• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti 200 L (Első "Növényese")

A bazalt zúzalék az a talaj ,amihez semmilyen körülmények között nem nyúlnék,akár növényes,vagy csak halas az akvárium.A nagy szemcsék között megreked a szennyeződés.Többen mondták már,hogy nem szerencsés,pont az ecsetalga miatt is.Egyel több ok,hogy ecsetalgád lesz.
A másik probléma,hogy még mindig kevés a növény.A növény rendelés előtti akvárium szinte ugyan úgy néz ki,mint az új növények betelepítése után.Szinte nincs különbség.
A bacitelep hiánya is lehet ok.
Az , hogy elég a flow,még nem jelenti azt,hogy jó is.Mindenhol egyenletes,vannak holt terek?
Ha vannak,akkor azt jelenti,hogy ott nem jó a CO2 és a táp eloszlás.
Egy megfelelően betelepített növényes akváriumnál ilyen mértékű alga burjánzás ritka.Nálad középen a Vallineriák is fuldokolnak az algától .Ilyet "erre felé" nem nagyon látni.Ez azt jelenti,hogy nálad valami nagyon nem ok.
A tápozásról sem vagyok meggyőződve,hogy jó.
Túltelepítés is fenáll.Elevenszülőket ne tarts,mert termelik..........szóval a kloákájuk nagy. :)
Nálad sok tényező egyszerre belejátszik,túl sok problémás dolog van.


Olvasgass a naplók között,ki hogyan,mit csinál,milyen talajokat használ.Hogyan ülteti a növényeket.Tévedés ne essék,nem kell drága "nyersanyag",de egy bizonyos összeghatár alatt nem fog működni.
 
Nálam co2 nincs a világításom 105w 220l=0,47w/l!
Túl vagyok telepítve de ilyen algám nincs!
Ellenben 4xennyi növényem van!
És 12h-tól 21h-ig világítok!(9h)
Lehet egy kicsit a világítás időtartamán kéne játszani!
Szerintem!
 
tibicuk said:
A bazalt zúzalék az a talaj ,amihez semmilyen körülmények között nem nyúlnék,akár növényes,vagy csak halas az akvárium.A nagy szemcsék között megreked a szennyeződés.Többen mondták már,hogy nem szerencsés,pont az ecsetalga miatt is.Egyel több ok,hogy ecsetalgád lesz.
A másik probléma,hogy még mindig kevés a növény.A növény rendelés előtti akvárium szinte ugyan úgy néz ki,mint az új növények betelepítése után.Szinte nincs különbség.
A bacitelep hiánya is lehet ok.
Az , hogy elég a flow,még nem jelenti azt,hogy jó is.Mindenhol egyenletes,vannak holt terek?
Ha vannak,akkor azt jelenti,hogy ott nem jó a CO2 és a táp eloszlás.
Egy megfelelően betelepített növényes akváriumnál ilyen mértékű alga burjánzás ritka.Nálad középen a Vallineriák is fuldokolnak az algától .Ilyet "erre felé" nem nagyon látni.Ez azt jelenti,hogy nálad valami nagyon nem ok.
A tápozásról sem vagyok meggyőződve,hogy jó.
Túltelepítés is fenáll.Elevenszülőket ne tarts,mert termelik..........szóval a kloákájuk nagy. :)
Nálad sok tényező egyszerre belejátszik,túl sok problémás dolog van.


Olvasgass a naplók között,ki hogyan,mit csinál,milyen talajokat használ.Hogyan ülteti a növényeket.Tévedés ne essék,nem kell drága "nyersanyag",de egy bizonyos összeghatár alatt nem fog működni.


Én sztem már ráköltöttem azt a bizonyos összeghatárt :D azt még így sem jó :) Előbb vettem cuccokat minthogy utána olvastam volna az a baj. Talaj tuti nem lesz cserélve egy ideig.... A Flow rendben van mindenhol mozog a víz. A növényeket fogok még venni akkor hogy több legyen. Igazából azokat is vettem már annyit csak mindig kidobáltam mert bealgásodtak teljesen. szóval arra is 3 szor anynit költöttem már mint kellett volna.
Bacitelepnek meg egyik szűrőbe kerámiagyűrűk vannak, másikba meg 1 liter Seachem Matrix, meg elég sok a nagylyukú szivacs is, hova kell még több? Ráadásul már jópár hete megy az aki.
Na mind1 próbálkozok tovább.... :(
 
Szerintem tovább kell játszanod a fény-flow-CO2-tápozás kombóval. Az a baj, hogy ha picit borul az egyensúly, már jön az alga. És utána hiába állítod vissza, nem tér vissza minden a rendes kerékvágásba azonnal, sajna (sok) idő kell neki. És ha ezt nem várod ki, újból módosítasz valamit, de az sem jó, megint túl hamar nyúlsz valamihez, és ismét...akkor a vége az, hogy bármit is csinálsz, marad az alga és nem nőnek a növények. Az én javaslatom az apró változtatások, majd (idegőrlő) várakozás ;)
 
tibicuk said:
Nézd meg ezt a két akváriumot,egyébként ugyan azé a személyé.Nem használ co2-őt és mégis majd szét csattannak a növények az egészségtől.
Nem minden a co2,vagy akár a 4 szűrő,"liter számra" öntött táp,stb.,ha nem jól használod őket,nincsenek összhangban.
viewtopic.php?f=11&t=1444&start=40
viewtopic.php?f=11&t=1453


Az Arcnak még táptalaja sincs kavics az aljzata és gyönyörű az akváriuma. Nekem is el kéne menjen bazalttal az egész.
 
DobraPeter said:
Az Arcnak még táptalaja sincs kavics az aljzata és gyönyörű az akváriuma. Nekem is el kéne menjen bazalttal az egész.

Erre kell a türelem és a megfelelő arányok kiismerése. Kulcsszó: türelem :angel:

Itt a fényem is kevés és CO2 sincs: http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/5133173770/
sok idő volt, de most algamentesen üzemel a dolog. Talajban nem terem meg semmi (homok miatt) de azóta kb 3* ekkora a növényzet. két-három naponta Green Aqua Micro Macro 2-2 nyomás.
Naponta 2ml Easy Carbo. Vízcsere.... amikor eszembe jut. kb 2-3 hetente 50%.
Van benne óriás Toro és 6-8 ékfoltos. 60 literes aki. 3 csigusz és kb 60-80 garnéla. Így is lehet. (persze csak igénytelen növényekkel, gyep nélkül)
 
DobraPeter said:
Az Arcnak még táptalaja sincs kavics az aljzata és gyönyörű az akváriuma.

Azért nincs,mert nincs is olyan növénye,ami a talajban tenyészik.Vagy olyan van,ami nem a talajból kajál.

DobraPeter said:
Nekem is el kéne menjen bazalttal az egész.

Hidd el,hogy nem fog elmenni.Ez a legrosszabb választás.Arról nem is beszélve,hogy a növény nincs mibe kapaszkodjon.Érdekes lehet ezt mondanom,de így van.
 
tibicuk said:
DobraPeter said:
Az Arcnak még táptalaja sincs kavics az aljzata és gyönyörű az akváriuma.

Azért nincs,mert nincs is olyan növénye,ami a talajban tenyészik.Vagy olyan van,ami nem a talajból kajál.

DobraPeter said:
Nekem is el kéne menjen bazalttal az egész.

Hidd el,hogy nem fog elmenni.Ez a legrosszabb választás.Arról nem is beszélve,hogy a növény nincs mibe kapaszkodjon.Érdekes lehet ezt mondanom,de így van.

Hol tudom megnézni melyik növény honnan veszi fel a tápanyagot? Hogy azokból válogassak akkor... Vagy néhány példát is írhattok ha fejből is megy, mert akkor azokat keresem a boltokban...
 
Ide válaszolnék a püre hátha mást is érdekel.
Én a helyedben beszereznék valami hínárt pl Ceratophyllum demersumot egy-két cserép elég úgyis hetente kell visszavágni.Mindig a felső hajtást rakd vissza én nem ültetem a talajba csak egy kőhöz gumizom kis csomóban. Rakd tele vele az akit de ne hagyd, hogy árnyékoljon, Később majd fokozatosan cserélheted valami másra. Szerezz be algaevő halakat Gyrinocheilus aymonieri,Epalzeorhynchus sp, Crossocheilus siamensis,Otocinclus affinis, esetleg garnélát Caridina multidentata bár az utolsó kettővel nekem nincs vele tapasztalatom. Meg fogsz lepődni mennyi melót megspórolnak ezek a kis jószágok. Cseréld a vizet hetente és ne lazíts az első pár hónapban, használj valamilyen baktériumkultúrát úgy hamarabb beáll az aki. A tápozást ne piszkáld, később majd lehet sporolósabra venni, alga nem a tápoktól van. Kitartás és türelem...
 
Tomi said:
Ide válaszolnék a püre hátha mást is érdekel.
Én a helyedben beszereznék valami hínárt pl Ceratophyllum demersumot egy-két cserép elég úgyis hetente kell visszavágni.Mindig a felső hajtást rakd vissza én nem ültetem a talajba csak egy kőhöz gumizom kis csomóban. Rakd tele vele az akit de ne hagyd, hogy árnyékoljon, Később majd fokozatosan cserélheted valami másra. Szerezz be algaevő halakat Gyrinocheilus aymonieri,Epalzeorhynchus sp, Crossocheilus siamensis,Otocinclus affinis, esetleg garnélát Caridina multidentata bár az utolsó kettővel nekem nincs vele tapasztalatom. Meg fogsz lepődni mennyi melót megspórolnak ezek a kis jószágok. Cseréld a vizet hetente és ne lazíts az első pár hónapban, használj valamilyen baktériumkultúrát úgy hamarabb beáll az aki. A tápozást ne piszkáld, később majd lehet sporolósabra venni, alga nem a tápoktól van. Kitartás és türelem...

Köszönöm a válaszod. Intézkedem :) Egyébként másvalaki meg azt mondta hogy a tápozásom nem jó túl sok nitrátot meg foszfátot adagolok ehhez a kevés és nem elég fejlett növényhez. Akkor most mi a helyzet? Megfogadom mind2 tanácsot aztán hátha változik valami...
 
Lehetőleg csak az egyiket fogadd meg, mert a kettő üti egymást ;)

Én Tomiét fogadnám meg. Ő tud "kung-fuzni" ;)
 
Kétszer indítottam újra új növényekkel de mindig ide jutottam. Ez már kuka neked is nemfogod bírni kiírtani ezt a mennyiséget sehogy... lchnorbert83
Szerintem ez nem jó hozzáállás.Ha mindig idejutsz vmit mindig rosszul csináltál.Én is algázom rendesen,de csak ilyen "apróság" miatt nem indítom újra.Alga van ,volt, lesz.A kitartás,a saját hibáink felismerése eljuttathat egy olyan szintre ahol már nem az alga jelenti a legfőbb problémát.A megtapasztalás, szerintem ez a kulcs.Hiába van itt a fórumon rengeteg infó, ebből okulhatunk , de a saját algánkkal szegélyezett utunkat kell járnunk. :roll:
Ezzel csak azt szeretném mondani,hogy úgyis rá kell jönnöd a megoldásra, az újraindítás nem segít amíg nem vagy tisztában vele, hogy mi miért történik.
:wtf:
Az ERŐ legyen veled Luke ööö izé Peti ;)
 
Szia!
Csak hogy ne menjen el teljesen a kedved , mert bazaltzúzalékod az aljzat, megmutatnám,hogy ha nem is versenyakit, de szerintem igen szép nappalidíszt lehet azzal is csinálni:)
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=843

Tehát NE add fel! Ha végigolvasod sok hasznos infóra lelhetsz. Tetszett, jó volt tanulni, de már a múlté...A talán nem is olyan távoli jövőben már egy iwagumi lebeg lelki szemeim előtt:)
 
Szia!
Nálam is az első akiban bazalt volt, benne is szépen fejlődtek a növények.
Türelem, kitartás :angel:
 
Áttettem mindkét esőztetőt a rövid falra egy oldalra, ugyanarra az oldalra mindkét beszívó ágat is. Szemközti oldalra a diffúzort. Az esőztetők vízszintesen fújják a vizet, alig mozgatva a vízfelszínt, hogy ne szökjön el a CO2. mivel 100 cm Hosszú az aki,a 2 esőztető alá még egy Hydor koralia vízforgató pumpa is bekerült az is vízszintesen fújja keresztbe, segítve az egészet. Most már elég nagy az áramlás, hogy a túloldalt feljövő bubikat visszacsapja az akiba. Most így marad hátha lesz valami változás N-dee is így használta neki jó volt..
 
Következő változás az akimban. A halaimat elajándékoztam kb. 20-25 db-ot és vettem helyettük 20 db neonhalat. Az legalább rajhal, nem cibálja a növényeimet mint a díszmárna, és nem is szennyez annyit :) Ezzel is hátha közelebb kerülök egy algamentes akihoz !
 
Annak mi az oka, hogy nekem sosem bubizik egyik növényem sem? Megy minden ami kell, látom itt másoknál hogy mennyire bubiznak a növényei, de nálam ez a jelenség eddig elmaradt. :( Nem jo a CO2 beoldásom? vagy mi lehet a baj?
 
Back
Oldal tetejére