• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes oRphEus 250 literes akváriuma - vol 2.

Sziasztok!

Nemrég lőttem pár fotót az akváriumról, így gondoltam előbányászom a naplómat és megosztom. Semmi extra, és nem is volt éppen túl jól fésült az akvárium, csak eszembe jutott, hogy még nem mutattam képet a nemrég eszközölt átalakításról.

Középről kikerült az "oroszlánkirályos" szikla, helyét Red Moor-ok vették át, illetve az első és oldalsó rész is új koncepció szerint alakult át. A szirt két oldalán igyekeztem láthatóvá tenni a sziklákat, ezért kihúztam a növényeket az üveg felé, a szirt mellett pedig két homokos ösvényt alakítottam ki hátra, bár ez a totál képen nem látszik, élőben jobban átjön.

Az előtéret átalakítottam, leszívtam teljesen a talajt, dekorhomok került a helyére. Apró szemcseméretű, sárgás árnyalatú "River Sand", Dennerle Plantahunter Burma dekorkaviccsal kombinálva. Elöl a Brasiliensis teljesen átvette az uralmat, remekül érzi magát a homokban, ezt még ritkítanom kell, illetve kicsit csökkenteni más növényekkel a homogenitását, mert most kevéssé kelt természetes hatást.

Illetve úgy általában ritkítanom kell a növényeket, hogy a szirt jobban tudjon érvényesülni. A Red Moor-ok mögötti háttérnövényeken még agyalok, mert sajnos így fotón eléggé beleolvadnak a fák a növénymasszába, jobban mutatnának ha tudnának érvényesülni, szóval ezen még variálni fogok.

Az akvárium egyébként 2015 augusztusában indult, tehát 20 hónapja üzemel, vízcsere heti 50 %, tápozás GA MicMac + Carbo dózispumpával, illetve megy a CO2. A talaj semmilyen plusz tápanyag-utánpótlást nem kapott, a fénycsövek is 20 hónapja mennek, de láthatóan a növények jól érzik magukat, mert gyakorlatilag csak az okoz gondot, hogy nincs elég időm ritkítani. :)


34157896072_ec770c129d_c.jpgIMG_0630_korr by Hunor Orban, on Flickr

34157895232_4004d819d7_c.jpgIMG_0640_korr by Hunor Orban, on Flickr

34157894222_1d34f25a9b_c.jpgIMG_0666_korr by Hunor Orban, on Flickr

34157894482_1efe36d2aa_c.jpgIMG_0664_korr by Hunor Orban, on Flickr
 
Szuperül néz ki. Tök jó, hogy az első részen több helyet hagytál és csak hátul van a fás építmény.
Ez az utolsó kép nagyon hangulatos (y)
 
Gratulálok, nagyon jól sikerült az átrendezésed!
Tetszik az előtér és szerintem jól érvényesülnek a gyökerek, az egész nagyon természetes hatást kelt, nekem nagyon bejön.
 
Sziasztok!

Nemrég lőttem pár fotót az akváriumról, így gondoltam előbányászom a naplómat és megosztom. Semmi extra, és nem is volt éppen túl jól fésült az akvárium, csak eszembe jutott, hogy még nem mutattam képet a nemrég eszközölt átalakításról.

Középről kikerült az "oroszlánkirályos" szikla, helyét Red Moor-ok vették át, illetve az első és oldalsó rész is új koncepció szerint alakult át. A szirt két oldalán igyekeztem láthatóvá tenni a sziklákat, ezért kihúztam a növényeket az üveg felé, a szirt mellett pedig két homokos ösvényt alakítottam ki hátra, bár ez a totál képen nem látszik, élőben jobban átjön.

Az előtéret átalakítottam, leszívtam teljesen a talajt, dekorhomok került a helyére. Apró szemcseméretű, sárgás árnyalatú "River Sand", Dennerle Plantahunter Burma dekorkaviccsal kombinálva. Elöl a Brasiliensis teljesen átvette az uralmat, remekül érzi magát a homokban, ezt még ritkítanom kell, illetve kicsit csökkenteni más növényekkel a homogenitását, mert most kevéssé kelt természetes hatást.

Illetve úgy általában ritkítanom kell a növényeket, hogy a szirt jobban tudjon érvényesülni. A Red Moor-ok mögötti háttérnövényeken még agyalok, mert sajnos így fotón eléggé beleolvadnak a fák a növénymasszába, jobban mutatnának ha tudnának érvényesülni, szóval ezen még variálni fogok.

Az akvárium egyébként 2015 augusztusában indult, tehát 20 hónapja üzemel, vízcsere heti 50 %, tápozás GA MicMac + Carbo dózispumpával, illetve megy a CO2. A talaj semmilyen plusz tápanyag-utánpótlást nem kapott, a fénycsövek is 20 hónapja mennek, de láthatóan a növények jól érzik magukat, mert gyakorlatilag csak az okoz gondot, hogy nincs elég időm ritkítani. :)


View attachment 30165IMG_0630_korr by Hunor Orban, on Flickr

View attachment 30166IMG_0640_korr by Hunor Orban, on Flickr

View attachment 30167IMG_0666_korr by Hunor Orban, on Flickr

View attachment 30168IMG_0664_korr by Hunor Orban, on Flickr
Szép, természetes, ízléses, üde, zöld, öröm, erdő, buja, egészség. Ezek jutnak róla eszembe! Gratulálok!(y)
 
Eszmeletlen reszletgazdag akva. Emlekszem mikor bedobtad az elozo akvat jo par evvel ezelott es megmutattad, hogy na akkor erre megyunk sracok.
Nagyon kiestem a hobbibol de most engem ez is legalabb annyira megfog mint anno az elozo.
Szep munka.
 
Pár részlet még. Próbálom majd lefotózni úgy is, hogy szemből is kap némi megvilágítást, mert a vízszintes dragonok alja sajnos elég sötét.

View attachment 30410IMG_0662_korr by Hunor Orban, on Flickr

View attachment 30411IMG_0661_korr by Hunor Orban, on Flickr

View attachment 30412IMG_0663_korr by Hunor Orban, on Flickr


ha a hátsó/fölső fényeddel szemben teszel egy hungarocell táblát az kiderítheti a kövek alját. Fokozza a hatást, ha a hungarocell-t (vagy egy vastagabb kartont) bevonod háztartási alufóliával!
 
ha a hátsó/fölső fényeddel szemben teszel egy hungarocell táblát az kiderítheti a kövek alját. Fokozza a hatást, ha a hungarocell-t (vagy egy vastagabb kartont) bevonod háztartási alufóliával!

hátsó? nemértem :)
 
ha a hátsó/fölső fényeddel szemben teszel egy hungarocell táblát az kiderítheti a kövek alját. Fokozza a hatást, ha a hungarocell-t (vagy egy vastagabb kartont) bevonod háztartási alufóliával!
Kiprobalom ezt is, koszi.
 
Back
Oldal tetejére