• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fade to Crimson

Kb. két héttel fotózás után jól megnyírtam az növényeket az akiban, talán túlságosan is. Pl. a heterandthera zosterifolia alulról teljesen be volt feketedve, azt teljesen kiszedtem, és csak a szebb csúcshajtásokat ültettem vissza. Így most a rotala bokor előtt elég csupasz, de már kezd alakulni. A HM is már nagyon dzsumbuj volt, az is kapott egy nagy nyírást, de még mindig nem szedte össze magát, elég csúnyácska szegény. A Monte Carlo-ból is lecsaptam egy pár centit, még az is csak éledezik. A csupasz helyekre ültettem hygrophila polysperma rosenervig-et, ettől egy kicsit megváltozott az akvárium képe, amúgy szép kis növény, nekem tetszik. Az akvárium továbbra is algamentes, az állatkák jól érzik magukat, de már nem sok van hátra ennek a scape-nek, már nagyon agyalok a következőn.
Néhány kép a mai vízcsere után:

15927028787_9f8a334852_o.jpg

15927028657_200252f4e4_o.jpg

16112050102_590b703949_o.jpg

16112763395_62f4f2cd4a_o.jpg

16112048242_050969e90b_o.jpg

Végül egy kis karácsonyi hangulat :):

16112759935_4f984d2faa_o.jpg
 
H.A.C. 2014. : 35.hely

Hát mit mondjak, előkelőbb helyre számítottam, de idén (is) nagyon erős volt a mezőny. Jobban belegondolva ezzel az akváriummal talán ha pár éve nevezek lehetett volna jobb helyezés. Sokat változott a trend az utóbbi 5-6 évben, elég csak megnézni a nagy világversenyeket, milyen stílusú akváriumok voltak anno az élbolyban. és milyenek vannak most. Tisztában vagyok azzal is, hogy a Fade to Crimson nem egy kimondott versenyakvárium, nem is annak indult, de elég szépen bedurrantak a növények, kár lett volna nem indulni vele a versenyen. Ki akartam próbálni ezt a stílust is, a sok növénynek köszönhetően a mai napig algamentesen üzemel, és ellátja a fő rendeltetését, hogy a nappali dísze legyen.
Jövő hónapban a terv szerint szétszedésre kerül, már nagyon birizgálja a fantáziámat, hogy valami újat építsek...:)
 
Utoljára módosított:
H.A.C. 2014. : 35.hely

Hát mit mondjak, előkelőbb helyre számítottam, de idén (is) nagyon erős volt a mezőny. Jobban belegondolva ezzel az akváriummal talán ha pár éve nevezek lehetett volna jobb helyezés. Sokat változott a trend az utóbbi 5-6 évben, elég csak megnézni a nagy világversenyeket, milyen stílusú akváriumok voltak anno az élbolyban. és milyenek vannak most. Tisztában vagyok azzal is, hogy a Fade to Crimson nem egy kimondott versenyakvárium, nem is annak indult, de elég szépen bedurrantak a növények, kár lett volna nem indulni vele a versenyen. Ki akartam próbálni ezt a stílust is, a sok növénynek köszönhetően a mai napig algamentesen üzemel, és ellátja a fő rendeltetését, hogy a nappali dísze legyen.
Jövő hónapban a terv szerint szétszedésre kerül, már nagyon birizgálja a fantáziámat, hogy valami újat építsek...:)

igazság szerint én nagyon meglepődtem, hogy előtted végeztem. azért ez nem reális, de úgy vélem, ha az aláírásodban levő képpel - illetve azt az állapotot versenyfotózva - nevezel, akkor jobb lett volna a vége. szóval nincs mit csüggedni, így is csak szemüveget a bíróknak. :D
 
Tegnap este videóztam egy kicsit, főszerepben az új lakók, egy ramirezi pár és a kakadu hím a háremével :)
Szép az akva és az amanda csapat egyszerűen levett a lábamról. Még jó, hogy ültem:)
A kakaduk nem lehet, hogy mind fickók? Ha a hátuszonyukat figyelem, mindnek ugyanolyan hosszú, hegyes zászlója van, ami fickóra szokott utalni.
Épp ma hoztam egy barátomtól -igaz, ezek még kicsik- és a lányoknak más a hátúszója és a farokuszony sem mintás. Sem a simánál, sem a goldnál.
Aztán tévedhetek is:)
szerk: többedszer nézve: amelyikek hátul vannak, gyanús, hogy mégis lehetnek lányok. Amik elől hancúroznak, azok viszont fickónak tűnnek.
 
Erről csak szuperlativuszokban lehet beszélni. Profi, gyönyörű. Kell nekem egy ilyen...
:)
Gratulálok!

Huh, megint jó régen írtam a naplóba, igaz, javarészt olvasni járok fel a fórumra, írni nem nagyon van időm. Olyan sok változás nem történt az utóbbi időben, a múltkor tartottam egy nagyobb nyírást, a monte carlot is megnyírtam ezúttal, fél év alattt másodjára. Már jó vastag volt a gyep :) Alga továbbra sincs, köszönhetően a dzsungelnek. A tápozást visszavettem napi 6ml-re, de így is kéthetente nyírni kell a stemeket. Vízcserék általában 10 naponta ejtem meg, általában úgy jön ki, hogy belefér az időbe.
Munka miatt kaptam egy Nikon D5100 gépet, végre tudok jobb minőségű képeket is csinálni. A ma esti termés:

15744384956_b09f8ebac7_o.jpg


15768080405_b654312f17_o.jpg


15582924467_3538ba45e0_o.jpg


15768078965_c5dc7bc979_o.jpg


15582247359_208d78a4f7_o.jpg


15766292191_0419ed36dc_o.jpg


15769734542_18cbf58831_o.jpg


15148666523_df9d30d71e_o.jpg



Ezt látom az íróasztalomtól:

15148128894_e68116d8a8_o.jpg



Full-shot:

15769647782_43521fcf0b_o.jpg
 
Az utóbbi hetekben elég sok növényt kiszedtem, újakat ültettem be, gyűjtögetem a hozzávalókat az új scape-hez. Ennek hatására elég dzsungeles a látvány, már-már hollandos hatása van. A HM bokor hátul sajnos azóta sem jött helyre, a Monte Carlo sem olyan szép, mint nyírás előtt, gondolom, a kimerült táptalaj miatt sem tudnak regenerálódni a levágott végek. A többi növény meg a frissen ültettek is szépen növekednek, de az aljazatot már nem akarom tuningolni táprudakkal, mivel lassan amúgyis végéhez közeledik ez a scape.

Tegnap azért még lőttem néhány képet:

16495325362_b1702f19e0_o.jpg


15876180643_713fbc2485_o.jpg


15876179793_ea0c9a8f20_o.jpg


16308601398_1ee5b0c923_o.jpg


16494587971_16e3ba7c09_o.jpg
16470332446_2853a2cc1f_o.jpg


15876179343_85bb476374_o.jpg
 
Meg mindig szép!Nálad az Amandae-k mennyire pózolósak,nálam meg älandoan mennek hátra!A múltkor próba fotozäst csináltam,erre az összes hal ment az ärnyekba :mad::mad::banghead:.
 
Norbi ez nagyon durván néz ki (y),de örülök neki hogy egy új elképzeléssel megajándékozol minket,már nagyon kíváncsi vagyok mit is
hozol össze :woot:
 
Meg mindig szép!Nálad az Amandae-k mennyire pózolósak,nálam meg älandoan mennek hátra!A múltkor próba fotozäst csináltam,erre az összes hal ment az ärnyekba :mad::mad::banghead:.

Köszi! Érdekes, én is több helyen olvasom, hogy félősek az amandák, nálam egyáltalán nem, mindig elől úszkálnak, egy-kettő szokott hátulra kóborolni a sűrűbe, de a többiek szépen elvannak a frontüvegnél. Még ha közelebb megyek az akváriumhoz, akkor sem riadnak meg. Lehetséges, hogy a dús növényzet is biztonságérzetet ad nekik, tudják, hogy van hova menekülni.
 
Norbi ez nagyon durván néz ki (y),de örülök neki hogy egy új elképzeléssel megajándékozol minket,már nagyon kíváncsi vagyok mit is
hozol össze :woot:

Hát arra én is kíváncsi vagyok :D... Ha sikerül összerakni, ami a fejemben van, jó kis aki lesz az is!;)
 
A mai nappal véget ért a Fade To Crimson pályafutása. Kicsivel több, mint kilenc hónapig tartott ez a scape, örülök, hogy sikerült algamentesen fenntartani az akváriumot ennyi ideig. Ezzel az összeállítással is sokat tanultam, plusz kipróbáltam ezt a stílust is. Volt előnye, és hátránya is a dús növényzetnek, szerintem sokat nyomott a latba, amiért elkerülték az algák, cserébe volt vele munka, a stemeket gyakran kellett nyírni, viszont jó búvóhely volt a halacsoknak és a garnéláknak, sokszor nem is lehetett látni őket.
Következőnek klasszikus nature aquariumot fogok építeni, ötletek, alapanyagok már megvannak hozzá, csak időt kell majd rá szakítani.
Megkérnék egy admint, ha erre jár, hogy tegye át a naplót a Befejezett akváriumok közé, és állítsa be albumfotónak az #57-es poszt utolsó képét. Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére