• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti 200 L (Első "Növényese")

A magasra növő növények nem mutatnak jól az erős áramlásban!
Megdőlnek erősen!
De alakul az aki!
Sok sikert továbbra is!
 
Egyik nap beleborult egy egész kupa haltáp véletlenül az akiba. :( Aztsetudtam mit csináljak hirtelen. 4 órán keresztül legyeztem a vizet hogy kiszívja a szűrő, aztán kitakarítottam mind2 szűrőt. De szeritem még így is maradt a kövek között. :(
 
DobraPeter said:
Egyik nap beleborult egy egész kupa haltáp véletlenül az akiba. :( Aztsetudtam mit csináljak hirtelen. 4 órán keresztül legyeztem a vizet hogy kiszívja a szűrő, aztán kitakarítottam mind2 szűrőt. De szeritem még így is maradt a kövek között. :(
Hát ez nem jó....sztem jó lenne 2 héten keresztül heti 2-3 vízcsere....bár a két szűrőd lehet megbirkózik vele....legalább lemezes táp volt vagy valami apróbb szemű?
 
Feccc said:
DobraPeter said:
Egyik nap beleborult egy egész kupa haltáp véletlenül az akiba. :( Aztsetudtam mit csináljak hirtelen. 4 órán keresztül legyeztem a vizet hogy kiszívja a szűrő, aztán kitakarítottam mind2 szűrőt. De szeritem még így is maradt a kövek között. :(
Hát ez nem jó....sztem jó lenne 2 héten keresztül heti 2-3 vízcsere....bár a két szűrőd lehet megbirkózik vele....legalább lemezes táp volt vagy valami apróbb szemű?


Apró szemű :( Sera Vipagram Baby nevezetű szóval a lehető legrosszabb.
 
Kérdés: a Seachem Purigen -t hogyan kell regenerálni? Meg van SZAT om is azt langyos sós vízben kell ha jóltudom....
A másik meg, hogy SZAT az kell egyáltalán?? Használjam?
 
tibicuk said:
Szat gyantát ne használd,mert kiszedi az összes tápanyagot ,amit beöntesz.
A purigennek van külön topikja,ott olvass.Vagy a GA-nál keresd meg,ott is le van írva.(termékleírás)
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php ... gen#p34297
http://www.greenaqua.hu/seachem-purigen ... 100ml.html


Igen le van írva, hogy áztató oldatban egyszerüen fel lehet tölteni, na de mi az az áztató oldat?

Akkor nagyon jó hogy kezdetektől fogva az egyik szürőben ott a Szat. Kárnak öntögetem a tápokat :)
 
Kezd elegem lenni mit csinálok rosszul?

Algáim vannak, Nem fejlődnek rendesen a növényeim, sárgulnak, stb. Beszéljenek a képek.

Ez milyen alga?

10456383_e91a6333eefc7a73c29442b4c1efd0ee_m.jpg


10456381_2144d14651aa31ded0fec10b3cab0f2d_m.jpg


Ez a glossotigma sem éppen szép

10456385_104616011c5cc309da62152210248733_m.jpg


És az összkép:
10456379_99fc76ae4c0e8610b3b964d2e6834681_m.jpg


Látszik hogy egyes növények tele vannak valami algával, nemtudom mi lehet a baj, tápozok rendesen, Co2 is megy rendesen világitási időt is betartom énmár ezt nemértem!

Reggel 8:30 kor kapcsol be a Co2, 10 kor a világítás, 20:30 kor kapcsol ki a CO2 21:00 kor a világítás.
Vízcsere heti 30-40 %, Szűrőim tiszták, Szűrőtölteteim jók.
Flow rendben, Látszik ahogy belepik a bubik az egész akit.
Tápozok minden reggel Ei szerint 10 ml-t minden oldatból ahogy le van írva + Happy Life Profito. Akkor meg mi a baj?

Valaki tud valami okosat hozzáfűzni?
 
Ez szerintem ecsetalga. Annak fő okozója lehet a magas nitrát szint, túl erős flow esetleg túl sok CO2. Milyen erős a világításod? Táptalajod van? Mert az a bazaltzúzalék semmi tápanyagot sem tartalmaz.

Javítok:
Visszaolvastam. Viszont lehet többet vagy erősebben kéne világítanod. De várj meg másokat is!
 
Eqinox said:
Ez szerintem ecsetalga. Annak fő okozója lehet a magas nitrát szint, túl erős flow esetleg túl sok CO2. Milyen erős a világításod? Táptalajod van? Mert az a bazaltzúzalék semmi tápanyagot sem tartalmaz.

Javítok:
Visszaolvastam. Viszont lehet többet vagy erősebben kéne világítanod. De várj meg másokat is!

120 wattal világítok 0,6W/L de anynit világitok amenynit kell olvastam a blogot.

Tápanyag nincs. néhány sera tablettát nyomta be a néhány növény mellé, azt annyi. Nitrát szintet vizcserével csökkentem ha joltudom, de tápanyagot hogyan juttathatnék mindenhova a talaj alá?

11-12 óránál tovább hiába világítok annál tovább nem fotoszintetizálnak a növények. Onnastól csak az algák hasznosítják.
 
DobraPeter said:
Eqinox said:
Ez szerintem ecsetalga. Annak fő okozója lehet a magas nitrát szint, túl erős flow esetleg túl sok CO2. Milyen erős a világításod? Táptalajod van? Mert az a bazaltzúzalék semmi tápanyagot sem tartalmaz.

Javítok:
Visszaolvastam. Viszont lehet többet vagy erősebben kéne világítanod. De várj meg másokat is!

120 wattal világítok 0,6W/L de anynit világitok amenynit kell olvastam a blogot.

Tápanyag nincs. néhány sera tablettát nyomta be a néhány növény mellé, azt annyi. Nitrát szintet vizcserével csökkentem ha joltudom, de tápanyagot hogyan juttathatnék mindenhova a talaj alá?


Így utólag már problémás. Összerakáskor kellett volna a bazaltzúzalék alá tenni valamilyen táptalajt, de ha jól olvastam tettél alá floredepotot. Nem lehet, hogy kicsit sok halad van és kevés növényed? Esetleg még valamiért nem állt be a szűrőd bacikultúrája.
Algaügyben pedig ajánlom az alábbi oldalt:
http://theplantedtank.co.uk/algae.htm
Ugyan angol nyelvű, de egy fordítóval könnyen értelmezhető.
 
Eqinox said:
DobraPeter said:
Eqinox said:
Ez szerintem ecsetalga. Annak fő okozója lehet a magas nitrát szint, túl erős flow esetleg túl sok CO2. Milyen erős a világításod? Táptalajod van? Mert az a bazaltzúzalék semmi tápanyagot sem tartalmaz.

Javítok:
Visszaolvastam. Viszont lehet többet vagy erősebben kéne világítanod. De várj meg másokat is!

120 wattal világítok 0,6W/L de anynit világitok amenynit kell olvastam a blogot.

Tápanyag nincs. néhány sera tablettát nyomta be a néhány növény mellé, azt annyi. Nitrát szintet vizcserével csökkentem ha joltudom, de tápanyagot hogyan juttathatnék mindenhova a talaj alá?


Így utólag már problémás. Összerakáskor kellett volna a bazaltzúzalék alá tenni valamilyen táptalajt, de ha jól olvastam tettél alá floredepotot. Nem lehet, hogy kicsit sok halad van és kevés növényed? Esetleg még valamiért nem állt be a szűrőd bacikultúrája.
Algaügyben pedig ajánlom az alábbi oldalt:
http://theplantedtank.co.uk/algae.htm
Ugyan angol nyelvű, de egy fordítóval könnyen értelmezhető.


Már olvastam. de ha nemtudom mi a bajom meg milyen alga semmit nem ér. ÉS a képekről nemtudom beazonosítani milyen alga ez.
 
DobraPeter said:
Már olvastam. de ha nemtudom mi a bajom meg milyen alga semmit nem ér. ÉS a képekről nemtudom beazonosítani milyen alga ez.

Én azt mondanám, hogy az elsővel van dolgod.
 
Eqinox said:
DobraPeter said:
Már olvastam. de ha nemtudom mi a bajom meg milyen alga semmit nem ér. ÉS a képekről nemtudom beazonosítani milyen alga ez.

Én azt mondanám, hogy az elsővel van dolgod.

Most hogy így nézem tényleg az lesz az!
Azt írja rá hogy ha magas világításos akim van, akkor kevés a CO2 vagy kevés a flow, ha alacsony világításos akim van co2 nélkül, akkor meg ne cseréljek vizet és az segíteni fog. Na de nekem pont úgy van hogy alacsony világítás de van Co2. szal ismét ottvagyok hogy fogalmam sincs mit csináljak. Flow meg Co2 rendben van az biztos.
 
Ez a tipikus esete annak, hogy felhagytam a co tápozással és maradtam a low tech technikánál... Kétszer indítottam újra új növényekkel de mindig ide jutottam. Ez már kuka neked is nemfogod bírni kiírtani ezt a mennyiséget sehogy...
 
lchnorbert83 said:
Ez a tipikus esete annak, hogy felhagytam a co tápozással és maradtam a low tech technikánál... Kétszer indítottam újra új növényekkel de mindig ide jutottam. Ez már kuka neked is nemfogod bírni kiírtani ezt a mennyiséget sehogy...


Én is amatőr vagyok, de én nem adnám fel a helyedben így, hogy kuka. Miért ne bírná kiirtani ezt a mennyiséget? Velem együtt itt többen is sokkal többet is irtottunk már ki. Ha sikerül rájönni hogy mi és miért akkor nincs olyan hogy visszafordíthatatlan.
 
Back
Oldal tetejére