• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emperor_ 280 literes akváriuma

Emperor_

Tapasztalt kertész
3948761_371bc5b69e54f57995e64bdecbf96467_m.jpg

Ez a medence a mai napig üzemel, de a növényzet nem ilyen sűrű és sokféle. Ez a kép 2005-ben készült, nekem ez az állapot tetszett a legjobban :D .

Technika

Szűrés: Fluval 404 (1300 l/h), alsó polcos csepegtető szűrő.
CO2: élesztős.
Fény: 2x36W (ekkor éppen Philips 965, Aquarell) reflektorokkal.
Táp: SC naponta kb 15 ml, AquaPlant tablettás heti 1x.
Vízcsere: 2 hetente 75 liter.

Előlények

70-80 hal.

Hygrophilia corymbosa - Vízihortenzia
Hygrophilia guianensis - Hygrophilia corymbosa 'Angustifolia'
Echinodorus bleheri - Amazonaszi kardfű
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii "Brown"
Cryptocoryne blassii - Blass vízikelyhe
Cyptocoryne x willisii
Anubias barteri var. nana - Törpe vízilándzsa
Acorus gramineus
Echinodorus uruguayensis
Myriophyllum aquaticum
Ceratopteris thalictroides - Sallangos vízipáfrány
Microsorium pteropus

Jelenleg a CO2 rendszert tuningolom és rendezgetem a növényeket.
 
Szia Emperor!
Gratulálok az akidhoz. Külön elismerésem, hogy ilyen kevés fényel sikerült dús növenyzetet létrehoznod. Élesztős Co2-t hogyan sikerült müködtetni ekkora akváriumban? Milyen hatásfokkal? Algaproblémád nem volt? Remélem megosztod majd hogy mi változott négy év alatt az akváriumodban.
Mégegyszer gratula.
 
Szia kocsa!

Köszönöm, örülök ha tetszik ;) .

Az CO2 reaktor egy ásványvizes palack levágott teteje volt, ami az alsó polcos szűrő utolsó fakkjába volt bele téve. Közvetlenül a felnyomó motor mellett, a CO2-val dúsított víz ment vissza. 1db 2 literes palack, 1,5 l víz, 4-5 dl cukor, fél zacskó instant élesztő. Mérni nem mértem a CO2 szintet, de akkora dzsungel volt mindig, hogy nem láttam értelmét. Eleinte sokféle alga volt: barna alga az indítási fázisban, 30-40 cm hosszú csomókban növő haj alga, ecset alga, zöld pont alga. Igazán komoly alga invázió nem volt. Olyan fél év után eltűntek, a zöld pont alga maradt csak meg. Elvileg ezt a foszfát hiány okozza. Próbáltam foszfátot adagolni, de nem segített.

Sokféle növény kipróbáltam, hogy mi érzi jól magát. Indiai vízicsillagból például erdőm volt, aztán gondolt egyet és kipusztult. Semmi nem változott, de mégis ez történt. A Lándzsás vízipáfrány például fára volt kötözve és hatalmas bokorban nőtt, aztán az is eltűnt. Vettem újra de nem maradt meg.
Az E. uruguayensis például rengeteg sarjat hozott és hatalmasra nőtt, aztán ő is feladta. Pedig rendesen adtam neki táptablettát.

Ha most állnék neki, biztos, hogy táptalaj lenne alul.

Ha már bemutatható lesz újra, ígérem rakok fel képeket.
 
Szia Emperor!

Köszönöm a válaszod. Most megnyugodtam kissé, hogy tényleg lehet szép akváriumot csinálni kevés fényel is. Nálam is előjőtt az általad leirt összes algatipus, mára maradt a zöld pontalga, és a fonalalga ( egyenetlen Co2 szint miatt?, élesztős). Jó pár növényel én is ugy jártam, hogy nem győztem ritkitani aztán utána meg kiveszett. Most kis fényigényű növényekkel probálkozom.
Ha bemutatható lesz várom az új képeket.
 
Back
Oldal tetejére