• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti 200 L (Első "Növényese")

DobraPeter

Kertész szaki
Sziasztok! Sok naplót olvastam, gondoltam én is megírom, hogyan alakult az első komolyabb akváriumom!

Adatok: 200 Liter (100*40*50)

Talaj
: Fekete bazalt, alatta kevés Sera Floradepot.
Világítás: 4 db 90 cm T8 (2db Philips aquarelle),(1db Sera Florena),(1db noname) Ez így 120Watt
Fűtés: nincs
Szűrés:
Hydor Prime 30, 900l/h Szűrőanyag: alul egy nagyobblyukú szivacs, aztán kerámiagyűrűk, felette perlonvatta és még erre egy SZAT.
JBL Cristal Profi 1500l/h Szűrőanyag: Seachem Matrix 1L , Seachem Purigen 250 ml , a többi a gyári

Dekoráció: 1db Manado vasfa, Bazalt kövek


Tápozásom: Ei szerint bekevertem a következőket:

18 teáskanálnyi KNO3
4 teáskanálnyi KH2PO4
6 teáskanálnyi MgSO4
18 teáskanálnyi K2SO4
50 ml a Green Aqua Micro koncentrátumból

Ezeket beletettem 1-1 db literes ioncserélt vízbe, így lett 5 db kupám és mindegyikből napi 10 ml-t adagolok.

+ heti 20 ml Happy Life ProFito
+ napi 5 ml Easy Life Easy Carbo

+Nagynyomású CO2 rendszer, 2 kilós palack, üveg diffúzorral beoldva

Fényképeket a napokban teszek fel, kíváncsian várom az észrevételeket, tanácsokat, segítségeket.
 
Annyi még hozzá tartozik a történethez, hogy kb 1 éve megy az aki, mindig kidobálok növényeket újakat veszek , nem tetszik, nem növekedik, vagy bealgásodnak a levelei vagy az elrendezés nem jön be, szóval még 1 év után sem vagyok vele megelégedve. Most a nagy változást a Co2 rendszertől várom. Szeretnék szép gyepet elöl és dús növényeket hátul.
 
Várjuk a képeket, a technika is jó lehet ha nem akarod csúcsra járatni az akit. A táp keverésben nem vagyok otthon így erről majd más nyilatkozik.
 
Ne a co2-tól várd a csodát!
Nekem szinte semmi co2 adagolásom nincs és 2év után talán azt tudom mondani,hogy jó!
Növényeim szépek(szebbek mint az elején) és már az algával sem harcolok!
Ami van az minimális!
Ha valami nem jó járd át újra meg újra és meg lesz az eredménye!
Kitartás!
 
Én is használtam Happy-Life-t!
Én 5ml adtam naponta belőle!
Mellette a Carbot és a Ferrot is nyomtam 5ml/nap szinten!
Igen!Több növény kell!
Tápsó adagolásban nem tudok segíteni de a Profitot adagold 5ml/nap szinten
és használj Carbot!
De a többiek jobban értenek hozzá!

Üdv Jani.
 
Még valami!
Mikor Green Aqua Macro,Microt+Easy carbot használltam eltünt az algám!
Most csak Easy-t használok és most sincs algám!(minimális nagyon)
Te is megpróbállkozhatsz a tápválltással!
Nekem ez az 5.fajta tápom az akinál!
 
Valakinek valami ötlete hogy csináljak a 120 Wattból többet?

Azért nemtudom mert T8 as foglalataim vannak 4 db de több nem fér el. 4db 90cm T8 30Watt (így jön ki a 120Watt)
100 centi hosszu az aki.

Ja és hogy ne legyen egy vagyon :)
 
Egyenlőre untig elég a 120 watt.Én is 0.7-es w/literrel kezdtem.Majd ha beletanulsz,megérted az összefüggéseket,elég lesz akkor gondolkodni a fény növelésen.Előbb old meg a szűrést(1),a co2-őt(2), tápozást.Csupán csak ezektől nőni fognak a növények,mint a gomba.A co2-től meg ne várj csodát,e nélkül is működik egy akvárium.
 
Veszek még egy JBL Chrystal Prof 1500 Szűrőt. Ez 1500 l/h meg ami van Hydor az 900l/h. A kettő együtt remélem elég lesz.
 
Milyen kövek ezek?Megcsináltad a sósav tesztet?Kicsit idegenül hat,hogy olyan fehér.Sokkal,de sokkal több növény kell.Kevesebb gondod lesz az algával.
 
Nem csináltam sósav tesztet! Ezek voltak otthon. Csak a fényképen olyan fehér, ilyen fekete erezet van bennük. Nem akartam fekete vagy sötétebb kőre költeni. De az elrendezés jobb mint volt nem?
Növényt jövőhéten veszek egy rakattal. Olyat szeretnék ami ilyen jó nagy bokorrá nő, de nem hiszem hogy itt Békéscsabán sok fajtát találok majd.
 
Akkor csináljál,mert durván felkeményedik a vized pozitív teszt esetén.
Egy újra indított akiba halat legalább 2-3 hétig nem teszünk.
 
2-3 hétig tartsam vödörbe a halaimat? Vagy hova tegyem. Muszáj volt belerakni!
Egyébként ecet nem jó sósav helyett?
 
Talán több és több fajta növény kellene bele. A kezdők- mint én- hibája az alul ill. a túltelepítés.
Én túlzsúfoltam szölőággal, szerintem nálad kevés a zöldség.
Lehet, h. csak én gondolom így, viszont én így gondolom :p
 
Nekem nagyon tetszik a sötét ajzat és a fehér kő! Ha majd a növények jobban belakják, akkor az élénk zöld szín ideális kiegészítőjük lesz.
 
Az a fehér kő sem lesz sokáig fehér, pláne ,ha mészkő(nagyon gyanús).Egy idő után mindenképp el kezd majd algásodni. A nagyon eltérő kontraszt inkább giccsessé teszi mint látványossá, de megjegyzem ez csak az én privát véleményem. A helyedben egy követ azért kivennék és megnézném a sósavtesztet, hacsak nem akarsz afrikai sügéres akváriumot csinálni belőle.
 
1 napos az aki azért nincs benne növény. Jövőhéten telerakom! A kőre eddig ecetet öntöttem nem csinált semmit. Lehet nem mészkő mert 5 kilós kalapáccsal törtük össze a nagy tömböt és nagyon kemény kőzet. Kőre nem akarok költeni , most azon gondolkozok szedek bazaltot a vasúti töltésből azt kicsérélem a fehér köveket kb. ugyanilyen elrendezésbe arra.
 
Back
Oldal tetejére