• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

monto rompo

Stau ki fog kerülni, már el is adtam és meg is rendeltem helyette GA-ből 2-2 doboz parvula minit a helyére, acicularis-t még hátra, van egy két üres folt, valamint 2 doboz marsilea hirsuta-t.
Azt majd szétszórva egy két helyre nyomok hátha picit megtöri a két fűféle egyhangúságát, de mégis természetesebben teszi mint a stau.

De hová lenne érdemes ültetni belőle? hátulra nem szeretnék, ott nem is látszana.
esetleg kövek tövébe, vagy teljesen mindegy, előtérbe össze-vissza?
 
Köszönöm a sok-sok javaslatot :)
Szerintem Parvula lenne jó baloldalra is. A kövek ketté osztják az akváriumot jobb és bal oldalra. Az aljzat enyhe íve is ugyanezt teszi. A háttér íve is. A növényekkel nem segítenék rá erre még jobban. Parvulával szerintem egységesebb lenne.
 
Igen,rendeltem is 2dobozzal. Stau helyére be nyomom.Acicularist is 2dobozt azzal sürítek hátul. Rendeltem még marsilea hirsuta -át is. Azt nem tudom hová ültessem de vhova muszály lesz
 
Igen,rendeltem is 2dobozzal. Stau helyére be nyomom.Acicularist is 2dobozt azzal sürítek hátul. Rendeltem még marsilea hirsuta -át is. Azt nem tudom hová ültessem de vhova muszály lesz
Megprobalhatod a parvula koze beultetni,ide oda aztan majd kiderul mennyire eletkepes. De jol megtorne az egyhangusagot amit emlitettel,en is probalkoztam kevert gyeppel,de nalam az MC elnyomott mindenkit.
Visszaterve a staura En is elkovettem a vetemenyeskert hatast igy szetultettem minden fele hogy ne legyen egyben igy azert jobban mutatott. Igaz az is hogy a Te akvariumodba a parvula a nyero,ahogy @Lewis is irta![emoji6]
 
Növények megjöttek, beültettem őket, viszont a hét végén vmi hiba történhetett, szerintem co2 mérgezés, mivel a dc sárgás volt, pedig nem megy bele csak 1 bubi / sec, és a lily is úgy áll, hogy kever bele oxigént is. Citromsavas co2-m van, de eddig soha nem csinált ilyet. Sajnos 4 repülő róka, 19 amanda és sok-sok rc látta kárát.
1 amanda maradt (ő a hegylakó nevet kapja) és néhány rc. Most megjön a visszafolyás gátló és beszerelem a mágnesszelepet, hogy ilyen ne fordulhasson elő, és elkezdek gyűjteni rendes palackra.

Az ültetés után így néz ki, remélem hamar benövi, a maradékot beültettem a lukakba sűrítés gyanánt. A marsilea hirsuta szétszórva ültettem, elég sok barna levelű van közte, remélem ez normális. a baloldalon az ültetés helyére leszúrtam műanyag lapokat, mert megint lefolyt a kövek elé a talaj, remélem ha megnő a parvula, eltakarja.

14885420042_4a5a00694f_b.jpg
 
Sziasztok, amióta ez a kis baki történt, azóta mintha a növények nem nőnének. Sót hátul az acicularis el is kezdett itt-ott foltokban barnulni. Elöl a parvulában is vannak barnább foltok. Köze van a fenti "katasztrófához" vajon? Azóta minden megy mint előtte, vízcserék voltak, fényen nem változtattam. Most így néz ki. Vagy ne aggódjak? egyedül a középső kövön lévő moha növöget.

15081515466_eaa20b81ff_b.jpg
 
Szia !
Nem tudom hogy köze lehet e hozzá hogy kicsit kisavaztad az akváriumot de látom az alga az jól érzi magát mert látom akad rendesen. :(
Most viszont nagyon kék a DC az se jó ha ingadozik a ph
 
Igen, mert nem megy bele co2
Nem merem a citromsavasat, azzal nyirtam ki mindenkit
Akarok egy normál palackot, (vaspály atcában találtam 2 kgos palackot, 9+afa és 3 a töltés. Most reduktort nézek hozzá és izzítom)

de akkor is furcsa, hogy amióta volt a baki, nem nő semmi
 
nem akarok reklámozni de akad 5kg os teli tűzoltópalackom 8 ért ;)
Azért némi növekedésnek kéne hogy legyen co2 nélkül is. tápozást vedd vissza mert lehet azért lepett be az alga ha nem megy a co2 akkor kevesebbet is vesznek fel a növényeid, pláne hogy alig nőnek.
 
Az jó lehet nekem. Mit kell tudni erről? Mármint hogy tűzoltó palack. Milyen reduktor kell rá? Esetleg van hozzá neked? Mik a méretei a palacknak?
 
Biztos hogy kéne itt valaminek sűrűsödnie? képen jól mutat a némi algát leszámolva, na jó a bal első sarokba kéne még 15 szál parvula és kész :)
 
Valóban van egy kis alga. A köveket nem is tudom hogy fogom leszedni. Holnao mérek egy pht és kht, aztán indul a beoldás. Meg kell vennem néhány új lakót is, akik segitenek takaritani
 
Kh 10 ph 8 körül van. 1 hete megy a co2 az akiba, reggel 7kor a lámpával kapcsol fel (kell vennem még egy időkapcsolót és akkor elöbb indítom) és 16 kor kapcsol le. A dc világoszöld szinte egész nap.1 hét után a ph és kh ugyanannyi.

De a növények nem bubiznak és nem is nőnek. Mi lehet a baj?
Még mindíg a multkori baleset?
Profito + carbo megy bele naponta 3-3 mili
 
Sajnos igen. Csepegtetős ph tesztem van ami 7.5 ig van skálázva és a folyadék sötétebb mint a papiron
 
Sajnos igen. Csepegtetős ph tesztem van ami 7.5 ig van skálázva és a folyadék sötétebb mint a papiron
Akkor ott lesz a bibi a co2 nem oldodik be rendesen,ilyen magas ph erteknel,erdemes lenne uj folyadekkal lecserelni a dc-t es ugy is megnezni.
 
Magas nagyon a ph. Gondolom bent nincs ro vized így azért van 10-es kh az akiba. Lehet hogy érdemes lenne a profitót is lecserélned de azért nem fognám rá a hibát.
 
Akkor ott lesz a bibi a co2 nem oldodik be rendesen,ilyen magas ph erteknel,erdemes lenne uj folyadekkal lecserelni a dc-t es ugy is megnezni.

az jó.

a dc-t most raktam be egy hete, amikor a palackot beüzemeltem, de megpróbálom

A co2-őt picit feljebb csavartam tegnap, rákok, halak megvannak, dc világos zöld, bubi nem nagyon :(

pedig amazonia talaj van.

lehet meg kellene próbálni vmi ph csökkentő folyadékot? az segíthet?

vagy vegyek néha tescos 0-ás vizet?
 
Back
Oldal tetejére