• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

monto rompo

14267668705_da30bf1df0_b.jpg


egy jobb minőségű kép, állványról
 
Nem akarlak elkeseríteni , de a blyxa ennél magasabb lesz még ha hagyod megnőni és besűrűsödni :)

Gondolom igen, de nem tudom mi legyen vele, azt mondták nem lehet nyírni. Próbáltam szétszedni és szétültetni, de a magassága sok ide. Viszont ha kiveszem, nem tudom mit ültessek a helyébe. Esetleg ötlet?
 
Egy hét szabi után elég szörnyű látvány fogadott, akire rábíztam az irodában az etetett és tápozott, de az algát is bent hagyta:)
14366055136_6bd14c5f0b_b.jpg


Lesz mit rendbe rakni.

Viszont a blyxa tényleg túl nagy ide, mit javasolnátok helyette? illetve elöl a parvulát már lehet nyírni?

üdv. és köszi ZOli
 
Ma volt egy kis időm, megnyírtam a parvulát és az acucilarist. (mehetett volna jobban? nem mertem)

blyxa kijött, helyére ment stau.

Csöveket ne nézzétek, azt még nem tisztítottam ki.

Segítsetek illik a képbe a stau, vagy nem volt jó választás.
Mit lehetné még ültetni, hogy javítson a képen?
Valakinél láttam hogy a parvula közé volt ültetve valami, és tök jó természetes hatása lett.

Szerintetek mit ültessek még? És hova.

Köszi, Zoli

14309310817_a972e9b3cd_b.jpg
 
Nekem bejön a stau :),de egy két blyxa-t még visszanyomhatnál a hátsó traktusba.Illetve ha majd a stau szaporodik akkor a jobb oldalon is elültethetsz egy két tövet szétszórva,hogy megtörje egy kicsit a Parvulát.Még egy,nekem túl szabályos a bal hátsó Parvula nyírása,vagy ívet nyírj bele vagy hagyd még nőni és kicsit itt ott nyírj bele amolyan össze vissza alapon (y) Amúgy nagyon jól alakul ;)
 
Hali!

Én imádom a blyxat, de itt valóban jobb nélküle.
Szerintem stau helyett monte carlo jobban festene.
A scape amúgy überfaja (y)

Csilla
 
Igen, hátul az aci tényleg túl szabályos lett.

Legközelebb nyomok bele vmi ívet.

A domb oldal ívét kellene követnie, vagy a szikla ívét?
Mondjuk majdnem ugyan az a kettő :)
 
Hali!

Én imádom a blyxat, de itt valóban jobb nélküle.
Szerintem stau helyett monte carlo jobban festene.
A scape amúgy überfaja (y)

Csilla

köszi

vajon a monte carlo jól nézne ki, ha jó pár helyre beszúrnám a parvula közé?
 
vajon a monte carlo jól nézne ki, ha jó pár helyre beszúrnám a parvula közé?
Ha ilyen magasan tartod a parvulát akkor nincs is értelme,Én egyébként próbálkoztam ezzel de a parvula elnyomta aztán meg is döglött közte.;)
 
még ennél is lejjebb kéne vágni?
monte carlo helyett vmi, ami picit "megbolondíthatná"?

meg egy másik kérdés, vmilyen moha a kövekre esetleg?
 
még ennél is lejjebb kéne vágni?
monte carlo helyett vmi, ami picit "megbolondíthatná"?
meg egy másik kérdés, vmilyen moha a kövekre esetleg?
Nem kell,csak Én szoktam tarra nyírni :notworthy::D
A kövekre Fissi vagy Riccardia mehet az jól áll ezeknek a köveknek,nézd meg @rollreich Roland naplójában,na ott a Fissi elképesztő a köveken.Az itt is jól állna.:)
 
Ha ilyen magasan tartod a parvulát akkor nincs is értelme,Én egyébként próbálkoztam ezzel de a parvula elnyomta aztán meg is döglött közte.;)
nekem meg pont fordítva viselkedett a Garnilandia-ba. Parvula közé ültettem és lassan a végére eltünt a parvula közüle :D Viszont nagyon jó volt mint kevert gyep
 
Egészen más lett a térérzet a blyxa nélkül. Az eddigi kövekből sziklák lettek. :eek:
Mohával szerintem légy óvatos, olyat válassz, aminek elüt a színe a jelenlegi növényekétől, nehogy "eltűnjenek" a kövek. (Kivéve, ha pont azt szeretnéd.) Ezeknek a köveknek jól állna az itt-ott mohásítás, ami kiemeli a textúrát. Mondjuk ha lehetne szárazon joghurtosan indítani, és ahol megtapad, megtapad, ahol nem, nem. Talán ragasztóval meg lehetne próbálni.
 
tegnap kaptam egy kis fissi-t, ragasztóm van, a héten vízcserénél ragasztgatok picit. Szerintetek hová lenne érdemes?
A főkő hosszanti repedéseibe gondolom mehet, esetleg máshová?
 
Ugyan a quad lámpám még csak 3 hónapos, de kicseréltem a csöveket benne OSRAM lumilux T5 HO 24w/865 -re, és teljesen más színben pompázik az akvárium.
Hát nem tudom, picit fura, remélem jó lesz a növényeknek :)

14533622836_0cb388b44a_c.jpg


picit zöldebb a látvány mint előtte (mondjuk a gyári csőből 1 ügye majdnem lila volt)

lassan nyírhatok megint :)
 
Hali, rég nem írtam, volt 2 hét szabi, visszatértem, annyira nagy gáz nem is fogadott, a halak kaptak enni, de mást nem csináltak vele, még jó hogy leírtam egy papírra a kollégáknak miket és mennyit öntsenek, meg vizet töltsenek utána. :))

Na mindegy, nyírtam, bal elölről leszívtam a lehulló talajt, ami eltakarta a köveket és a növényt (el is sárgult picit a parvula alatta és nem is nőtt ott meg, remélem összeszedi magát, ha nem oda kell egy picit telepíteni), kő mellé pici műanyag leszúrva, hátha megakadályozza a további omlást. Aztán vízcsere meg ilyenek.

Viszont stau-m ezelött sosem volt, ügye bal oldalra ültettem, már sztem több mint egy hónapja, de nem nagyon mozog. Plusz nem is tudom hogy jól néz e ki ott. Lehet valami mást, vagy oda is parvulát kéne ültetnem, de akkor kellene valami még ami megtöri ezt a képet.

Van esetleg valami javaslat?

És a kép, (telefonos) a mai állapotról.

14728340791_09e1e064a8_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére