• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The New Layout

Szépek a növények ,és a színek is,most már csak sűrűsödnie kell
Sűrítés folyamatban van,amiből esetleg vágok le egy picit azt már ültetem is vissza bár eddig csak a Bacopa australis-ból tudtam pár szálat visszavágni.HM ha megindul akkor azt is szaporítom...
 
Rég nem jelentkeztem...Ami történt azóta:
  • sikerült beindítani a nagynyomású CO2-t napi 24 órában megy 1bubi/3mp tempóval
  • jobb oldali nagy kő kikerült, több kisebb lett berakva helyette
  • növények nagyon szépen beindultak, folyamatosan bubiznak a lámpakapcsolás után pár órával
  • Marseila crenata még mindig messze áll a gyep kinézettől helyette megpróbálom most jobb oldalt a HM-t meghagyni és meglátom abból milyen gyepet lehet növesztni
  • Black molly állomány nőtt pár darabbal hála a hím kitartó munkájának
  • alga nem nagyon van "kop-kop-kop" , néha egy kis ecset és egy minimális staghorn-tól eltekintve
Végül pár kép...








 
Pár apróbb változás...

- hamarosan megkapja az akva az új bútort
- növények szépen gyarapodnak
- Rotala SP. Green kikerült és "Limnophila sessiliflora" került be helyette ami szépen beindult bár a képen annyira nem látni valami csodaszépnek
- HM nem kicsit beindult szinte minden héten nyírom.https://akvakertesz.hu/conversations/limnophila-sessiliflora.21562/

Kérdésem az lenne, hogy a HM-t mennyire nyírhatom vissza?Most kb. 6-7 cm magas.

Nem a legjobb kép de azért valamit mégis csak mutat...

DSC_1456.jpg


DSC_1473.jpg
 
Azt kell mondjam, hogy a rákoktól, meg a növény nélküli kopár akváriumtól ilyen rövid idő alatt eljutni, egy ilyen egészen szép, egész zöldséges tálig, ami egészséges növényekkel van tele, csak kalaplengetést érdemel. Én sokkal régebb óta olvasom ezt az oldalt, már egészen kikupálódtam, de az én akváriumom a nyomába se érhet a tiédnek (se), szóval tényleg gratulálok.
Engedtessék meg a kis kritika is, még a koncepciót hiányolom, komolyabb hardscape, tudatosabb elrendezés,nyírás...de egyrészt gondolom én ez a jövő zenéje, illetve ki vagyok én hogy beszóljak (n):facepalm:
:hilarious::hilarious::hilarious: csak így tovább
 
Azt kell mondjam, hogy a rákoktól, meg a növény nélküli kopár akváriumtól ilyen rövid idő alatt eljutni, egy ilyen egészen szép, egész zöldséges tálig, ami egészséges növényekkel van tele, csak kalaplengetést érdemel. Én sokkal régebb óta olvasom ezt az oldalt, már egészen kikupálódtam, de az én akváriumom a nyomába se érhet a tiédnek (se), szóval tényleg gratulálok.
Engedtessék meg a kis kritika is, még a koncepciót hiányolom, komolyabb hardscape, tudatosabb elrendezés,nyírás...de egyrészt gondolom én ez a jövő zenéje, illetve ki vagyok én hogy beszóljak (n):facepalm:
:hilarious::hilarious::hilarious: csak így tovább
Örülök hogy Neked és másoknak is tetszik amit sikerült ennyi idő alatt összehoznom.Maga az elrendezés nem a végleges, sőt sok koncepció sincs benne.Egy jó kis "tanuló" akvárium lett belőle de még talán nem veszett ügy, hogy valamiféle formát adjak neki....

kac - Esetleg a Tiedről kérhetnék egy linket/képet?
 
ÖÖÖöö, erre a kérésre nem számítottam. Abba a csoportba tartozom, aki nem érzi megfelelőnek a medencéjét, arra hogy nyilvánosságra hozza. NAgyon tanulónak tekintem, illetve szokásos alaphibák jellemzik (hátfal,manado, hiányzó koncepció). Ez egy régebi kép lesz, most kicsivel még ennél is rosszabb, mert kimerült a táptalaj és már nem akarom tápolni, nyáron, szünetben rekonstrukció lesz.
Illetve elnézést a rossz képért, vízkőért stb.
Dropbox - IMG_2093.JPG
Dropbox - IMG_2092.JPG
Szóval a tiéd tényleg sokkal szebb :rolleyes::rolleyes::LOL:
 
Ma reggel észrevetem, hogy ez a fránya fonalalga eléggé bevette magát a Bacopa közé. Jobb lenne megritkítani a Bacop-t, mert lehet hogy a közte felgyűlt mulm miatt van ennyi fonal alga rajta?Minden vízcserekor próbálok a lehető legtöbb mulmot eltávolítani de annyira sűrű a Bacopa levélzete, hogy nem férek hozzá teljesen.Ezért gondoltam arra, hogy megritkítom és lehet hogy vissza is nyírom vagy 8-10 cm magasságúra úgyis megnő 1-2.Fogkefével szépen letudtam szedni azokon a részeken ahol hozzáfértem és benyúlva a levelek közé onnan is elég sokat kiszedtem és még van is közte.Mi lenne a legjobb megoldás?
 
Ma végre sikerült kicserélni a szekrényt az akva alatt...Sajnos csak kék szivacsot kaptam ez picit rikít a képen de majd elfedem valahogy.

Íme az eredmény
DSC_1538.jpg


Tető is kész csak még át kell pakolnom az elektronikát...
DSC_1489.jpg


DSC_1491.jpg
 
Húha ez nem semmi...az első képekhez képest ez egy nagyon gyors fejlődés egy jó irányba! Gratula!:) azt a szép reinecki bokrot irigylem ám:sneaky:
 
Pár apróbb fejlemény...

Stau meg lett nyírva és visszaültettem amit levágtam.Elég rendesen fel volt kopaszodva.Csak a bal oldali részt nyírtam meg mert ha véletlen nem marad meg legalább nem az össze lesz oda.Jobb oldalin látni, hogy eléggé megvan gyötörve szegény.HM szépen bedúsult megvagyok vele elégedve nagyon.Gondolkodom rajta, hogy a crypto-t kiveszem, mert nekem kicsit csúnyán hat.Hygrophila corymbosa ’Angustifolia’-val szintén hasonló terveim vannak.Bár ha kiveszem akkor egy elég nagy üres rész marad.De lehet csak kiveszem, visszavágom és csak a szebb hajtásokat ültetem vissza...

Egy kis gépház upgrade is történt.Nem egy profi kivitelezés de ahhoz képest, hogy milyen volt ez most elég jónak néz ki.Minden aljzatot külön kapcsolóval lehet kapcsolni.A zöld kis nyomógomb az időzítőt iktatja ki és állandó üzemre kapcsolja a világítást.

DSC_1680.jpg


DSC_1676.jpg


DSC_1641.jpg


DSC_1649.jpg
 
Nagyon szép az aki(y) egészségesek a növények.Mennyivel világítasz? Tetszik az elektronika hasonlón töröm a fejem én is de nem találtam megfelelő idő kapcsolót. A tied milyen mert csak a sarka látszik a képen?
 
Nagyon szép az aki(y) egészségesek a növények.Mennyivel világítasz? Tetszik az elektronika hasonlón töröm a fejem én is de nem találtam megfelelő idő kapcsolót. A tied milyen mert csak a sarka látszik a képen?
4 * 18W T8 Philips TL-D Super80 6500 Kelvin napi 8 órában, Philips elektronikus előtéttel.Az időkapcsoló a távoli keletről érkezett.Eddig nincs vele gond jól működik...
 
Kicseréltem a barna hátteret fehérre. Hát mit ne mondjak szokni kell még :unsure: HM lassan de biztosan átveszi az uralmat az előtéren.Ludwigia kezdi elveszíteni a szép pirosas/bordós színét és egyre jobban zöld színe van sajnos.Mi lehet vele a gond?

Nyírás ráférne, de majd holnap vízcsere előtt megcsinálom...

Még barnán...
hatter_HPIM2612_barna.JPG


És fehérben...
hatter_HPIM2645_feher.JPG
 
Eddig minden jól alakul ha távolabbról nézzük az akváriumot.De ha közelebbről szemügyre vesszük akkor vannak kisebb gondok.Hamarosan jön a "pogo" és a "Ludwigia spec." , mert hát elég rossz állapotban van pár növényem.Ludwigia repens kezdi elveszíteni a vörös színét és mindig felkopaszodik. Stau repens felkopaszodott ismét, Reineckii mini friss hajtásai pedig össze vannak kunkorodva. Sp. Japan levelei mállanak el, nem tudom mi lehet vele. Lehet kiveszem, mert már mindenfelé elburjánzott és össze-vissza vannak a szárai és rendezetten visszaültetem. Bacopa is elég csúnyácska ha közelről nézzük, mert csak a végein vannak levelek és a közepe tele van csupasz szárakkal. Így sajnos nem tudom visszavágni annyira amennyire szeretném, mert csak a szárak maradnának. Lehet ezt is kiveszem és visszaültetem egy kis fazonigazítás után...Lehet kellene még nekik valami extra cucc a Dr. Garden mellé?!

Pár kép...
"Tropica Ludwigia spec." terv
HPIM2666_mod.gif


"pogo"-val valahogy így fog kinézni...
HPIM2666_mod_pogo.jpg


És végül a problémásabb részek...
HPIM2684.JPG


HPIM2685.JPG


HPIM2686.JPG


HPIM2688.JPG
 
Back
Oldal tetejére