• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 142liter, első növényesünk🌿🐟

Viszont úgy megszerettem őket, hogy az egész halfaunát át kell variálni miattuk ha felnőnek, szerintem galaxyból meg boraras brigittaeből lesz benne 2 nagy csapat. Pedig még jópár hal tetszett, de így hogy 10-en vannak elég félénkek, alig látom őket. A fiú galaxyk amúgy nagyon extra színűek lettek :) 4 fiú van és 6 lány.
 
Sziasztok! Beköltözött 17db boraras brigittae, 6 törpe cory és még 4 amano (tehát most 14db van benne).
A kérdésem a brigittaeket érinti, kicsit meglepődtem hogy elég "nyomi" halacskák ami az úszástudásukat érinti, ha bekerülnek a flowba akkor gyakorlatilag pánikba esve paszírozódnak neki az üvegnek :D :D :D
Mennyire kéne visszavegyem az áramlást miattuk? Mivel nagy háttérdzsungel lesz, annyira sok lehetőségem nincsen, mert akkor jön az alga. Plusz @SMAdrián rémsztoriját olvasva az eltűnt gyáva razbórákról, kicsit elbizonytalanodtam hogy jól választottam-e. :D Nálam egyelőre annyira nem félősek, de csak tegnap óta vannak bent.
Szóval minden tapasztalatot szívesen fogadok velük kapcsolatban :)
Algából egyedül zöld cérnaalgával rendelkezem, de abból dögivel. Foszfátra gyanakszom, még mindig 10ml microt es macrot adagolok amit lehet ideje lenne visszavenni. Meg azt vettem észre hogy ott szeret lwenni ahol nagy a flow, a skimmert is kiszedtem mert beszőtte a rotalákat a cérna. Nitrit megszűnt, heti vízcsere megy.
Ma lövök pár értelmesebb kéoet a haoacsokról.20200305_221854.jpg
 
Nem akarlak elrémíteni, de nekem a lilly olyan flowt csinált, hogy amint beleúsztak, szó szerint kirepítette őket az áramlás az akváriumból.
Nálam 20-ból mindössze kettő maradt. Volt olyan, amilyek a falra száradt szegény.😭
 
Nem akarlak elrémíteni, de nekem a lilly olyan flowt csinált, hogy amint beleúsztak, szó szerint kirepítette őket az áramlás az akváriumból.
Nálam 20-ból mindössze kettő maradt. Volt olyan, amilyek a falra száradt szegény.😭
Igen, veszem észre. Büszkén mondom hogy így 16 óra elteltével még megvan mind a 17darab😂😂 de a brigittaek nagyon repkednek a flowban, mint egy papírfecni.
Mi lett neked a megoldás? Esőztető vissza?
Amúgy vannak újabb kis galaxyk, amivel bebizonyosodott hogy az első eresztés már nőtt, mert ezek az újak iszonyú picik. Sajna nem tudtam őket kifogni.
 
Ma reggelre 5 brigittae kipurcant, a többi sem érzi jól magát szemmel láthatóan. Oldalukon úsznak, fejjel lefele mindenhogy sodorja őket a víz, amelyik még tud úszni kb 10 darab az fent pipál. CO2 mérgezés tuti nem. Nitrit nincs. Még a túl erős áramlást és kifáradást tartom a legelképzelhetőbbnek, csak ahhoz meg túlságosan homogén a probléma. Azért csináltam egy 50%-os vízcserét.
 
Ma reggelre 5 brigittae kipurcant, a többi sem érzi jól magát szemmel láthatóan. Oldalukon úsznak, fejjel lefele mindenhogy sodorja őket a víz, amelyik még tud úszni kb 10 darab az fent pipál. CO2 mérgezés tuti nem. Nitrit nincs. Még a túl erős áramlást és kifáradást tartom a legelképzelhetőbbnek, csak ahhoz meg túlságosan homogén a probléma. Azért csináltam egy 50%-os vízcserét.
Nem lehet, hogy esetleg valami problémás állományt sikerült kifogni?
@SMAdrián nak és @Coller nek is eltünedeztek, elpusztultak a napokban a brigijei... lehet ugyanonnak vettétek őket.
 
Nem lehet, hogy esetleg valami problémás állományt sikerült kifogni?
@SMAdrián nak és @Coller nek is eltünedeztek, elpusztultak a napokban a brigijei... lehet ugyanonnak vettétek őket.
Jó, jó, hogy elpusztultak, de hogyan? mert eltüntél. A szűrőbe, csak 9 db. találtam. Múlt szombaton, vettem a GA-ba.
 
Nálam mondjuk az amanok betermeltek 2-őt kb 2 perc alatt a szemem előtt de úgy emlékszem neked nincs is amanod, ráadásul harminc valahány razbórád volt. Nekem amúgy még most is tök színtelen a maradék és látványosan ők is el fognak pusztulni.
 
2 brigi maradt, ők már maradni látszanak az élők közt. Lehet túladok rajtuk, és hamis neon lesz helyette. Elég drága a brigittae ahhoz hogy megint kinyírjak egy adagot. Pedig nem jöttem rá mi volt a baj, elvileg minden oké.
6,5 órát világítottam az elmúlt pár napban, mindent ellep lassan a zöld cérnaalga. De ha csak 5-öt, akkor is. Úgyhogy most nem érdekel és megemelem 7 órára a fényt. Az 5 óra tényleg nagyon kevés volt, és nem tudtak a növények növekedni. Most 3 nap alatt a 6,5 órától tökre beindult minden. Kipróbálom hogyha a növények nőnek, akkor az alga hátha kiszorul. A következő az, hogy megy feljebb a reflektor. A fényerő láthatóan elég a növényeknek, lehet hogy sok is.
Minden jól érzi magát, kivéve talán a guyana és a microsorumok. Most a guyana elkezdett sárgulni és mállani. A Microsorum petite és windelow meg egy levelet nem hoz csak van ahogy beraktam. Lassan a montecarlo is életre kel.
 
Minek ide másik hal, hamarosan annyi galaxyd lesz, hogy nem férsz tőlük.:ROFLMAO:
Arra is gondoltam hogy csak galaxyt rakok bele :))) Galaxy of Galaxies lesz a napló címe😂
Egyébként ezt is lehet, csak akkor raknék még egy másik fajtából is pár darabot ami nem rajhal. De pl a neonokról is lemondtam hogy a CBS-ek tuti semmitől ne féljenek.
 
Fotózható méretbe léptek a kis galaxyk, teljes a létszám :D
A nagy akvárium remélem már burjánzik, a vírus idejére kiköltöztem nagymamám mellől, a kishalakat hoztam magammal egy kis akvában.
A tápozást olyanra bíztam aki amúgysem hagyja el a házat. Most a vízcserét is megoldjuk majd holnap, kb 9napja jöttem el.20200322_182741.jpg
 
Back
Oldal tetejére