmár tudom, hogy ilyen készülék is létezik! :)
Jók ezek a készülékek. Megértem azokkal is akik feleslegesnek tartják de ez rendkívül leegyszerűsíti a találgatásokat ha beüt valami. Ahol van pár akvárium szerintem előbb vagy utóbb érdemes be invesztálni.
 
Sziasztok.
Egyelőre várat magára még az indítás mert egyszerűen nincs időm a szekrényt összedobni ami még jelenleg is a fóti telephelyünkön van. A merevítő polcok ugyan megérkeztek de nincs még befogatva,vágattam 10-es üvegből polcokat le kell csiszolnom (fózolnom) a széleit, ki kell vágnom a palack helyét a talpban:sleep:....
Sose lesz kész. Kicsit túl vállaltam magam és semminek sem érek a végére.... Össze kell szednem magam(n)
 
Óriási, én is ezt azt akvát nézegetem egy ideje, mint referenciamunkát! :)

Követni fogom a naplódat! Sok sikert hozzá, @Szabó Henrik!

Megjegyzés: fotométeres mérések?! ;) Naplózd, beszéljünk róla, ha van kedved!
 
Sziasztok.
Jól elhúzódott ez a kezdés hamarabb terveztem de nagyon besűrűsödött a munkám. Mai nap ebédidőbe rászántam 1 órát a szekrényre, úgy hogy az készen lett. Nagyon szerettem volna holnap megcsinálni az akvárium költöztetést de sajna nem tudtam bele sűríteni,az időmbe. Ha meg sanszos, hogy nem tudom befejezni akkor neki se állok. Húzós heteim kezdődnek bele csapunk a lecsóba munkailag. Viszont a jó nem jár egyedül, úgy hogy ez a januárig tartó munkám, minden egyes hétvégéje szabad lesz (y) Ez nekem azért jó hír mert kb 2 éve nem volt szabad egy hétvégém sem csak a vasárnap délután. Ez egyenlő azzal, hogy a jövővő hét végén ha törik, ha szakad összerakom az akváriumot. Már nagyon várom:love: Mindenem megvan hozzá már pár hete. Amikor megismerkedtem ezzel a hobbival már akkor is a hollandok szerelmese voltam de csak most jutottam el arra a szintre, hogy be is merem vállalni. Nagyon sok minden kellett hozzá, legfőképpen az ,hogy megismerjem a növények hiány tüneteit, a szükségleteit, és a víz stabillá tételét. A növény listát holnap fogom megírni de nem új listában hanem újra szerkesztem az elejét Ma töltettem 10kg gázt holnap az is ki lesz cserélve úgy hogy már csak ennek a hétnek kellene elmúlni. Mondjuk reggelre :) . Valahogy egyik akvárium indítását se vártam még ennyire :love:
 
Sziasztok.
Jól elhúzódott ez a kezdés hamarabb terveztem de nagyon besűrűsödött a munkám. Mai nap ebédidőbe rászántam 1 órát a szekrényre, úgy hogy az készen lett. Nagyon szerettem volna holnap megcsinálni az akvárium költöztetést de sajna nem tudtam bele sűríteni,az időmbe. Ha meg sanszos, hogy nem tudom befejezni akkor neki se állok. Húzós heteim kezdődnek bele csapunk a lecsóba munkailag. Viszont a jó nem jár egyedül, úgy hogy ez a januárig tartó munkám, minden egyes hétvégéje szabad lesz (y) Ez nekem azért jó hír mert kb 2 éve nem volt szabad egy hétvégém sem csak a vasárnap délután. Ez egyenlő azzal, hogy a jövővő hét végén ha törik, ha szakad összerakom az akváriumot. Már nagyon várom:love: Mindenem megvan hozzá már pár hete. Amikor megismerkedtem ezzel a hobbival már akkor is a hollandok szerelmese voltam de csak most jutottam el arra a szintre, hogy be is merem vállalni. Nagyon sok minden kellett hozzá, legfőképpen az ,hogy megismerjem a növények hiány tüneteit, a szükségleteit, és a víz stabillá tételét. A növény listát holnap fogom megírni de nem új listában hanem újra szerkesztem az elejét Ma töltettem 10kg gázt holnap az is ki lesz cserélve úgy hogy már csak ennek a hétnek kellene elmúlni. Mondjuk reggelre :) . Valahogy egyik akvárium indítását se vártam még ennyire :love:

Hajrá! Már nagyon kíváncsi vagyok erre az akvára nagy kalappal az induláshoz! ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tegnap keszult egy par kep a befejezett szekrenyrol. Kapott 2 fuggoleges teher viselo valasz falat,illetve 2 uveg polcot 10-es uvegbol. Mar csak a hazaszallitas es berendezes van hatra.Tukon ulok...
a29ee4acbd0d8ac90362dd282230508c.jpg

A fureszport ne nezzetek nem volt kedvem ki porszivozni
57a059dcc6ce3c0bdb60dd612366e4c6.jpg
c7428f6f94849b741d4003b79e6eddc5.jpg

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére