• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

monto rompo

Sziasztok.

Ma beértem és azt vettem észre, hogy az akvárium falán nagyon pici, fehér "kukac" féle jön-megy.

az micsoda és mit kell tennem ellene?
 
Sziasztok.

Ma beértem és azt vettem észre, hogy az akvárium falán nagyon pici, fehér "kukac" féle jön-megy.

az micsoda és mit kell tennem ellene?
Ha fonálféreg akkor semmit, ezek vékony fehér kukacok kb max 10 mm hosszú és 0,1 mm vastag. Ha planária, akkor fenbendazol kezelés kell nekik vagy csapdázol, ezek sokkal vastagabb dögök és barnásak. Én most írtom őket.
 
Nekem is ilyen fehér kukacok jelentek meg néhány napja. Fonálféreg lesz. A talajban is látni őket néhol. A korábbi fórum bejegyzések szerint nem kell semmit csinálni velük, majd eltűnnek.
 
az jó.

a dc-t most raktam be egy hete, amikor a palackot beüzemeltem, de megpróbálom

A co2-őt picit feljebb csavartam tegnap, rákok, halak megvannak, dc világos zöld, bubi nem nagyon :(

pedig amazonia talaj van.

lehet meg kellene próbálni vmi ph csökkentő folyadékot? az segíthet?

vagy vegyek néha tescos 0-ás vizet?
Hello! A bubik nem a co2 miatt lesznek, meg nem is az amazonia miatt, hanem a világítástól. Ha nem bubiznak a növényeid, akkor kevés a fényerő. Nem olvastam vissza, hogy mivel világítasz, de ha quad lámpa és gyári csövek, akkor cseréld ki őket pl osram normál 6500K csövekre. ;)
 
Ok, már kicseréltem mindkét csövet OSRAM 6500-ra, ahogy már korábban is beszéltük, azzal nem lehet gond.

Az aki 64.8 literes, ami 16.91 gallon, 48/16,91 = 2,84 w/g

24/2,84= 8,45 óra naponta,
most 7 órától 16 óráig megy a világítás, az 9 óra,
a co2-is ugyanígy kapcsol (egy időkapcsolón vannak, még kell egy másikat vennem és akkor egy órával hamarabb bekapcsolom)

Bár most hétvégére kihúztam a co2-t, és a kh/ph teszt alapján ma reggel zöld sávban vagyok, a dc is zöld. bár még csak egy hetes benne a folyadék, de kicserélem

A baj az, hogy amióta a citromsavas rendszerem kb 1 hónapja elszállt, és éjszaka telenyomta az akit, és reggelre a rákok és halak 90 % kipurcant, azóta nem nagyon akar újra elindulni a növények növekedése.

Azóta teljesen megállt, nem nő egy centit sem a parvula és az acicularis sem. Amikor az volt, teljes vízcsere, szűrőbaci, újratápozás, rendes nagynyomású rendszerre cseréltem a citromsavast, a világítás ugyanúgy mint eddig, co2 beoldás stabil, a dc zöld/lime, halak rákok jól vannak, de a növények nem mozdulnak.

Mi lehet a baj?
 
köszi a válaszokat :)))

Otthoni akiba elvittem a co2-őt, ott most jobban kell, bal elöl megint bedölt egy kis talaj, leszívtam, alatta kihalt a parvula, ami bent maradt, az picit sárgás, majd kell vennem egy dobozzal oda.
A növények még mindíg nem növögetnek mint az elején, pedig áprilisi az indítás, ennyi idő alatt nem hiszem hogy kimerült volna a táptalaj.

A multkori baki utáni haldöglést pótoltam, újabb amanda lazacokkal, rc-vel, oto-val amanoval és sziámi algaevővel, valamint helenával a csigák ellen.

Nem tudom hogy összefügg-e, de amióta több hal van benne, folyamatosan bubiznak a növények, pedig a co2 nem megy bele, csak folyékony táp (még carbo sem mert elfogyott).
A növényeknek jót tenne egy kis nyírás, attól esetleg beindulhatna újra vagy hülyeség?

Most így néz ki:

15010351673_9ac2218011_b.jpg
 
15250398735_4943587d9c_c.jpg
Hali, mivel betegállományban vagyok nem tudtam az akit rendbe vágni, mivel az irodámban van egy újabb fotóhoz, ezért egy korábbi képpel neveztem a hacra. Talán nem leszek utolsó. Az első olyan akim, amit tervezve építettem, ez egy jó kis teszt üzem volt.
Aztán majd meglátjuk
 
Back
Oldal tetejére