• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P vörös növények

azaz ha a bacikat is eteti nem lehet toxikus cucc.
Fenntartással kezelném ezt a gondolatot. Csak gondoljunk a nitrifikációs folyamatokra. Ott is bacik dolgoznak. Ammónia, nitrit... Ezek is mérgezőek amúgy. A carbo szerintem is csak akkor kell, ha gond van. Csak eseti jelleggel használom, jellemzően akkor van rá szükségem, ha az áramszolgáltató kitolt velem. 1 Napos szűrő leállás után itt-ott akad gond 1 héttel később. Pedig én pirítok rendesen. 🙂
 
Fenntartással kezelném ezt a gondolatot. Csak gondoljunk a nitrifikációs folyamatokra. Ott is bacik dolgoznak. Ammónia, nitrit... Ezek is mérgezőek amúgy. A carbo szerintem is csak akkor kell, ha gond van. Csak eseti jelleggel használom, jellemzően akkor van rá szükségem, ha az áramszolgáltató kitolt velem. 1 Napos szűrő leállás után itt-ott akad gond 1 héttel később. Pedig én pirítok rendesen. 🙂
úgy értettem hogy a bacikra veszélytelen.
 
Szia. @BalazsK köszi mégegyszer a figyelmeztetést;). Azt már korábban írtam hogy kapásból megszagoltam az Aquario NEO Booster Plants-t és szinte szagtalan. Nem hinném hogy glutáraldehid. Ígértem hogy tesztelem algára ( még jó hogy találtam ecsetalgát a dragonwood-on:ROFLMAO: ) gyilkos-e a cucc... pipettával kicsepegtettem egy garnéla etető tálba és megtapogattam.... víz állagú teljesen átlátszó de enyhén ragacsos az anyag... akkor jutott eszembe hogy szárazföldi virágokat előszeretettel doppingolnak cukorral. Kicsit utánaolvastam és ezt a szárazföldi módszert próbálták már "adaptálni" akváriumba csak akkor co2 "helyettesítésére". itt a fórumon is találtam egy "ős" posztot🤔

Kicsit olvasgatva a témában az ötlet korántsem újkeletű:

Late Jorgen Scheel - Rivulins of the Old World című 1968-os könyvében, ami a TFH Publication kiadásában jelent meg már írt erről a megoldásról.

"Most rivuline individuals take very much foodand it is often not to easy to keep down the concentration of waste products. Also, these fishes prefer food rich in proteins and their waste-products simply cannot be taken up by the plants because of the deficiency of CO2 and an artificial supply of this gas should be given. The usual system, with fermenting sugar-solution in a separate bottle for each tank, is not very practical for the killifish fancier. When much care is taken, another system might be used. Prepare a 5% solution of sugar in water (about 6 ounces of sugar to each gallon of water) and add 16 cc. of this solution to each four gallons of aquarium water (1 cc. to each liter). Best results are had when the sugar solution is stirred into the water and bad results are usually had when solid sugar is added directly to the aquarium. This method is very useful when the possible bad effects are understood and counteracted. First the sugar is converted to carbon dioxide and alcohol, which do little harm. The alcohol is converted into acetic acid and the oxygen needed for this process is taken from the sulfates, resulting in the production of the poisonous hydrogen sulfide gas, which is very harmful for fishes. I have used this system in fifty tanks for more than two years without killing a single fish. The sugar solution usually is added to the tank every two weeks.
It has been possible to maintain many tanks without renewal of plants, peat and water for more than one year."

Egyébként pont a témáról megy egy topik 2008 óta az amerikai fórumon:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... water.html

Összefoglalva túl sok dózis durva baktérium robbanást eredményez. Taknyos filmrétek az aljzaton a növényeken, durván oxigénhiányos környezet, de kísérletben igaz csak csigák mellett növekedést értek el. A víz a baktériumok miatt zavaros.

Csökkentve a koncentrációt némileg a zavarosság megszűnik, de 6 hónapos teszt alapján nem látták, hogy jobban növekednének a növények.

"I've been adding sugar to my 250L and various 50L planted tanks for over 6 months now.
I got interested in this subject as I discovered that Tetra's product EasyBalance uses sugar to remove nitrates and this lead me to try castor sugar to remove nitrates after fishless cycling a tank.
After a few experiments in which I initially added too much sugar, I got white cloudy water and low oxygen levels (the few snails in the tank would rise to the surface) I discovered that 1g per 15L works for me.
Now I find that I can easily remove nitrate from my fish/shrimp/frog tank with no harm.
I was curious to the plant growth aspect too. But as I don't add sugar daily, I can't say I've noticed any harm or extra growth."

Próbáljátok ki amit ők is kipróbáltak. Egy lekváros vagy egy befőttes üvegbe tegyetek talajt és némi növényt. Másikba is ugyanez. Ki az ablakba és nézzézek hogy a csökkentett koncentrációval van e valami változás.

A fenti fórumon beszámoltak olyan savasságról is, hogy a csigák sem voltak képesek a vízben maradni.

Szerintem a NEO Booster Plants is valami glükóz alapú cucc lehet. Figyelmeztet is a felhősödésre túladagolásnál. Más termékeiben ( a bossternél nem ) amiben állítása szerint nagy mennyiségű szerves szén van ott még a fokozott levegőztetésre is figyelmeztet. Szerintem a kis koreai fickónak a szőlőcukor lehet a "csodafegyvere" és nem is a co2 helyettesítését ígéri hanem a növények és a bacik támogatását. Nem is desztillált vizet vettem, hanem cukros vizet.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Na azért jó hogy utánaolvastam mert ha glükóz alapú akkor a túladagolás elég veszélyes is lehet a megnövekedett baci-aktivitás okozta oxigénhiány miatt. :unsure: Szóval maradok inkább a fél adagnál hosszabb távon..... + találtam egy terméket https://greenaqua.hu/hu/dennerle-carbo-care-bio-100-ml.html ami szintén bio szénforrás az akváriumokba.
( külföldi fórumon arra is azt mondták glükóz )......
 
Na azért jó hogy utánaolvastam mert ha glükóz alapú akkor a túladagolás elég veszélyes is lehet a megnövekedett baci-aktivitás okozta oxigénhiány miatt
HM... Cukorból elég sokmindent készíthet egy baci. Alkohol... Ecet... Vagy csak túlszaporodnak...Oxigénhiány... A karbókat többszörösen kell adagolni ahhoz, hogy az első garnéla beadja a kulcsot.
Írtad, hogy neves gyártó, nem árulnak akármit. A glutáraldehid alapú karbók forgalmazását is nagy nevű veretes akvarista cégek kezdték forgalmazni folyékony CO2 felkiáltással.
Azt mondom, legyen jó, csak ne legyenek túlzott elvárásaid. 🙂
 
Az akvárium gyönyörű! Ahogy a fotók is :love: Kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra.

Tápozással kapcsolatban egy kicsit más oldalát is érdemes megnézni.
Léteznek már bejáratott fogalmak. pl a vastag és vékony tápozás de időnként érdemes távolabbról is megvizsgálni :D

Pl Az EI tápozás ötlete az államokból jött. Ahol a pazarlás a mindennapok része. Ahogy az is, hogy nem szeretnek sokat gondolkodni. Ha valaki megoldást kínál arra, hogy nem kell méregetni csak önteni és egyedül a vízcserére kell figyelni, az egy vonzó ajánlat lehet. Pláne, ha az esetleg addig haldokló növényei iszonyatos erőre kapnak. Nem véletlen lett népszerű más országokban is.

Ott az Easy Life. Ami egy holland légkörben, holland akvaristák között született. Jellemzően nem túlságosan megvilágított akváriumok, de legyen kellően flexibilis, hogy a különböző paraméterekben lehessen finom hangolni a növények miatt

A japán ADA vonal egy fix és állandó akvárium rendszerhez készült. Nincsenek változók, fény, CO2 adott, ahogy a szuper talaj és a lágy víz is. A cél a minimális karbantartás volt a lehető legkevesebb algával. Ebben brutálisan jól teljesít.

A te áldalad használt aquario egy új gyermeknek számít a tápok piacán. Elképzelhető, hogy csak egy copycat, hogy felüljünk a trendi vonatra, mivel a cég jellemzően CO2 vonalon utazik. De simán el tudom képzelni, hogy a dél-koreai hobbivilág tapasztalataira alapozva készült. Per pillanat ott a növényezés most nagyon izgalmas éveket él meg.

Mi eddig nem hoztuk, mert eleve óriási a kínálat. Másrészről pl APT vonalon sokkal komolyabb támogatás van Dennis Wong által. Szal manapság aki növénytáppal keres meg minket addig el is szoktuk hajtani amíg nem látjuk ezt a fajta mögöttes tartalmat. Legyen valami minimális track record vagy egy aktív háttér, ami folyamatos tapasztalat megosztások alapján fejlődik.
 
Az akvárium gyönyörű! Ahogy a fotók is :love: Kíváncsi leszek a hosszútávú tapasztalatokra.

Tápozással kapcsolatban egy kicsit más oldalát is érdemes megnézni.
Léteznek már bejáratott fogalmak. pl a vastag és vékony tápozás de időnként érdemes távolabbról is megvizsgálni :D

Pl Az EI tápozás ötlete az államokból jött. Ahol a pazarlás a mindennapok része. Ahogy az is, hogy nem szeretnek sokat gondolkodni. Ha valaki megoldást kínál arra, hogy nem kell méregetni csak önteni és egyedül a vízcserére kell figyelni, az egy vonzó ajánlat lehet. Pláne, ha az esetleg addig haldokló növényei iszonyatos erőre kapnak. Nem véletlen lett népszerű más országokban is.

Ott az Easy Life. Ami egy holland légkörben, holland akvaristák között született. Jellemzően nem túlságosan megvilágított akváriumok, de legyen kellően flexibilis, hogy a különböző paraméterekben lehessen finom hangolni a növények miatt

A japán ADA vonal egy fix és állandó akvárium rendszerhez készült. Nincsenek változók, fény, CO2 adott, ahogy a szuper talaj és a lágy víz is. A cél a minimális karbantartás volt a lehető legkevesebb algával. Ebben brutálisan jól teljesít.

A te áldalad használt aquario egy új gyermeknek számít a tápok piacán. Elképzelhető, hogy csak egy copycat, hogy felüljünk a trendi vonatra, mivel a cég jellemzően CO2 vonalon utazik. De simán el tudom képzelni, hogy a dél-koreai hobbivilág tapasztalataira alapozva készült. Per pillanat ott a növényezés most nagyon izgalmas éveket él meg.

Mi eddig nem hoztuk, mert eleve óriási a kínálat. Másrészről pl APT vonalon sokkal komolyabb támogatás van Dennis Wong által. Szal manapság aki növénytáppal keres meg minket addig el is szoktuk hajtani amíg nem látjuk ezt a fajta mögöttes tartalmat. Legyen valami minimális track record vagy egy aktív háttér, ami folyamatos tapasztalat megosztások alapján fejlődik.
Köszi. Nyilván majd az idő megmondja. Elég sokféle vízkezelővel álltak elő... nekem ez a booster meg az essence "tetszett" meg. Tápjuk már van a weblap szerint 2016-óta de valahogy nem "törtek" be a piacra. Kicsit talán más megközelítés a "rendszerük".............nekem szimpi hogy a természetes összetevőkre "fókuszálnak"....
 
HM... Cukorból elég sokmindent készíthet egy baci. Alkohol... Ecet... Vagy csak túlszaporodnak...Oxigénhiány... A karbókat többszörösen kell adagolni ahhoz, hogy az első garnéla beadja a kulcsot.
Írtad, hogy neves gyártó, nem árulnak akármit. A glutáraldehid alapú karbók forgalmazását is nagy nevű veretes akvarista cégek kezdték forgalmazni folyékony CO2 felkiáltással.
Azt mondom, legyen jó, csak ne legyenek túlzott elvárásaid. 🙂
Szia. Biztos hogy valami cukor cucc mert a napi 3ml / 60 liter ( ami az ajánlott adag fele ). Enyhe felhősödést vettem észre tegnap este lekapcsolt lámpánál. :oops: szóval fel is függesztettem a Booster-t. A szükséges óvintézkedéseket megtettem... 1/3 vízcsere, a felszíni mozgásom az jó + a skimmer eddig is 0-24 be ment, de azért egy levegő porlasztót is üzembe helyeztem... Az Essence szerintem nem ködölhet ( csak valami vitamin lehet ) azt tovább adagolom...
 
Érdekes látvány, egyedi és kreatív (bár én azért "kívánom" a zöldet). Kíváncsi leszek a kupán a zsűri hova teszi, nálam az egyediség szempont szerint biztosan maxpontos.
Csitt legyen, Viktor. Nem kotyogjuk el a kulisszatitkokat. :D
Inkább a honlapon tedd közzé az idővonalat:
- eredményhirdetés
- díjak kiosztása/eljuttatása
- akik nincsenek a top 3-ban, azoknak a fotó megtekinthetők(-e) egy galériában
- stb.
 
Csitt legyen, Viktor. Nem kotyogjuk el a kulisszatitkokat. :D
Inkább a honlapon tedd közzé az idővonalat:
- eredményhirdetés
- díjak kiosztása/eljuttatása
- akik nincsenek a top 3-ban, azoknak a fotó megtekinthetők(-e) egy galériában
- stb.
Igyekszem mindenre választ adni (bár pontos dátumot a legtöbb esetén nem fogok tudni)
A teljes mezőnyt látni fogjátok a nevezés lezárulta után, és az eredményhirdetés után a sorrendet is. 10 után(vagy ahogy kiadja a nevezők száma) nem számozzuk, ne legyen senki utolsó.

Elnézést az offért, ez egy napló😃
 
Igyekszem mindenre választ adni (bár pontos dátumot a legtöbb esetén nem fogok tudni)
A teljes mezőnyt látni fogjátok a nevezés lezárulta után, és az eredményhirdetés után a sorrendet is. 10 után(vagy ahogy kiadja a nevezők száma) nem számozzuk, ne legyen senki utolsó.

Elnézést az offért, ez egy napló😃
Na az szuper, hogy lehet látni minden pályázatot. Jó ötlet volt ez a "villámverseny". 20 nap nem sok idő.... konkrétan Én annyit tudtam tenni hogy szárazon hagytam az ollót:D + megnéztem a neten hogy kell akváriumot fényképezni.....:LOL:
 
Na az szuper, hogy lehet látni minden pályázatot. Jó ötlet volt ez a "villámverseny". 20 nap nem sok idő.... konkrétan Én annyit tudtam tenni hogy szárazon hagytam az ollót:D + megnéztem a neten hogy kell akváriumot fényképezni.....:LOL:
Nem volt ez annyira villám, csak a fórumra későn jutott el az infó 😃 A Facebook csoportomban már nyáron volt bejegyzés, hogy lesz ilyen.
 
Back
Oldal tetejére