• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti 200 L (Első "Növényese")

Hupika said:
Nekem nagyon tetszik a sötét ajzat és a fehér kő! Ha majd a növények jobban belakják, akkor az élénk zöld szín ideális kiegészítőjük lesz.

Örülök hogy valakinek tetszik is :)
 
Na lecseréltem a köveket mostmár színben és anyagban is stimmel az aljzathoz.
Hamarosan közzéteszem a képet.
 
10178957_d5a3c72e5cc656ac48ca1c36313c2ea8_m.jpg
 
DobraPeter said:
Na lecseréltem a köveket mostmár színben és anyagban is stimmel az aljzathoz.

Egyértelműen jobb lett, alakul... :thumbup:
 
Nigro said:
Ez a bal hátsó hosszúkás levelű növény nekem nem nagyon ismerős. Lehet, hogy nem vízi növény.

Nekem is ilyen növényem van már 2éve benne az akiban!
Nagyon szeretem!Semmiért nem venném ki az akiból!
Ha jól tápozol hatalmas 15-20cm-es leveleket hoz!
Szárosztással szaporítható és akkor is megmarad ha csak a szárát ülteted el levél nélkül!
 
Néhány növénnyel gazdagabban, és az új szűrő is megérkezett:

10216771_c112830130f23f4568f7e1110c57f21e_m.jpg


Bal oldalt van még 1 hely, oda megy a nagynyomású Co2

10265529_140386c6b2308c6efbe9c469d3402eb3_m.jpg


Még elég kopár az aki, rendeltem Tropica növényeket, ha megérkezik ültetek aztán jönnek a képek.
 
Példa az elektromosság és a víz optimális elhelyezésére.
Gondolom a törölköző sem véletlenül van a szűrő alatt.
 
DomeSL said:
Példa az elektromosság és a víz optimális elhelyezésére.
Gondolom a törölköző sem véletlenül van a szűrő alatt.


A törölköző azért van mert az a szűrő hangosabb és hogy ne a műanyag érjen közvetlen a szekrényhez.
Amúgy erre én is gondoltam. Majd annyi lesz, hogy az áram átkerül a másik oldalra a Co2 rendszerhez.
 
Most üzemeltem be a nagynyomású rendszert, sokat olvastam róla előtte, de azt senki nem írta hogy ettől hót buborék lesz az egész akvárium. Mert akkor nem üveg difivel kezdtem volna el nyomatni a 200 literes akiba. Ha teljesen lefojtom és kevés gázt engedek, akkor is minden tiszta buborék mert ugye a flow viszi. Mint egy ásványvíz és ez nem tetszik. Másnál is ezek a tapasztalatok? Vagy mi a helyzet ilyenkor?
 
DobraPeter said:
Most üzemeltem be a nagynyomású rendszert, sokat olvastam róla előtte, de azt senki nem írta hogy ettől hót buborék lesz az egész akvárium. Mert akkor nem üveg difivel kezdtem volna el nyomatni a 200 literes akiba. Ha teljesen lefojtom és kevés gázt engedek, akkor is minden tiszta buborék mert ugye a flow viszi. Mint egy ásványvíz és ez nem tetszik. Másnál is ezek a tapasztalatok? Vagy mi a helyzet ilyenkor?

Mindenkinek ilyen. Hozzá kell szokni. De szerintem egy egyértelmű.
UI: nem kell 2 helyen feltenni a kérdést. ;)
 
inadsz said:
DobraPeter said:
Most üzemeltem be a nagynyomású rendszert, sokat olvastam róla előtte, de azt senki nem írta hogy ettől hót buborék lesz az egész akvárium. Mert akkor nem üveg difivel kezdtem volna el nyomatni a 200 literes akiba. Ha teljesen lefojtom és kevés gázt engedek, akkor is minden tiszta buborék mert ugye a flow viszi. Mint egy ásványvíz és ez nem tetszik. Másnál is ezek a tapasztalatok? Vagy mi a helyzet ilyenkor?

Mindenkinek ilyen. Hozzá kell szokni. De szerintem egy egyértelmű.
UI: nem kell 2 helyen feltenni a kérdést. ;)


Értem. :) akkor elkezdem megszokni ...
 
Azért csak reménykedni tudok, hogy nem szénsavas ásványvizet gyártasz. Szóval óvatosan adagolva, bubiszámláló és dropchecker ellenőrzés. Különben hamarosan halászhatod ki a tetemeket.

Difivel azért nehéz telenyomni buborékkal az akváriumot. 240 literes akváriumomnál is csak kb 10-15cms körben volt ilyen mennyiségű buborék:
http://vimeo.com/10351436

Az akvárium többi részén nem nagyon.
 
Back
Oldal tetejére