• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Peti 200 L (Első "Növényese")

viktorlantos said:
Azért csak reménykedni tudok, hogy nem szénsavas ásványvizet gyártasz. Szóval óvatosan adagolva, bubiszámláló és dropchecker ellenőrzés. Különben hamarosan halászhatod ki a tetemeket.

Difivel azért nehéz telenyomni buborékkal az akváriumot. 240 literes akváriumomnál is csak kb 10-15cms körben volt ilyen mennyiségű buborék:
http://vimeo.com/10351436

Az akvárium többi részén nem nagyon.


Nekem még ennél lassabban jön a difiből a bubi, de nem tünik el 10-15 centi után a vizben, hanem átfújódik az akvárium 3/4 éig. 200 literes akiba kb. mennyi bubi per másodperc megfelelő indításkor?
 
DobraPeter said:
Nekem még ennél lassabban jön a difiből a bubi, de nem tünik el 10-15 centi után a vizben, hanem átfújódik az akvárium 3/4 éig. 200 literes akiba kb. mennyi bubi per másodperc megfelelő indításkor?

Sajnos ez buborékszámláló függő. Amit én használtam bubiszámlálókat ott 2-3 bubi volt másodpercenként. De figyelni kell a halakat nehogy gond legyen. És ha még csak most ismerkedsz vele érdemes lenne betenni egy Drop Checker-t.
 
viktorlantos said:
DobraPeter said:
Nekem még ennél lassabban jön a difiből a bubi, de nem tünik el 10-15 centi után a vizben, hanem átfújódik az akvárium 3/4 éig. 200 literes akiba kb. mennyi bubi per másodperc megfelelő indításkor?

Sajnos ez buborékszámláló függő. Amit én használtam bubiszámlálókat ott 2-3 bubi volt másodpercenként. De figyelni kell a halakat nehogy gond legyen. És ha még csak most ismerkedsz vele érdemes lenne betenni egy Drop Checker-t.


Sera títpusú tartós Co2 tesztem van. nem tudom az mennyire jó. Fogok venni drop checkert-t csak itt Békéscsabán aztsetudják a boltban miröl beszélek :)
 
DobraPeter said:
Sera títpusú tartós Co2 tesztem van. nem tudom az mennyire jó. Fogok venni drop checkert-t csak itt Békéscsabán aztsetudják a boltban miröl beszélek :)
Nekem is ilyen van, a célnak azért tökéletesen megfelel. Csak arra figyelj, ha tudod, 4dkh-s vízzel, ne pedig akváriumvízzel töltsd fel, és ugyanúgy fogja mutatni a CO2 szintet, mint a drop checker. Becsapós lehet a matrica, amit mellékelnek hozzá, ugyanis pont fordítva vannak a színei. Ez azért van, mert ha kék, akkor kell tekerni még a CO2-n + ba. Először én is úgy értelmeztem, hogy akkor van több CO2. A színe meg mint a többi drop checkeré egyébként. Lime zöldként OK.
 
zoi said:
DobraPeter said:
Sera títpusú tartós Co2 tesztem van. nem tudom az mennyire jó. Fogok venni drop checkert-t csak itt Békéscsabán aztsetudják a boltban miröl beszélek :)
Nekem is ilyen van, a célnak azért tökéletesen megfelel. Csak arra figyelj, ha tudod, 4dkh-s vízzel, ne pedig akváriumvízzel töltsd fel, és ugyanúgy fogja mutatni a CO2 szintet, mint a drop checker. Becsapós lehet a matrica, amit mellékelnek hozzá, ugyanis pont fordítva vannak a színei. Ez azért van, mert ha kék, akkor kell tekerni még a CO2-n + ba. Először én is úgy értelmeztem, hogy akkor van több CO2. A színe meg mint a többi drop checkeré egyébként. Lime zöldként OK.

Köszi hogy leírtad, mert azt a kis matricát már kidobtam. Egyébként akvárium vízzel írja hogy azzal töltsem fel. És én azzal is töltöttem. Nem baj most hagyom így megnézem mit mutat, aztán kipróbálom csapvízzel is.
 
DobraPeter said:
zoi said:
. Csak arra figyelj, ha tudod, 4dkh-s vízzel, ne pedig akváriumvízzel töltsd fel,

megnézem mit mutat, aztán kipróbálom csapvízzel is.

A csapvíz nem 4dkh-s.Kb. 15-20dkh
4dkh-s vizet készíts,azt rakd bele.
 
Egy kis deszti,vagy ioncserélt víz+csapvíz.Vagy deszti víz(v. ioncs)+"két szem" szódabikarbóna-desztivíz.Addig kell higítani ,míg 4gh-s nem lesz.Közben folyamatosan mérni.Én például szódabikarbóna segítségével csináltam.
 
tibicuk said:
Egy kis deszti,vagy ioncserélt víz+csapvíz.Vagy deszti víz(v. ioncs)+"két szem" szódabikarbóna-desztivíz.Addig kell higítani ,míg 4gh-s nem lesz.Közben folyamatosan mérni.Én például szódabikarbóna segítségével csináltam.
Nem a GH a lényeg ,hanem a KH :!: A szódabikarbóna csak KH-t emel, így desztvízzel keverve én inkább ezt a megoldást javasolnám.
 
Várom a tropica-s növényeket, addig is pár kép a mostani helyzetről, meg van is pár kérdésem, amiket a képek közt felteszek !!!

10265513_39a2077ac14e73adb8086965ecf1bd67_m.jpg


A technika már nagyjából rendben ...

10265527_95a124a3b1b9730a1ccbaaeb713d95ca_m.jpg


Ez milyen növény??? tudja valaki? Közben az elsőnek rájöttem a nevére

Ludwigia repens - Pirosfonákú tóalma
10265521_185632967b42d2b6a20c2a620f26de96_m.jpg


Hát ez?

10265523_e54b0414608e0ac45d219c889ee49be5_m.jpg


És a legvégén a vízfelszínem ilyen.... Ottmaradnak a Co2 bubik valami hártyába és fújja a szűrő. Meg vízközt is látszik a rengeteg apró bubi ha kicsit lentebbről nézem az akváriumot a fény miatt olyan mint az ásványvíz. Remélem ez másnál is ilyen és nem én rontok el valamit

10265525_4713d471ce1b432a972d306c1da59e40_m.jpg
 
Az ásványvíz effektus mindenkinél megvan, aki diffit használ.Sokan pont ezt szeretjük a legjobban.A hártyáról "Vékony hártya a víz felszínén" topikban olvashatsz.
 
A második növényed Bacopa, talán monnieri. Nekem is ilyen vagy nagyon hasonló van.
 
Megérkeztek a Tropica növények, ennek örömére néhányat kidobáltam és ültettem 1-2 órát :)

Eleocharis parvula
Pogostemon helferi
Glossotigma elatinoides
Pogostemon erectus
Rotala rutundifolia
Riccia flutains

10302103_9acc0c40d93b3b6f7620455fc404a816_m.jpg

Pogostemon erectus + Rotala rutundifolia ----->>> Ezeknek a növényeknek nem baj ha kicsit erősebb flow éri őket?
10302099_ac3c53a3bf6c36ede082573e62ecdb6d_m.jpg


10302093_03ea5ca6d4cbff5d3cbc4ef5558630a4_m.jpg
 
Összeszámoltam 37 db halam van. Az nem sok ebbe az akiba?

4 db Szumátrai díszmárna
6 db Ékfoltos razbóra
6 db Fekete neonhal
5 db Zebra dánió
5 db Fekete fantom lazac
2 db Stendal hal
4 db Amanda lazac
2 db Valamilyen átlátszó testű harcsa :)
2 db Törpe szívóharcsa


Most hogy lett elég növényem, meg növényes akit akarok inkább tennék bele 20 db neonhalat és semmi mást, de nem tudom mit csinálhatnék a meglévő halakkal. Valakinek valami ötlete? A boltba nem veszik át, azt mondják megdöglenek ha jó helyről visszateszik őket a zsúfolt akikba.
 
Daníí said:
szerintem próbáld itt a fórumon eladni elajándékozni és egy fajta rajhalat kiválasztani.

Akinek kell a felsorolt halak közül Békéscsabán átveheti és viheti őket ingyen. Jaj. bocs a Stendal halaktól nem válok meg.
 
Szerintem :)
1-2 fajta rajhal, azokat kibővíteni, a többit elajándékozni. 20-25-ös létszám.
Otokat kibővíteni olyan 6-8-as létszámra.
2 Stendhal

Rajhalakból több féle van, így válogathatsz, hogy melyik néz ki jobban az akiban, és melyiktől válsz meg inkább.
 
inadsz said:
Szerintem :)
1-2 fajta rajhal, azokat kibővíteni, a többit elajándékozni. 20-25-ös létszám.
Otokat kibővíteni olyan 6-8-as létszámra.
2 Stendhal

Rajhalakból több féle van, így válogathatsz, hogy melyik néz ki jobban az akiban, és melyiktől válsz meg inkább.


Az a baj hogy elajándékoznám de sok mindnekinek csak ugy,,, van egy kis akváriuma nem foglalkozik vele stb. Most sajnálom odaadni őket. ha tudnám hogy jó helyre megy dehát nem mindenki olyan megszállott mint én..
 
Back
Oldal tetejére