• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fade to Crimson

hnorbi

VIP kertész
Sziasztok!

A korábbi scape szétszedése után elég nehézkesen indult az új összerakása, de sürgetett az idő, mert a növények jórészét fel akartam használni. Így is eltelt több mint két hét, mire tudtam szakítani a munka és a család mellett egy kis szabadidőt a hobbira. Igaz, ez is csak úgy sikerült, hogy egyik este összeraktam a scape-t, másnap este 10-kor(!), mikor már a család nyugovóra tért, elkezdtem az ültetést, amivel végeztem is hajnal 4-re :) Utána még feltöltés vízzel, összepakolás, reggel 5-re sikerült is ágyba kerülnöm. Sajnos, a növények egy része közben tönkrement, így már nem tudtam felhasználni, még szerencse, hogy az ültetés napján délelőtt elugrottam a GA-ba, egy kis utánpótlásért.

Az elképzelés az új setup-nál egy stem-es hátterezett, kicsit holland hatású akvárium volt, csoportba ültetett nővényekkel, és sok vörös színnel. Gondoltam, legalább kipróbálom, mit tud a ledes lámpám. A scape-t főleg seiryu kövekből raktam össze. Volt két szavanna fám is, amiből az egyik három hét súlyozás se akart a víz alatt maradni, meg már nem is tetszett annyira, így az kikerült, és köveket tettem a helyére.
Az aljzatemelés nem sikerült teljesen úgy, ahogy szerettem volna, a bal oldalt magasabbra terveztem, de a meglévő kövekből ezt tudtam kihozni.

Mivel a szűrőm már beállt a több mint egy év alatt, két naponta cseréltem vizet két hétig, azalatt csak a CO2 ment, és Carbot adagoltam, 9ml/nap. A héten elkezdtem tápozni, Macro/Micro szintén 9ml/nap. A világítás 60%-on ment két hétig napi 6 órában, hét elején átállítottam napi 7 órára.
A növények szépen megindultak, alga csak diatom van és némi fonál, ez ellen jövő héten érkezik a 20 fős amano és 8 fős oto tisztogató brigád.


Most pedig jöjjenek a részletek:


Akvárium:

- 90x45x45 (183 L) - OptiWhite, 8mm-es üveg

Szűrő:

- Eheim Professionel 3 - 2075 külső szűrő
- Eheim BioMech x1
- Eheim Substat Pro x3
- Seachem Purigen 100ml x2

Világítás:

- COB led 5Wx27 (60lm/l)

CO2:

- 10kg Linde palack, Papillon
- Papillon reduktor
- Aqua Medic mágnesszelep
- ADA visszafolyásgátló szelep
- Green Aqua japán diffúzor közepes

Aljzat:

- ADA Aqua Soil Amazonia - kb. 30 liter
- ADA Aqua Soil Powder Amazonia Új - 3 liter
- Tropica Substrate növény táptalaj - 5 liter
- ADA Bacter Ball

Növények:

- Ammania sp bonsai
- Eleocharis parvula mini
- Hemianthus micranthemoides
- Heterandthera zosterifolia
- Hygrophila pinnatifida
- Ludwigia arcuata
- Ludwigia sp.
- Micronthenum Monte Carlo
- Pogostemon helferi
- Riccardia Chamedryfolia
- Rotala rotundifolia
- Rotala indica
- Rotala sp. green
- Staurogyne repens TC


Akvárium indítása:
2014. május 24.


Mai képek:

14429294252_95bf564348_o.jpg

14450789303_5d235d43dd_o.jpg


A hardscape:

14450790423_d690b5b2af_o.jpg


Ültetés után, itt még a baloldalon fával:

14244002279_e3dcef5fa4_o.jpg

2 hetesen:

14450790923_23c66cbc24_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Super az őszkép!Jol össze raktad ezt is!De sajna lesz mit fogkefézni!

Köszi! Igen, erre én is gondoltam, de igazából az elől lévő kövek kritikusak ebből a szempontból, azok meg be vannak riccardiázva. A hátul lévő kövek csak támasztó funkcióval vannak bent, és hogy eltakarják a stem-ek alját. Ha beindul a középső sáv, valószínűleg nem nagyon fognak látszani.
 
Utoljára módosított:
4 hetes az akvárium. A héten visszaköltöztek a lakók, a hét elején 20 amanó garnéla és 4 oto, tegnap pedig a rasbora espei raj és az agassizzii pár. Vízcserekor elé sok rhizocloniumot leszívtam, mér eléggé fojtogatta a monte carlot. Nem tudom, emiatt-e, de pár helyen foltokban bebarnul, málik. A szárak végén látni új hajtásokat, remélem, csak a levélváltás miatt dobálja el a leveleit. A HM-et is megnyírtam, a rotalát majd lessan lehet újra, a zosterifolia nő, mint a gomba. A diatom visszahúzódni látszik, már nem volt annyi az üveg falán, mint az első hetekben.
Ma esti kép:

14480539841_0a09939e43_o.jpg
 
A hétvégén megnyírtam a rotalát és a HM-et, sokat dobott a látványon. A L. arcuátát is megigazítottam, a pinnatifidát átköltöztettem előre a fa réseibe. A Monte Carlo is kezd szerencsére magához térni, bár még több helyen vannak barna foltok, láthatólag hozza az új hajtásokat. Azon tanakodom, hogy megnyírjam-e már, vagy várjak még vele, amíg jobban összenő.
Ami kissé aggaszt, hogy a 20db amanoból egyet se látok, nem tudom, hova bújtak, és miért nem bújnak elő. A múltkor kiszedtem négyet a skimmerből, de azóta azok is eliszkoltak. A földön az akvárium körül egyet sem találtam, ki biztos hogy nem ugráltak (hacsak nem az akvárium mögé, oda nem látok be).
Alga csak zöld pont van, de az sem vészes. A múltkor kaptam @avasig kollegától két sziámi algázót, azóta ők is dolgoznak az ügyön :)


14520741686_518e1bf740_o.jpg

14543833245_e159ae1e95_o.jpg

14543833105_9aefc6994e_o.jpg
 
Már több mint egy hónapja nem írtam a naplóba, igaz, olyan sok minden nem is történt ezalatt az idő alatt. Beköltöztek új lakók, 11 fekete ékfoltos razbóra személyében. Már régóta tetszenek ezek a halak, és a múltkorában sikerült belőlük rendelnem. Nagyon jól kiegészítik az espei-ket. A növényeket kb. hetente nyírom, kezdenek lassan bokrosabb formát felvenni. Alga csak poralga van az üvegen, meg pont a köveken, ezt vízcserekor szoktam eltávolítani.

A múltkor kaptam kölcsön egy GoPro Hero 3 kamerát vízálló tokkal, kicsit szórakoztam vele, csináltam pár víz alatti felvételt :)

 
Utoljára módosított:
Hihetetlen mennyivel másabb perspektívából mutatja be az akváriumot ez a víz alatti kamerázás.Szuper lett.Megnéznék egy pár akváriumot innen a fórumról ezzel a módszerrel.Mondjuk @viktorlantos mohása is klafa lehetne így videózva.:)@hnorbi nagyon szép az akvárium....igaz,az előző az nálam vitte a pálmát:):notworthy:
 
@hnorbi nagyon szép az akvárium....igaz,az előző az nálam vitte a pálmát:):notworthy:

Köszi Laci! Az előző az első növényesem is volt egyben, nekem is nagyon bejött az a scape, de most valami mást akartam kipróbálni. Meg szempont volt a könnyebb kezelhetőség is, két gyerekkel már sajnos kevesebb ideje marad az embernek a hobbira.:(

Hihetetlen mennyivel másabb perspektívából mutatja be az akváriumot ez a víz alatti kamerázás.Szuper lett.Megnéznék egy pár akváriumot innen a fórumról ezzel a módszerrel.

Ezzel én is így vagyok.Annyi a hátránya ennek a víz alatti kamerázásnak, hogy wifin keresztül lehet látni élőképet a felvételről okostelefonon, de víz alatt elveszik a jel, és így csak érzésre lehet videózni. Egyébként visszanézve tényleg meglepő volt, mennyire más képet mutat az akiról.
 
Az első kép,valami csodálatos!A színek,az őszképp.Na ezt milyen beälitäsokkal csináltad,és milyen géppel?GRAT.
 
Az első kép,valami csodálatos!A színek,az őszképp.Na ezt milyen beälitäsokkal csináltad,és milyen géppel?GRAT.

Köszönöm :) Egy Sony DSC-HX20V csúcskompakt géppel csináltam, intelligens auto beállítással. Kis ps utómunka van rajta, korrekció, élesítés.
 
Gratulálok az akváriumhoz, nagyon szép lett!
A videón kb 1:40-1:55 között látható az egyik amano-d, úgyhogy van esély a többire is.(y)
A világításod alá a műanyag lapot gondolom a víztől védendő tetted fel. Nem gondolkodtál vékony (pl 3 mm-es) üvegben? Az sokkal kevésbé fogná meg a fényt, takarítani sem kell többet, mint a műanyagot. Csak egy ötlet:)
 
Gratulálok az akváriumhoz, nagyon szép lett!
A videón kb 1:40-1:55 között látható az egyik amano-d, úgyhogy van esély a többire is.(y)
A világításod alá a műanyag lapot gondolom a víztől védendő tetted fel. Nem gondolkodtál vékony (pl 3 mm-es) üvegben? Az sokkal kevésbé fogná meg a fényt, takarítani sem kell többet, mint a műanyagot. Csak egy ötlet:)

Köszi! :) Az amanok azóta elő-elő bukkanak, főleg nyíráskor, amikor meg vannak zavarva, de ahhoz képest, hogy elvileg 20db van az akiban (bocs, 19, tegnap találtam egyet az akvárium mellett kiszáradva, RIP), nem nagyon mutatkoznak.
A lámpán víztiszta akril lap van, (magyarul plexi :D), a gyártó szerint a fényáteresztő képessége 99% (?). Szerintem a célnak megfelel, meg a felfogatása miatt is célszerűb, mint az üveg, mert pár helyen meg van fúrva, úgy van rögzítve a lámpához. Az üveg lehet, hogy hatékonyabb lenne, de ugyanakkor macerás is, törékeny, nehezebb, stb.
 
Akkor más a leányzó fekvése.
Az egyik képeden elég fehérnek látszott és a görbülete is látszik, a csavarok is, de mivel láttam azokat a körmöket, ez adta az üveglapos ötletet.
Ha tényleg ilyen jó a fény áteresztése az akril lapnak, akkor tényleg kár vesződni tovább.
 
Back
Oldal tetejére