• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The New Layout

Elindult a DIY zselés Co2...
Eddig tartja az 1bubi/3mp tempót.Reggel meglátom mennyire fog menni.Sajnos 4dKH folyadék nincs itthon,holnap keverek és berakom a Drop checkert.Addig remélem nem lesz vele gond...Ha napi 24 órában megy ilyen megoldással abból lehet probléma?
 
Megállt a cucc.Szerintem túl kemény lett a zselé és a kis élesztő gombák nem birnak el vele.Vagy a zselé keménysége nem befolyásolja?Ma próbálok egy másik receptet meglátom az mennyire lesz jó...
 
Megállt a cucc.Szerintem túl kemény lett a zselé és a kis élesztő gombák nem birnak el vele.Vagy a zselé keménysége nem befolyásolja?Ma próbálok egy másik receptet meglátom az mennyire lesz jó...
Szerintem nem kell a zselével vacakolnod,50 dkg cukrot langyos vízben feloldasz,aztán 15 g élesztőt (kocka nem por) langyos vízben feloldasz.
Ezt összekutyulod egy 2 liter kólás palackba.Nekem egy hétig simán elpöfög,az elején kicsit erősebb a gáz,ilyenkor éjjelre kiveszem egy vizes üvegbe a difit,reggel meg berakom.Egy hét elteltével meg kb 10 perc alatt kész az új lötty.(y)
 
Üdv
Holnap lesz esedékes az első vízcsere.Ma így néz ki a Marseila crenata:

Aggódom hogy nem fog megmaradni.Vagy esetleg ez "természetes", először eldob pár levelet?

DIY CO2 egyenlőre sztornó mert mindig eresztett valahol a rendszer...És nem volt ma már idegzetem vele foglalkozni.Holnap megpróbálom a sima víz+cukor+élesztő verziót, hátha azzal jobban fog menni és a szivárgásokat is megtudom szüntetni...
 
A sűrűség már sajnos marad.Akkor holnap vízcsere előtt nyírjam le teljesen az összes levelet?:nailbiting: Tőben vagy valamennyi szárat hadjak?A többi növénynél nincs ilyen teendő?(Ha már itt tartunk...)
 
Megvolt az első vizcsere.Minden rendben ment.Sok változás nincs a növényekkel de már annak is örülök hogy nem rohadnak...10ml Dr. Garden micro adagolva...

Tapatalk 2-vel küldve az én ST25i-ről
 
UPDATE 1: DIY CO2 elkészült eddig jónak néz ki, bár ezt mondtam a másikra is...Recept:1 liter langyos víz+200ml cukor+25g Budafoki élesztő

UPDATE 2: ha nem csal a szemem akkor a Rotala SP. Green határozottan,Bocapa australis pedig még csak most bontakozik de bubizik...Létezik olyan hogy 3 nap után már bubiznak?
 
Ma reggelre az egyik kis levél a Bacopa Australis-on "kinyílt" teljesen.Kíváncsi leszek hogy ma mennyire fognak bubizni a növények.Az "új" CO2 beállt úgy néz ki,szépen egyenletesen eregeti a bubikat igaz a DIY difin még tovább kell fejleszteni mert nem egészen apród bubikat ereget.Esetleg Drop Checkert állítsak be hadrendbe?Bacopa ha nyírásra kerül(hupp kicsit előre szaladtam http://forum.webshop link moderálva.hu/images/smilies/icon_e_biggrin.gif ) akkor a levágott részeket lehet visszaültetni?
 
A Bacopa nyugodtan mehet vissza a talajba,had sűrűsödjön.Akkor most ha jól olvasom zselé nélkül megy a co2.
Egyéb iránt ez a nyomás amit el lehet érni átviszi a kerámia difit is,Én is és @Molroth kolléga is így használjuk és bevált.
 
Messze távolból már úton vagy a difi.Remélem hamarosan ideér és akkor megoldódik a bubi probléma...
 
Egy pár fejlemény:
- megjött a difi.Nagyon apró bubikat ereget,eddig elégedett vagyok vele


-megvolt a 2. vízcsere.Eddig -3x lekopogom- hogy semmi alga.Növények lassan de biztosan nőnek.

És végül pár kép:
Indulás:

1. hét:


Indulás:


1. hét:
 
Ma reggelre megállt a CO2. 5 napot bírt de hozzá kell tenni hogy eleinte volt amikor több is ment a kelleténél és a difi sem volt tökéletes.Ma keverek egy új adagot és meglátom az meddig bírja...
 
A mai fejlemények :(

Milyen módon tudok megszabadulni tőle a legkönnyebben?Lakók még nincsenek mivel 1 hetes az akvárium.Esetleg 2 hetesen beköltözhetnek a lakók vagy várjam meg a 3 hetet mindenféle képpen? RC-t,ékfoltos razbórát,neonhalat és oto-t akarok majd beköltöztetni...

Megjelent -ha jól látom- némi fonálalga:




 
A mai fejlemények :(

Milyen módon tudok megszabadulni tőle a legkönnyebben?Lakók még nincsenek mivel 1 hetes az akvárium.Esetleg 2 hetesen beköltözhetnek a lakók vagy várjam meg a 3 hetet mindenféle képpen? RC-t,ékfoltos razbórát,neonhalat és oto-t akarok majd beköltöztetni...

Megjelent -ha jól látom- némi fonálalga:




2.héten a takarítóbrigád,3.-on a halak:)
 
Szombaton megvolt a 4. vízcsere is.Sok minden nem történt.Még mindig algamentes a tank ( 3x kopp ) leszámítva a Hygrophila pár levelén megjelent kis algát,ezeket a leveleket levágtam (3db) és azóta nincs gond.Kb. 13 apró csigát számoltunk meg amik elég gyorsan nőnek.Folyamatosan a difi tapadókorongján vannak és néha mennek egy kört az üvegen.Növények lassan de biztosan nőnek,élesztős CO2 eddig jól megy(5 nap/keverék).Már alig várom hogy egy kis élet költözzön be ha minden jól megy akkor a hétvégén ez összejön. 10-10 neonhalat és ékfoltos razbórát szeretnék és 15-20db RC-t.Zebradánió is tetszik de ez még kérdéses mert nem akarom hogy "zsúfoltan" legyenek...Marseile crenata mintha hozni apró hajtásokat,bízom benne hogy azért meg fog majd indulni záros időn belül.

Végül pár kép...

Indulás


2. hét


Indulás


2. hét
 
Egy kis update:
  • bekerült 2 tő crypto bár a nagy nem igazán tetszik de ideiglenesen lesz csak bent, van pár kisebb tő is ha azok megerősödnek akkor a nagytesó likvidálva lesz
  • bekerült egy kevés HM és egy kis ludwigia repens ( köszönet Gabberzon kollégának)
  • lakók: 2 black molly, 9 neonhal, 10 ékfoltos razbóra, 20 RC amiből már 3 biztosan petés :)
  • Marseila crenata szépen lassan elkezdett terjeszkedni bár hozzáteszem hogy nem egy kapkodós növény
És egy friss kép
 
Back
Oldal tetejére