• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

monto rompo

Amanót nem szeretnék, helyette tigris garnélát néztem. oto-t biztos szeretnék. e kettőből 4-5 darab fajtánként elég?
Otoból elég a 4-5, de a tigrisekből szerintem nem. Egyrészt messze nem olyan jó takarítók, mint az amano garnélák, másrészt egy garnélás indulócsapatnak illik elérnie a 10-es létszámot.
 
ok, legyen 10.
amanot nem akarok, otthoniban van és óriásira megnőtt, szerintem ide túl nagy lenne
 
sziasztok
tudom még odébb van, de már gondolkodok a kis lakókon
Amanót nem szeretnék, helyette tigris garnélát néztem. oto-t biztos szeretnék. e kettőből 4-5 darab fajtánként elég?
és a halakban nem tudok dönteni
az amanda és vmilyen boraras fajta között gondolkodom, méretben a fentiekhez az amanda menne. be lehet tenni 10 darabot belőle, mert az már talán mutatna.
vagy borarasból esetleg többet?
A tigrisek szépek ugyan de esetleg RC-t is rakj az akváriumba mert az Ő takarítási faktoruk sokkal jobb mint a tigris garnéláké.
Amandából szerintem ha rajta kívül csak Oto lesz bent akkor mehet 15 db vagy felette is, azok már szép csapatban fognak mozogni.
Én így raknám :
8-10 Tigris
15-20 Rc
4-5 Oto
12-15 Amanda
 
A tigrisek szépek ugyan de esetleg RC-t is rakj az akváriumba mert az Ő takarítási faktoruk sokkal jobb mint a tigris garnéláké.
Amandából szerintem ha rajta kívül csak Oto lesz bent akkor mehet 15 db vagy felette is, azok már szép csapatban fognak mozogni.
Én így raknám :
8-10 Tigris
15-20 Rc
4-5 Oto
12-15 Amanda


a tigrist az amano helyett akartam, azt mondták az jobb mint az rc.
de ha azt mondod, az rc jobb, akkor nem is akarok tigrist.
 
de ha azt mondod, az rc jobb, akkor nem is akarok tigrist.
Lehet mind a kettő egyszerre,mondjuk az amano falánkságánál nincs jobb garnéla az biztos.
Egyébként a két faj különböző tehát jól meglesznek egymás mellett.
Nálam jelenleg Yellow free garnélákkal vannak együtt de nem sokat látom Őket,ami betudható hogy 5 db került be és míg nem szaporodnak addig bujkálnak,ezért is érdemes minimum a 10 db kezdésnél.
 
13926140413_18d58782a7_b.jpg
 
Mivel ma "hála istennek" dolgoznom kell, ezért cseréltem vizet, és a maradék két doboz parvulát bedugdostam a két domboldalba és hátra középre is pár szálat. Bármennyire is óvatos voltam, megint volt, hogy dőlt egy picit :)

13923716672_348f349cab_b.jpg
 
A héten betegen itthon feküdtem, pénteken mentem csak dolgozni. Középen megint leomlott, ezért vízcsere után előre raktam a lily-t.
Hátul az acicularis nőt egy picit, remélem a többi is hamarosan beindul.

14002174091_7aee2139a1_b.jpg
 
ma két hetes az aki

14060683624_6d135c9ebd_b.jpg


Ahogy nézem hátul az acicularis már megnyúlt, bal elöl a köveknél a tenellus is nőtt, a blyxa egyenlőre stagnál (mondjuk őket "használtan" vettem, nem tudom számít-e).

Már csak a parvulának kellene megindulnia. Mik a tapasztalataitok, mennyi idő kell neki?

A világítást 6,5 órával kezdtem. A mai naptól 7.5 órát fogok világítani, eddig még nem volt algám, remélem nem is lesz. Nigro számítási módja szerint 8.5 órát kell majd világítanom, gondolom jó úgy, ha heti 30 perccel növelem a világítást?

Carbo-t minden nap nyomok 2 ml-ert, a Green Aqua Micro - macro-t mikortól kezdhetem?

köszi a segítségeket, üdv. Zoli

és még egy kérdés, az első lakókat mikor indíthatom?
 
ma két hetes az aki
14060683624_6d135c9ebd_b.jpg
Ahogy nézem hátul az acicularis már megnyúlt, bal elöl a köveknél a tenellus is nőtt, a blyxa egyenlőre stagnál (mondjuk őket "használtan" vettem, nem tudom számít-e).

Már csak a parvulának kellene megindulnia. Mik a tapasztalataitok, mennyi idő kell neki?

A világítást 6,5 órával kezdtem. A mai naptól 7.5 órát fogok világítani, eddig még nem volt algám, remélem nem is lesz. Nigro számítási módja szerint 8.5 órát kell majd világítanom, gondolom jó úgy, ha heti 30 perccel növelem a világítást?

Carbo-t minden nap nyomok 2 ml-ert, a Green Aqua Micro - macro-t mikortól kezdhetem?

köszi a segítségeket, üdv. Zoli

és még egy kérdés, az első lakókat mikor indíthatom?

hali, esetleg vki? :)
 
Szia.
Szerintem a lakókat csak 3. hét után pakolássz bele, a macro meg szerintem már mehet. De ebben nem vagyok biztos, szóval kérd ki a szakik tanácsát is.:)
 
Táp mehet a gyári adagolás szerint (vízcsere figyelembevételével). Amano, meg oto is, de azért ha van ammonia teszted, akkor azt érdemes lőni előtte.
 
Back
Oldal tetejére