• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Devil 1.0

Heves Viktor

Tapasztalt kertész
Sok tervezés után összeállt végre az akváriumunk az indulásra, itt az ideje, hogy kapjon egy naplót.

Akvárium: GA Opti-White 64L 60x30x36 (26.990)
Szűrés: Eheim 2073 (49.750) Substrat Pro marad + 2L Seachem Matrix (9.990)
Szűkítve lesz: Eheim szűkítőidom 16/22-ről 12/16-ra (1.390) +GA átlátszó szűrőcső 3M (1.440)
GW üveg kifolyócső - 13mm (nyomó oldali "Glass-out") (11.990)
Eheim spray 150 ml (3.990)
Seachem Purigen (100ml 4.200)
Világítás: Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa + 4x MoonLed (32.901)
Talaj:Tropica Aquarium Soil 9L (9.990), Tropica Substrate 2.5L (3.400), ADA Bacter 100 (500), ADA Clear Super (950), ADA Penac P (420), ADA Penac W 420)
CO2: 10 KG Messer palack (31.000), GW reduktor (29.990), GW CO2 cső 2M (1.980)
ADA átlátszó CO2 cső, tapadókorongok, visszafolyásgátló (2.900), GW Drop Checker + reagens ((5.190), GW üveg bubiszámláló (2.600), ADA Do!aqua diffúzor 20d (16.900)
Táp: Green Aqua Macro 500 ml (3.051), Green Aqua Micro 500 ml (3.051), Easy Life Easy Carbo 500 ml (2.601)
Víz: DO 190 RO (29.900), GW TDS mérő (5.990), SaltyShrimp GH+ 230g (5.800), JBL EasyTest 6 in 1 50 db. (3.690)
Egyéb: Twinstar Mini (44.900), GW olló 14 cm (2.691), GW egyenes csipesz 18 cm (3.510), ADA Superge 300 ml (2.600), Red Moor (7.200)
Növények: Ludwigia Palustris 1 db (1.300), Echinodorus tenellus 1 db (2.100), Anubias sp. 'Petite', Christmas moha (2.100), Alternanthera reineckii mini TC 1 db(1.500), Eleocharis sp mini Parvula TC 3 db (4.500), Hemianthus callitrichoides Cuba TC 3db (4.500)
Ami megfizethetetlen: szakmai segítség a fórumon, a fiúk segítsége a boltban, külön köszönet danyi03-nak ha jól azonosítottam be a fórumon keresztül.

Még kell vennem időkapcsolókat, pár vödröt és ami eszembe jut, vagy ami esetleg nektek eszetekbe jut. A lámpa biztosan cserélve lesz ezt már a boltban tudtam, illetve majd a befolyócső is. Időm sajnos kevés, ezért gondolkodom rajta, hogy kicsit felezve az időt feles DSM starttal elinditanam, ha lenne egy szabad fel napom és ha több időm lesz befejezem. Árakat azért írtam, mert nulláról indultam és láttam a fórumon ilyen topicot és gondoltam hátha valakit érdekel, akit nem az hagyja figyelmen kívül. :)
 
ez lenne az elkepzelesem

2015-03-06 13.49.34 by red moor a sarokban, on Flickr

Hatulrol le tudnam sulyozni, ill. igy a lampa is lentfogja. A jobb oldalon a kilogo tamaszto darabot en tettem oda, azt majd rogzitem valahogy. Mogotte lesz noveny es majdnem befer a kezem takaritani :) Az nem vilagos, hogy hogy csinaljam majd, taptalaj be, dekor be, rendes talaj be, vagy a szokasos menet: taptalaj, talaj, dekor?
 
ez lenne az elkepzelesem

2015-03-06 13.49.34 by red moor a sarokban, on Flickr

Hatulrol le tudnam sulyozni, ill. igy a lampa is lentfogja. A jobb oldalon a kilogo tamaszto darabot en tettem oda, azt majd rogzitem valahogy. Mogotte lesz noveny es majdnem befer a kezem takaritani :) Az nem vilagos, hogy hogy csinaljam majd, taptalaj be, dekor be, rendes talaj be, vagy a szokasos menet: taptalaj, talaj, dekor?

Táptalaj, talaj, dekor.
Az illesztésnél vékony fúróval fúrd át a nagyot és a kicsit is, majd damillal kötözd össze, ez tuti.
 
Kb 370k!! Mennyi? Kösz, hogy kiírtad az árakat! Én így aprólékosan még nem kalkuláltam. Azért megdöbbentő.
 
par dolog kimaradt a leirasbol: vettem tartalek perlont ilyesmi. Kb. 6k/liter, de idovel szeretnek uveg befolyot, garnivedo, idokapcsolok, talan szekreny, vilagitas csere. Nade, holnap kettokor hazaerek melobol, es ha minden jol alakul egy fel inditast osszehozunk :)
 
Ma elmegyek venni kannákat a víznek és beüzemelem a RO-t. Átolvastam a használati útmutatót:


Így képzelem: levágom a gyorskötözőt amivel a fehér és a kék cső van rögzítve, megpróbálom függőlegesen rögzíteni a készüléket. Csatlakoztatom a hideg vízhez. Öblítő csapot elzárom. Mindkét csövet (RO és hulladék víz) a lefolyóba rakom. Megnyitom a hálózati vizet és így járatom két órát. Ezután használhatom a készüléket. Jól értelmeztem?
A későbbiekben az öblítés használat előtt és után hogy működik? Dennerle Osmose 190 a készülék.

Aztán felcipelem a dögnehéz Messer palackot:) Szűrőre ma már nem jut időm, kettőtől meló, de holnap talan jut időm a külső szűrőre és kicsi sakkozásra a CO2-vel.

Szerk: Palack fent :)

2015-03-08 08.36.51 by https://www.flickr.com/people/128968431@N02/
 
Utoljára módosított:
Két napja nekiugrottunk. Lassan jött a víz a lágyítóból ezért este 11-re lett feltöltve; akkor tudtam elindítani a szűrőt csak. Palackkal szívtam egy sort, meghúztam a GW reduktort ugye, szépen ment, be tudtam lőni, elmentem itthonrol arra jöttem haza, hogy sűvít a gáz kifele :( Meghúztam, gyárilag egy gumis tömítés volt rajta az szét is nyírodott rendesen. Tegnap délután voltam hegesztéstechnikai boltban, ott adtak ilyen pirosas tömítést hozzá, azt mondták ez a jó hozzá. Persze annak kicsi a belső átmérője, megfaragtam kicsit, ráment meghúztam eresztett... Jobban meghúztam ma reggel, most nem ereszt pár órája. (vettem szivárgásjelző sprayt is)
Félek tőle, habár valószínűleg nem lesz gond. Még nincs időkapcsolóm, ezért ma kihúzom a mágnesszelepet manuálisan és elzárom a csapot is.

3-3 ml MicMac megy jelenleg naponta, napi húsz liter vízcsere. Világítás 09-től 15-ig 2x24 W. CO2 beoldás 08-tól indul 14-kor zárom el.

Pár kép, az utolsó a mai állapot (T+2 nap):







 
Szep munkat vegeztel , azt hogy beirtad mi nemmyibe kerul az sem semmi , soha nem tartom meg az arakat mert elkap a fejfajas :D . Az egesz bevasarolt dologbol JBL EasyTest 6 in 1 50 db. (3.690) ezzel nemvagyok megelegedve . Azokbol amiket olvastam szerteszejjel az x in 1 be nem olyan jok mind az individualisak . Javaslatom , lecserelni minel hamarabb .:D
 
Idovel cserere kerul. :) Ma vizcserenel elfelejtettem, hogy a lampaval sulyoztam le a fat:( csunya vilag volt, raadasul haromkor csereltem vizet negyre meg jonni kellett szolgalatba. Ki kell gondolnom mi legyen, valahogy fixalni a dolgot.:(
 
Sziasztok!

Csütörtökön lesz két hetes az akvárium. Mára kikrülhetett a súlyozás, szépen megáll magától a red moor. HC es parvula elég szépen beindult, a jobb oldalon ahol nem volt piszkálva szépen elterült. Sajnos a bal oldal és a közepe a fa elmozdulása és súlyozása miatt most kezd magához térni. A red mooron a háromszögbe kell valami növényt kitalalni, felülről HC-t szeretnék egy óriás pamacsban, szépen alakul :)
Moházás (karácsony moha) talan megindul egy darabon teljesen eltűnt. Első héten szépen ment a napi vízcsere (50%), most átálltam a kétnapi cserékre.

Jelenleg napi 7 óra világítás megy (2x24W) 09-16-ig, CO2 06-tól 15-ig 100 bpm, tápozás 3-3 nyomás micmac és 2 ml carbo fecskendővel megy hátra a tenellusra, egyedűl ott láttam kis fonalszerű dolgot, habár hozzátartozik, hogy múlt héten visszavágtam és azokon a leveleken. Ott fordul rajta igazából a víz, remélem a későbbiekben ez nem okoz majd gondot.
Anubias hihetetlen módon nő, már háromfele szedtem a tövet, naponta hoz szinte új leveleket. Kis barna szmötyi és takonyfele (sorry) volt a fán, de co2 csővel aprólékosan mindig letakarítottam, egyáltalan nem zavaró. Difit már pucolnom kéne, ez lesz az első pucolásom, superge van ugye és szerdán leszek szabadnapos, akkor nekiesek este szerintem.

Nem akarom elkiabálni, de idáig tökéletesen elégedett vagyok. Juteszembe: TDS 52 nem poroztam vissza idáig, egyértelmű leírást nem találtam indításra, lehet ezt elszúrtam. Vízparamétereket mértem amit tudtam, teljesen normális minden. Ammónia tesztem nincs, de lassan úgyis kell egy rendelés GA-ból. (szűrővédő, a növény amit kitalálok a fán a háromszögbe ilyesmi.

Nagyon tetszik az akvárium, gondolkodok, hogy ráállitok egy webkamerát hogy munkából is tudjam nézegetni, mert sajnos napi 7 órát vagyok csak itthon. Lehet egyből egy egész vezérlést építek.
Sokat gondolkodtam a profiluxon, vagy az egész vezérlésen, ezen még agyalok egy sort.

Köszönöm, hogy elolvastatok, algamentest kivánok mindenkinek :)

https://www.flickr.com/people/128968431@N02/
 
Eltelt két hét, a megjelent fonálra beszereztem két mollyt. Beszoktatás után beengedtem őket, egy óra múlva megfelezték a fonalat, folyamatosan esznek, dolgos halacskak :)
Amanot szeretnék bele, beszéltem a helyi halassal nem volt neki, majd átnézek valamikor egy másikba. A későbbiekben talan tigriseket szeretnék, FI relé aljzatok kábelezés folyamatban a munkahelyi villanyászoknál, haladunk.

https://www.flickr.com/people/128968431@N02/
 
Back
Oldal tetejére