• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld és Fekete

Gulyás Dávid Bence

Kertész tanonc
Üdv Mindenkinek!

Sokat gondolkoztam azon, írjak-e naplót, hiszen a topiktársaktól úgy vélem, még nagyon le vagyok maradva. A technikám se a legtökéletesebb, az akvárium se, de szeretem. Remélem ez a napló csak segíteni fog abban, hogy még jobb legyen az akvárium, valamit én is sokat fogok itt tanulni.

22 éves múltam, akváriumom már 10 éve van, 5 literes befőttes üveggel kezdtem, 4 guppival. Később 25, majd egy 54 literes következett, ami pár év után ereszteni kezdett, cserélni kellett. 5 éve vettem a jelenlegi akváriumot, berendezése folyamatosan változott. A jelenlegi állapota a kép szerinti.

szerkesztve_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


AKVÁRIUM:
Méret:
75 cm x 35 cm x 45 cm [Sz. x Mé. x Ma.]; kb. bruttó 115 liter
Háttér: fekete fólia
Üzembe helyezés: 2013.11.07.
Vízcsere: hetente 30%

VILÁGÍTÁS: Aqua-Szut Labeo gyári tető
Fénycsövek: Philips T8 - 18 W - 60 cm (első); Sera Plant Color T8 - 18 W - 60 cm (hátsó)

FŰTÉS: Eheim Jäger 75W; 24°C

SZŰRÉS: 2 db belső szűrő: Aqua-Szut Junior Plus N 500 (500l/h) és AquaEl Fan1 (300 l/h) + egy "légfüggöny" Sera air 110-es légpumpával

TALAJ: bazalt, és még 2 féle keveréke, sajnos nem tudom konkrétan

DEKORÁCIÓ: kövek, valamint vasfa

TÁPOZÁS: Élesztős CO2 egyenlőre porlasztókővel, Sera Florena

NÖVÉNYEK:
· Hydrocotyle leucocephala
· Cryptocoryne aponogetifolia (sajna az előző helyüket nem kedvelték, tönkrementek, de most már szépen hajtanak)
· Vallisneria spiralis
· Microsorum pteropus
· Hygrophila corymbosa (talán, de nem vagyok benne 100%-ig biztos)
· Cryptocoryne becketii (talán, de ebben se vagyok biztos, a fekete vitorlás alatt látható)
· Hemianthus micranthemoides (jobb első sarokban, de nem vagyok benne teljesen biztos)
· + 1 fajta, arról fogalmam sincs, sehol se láttam hasonlót (a fekete vitorlás feletti fű szerű)

HALAK:
· 4 db Crossocheilus oblongus
· 1 db Pterygoplichthys gibbiceps
· 1 pár Pterophyllum scalare

nyal__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


/A képek minősége sajnos nem a legjobb, előre is elnézést/​
 
Szia!

Gyönyörű a Pterygoplichthys gibbiceps-ed!Én is nem rég (~1 éve) kezdtem a pályafutásomat az oldalon ezért ki tudom jelenteni, hogy a régi tagoktól nagyok sok segítséget és tudást kaphatsz, nekem is rengeteget segítettek, hogy ott tarthassak ahol most! Mik a jövőbeli céljaid? :)
 
Üdv itt a közösségben!

Úgy gondolom,hogy mindenképp érdemes naplót vezetned,sok hasznos tipp érkezhet.A "lemaradás" relatív,az akvarisztikában jóval nagyobb tapasztalatod lehet mint pl nekem.A növényezéshez pedig minden infót megtalálsz ezen a fórumon,a technika pedig a legkevesebb,ahhoz csak (rengeteg) pénz kell:D
 
Köszi Gergő! Ő már a második gibbicepsem, kb. 17 cm, az előző már 20 felett volt. Jövőbeli cél? :) Nehéz kérdés... Minél szebb és természetesebb akvárium megteremtése. Röviden talán ennyi, nincs úgy konkrétum. Egyetemistaként terv, kreativitás, befektetett munka nem lenne híján, de az Andravor által említett pénz az, ami gátló tényező :D
 
Igen, ezzel egyetértek. Az a baj, hogy már nem is emlékszem milyen kavicsot vettem évekkel ezelőtt. A bazalt tuti, a vörös és a fehér már nem emlékszem mi volt... :D
 
Abszolút együttérzek veled pénz téren..:D
Naplót én is javaslom.. Én pl azért kezdtem, mert biztos jó lesz majd visszanézni, hogy honnan hova sikerült eljutni, és persze másoknak is nagy segítség, motiváció lehet..;)
 
Egy érdekes "kísérletezésbe" kezdtem. Az akvárium berendezése után megmaradt pár darab Microsorum pteropus, amit sajnáltam eldobni. Először egy műanyag dobozban voltak, majd egy befőttes üvegben. A kísérlet viszont itt jön képbe: nem a megszokott csapvizet töltöttem az üvegbe, hanem ásott kútból származó vizet. Igazából tizenévek óta nem használjuk a kutat, a víz nem is átlátszó, egy pici színe van. Érdekes dolog történt, a kis levelek minden este lámpakapcsolás után (kis íróasztali lámpa) tele vannak buborékokkal. Na ezt "nagyobba" is ki akartam próbálni. Összeraktam egy 15 literes akváriumot, szintén kútvíz, szűrés, levegőztetés nincs, csak az asztali lámpa. Hetente a víz 40-50%-át cserélem. Itt egy kép:
11570531043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez a bubizás a fotoszintézis által van, vagy csak én reménykedem benne? :D
 
Az aktuális állapot.

2013.12.20_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Az élesztős CO2-m kicsit kínlódott, nem igazán akart működni. Egy hete csináltam zseléset, ezzel azóta nem volt gond. Gondot okoz még a Hydrocotyle leucocephala is. Már csak 3-4 szál van, 1-2 nap után folyton a víz tetején úszott. Először azt hittem a gibbiceps szedi ki, mivel folyton ott tanyázik, de már úgy tűnik, maga a növény pusztul el a tövénél. 3 ág 1-2 hete a víz tetején kering, de hajtanak, várok kicsit vele, aztán ha szépen fejlődnek megpróbálom újra elültetni, vagy hozzákötöm egy nagyobb kőhöz. A Vallisneria szaporodik, már dupla annyi van, mint volt. A HM-et egyszer megnyírtam, amit kiszedtem újra elültettem, így már több bokor is van.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a jelenlegi levegőztetésem nem sok? A két belső szűrő is, valamint még egy porlasztó is működik.
 
Szia
Ha CO2 mellé megy akkor nem nagyon kellene levegőztetni elvégre, ezzel kihajtod a vízből, a CO2-ot, amit meg egyébként beakarsz oldani. A gibicepsek akár 30 cm nagyságig nőhetnek, tuti, hogy elfognak férni ekkora medencében?
 
Utoljára módosított:
Nálam 2 db 10 cm körüli anci van, de amikor beindulnak, brutális pusztításra képesek, mindent kitúrnak. A vízicsillagot képesek a talajnál tőben eltörni, a bakopát gyökerestől ütik ki a bazaltból! Már rég el kellett volna Őket ajándékoznom, sőt, be se kellett volna tenni ezt a két buldózert, de 2 cm-es korukban annyira a szívemhez nőttek, hogy már 2 éve hagyom tombolni Őket. Ha jön az átalakítás, és manado talaj, mindenképp menniük kell majd.
Már most kezd el keresni az új helyét a haladnak, mert rengeteg gondot fog okozni, az ilyen méretű harcsák nem valóak növényes akváriumba.
 
Üdv a fórumon. Nem látom át egyenlőre a fejlődés irányát és célját. Jó lenne ezt először meghatározni. Mit akarsz, hova akarsz eljutni, milyen (anyagi) lehetőségeid vannak).
Az látom, hogy CO2-t elkezdted zselésen adagolni. Ez szuper dolog, de emiatt mindennel utána kell menned.

A növényezés szentháromságát be kell tartani. CO2 - VILÁGÍTÁS - TÁPOZÁS. +1-nek meg a megfelelő szűrés. Ha ezek nincsenek egyensúlyban, akkor csúnya kudarc fog érni, hiába a 10 éves akvarisztikai tapasztalat.

itt a fórumon is van sok infó, csak kezdőként egy kicsit nehéz kiigazodni, mi a fontos és mi ami számodra MÉG nem fontos. Viszont nigro blogját és a GA növényes sulit tudom javasolni, ahol cikkekbe szedve szedheted fel az alapokat.
Ez legyen az első!

jó növényezést! :)
 
Az látom, hogy CO2-t elkezdted zselésen adagolni. Ez szuper dolog, de emiatt mindennel utána kell menned.
Ez így igaz,Én a Co2 hagynám utoljára,ebben a sorrendben ahogy nálam is volt.
- megfelelő szűrés ( 10 x átforgatás/óra)
- megfelelő világítás ( min 0.7 w/l)
- megfelelő tápozás (micro-macro és carbo)
Na ha ezek összeálltak és még nem lepett el az alga és beállt az akvárium min 1,5 hónap akkor mehet a co2.
Nem mondom azt hogy most nem jó ha megy de a feltételek meg kell hogy legyenek a co2 beoldásához,különben alga bumm lesz a vége.
Olvass minél több naplót abból lehet a legtöbbet tanulni és fejlődni ;)
 
Nálam 2 db 10 cm körüli anci van, de amikor beindulnak, brutális pusztításra képesek, mindent kitúrnak. A vízicsillagot képesek a talajnál tőben eltörni, a bakopát gyökerestől ütik ki a bazaltból! Már rég el kellett volna Őket ajándékoznom, sőt, be se kellett volna tenni ezt a két buldózert, de 2 cm-es korukban annyira a szívemhez nőttek, hogy már 2 éve hagyom tombolni Őket. Ha jön az átalakítás, és manado talaj, mindenképp menniük kell majd.
Már most kezd el keresni az új helyét a haladnak, mert rengeteg gondot fog okozni, az ilyen méretű harcsák nem valóak növényes akváriumba.
Ismerős a dolog! :) Volt már korábban is egy gibbim, de sajnos elpusztult (17 cm volt). Olyan gyönyörűek, hogy újra vennem kellett egyet, de akkor még csak 2-3 cm volt. Kb. 3 éves. De mindképp jó helyet szeretnék neki, ha kinövi a medencét!
 
Back
Oldal tetejére