• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The New Layout

Tetratec Ex1200 elvileg 150 literig jó...Nekem kb. 85-90 liter lesz berendezve...Ehhez kevés lesz?
 
Furcsa, több helyen olvasom, többektől hallom, hogy felgyűlik a mulm a talajon. Nálam 2 év alatt egyszer sem volt ilyen jelenség, pedig elég sok halam van, némelyik nem is kicsi. Néha láttam egy-egy halkakit itt-ott felakadva valami levélre, dekorra, de soha sehol nem gyűlt fel. Szerintem ha kellően erős flow van, és jól van elhelyezve a beszívó, akkor a szűrőnek ezt el kell nyelnie!
 
Üdv
Ma legóztam kicsit...Ez lett belőle elsőre...

Esetleg másik topikba írjak/rakjam be?
20322487_027edc37400f98a8e79ad9d972956be6_xl.jpg

20322483_d5569b6240a1627a20537cb4bb5b4bdf_xl.jpg

20322479_40933bf5cb8455d9e0688995e0d76d10_xl.jpg

20322477_b800adc599b2286e970d64cf9e0dd45f_xl.jpg


Bocsánat a képminőségért de a céges telefon csak ennyire képes o_O
 
Ez Nekem nem hat természetesnek. :( Kéne még jópár kő, hogy ne két "kupac" legyen, hanem valami hegyvonulat. Illetve a jobb oldalihoz mindenképp kéne legalább még egy ág, ami jobbra-fel mutat.
Ha nincs több fa és kő, akkor inkább egy háromszög kompozíciót próbálj meg csinálni. (y)
 
Akkor még legózom vele.Bár nekem ez is tetszik - de nem adom fel,holnap összerakok még pár verziót.
 
Ma sajnos nem volt időm kövek böngészni a Tisza-parton de holnap remélem sikerül.Addig is egy újabb verzió :nailbiting: Jobb oldalra lehet jó lenne még pár apróbb kő hogy ott is laskásabb legyen...
20329785_06a3f8687e40173acbbc2bda4348fdce_xl.jpg
 
Ott vannak a kövek az asztalon:p rakd be azokat a jobb oldalra:rage: a fákat meg jobb 1/3-ba de másképp vagy abból is van még ott a többi kövön túl?:D
 
Ma hoztam még egy jókora adagot de sajnos sok a meló és örülök ha este tudok kicsit pihenni de holnap szakítok rá időt és legózok még...
 
Üdv
Ma megvolt a bevásárló körút...Holnapra megvan a program ;)
Növények végül:
  • Hygrophila corymbosa ’Angustifolia’
  • Bacopa australis
  • Staurogyne repens
  • Marsilea Crenata
  • Alternanthera reineckii Mini
  • Rotala sp. green
Ma átmostam a Manado-t ,Tropica Plant Substrat talaj alá és feltöltöttem az akvát vízzel ,reggelig hagyom kicsit letisztulni ,majd víz leszív, növények beültet o_O és szép lassan feltölt nehogy nagyon zavaros legyen.Tetratec EX1200 kap még 1 liter siporaxot és 2 liter Matrix Trop-ot.Így lesz benne összesen 1 liter Siporax és 4 liter Matrix Trop.Azt javasolták hogy alulra tegyem a perlont ,erre a siporax majd a Matrix trop.Jó lesz ez így?Ha kész vagyok jövök a képekkel...:snaphappy:
 
"Trópusi hal"-ban javasolták , mert így jobban lehet védeni a szűrőanyagot a durva szennyeződésektől.Csak hát így attól tartok hogy hamar berakódik a perlon és sűrűn szét kell szedni a szűrőt.Egy próbát megér.Vagy esetleg alulról felfelé:szivacs-(1 liter)siporax-(3 liter)matrix-szivacs?

Másik kérdés:
  1. 6 óra világítással akarok kezdeni 14:00-20:00.Ez elég lesz kezdésnek?
  2. Heti vízcsere mennyi legyen?
  3. Liqui Carbo-t fogok adagolni napi 2 ml-t ez a gyári ajánlás.Ez elég lesz?
 
.Vagy esetleg alulról felfelé:szivacs-(1 liter)siporax-(3 liter)matrix-szivacs?
Inkább így legyen ebben a sorrendben :

6 óra világítással akarok kezdeni 14:00-20:00.Ez elég lesz kezdésnek?
Erre használd a wpg táblázatot,keress rá itt a fórumon.
Mennyit világítsunk? | Magyar Akvakertész Fórum

- Siporax+szivacs-matrix-(esetleg Seachem Purigen az hálás dolog)-perlon

Heti vízcsere mennyi legyen?
30-50 % az átlag

Liqui Carbo-t fogok adagolni napi 2 ml-t ez a gyári ajánlás.Ez elég lesz?
Én is ezt használom nekem 60 literes az akvárium és napi szinten megy 2 ml
 
Lassan de biztosan elkészült a "remekmű" :facepalm:

Reggel szép óvatosan leszívtam a vizet és elkezdődött az ültetés.A zselés növényekkel nem sok gond volt,könnyen letudtam mosni róla a zselét.A kis műanyag kosárban lévőkkel viszont meggyűlt a bajom.A gyapot vagy nem tudom mi van rajta alig akart lejönni de ezt is megoldottam.Próbáltam mint minél több kis tőre szétszedni hogy elég nagy területen betudjam ültetni már kezdésnek is.Manado-ba könnyen ment az ültetés,azt hittem jóval nehezebb lesz.Igaz a feltöltésnél mint a csiga kb. úgy haladtam,nehogy felkavarodjon a talaj.Megkapta a vízelőkészítőt (Azoo Aquaguard Plus-20ml) és a baktérium kultúrát (Azoo NitriPro-2gramm) és a 10ml Dr. Garden Micro-t.Most még kicsit opálos a víz de remélem holnapra letisztul.Növények nem jöttek fel és bízom benne hogy ez így is marad.Napi 6 óra világítással kezdek remélem nem lesz túl nagy algatelep...

Kérdésem az lenne még hogy vannak alma csigáim egy másik aksiban.Rakhatok be belőlük egy párat vagy inkább ne?

Szűrőben végül ez lett a sorrend,alulról felfelé:szivacs-siporax(1 liter)-matrix(4 liter)-perlon-szivacs

És akkor pár kép(telefonnal mert más nincs úgyhogy bocsi a minőségért):









Tudom nem nagy durranás de nekem ez az első :happy: és szép lassan de biztosan majd kiforrja magát...
 
Utoljára módosított:
Lehet, hogy ennyi kővel háromszög elrendezést valósítottam volna meg, de így is szerethető(y) Jobb oldalon nagyon egyenállású a dolog, jo lett volna még meglegózni a scapet...
 
szia

A szűrőanyag sorrend helyesen sipo-szivacs-matrix-perlon lenne.a perlon fölé teljesen értelmetlen szivacsot rakni,ugyanis a perlonon már nem megy át semmi olyan szemcsenagyságú amit megfoghatna.dobd ki és annyival több matrixot rakj be.Az elrendezésben látok fantáziát,bár a kövek nem túl szép felületűek(túl simák).Azonban ez jó növényesítéssel,pár hónap múlva már nem lesz feltűnő.A gyepnek szánt növényekből simán vehettél volna még egy dobozzal,és a beültetetteket fele ekkorára szétszedve sokkal gyorsabb és dúsabb eredményt kapnál.Mondjuk Manadoban nem lenne lelkierőm mégegyszer nekiállni,de egy doboz pótlásra,teljes vízleeresztéssel lenne lehetőség.
 
Sajnos csak ezekből a kövekből tudtam gazdálkodni.Jogos a gyep téma de örülök hogy így is lent maradtak a növények.Majd látom mennyire borítja be és ha keveslem akkor kb. 2-3 hét múlva úgyis megyek a garnikért és akkor max veszek még egy dobozzal.Ez az első aksim úgyhogy van még hova fejlődni de hát azért van a fórum hogy olvassak,tanuljak,fejlődjek és idővel egyre ügyesebben,jobban belelássak a dolgokba...

Kérdés még mindig:almacsigákat rakhatok bele most vagy inkább ne?
 
Nyugodtan rakhatod a perlont alulra,pontosan ugyanannyi idő alatt fog elkoszolódni mint felűl :)
Max nyűgösebb a cseréje.
 
Back
Oldal tetejére