• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HZShalas növényese

Biztos, hogy jó ötlet így bekötni a fűtőt?
Tudtommal függőlegesen kell állnia.

hzshalas said:
és végül egy kép a szűrő-fűtő párosról:
307436.jpg
 
A külső fűtőnek függőlegesen kell állnia? Miért? Erről még nem hallottam. Úgy gondolom, hogy a fűtőnek ez teljesen mindegy, ugyanúgy fűt akár fekve is ,mint állva ,nem?
 
Nem vagyok benne biztos 100%ban, de volt nekem is és mintha az users manual-ban erre utaló sorok lettek volna...

hzshalas said:
A külső fűtőnek függőlegesen kell állnia? Miért? Erről még nem hallottam. Úgy gondolom, hogy a fűtőnek ez teljesen mindegy, ugyanúgy fűt akár fekve is ,mint állva ,nem?
 
guglizzatok rá:

"...The Hydor ETH In-Line External Heater is designed for vertical use in most aquarium applications involving water hose of the specified diameter. The ETH must be used in a vertical manner for correct operation..."

"...Mivel a fűtőtestben lévő buborékok visszafordíthatatlan károsodást okozhatnak, az ETH fűtőt függőlegesen helyezzük el, és a víz áramlásának irányát mindig vegyük figyelembe: ezt nyíl jelzi a fűtőn (3. ábra), ennek megfelelően üzemeljük be a készüléket. ..."


stb...


atti76 said:
Szerintem kevered a külső reaktorral. ;)
A Green Aqua shop oldalon a rajzon is kissé ferdén van bemutatva.
 
Halihó mindenkinek!

Az elmúlt héten is szépen növögettek a növényeim, tulajdonképpen csak az egyikkel vannak problémáim, mégpedig a Lilaeopsis brasiliensis-el. Rendre hozza az új hajtásait de pár nap elteltével rendre be is algásodik. Először csak a levél két széle majd az egész felülete beszürkül. A többi növényem szép üde zöld illetve amelyiennek lennie kell, ezért gondolom, hogy valami turpisság van a dologban. Utánaolvasva a vizem mindenben meg kellene, hogy feleljen neki, de valahogy, valami mégse jó. Egyre több ilyen csúnya levél van, annak ellenére, hogy kezd a növény megerősödni. Jó lenne nagyon ha rá tudnék jönni a megoldásra, mert ez a növény "csinálná" a rétet az akvában és nagyon nem szeretnék megválni tőle.
Vajon mi lehet a problémám oka? Szerintetek a blackout segítene ?
 
A Blackout az algával szemben biztos hatásos lenne.A növényed nyűgével kapcsolatban nem tudok mit mondani.
 
Nálam is ugyanígy viselkedett. Kivettem az összeset, arra gondolva, hogy túl sűrű, 2 új hajtás szálát hagytam benne. Egyik növényem sem algás már 2 hete, csak ez a két szál , amit meghagytam. Az új hajtásai is mind bealgásodtak.
 
histi said:
guglizzatok rá:

"...The Hydor ETH In-Line External Heater is designed for vertical use in most aquarium applications involving water hose of the specified diameter. The ETH must be used in a vertical manner for correct operation..."

"...Mivel a fűtőtestben lévő buborékok visszafordíthatatlan károsodást okozhatnak, az ETH fűtőt függőlegesen helyezzük el, és a víz áramlásának irányát mindig vegyük figyelembe: ezt nyíl jelzi a fűtőn (3. ábra), ennek megfelelően üzemeljük be a készüléket. ..."


stb...


atti76 said:
Szerintem kevered a külső reaktorral. ;)
A Green Aqua shop oldalon a rajzon is kissé ferdén van bemutatva.

Nálam vízszintesen van kb 4 éve, semmi baja.
Szerintem a levegő buborékok egy jól működő szűrőre nem jellemzők.
 
viktorlantos said:
A tippem az hogy nem kap elég CO2-t az aljzaton lévő növény. Variálni kellene a co2 beoldáson.

Igazad lehetett Vik. Megnöveltem duplájára az esőztető hosszát és átraktam a hosszú oldalra. A diffúzort egy nagyobbra cseréltem és láss csodát ..nem akarom elkiabálni, de a füvemben elkezdett csökkenni a szürkés-feketés levelek száma. A flow biztos csökkent valamennyit, de úgy veszem észre nem vészes. Ráadásul a HM úgy megindult nőni, hogy akár hetente kétszer is nyírhatnám, ha lenne rá időm :) Igaz időközben a setup is átalakult kicsit. A papagájvirág a rengeteg oldalgyökere miatt száműzetésre került , helyette lett egy gumo Crinum calamistratum illetve még bekerült egy cserép Cardamine lyrata is.

100_2941_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


hm, másik képfeltöltővel hátha:
1002941medium.jpg
 
Gondoltam itt az idő a változásokról felteszek pár képet.
A kardfüvemen sajna csak időszakosan segített a blackout és a flowrendezgetés. Nem bírtam tovább és kicseréltem HM-re. Előtérbe még jött pár cserép Criptocorine LDW ill. wendtii tropica is. Oldalra egy Cardamine lyrata bokor és középtájékra pedig egy gumó Crinum. Hál'istenek neki is látott mindenki növögetni :)
(a fényképezést még gyakorolni kell...)
1002973medium.jpg

1002975medium.jpg

1002977medium.jpg

1002979medium.jpg

1002982medium.jpg
 
Szia!Ehhez csak gratulálni tudok,amin ez a kis aki végig ment!Szinte a semmiből lett egy kis csoda!És annak külön,hogy a HM_ről,amit Hc-nek vettél így gondoskodsz!Nagyon szép formára meg van nyírva az utolsó képeken!Én is így jártam,egyszer benéztem HC-re(gondolom most már Te is felismernéd)de végűl is hagytam már akkor,és olyan kis egybefüggő csodává nőt,mint most Nálad,azóta én is nagyon megszerettem!Csak tényleg minden héten meg kell nyírni,mert úgy nő mint a gomba! :clap:
 
Köszönöm szépen Sgábor!
Valóban a HM nyírása a legnagyobb meló a hétvégi nagykarbantartás keretén belül. De amikor kész van akkor már öröm gyönyörködni benne :)
 
Egy fanatikus csipesznyűvőtől ilyet olvasni igen melengető érzés :) Köszi a jókívánságot, már csak egy-két algafajtát kell legyűrnöm... ;)
 
hzshalas said:
Egy fanatikus csipesznyűvőtől ilyet olvasni igen melengető érzés :) Köszi a jókívánságot, már csak egy-két algafajtát kell legyűrnöm... ;)

:angel: Nálam is vendégeskednek még, de remélem eltűnnek egytől-egyig.
 
Back
Oldal tetejére