• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

monto rompo

BZ1977

Főkertész
Sziasztok, hamarosan szeretnék összerakni egy új akváriumot. A második növényes próbálkozásomat. Az első, ami otthon van, picit koncepció nélkül készült, red moore fákkal és sűrűn növényekkel. Sok félét kipróbáltam, több kevesebb sikerrel, aztán a sok olvasás után elkezdtem tápozni. GA wellness csomaggal, látványos növekedésekkel. Ezt követően diy co2 palackos citromsavas "rendszerrel", mely azóta is nagyszerűen működik, stabil, és egy-egy töltet elég jól bírja. Persze majd szeretnék rendes rendszert is, de az irodámban is szeretnék egy normális látványt összetenni. Ezért ami itt volt, azt felszámoltam, eladogattam belőle mindent. Ez inkább halas akvárium volt mint növényes.

Az új akváriumhoz a hozzávalókat régebb óta gyűjtögetem, ha itt láttam valamit ami tetszett, megvettem. A hiányzó dolgokat pedig megrendeltem. Amint minden meglesz, kezdődhet az építkezés.

A technika amivel indulni szeretnék a következő:

akvárium: 60x30x36 64 literes Green Aqua normál akvárium - 64l, 60x30x36 cm most csak 13450 Ft - Green Aqua
világítás: 2*24 watt QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa most csak 19990 Ft - Green Aqua
táptalaj: tropica Tropica Substrate növény táptalaj - 2.5 liter most csak 3400 Ft - Green Aqua
talaj: ada amazonia ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj - 9 liter most csak 9900 Ft - Green Aqua és ADA Aqua Soil Powder Amazonia - finom szemcsés növénytalaj - 3 liter most csak 6900 Ft - Green Aqua
bacik: penac p, w, bacter 100, clear super ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz most csak 840 Ft - Green Aqua
szűrés: tetratec ex 700 (szivacs, siporax, perlon, Seachem Purigen)
dekoráció: seiryu kövek (kb. 15 kg, még lehet veszek pár darabot)
CO2: egyenlőre szintén diy palackos citromsavas

bútor: egy asztalos barátommal megpróbálkozunk egy ADA stílusú bútort összerakni (elég nagyképűen hangzik, majd meglátjuk mi sül ki belőle :) )


Egy iwagumi akváriumot szeretnék összerakni, minimal stílusban, sok-sok fűfélével. Mivel a technika jó része még nem érkezett meg, ezért "szárazon" próbálgattam a köveket forgatni. Feltennék két fajta elképzelést, eléggé hasonlóak, valami ilyesmire gondoltam. Szeretném, ha véleményeznétek, merre is induljak velük tovább ha jó, vagy merre forgassam még őket, hogy jó legyen. Mivel talaj és akvárium nélkül lesznek ezért kell egy kis képzelőerő hozzá, de az itt mindenkinek megvan, úgyhogy ettől nem félek.

Üdvözlettel Zoli

 
Utoljára módosított moderátor által:
1.

13059027695_ca3d603025_c.jpg


2.

13059158933_b36de71ddc_c.jpg


3.

13203303753_110543f7d9_c.jpg


Mindhárom elrendezésnél úgy gondoltam, majd ha a talaj is bent van, (a két egység magasabb "dombon" ülne) hogy az alsó kövek, (melyek most úgy néznek ki, mintha körbe raktam volna velük a nagyobb egységeket) picit lejjebb lennének és lefelé néznének, mintha a hegy alja, folytatása lenne lefelé. Remélem értitek :)

Növényeket a következőeket gondoltam, egészítsetek ki, ha szerintetek még valami itt jól nézhetne ki:

- parvula mini,
- tenellus,
- acicularis,
- parva vagy brasiliensis,
- staurogyne
- valamilyen moha félék.

Egyenlőre ennyi, és most akkor szeretném kérni a sok-sok segítséget, ahogy ezt mindig is teszitek. Mivel még mindig nagyon kezdő vagyok szívesen veszek minden tanácsot.

Köszönöm, Zoli
 
ha enbyire szorosan pakolod a köveket a két szigetben, akkor nem nagyon tudsz majd közé ültetni. Én nem biztos, hogy ennyire összerendezném a köveket, bár látom benne az elképzelést. A bal oldal kicsit fura így, a harmadik tetszik ezek közül a legjobban egyébként.
 
Nekem az első elrendezés tetszik még mindig!

Már beszéltünk róla ,de ide is berakom a két képet arról mit kellene majd szerintem változtatni:

20680829_322ba2ad9b437494dacb1521650c7cbb_l.jpg


Az elképzelés jó csak az alsó köveket kell majd szépen beforgatni, és egy kicsit eltávolítani a fő kövektől hogy közé is tudjál ültetni!

A talajt pedig valahogy így tudnám elképzelni:

20681741_39314d3fbbf9eb5fcb22ee662a714ae3_l.jpg


Persze mint ahogy már megdumáltuk a végleges elrendezést úgy is csak a talajjal tudod majd megcsinálni.
 
Igen, beszéltük, azért is próbáltam a harmadik képen lévőt forgatni, hogy a két kiegészítő követ oda tudjam tenni. Vagy nem így gondoltad?
Mondjuk valamelyik nap még elmegyek és veszek pár követ. Csak azt nem tudom hogy nagy követ vegyek főkőnek, vagy az jó és inkább kisebbeket.

Most jött üzenet, jön a szajré holnap a GA-ból

Már csak a másik szűrő kell hogy megjöjjön az otthoni akiba, és akkor lehet rendelni a növényeket is :)
 
Hali!

Ide a naplódba is berakom amit privátban csináltunk, csak hogy lássuk az evolúciót!

Szerintem ezt lehetne kihozni az új ötletedből! A te köveidet photoshoppoltam úgyhogy szerintem megvalósítható, de pár kicsi kiegészítő kő még kelleni fog.
A baloldali teraszt még növényekkel ki lehet hangsúlyozni.

Ez volt:

20710093_9117cece9dfae57a37a4dbb7578c4f19_l.jpg


Ezt lehetne szerintem csinálni:

20710085_3a8152b6f9f0c9a24edca3ac134eaa40_l.jpg


20710087_83f441ecbfaaf10589edeb0220c216a3_l.jpg
 
Akkor én is bedobom ide is amit neked, mi is rajzolgattunk kicsit,
13286621773_1a1aeb01f3_c.jpg


és akkor javaslatodra a végleges növénylista:

8-10 cserép parvula
4-5 cserép acicularis
3-4 tennellus

hidro és mohák kimaradnak.

közben átforgattam kb. ahogy rajzoltad, majd még akkor veszek néhány apróbb "kavicsot", vagy ami kimaradt szétbombázom :)

az átforgatás és emelés után ilyesmi lett,

13283150493_8a88413108_c.jpg




Most már tényleg nem teszek több ilyen képet, jövő héten kész a bútor, és akkor "élesben" építkezek. Az ültetés meg majd jövő hónapban :( , de az már mindjárt itt van :)
 
Back
Oldal tetejére