• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The New Layout

Multis

Főkertész
Üdv
Lassan de biztosan eljött annak is az ideje hogy egy naplót nyissak, mert így könnyebben tudok információt gyűjteni és bízom benne hogy adni is a leendő "új elrendezés"-ről.Még csak tervezés fázisban tart a dolog.

Amit tudni kell:
Akvárium: 80 x 35 x 40 (h x sz x m)
Szűrés: Tetratec EX1200 ( perlon-2 liter matrix trop-szivacs)
Világítás: 2x18W T8 de folyamatban van a 4x18W T8 DIY tetővel
Dekoráció: bazalt kövek, szőlőtőke( esetleg csavart fűz ágak)
Aljzat: kvarchomok 10 liter
Táptalaj: Tropica Plant Substrat 2,5 liter
CO2: DIY szódabikarbónás első körben
Növények:
  • Marsilea hirsuta
  • Sagittaria Subulata
  • Egeria densa
  • Hygrophila corymbosa Angustifolia
  • Hygrophila corymbosa 'Siamensis 53B'
Lakók:
  • RC
  • Neonhal
  • Ékfoltos razbóra
  • Zebradánió
A növények és a lakók listája még nagy valószínűséggel módosulni fog...

Kérdések:
  1. Szűrőanyag jó lesz a szűrőben vagy valami kis upgrade?
  2. Növények mennyire bírják majd vajon ilyen körülmények között?
És akkor pár kép...

Jelenlegi állapot...
19578237_f7a0c37c89905dd456b48861e0f74b98_xl.jpg


Pár kép hogy mit is szeretnék majd összehozni(vagyis valami hasonlót...).Tudom nagyok a tervek,igények de ha csak ezeket megtudom közelíteni már azzal is elégedett leszek...

HAC 2012. 18. helyezés
20183019_0dd3c4029fa8689a432c2a0143377ef2_xl.jpg


HAC 2012. 7. helyezés
20183021_c1854dc7b4f7957cf127cc9a3026d497_xl.jpg


HAC 2012. 28. helyezés (ez a legszimpatikusabb jelenleg)
20183023_a3582620f06c646fe18d8b0df40a440c_xl.jpg
 
Kérdések:
Szűrőanyag jó lesz a szűrőben vagy valami kis upgrade?
Növények mennyire bírják majd vajon ilyen körülmények között?

Szia!

Szerintem a matrix trop jó lesz (én is ezt használok), de ezen kívül még bőven fér bele (kb. 4-5 liter) más biológiai szűrőanyag is a szivacs helyett (pl bio-rio, siporax, substrat pro stb.). Esetleg fontolóra vehetnéd a világításnál a T5-ös csöveket (pl. 3x24w - talán kicsit olcsóbb is lenne a fenntartása), illetve aljzatnál valamilyen agyagos talajt (amazonia, vagy olcsóbbak közül manado, akadama) javasolnék a kvarhomok helyett.

Növények teljesen jók, esetleg dobhatsz be még pár könnyen tartható, gyors növésű stemet.

Üdv:Racoon
 
én is kb így kezdtem a Young and Old nevűt, abban az időben így nézett ki (bár ekkor még belső szűrővel): Young and Old | Page 11 | Magyar Akvakertész Fórum
ahhoz hogy tényleg növényes-forma lett belőle, elég sokat kellett változtatni a setupon, de alapból szerintem meg lehet csinálni. A legzavaróbbnak a beépített tető-armatúrát érzem, én semmit sem gyűlöltem annyira akvarisztika ügyben, mint azt, hogy vagy nem férek hozzá a dolgokhoz, vagy nem látom őket.
 
Üdv itt. Sok sikert! :) OFF (esetleg ha érdekelne egy tökéletes 80cm hosszú 2x25w t8 csövekkel akkor írj) ON.
 
És mennyi lenne az annyi?Milyen csövek vannak benne?Kép esetleg?

Hát ez igen sz*rul jön ki most hogy pofátlanul ideírtam, de úgy néz ki az enyém fölé kell felrakni mert ami most rajta van az kevés (most írták saját naplómban) , bocsi :(
 
Szia!

Szerintem a matrix trop jó lesz (én is ezt használok), de ezen kívül még bőven fér bele (kb. 4-5 liter) más biológiai szűrőanyag is a szivacs helyett (pl bio-rio, siporax, substrat pro stb.). Esetleg fontolóra vehetnéd a világításnál a T5-ös csöveket (pl. 3x24w - talán kicsit olcsóbb is lenne a fenntartása), illetve aljzatnál valamilyen agyagos talajt (amazonia, vagy olcsóbbak közül manado, akadama) javasolnék a kvarhomok helyett.

Növények teljesen jók, esetleg dobhatsz be még pár könnyen tartható, gyors növésű stemet.

Üdv:Racoon

-Matrix trop-ot majd veszek még...
-T8 lesz egyenlőre mert ahhoz van itthon minden csak össze kell majd raknom,T5 tudom hogy jobb de majd idővel...o_O T8-ból a következőre gondoltam: 4x OSRAM Lumilux T8 L 18W/865 (1300 lumen) hideg fehér.Esetleg meleg fehér jó lenne/kellene mellé(18W/830)?
-Aljzatnak a "trópusi hal"-ban ajánlották a kvarchomokot és láttam is 3 akváriumot amiben ez volt és hát elég jól nézett ki.Gondolkodtam manado-n de lebeszéltek róla...Később majd kiderül milyen...Matrix trop-ot ajánlottak még a táptalajba is (kb. 0,5 liter) mert ettől elvileg jobb lesz valamivel,bár ezt nem igazán értettem.Talán lazább lesz,nem tömörül annyira és a gyökerek könnyebben nőnek benne?
-Milyen növényt ajánlasz/ajánlotok esetleg?
 
Üdv
Ha a szűrőbe rakok lávakövet az javít valamit a szűrésen?Vennék kb. 2 liter matrix trop-ot (még) és kb. 2 liter lávakövet...

Sorrend így jó lenne? (1 tálca kb. 2 liter)

1. perlon
2. lávakő<--idővel cserélném jobbra
3. matrix trop
4. siporax(szivacs helyett)
 
Üdv
Ha a szűrőbe rakok lávakövet az javít valamit a szűrésen?Vennék kb. 2 liter matrix trop-ot (még) és kb. 2 liter lávakövet...

Sorrend így jó lenne? (1 tálca kb. 2 liter)

1. perlon
2. lávakő<--idővel cserélném jobbra
3. matrix trop
4. siporax(szivacs helyett)

ezek közül a lávakő a leggyengébb cucc azt én nem is vennék, az inkább szűrőakváriumba 20-30 literrel számolva
a siporaxot ne akard szivacs helyett használni. a szivacs az mechanikai szűrést végez, míg a sipo biológiait.
a m.trop az szerintem gyengébb, vagyis kevesebb hasznos felülettel rendelkezik, mint a sipo
ezért szerintem a helyes sorrend lentről fel: szivacs-m.trop-sipo-perlon
 
-Matrix trop-ot majd veszek még...
-T8 lesz egyenlőre mert ahhoz van itthon minden csak össze kell majd raknom,T5 tudom hogy jobb de majd idővel...o_O T8-ból a következőre gondoltam: 4x OSRAM Lumilux T8 L 18W/865 (1300 lumen) hideg fehér.Esetleg meleg fehér jó lenne/kellene mellé(18W/830)?
-Aljzatnak a "trópusi hal"-ban ajánlották a kvarchomokot és láttam is 3 akváriumot amiben ez volt és hát elég jól nézett ki.Gondolkodtam manado-n de lebeszéltek róla...Később majd kiderül milyen...Matrix trop-ot ajánlottak még a táptalajba is (kb. 0,5 liter) mert ettől elvileg jobb lesz valamivel,bár ezt nem igazán értettem.Talán lazább lesz,nem tömörül annyira és a gyökerek könnyebben nőnek benne?
-Milyen növényt ajánlasz/ajánlotok esetleg?

Fénycsőből általában 6500 kelvineset szoktak használni. Elméletileg ez adja legjobban vissza a nap természetes fényét. De vannak akik ettől eltérő színhőmérsékletű csöveket használnak szép eredményekkel. Az általad linkelt cső teljesen jó. Az én akváriumomban is kvarchomok van, de legközelebb biztos nem ezt rakok bele. Több növénynél is észrevettem, hogy nehezen gyökereznek bele, illetve egy jó agyagos talajban a víz is jobban jár, és jobban besegít a szűrésbe.

Növények közül mehet bele minden alacsony és közepes igényű növény (pl. anubiasok, cryptocok, mohák, hínárfélék,valisneriák, bolbitis, hm és még sorolhatnám). GA honlapján le tudod szűrni a növények közül a különböző igényűeket :)
 
Az 5 növény amit kiszemeltem elvannak low-tech körülmények között is...De a talajjal kapcsolatban most elbizonytalanodtam.Ok hogy kvarchomokban nehezebben nőnek a gyökerek de azért gondolom nem pusztulnak el,csak gyökeret tudnak ereszteni bele.Manado jobb lenne?Arról is hallottam jót is rosszat is...Kvarcról szintén,de kezdésnek vajon mivel tudnék könnyebben bánni?
 
Homokot ne... Inkább már manadot, nem vészes árban. Kicsit nehezebb az ültetés benne, de a növények meghálálják. ;)
 
Üdv
Úgy néz ki a dolog hogy kicsit elcsúsztatva a karácsonyi ajándékozást de januárban sikerül elindítani az új akit.

A beszerzésre kerülő dolgok:

Általános talaj:JBL Manado 25 liter
Táptalaj:Tropica Plant Substrat 2,5l/3 kg+ 0,5 liter Matrix Trop
Szűrőbe szűrőanyag pluszba:1 liter Sera Siporax és 2 liter Matrix Trop

Szűrőanyag sorrend fentről lefelé:
  1. perlon-matrix trop ~2 liter
  2. matrix trop ~2 liter
  3. sera siporax ~1 liter
  4. szivacs
CO2:EasyCarbo kezdésnek( nagynyomású Co2 később,10kg-os palack már van - reduktort,mágnesszelepet,CO2 csövet,visszafolyásgátlót,difit még be kell szereznem)
Világítás:DIY 4x18W T8 (Philips Master TL-D Super 80 18W/865 - Cool white), Philips elektronikus előtéttel .Kezdésnek sajnos nem függesztett tető lesz, de úgy akarom kialakítani hogy a későbbiekben csak a függesztéshez szükséges dolgokat kelljen felszerelni és máshoz már ne kelljen hozzányúlni

Növények:
  • Marsiela hirsuta
  • Sagittaria subulata
  • Egeria densa
  • Hygrophila corymbosa Angustifolia
  • Hygrophila corymbosa 'Siamensis 53B'

Van még mit megcsinálnom a tetővel kapcsolatban főleg de bízom benne hogy az ünnepek alatt végzek vele és nem csúszik a projekt...
 
Elkészült a DIY tető. 4x18W T8 Philips Master TL-D Super 80 18W/865 - Cool white , Philips elektronikus előtét("pislogás" nélkül kapcsol fel).Nem kicsit nagyobb lett a fény az előző 2x18W-hoz képest...Igaz külsőre nem a legszebb de működik ez a lényeg.Tavasszal készül majd a másik tető ezt most hirtelen összedobtam...Remélem a (leendő) növényeknek elég lesz ez a fénymennyiség...Ha minden jól megy pár napom belül meglesz a nagynyomásúhoz a reduktor.Ezután apránként elkezdem megvenni a többi hozzávalót is.Remélem január végén,február elején betudom üzemelni...Addig is összedobok egy élesztős-zselés Co2-t...
 
Utoljára módosított:
Üdv
Olyan dolgon zakatolok most, hogy jelenleg elég sok mulm felgyűlik az aljzaton.Tudni kell hogy élő növény 0 ,és jóformán lakók sincsenek csak 2 rák ,1 zebrasügér és 2 kis hal...Az aljzat sima apród folyami kavics.Azt szeretném megtudni hogyha átrendezem az akváriumot és rakok bele rendesen növényt és lakókat akkor is ilyen mértékben lesz mulm?Mert most még ok hogy felgyűlik ,egyszerű takarítanom mert tudom porszívózni gond nélkül.De ha bekerül a táptalaj és az általános talaj is akkor már nem lesz ennyire egyszerű...Vagy esetleg a szűrés kevés?
 
A szűrésed lehet kevés de ha a táptalajra ráteszel minimum 5 cm talajt
akkor nem okozhat gondot a porszívózás!
 
Back
Oldal tetejére