• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kisszsu 2. akváriuma

Először is gratu a szép tiszta és gondozott akváriumhoz. 3 hónapos, de makulátlan tisztaság mindenütt. :thumbup:
Nekem egyébként is a gyengéim az ilyen tiszta akik, ahol szinte kézzelfoghatóan érezni az üveget és a látványt nem rombolja a szennyezett víz.
Seachem Purigen jól működik nálad is, jó látni. ;)

IMG_0996.jpg


IMG_1351.jpg


Picit visszakanyarodnék az előző állapothoz. Az erectus érdekes hatást adott az akváriumnak. Persze ez nem azt jelenti, hogy a Hygrophila ne lenne jó. De mindenképp sokat változtatott az összképen. Lehet ha megnő a HP akkor ugyanúgy képes lesz kiemelni a kövek látványát ahogy az előd tette.

Viszont a Hydrocotyle nagyon "elszemtelenedett" a nagy levelei agyonvágják az akvárium finom arányait ami korábban tökéletes volt. És ráadásul mindenhova elmászik. Erre figyelj és ne sajnáld kivágni onnan ahol nincs helye.

Korábbi állapotban sokkal jobban érzékelhető volt a fokozatosság a növényeknél. Előtér, középmagas növények és háttér növények. Most kicsit felborult a mérleg ezen a téren.

Nyaralás után szigorúan nyírás! ;)
Jó pihit nektek. :angel:
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, sikerült köveket szereznem amik jók az akváriumomba. Azon gondolkodom már jó ideje, hogy a mostani köveket lecserélem.
A képek nem valami jók, az első két kő bele lesz a talajba nyomva. Szerintetek?

pr%C3%B3ba.jpg


pr%C3%B3ba2.jpg


viktorlantos said:
Nyaralás után szigorúan nyírás! ;)
Jó pihit nektek. :angel:
Köszi! Nyírást a jövőhéten megejtem, addig is ritkítottam.
 
Nekem az első összeállítás jobban tetszik, viszont lehet nem ártana néhány kisebb darab még melléjük szétszórva. De ez csak az én véleményem. Kíváncsian várom mit mondanak a többiek!
 
Az előző köveiddel semmi baj nem lenne egy fele ekkora akiban, de ezek az újak is kicsinek tűnnek a főkövednek 20 a támasztó köveknek megközelítőleg 10cm magasak kellene lennie. Valamint tényleg jó lenne pár apróbb darab esetleg, egy másik kisebb csoport ellensúlynak. Próbálj még köveket szerezni és legózni velük, ha ilyen viszonylag sima felületű kővel dolgozol érdemes több darabot használni, hogy érdekes legyen a kompozíció. Ha alapból sikerül valami jó textúrával rendelkező kőhöz jutnod abból simán elvisz 3 db egy kompozíciót. Szerintem...
 
Szerintem a két szélső úgy néz ki mint két féltégla, semmi játék nincs bennük, ezekkel nehéz lesz bármit is alkotni. De ez csak az én véleményem... :silent:
 
Én nem cserélnék sziklákat. Talán azért sem mert az új kiszemeltek nem igazán jók.

Ebben az állapotban rengeteg potenciál volt az akiban:

IMG_0996.jpg


Talán a lapossága zavar téged, viszont nem csak böszme sziklákkal lehet valamit kezdeni. Ha a jobb oldalra kitalálsz valamit a magassággal sokat lehetne játszani.
De a fenti kép az egyik kedvencem volt itt a fórumon. Én megpróbálnám kicsit átgondolni az akváriumot és a meglévő dolgokból építkezni.
De természetesen ez a te akváriumod mi maximum csak javaslatokkal segíthetünk. ;)
 
Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Hát nem tudom!! Most egy hétig nem leszek itthon, lesz időm gondolkodni, hogy mi is legyen.
Alga csak a köveken van, ha most elkezdem a gyepemet bolygatni, hogy kisebb köveket tegyek bele, lehet csak kárt tennék a növényekbe.
Alszok rá pár napot, hétvégén úgy is nyírás,szűrő és csőtakarítás lesz.
Köszi még egyszer mindenkinek :wave:
 
Én azt mondom, hogy ha nem tetszik, változtass! Ez olyan mint a nőknél a haj. Egyfolytában átfestik, rövidebbre, hosszabbra veszik. Az ember néha nem is ismeri fel asszonyt.... :shifty: Tény, hogy kell a változatosság. Én jobb szeretem a növényeket ki be tenni és a hardscapet nem bolygatni, de ha neked pont az nem szimpi, bátran változtass! ;)
 
Lassan 5 hónapos lesz az akváriumom, a köveimmel nem voltam megelégedve akár mennyit is aludtam rá. :wtf:

A terraplazán sikerült vennem dragon köveket ( köszi Viktor :wave: ), másnap be is kerültek az akváriumba. Féltem, hogy nagy kavarodást csinálok a vízbe miközben kiveszem a régi köveket és az újakat beteszem, de nem volt nagy köd utána. Pont bele fértek az új kövek a régi mélyedésébe nem kellett talajt egyengetnem. Másnap egy nagy vízcsere következet, csütörtökön nyírás, vízcsere. Ma szűrő, és a csövek tisztítása volt, így már elfogadható képeket tudtam csinálni.

Kikerült az akváriumból a Hygrophila és helyére HM került neki még nőni kell, hogy bokrocska legyen.
Sajnos a halaim nagyon szégyenlősek, most is az összes elől van, de ha közel megyek az akváriumhoz , futva úsznak a kövek mögé :wtf: .

dragon1.jpg


dragon2.jpg
 
F A N T A S Z T I K U S!!! :thumbup:
Vicccen kívül imádom a jelenlegi képet. Zseniális a nagy dragon és hogy olyan minimál az egész. A növény átgondolásod is jót tett. Izgalmas látni, hogy néhány változással hogyan formálódik az akváriumod.

Remélem HAC-on téged is látunk! Hiba lenne kihagyni. ;)

Terraplazara visszatérve nem volt előttem az akváriumod. Ha tudtam volna.... ;)


Legközelebb ha ilyen kiállítós mókát rendezünk és esetleg hasonlóan kisszsu-hoz konkrét akváriumba kerestek alapanyagot stb. hozzatok képet róla légyszi. Sokkal komolyabban lehetne így segíteni. Bár itt most szerencsésen alakult a dolog.

Gratu mégegyszer az akihoz. :angel:
 
Ez igen! Tényleg nagyon jól sikerült. Óriási a különbség a dragon kövekkel. Nekem talán egy picit "alacsony" a hardscape de talán a HM bokor változtat ezen, de nagyon tetszik, stílusos :) !!
 
viktorlantos said:
F A N T A S Z T I K U S!!!
Vicccen kívül imádom a jelenlegi képet. Zseniális a nagy dragon és hogy olyan minimál az egész. A növény átgondolásod is jót tett. Izgalmas látni, hogy néhány változással hogyan formálódik az akváriumod.

Mintha magam mondtam volna. ;) Hihetetlenül jól néz grat.Esetleg az Anubiast? kigyomlálnám a kő elöl,de ha marad akkor is kedvenc.Üdv R
 
Köszi lányok, fiuk! :wave:

recon said:
Nekem talán egy picit "alacsony" a hardscape de talán a HM bokor változtat ezen, de nagyon tetszik, stílusos :) !!
A HM 3 hete van bent, mindennap biztatom a növésre de még biztos kell neki pár hét.

robokuty said:
Esetleg az Anubiast? kigyomlálnám a kő elöl,de ha marad akkor is kedvenc.Üdv R
Az Anubias-ből csak ezt a picit hagytam meg egy jó megtermett darabot átraktam a garnélás akváriumba, ő marad mert kedvenc ;) .
Még egyszer köszi mindenkinek! :angel:
 
Back
Oldal tetejére