• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

kisszsu 2. akváriuma

kisszsu

Kertész szaki
Sziasztok!

Szeretném bemutatni a ma négy hetes akváriumomat.
Viszonylag könnyebb helyzetben vagyok, mert az előző akvárium vízével és a szűrőben lakó baktériumokkal indíthattam el.

Az akvárium mérete 60*30*30 cm 54 l.

Szűrés:
Eheim Professionel 2224, Substrat Pro, szívacs, perlonvatta,Seachem Purigen.
A szűrőt 3 hét után tisztítottam, már elég sok rondaság volt benne (a másik akvárium hagyatéka).
Ekkor került bele a Seachem Purigen.
Üveg szűrő ki- és befolyócsövek ( ég és föld a különbség esőztető és az üvegcsövek között, sokkal jobban beoldódik a co2 nálam).
Világítás:Hagen armatúra 2*24 Watt.
Co2:
2kg palack. Papillon reduktor - nyomáscsökkentő szelep, mágnes szelep, dazs buborékszámláló, diffúzor.
Fűtés: nincs
Hűtés: PC ventilátor

Tápozás:
macro és micro EI szerint, + easy carbo, vízcsere után 2ml Easy Life Fosfo és másnap 1 ml
( hát nem tudom nekem bevált nincs pont alga az üvegen)
Vízcsere: heti 50%

Aljzat:
Tropica Növény táptalaj - 2.5 liter
ADA Aqua Soil Africana -9 liter

Dekoráció: Indiai megkövesedett fa, a héten elvégzett vízcserekor rosszul dugtam be a co2 dugóját a z időkapcsolóba az óra megszorult 20 órakor (19:30 ig megy a gáz), másnap délután vettem észre mikor haza értem, hogy nem megy, eredmény szép zöldes kövek (nem is olyan csúnya, szerintem).Próbáltam fogkefével sikálni de a kőpor is jött vele :sick: :(, bár utána a rákok is elkezdték tisztogatni. Ma leecseteltem easy carboval, megcsinálom holnap is és várom az eredményt. Ha nem akkor akkor kipróbálom a Phiton Git-et.

Növények:
Eleocharis parvula
Hydrocotyle verticillata
Echinodorus tenellus
Hemianthus callitrichoides cuba
Pogostemon helferi
Anubias barteri coffeefolia
Pogostemon erectus

Halak:
Galaxy razbóra
Törpe szívóharcsa
Corydoras

Garnélák:
Amano 3
Red Sherry
Neocaridina heteropoda

Első nap:
IMG_0759.jpg


Közben vettem egy Canon EOS 450 D gépet, most tanulmányozom.
A mai állapot már ezzel készült, még mindig nem megy, de próbálkozok :angel:
IMG_0821.jpg

IMG_0813.jpg
IMG_0812.jpg

víz feltöltésemet tovább fejlesztettem :mrgreen:
IMG_0796.jpg
 
Nagyon jó kis aki!
Gratulálok! :thumbup:
A kövek nagyon tetszenek!Milyen fajta kövek ezek?
És tényleg!Hány literes az aki?

Üdv Jani.
 
Grat az új akihoz! Látszik, hogy minden alaposan ki lett gondolva ;)
A vízfeltöltő rendszer nagyon tetszik :D
Ha megengedsz egy megjegyzést. A kövek elrendezése szerintem nem szerencsés. Ha megfigyeled a természetet, akkor az erezet mindig nagyjából ugyanarra néz minden sziklánál. Nálad a bal oldali főkő és a jobb oldali kő vízszintes, míg a többi kő függőlegesen erezett. Ezeket forgasd úgy, hogy jó legyen és kérünk egy új képet az új géppel ;)
(A jobb oldali kő elhelyezésével vagyok a leginkább bajban. Kell az oda?)
 
Szia!
Nigronak igaza van, kicsit én is rendezgetném még a köveket. Tudom, nem könnyű, de ha összejön tényleg természetes tud lenni! :) Amúgy meglepően szép lett a gyeped! Gratulálok! Én olyan 54l-es re saccolom az akit, már csak a vlágítás végett! :)
 
Hát így most már én is le merem írni, hogy a jobb oldali kő lehet hogy nem kellene oda.
Nagyon helyes kis aki, de a természet sugallata, Nigro mester szavaiban megfogalmazódva, nem elhanyagolható szempont! :)
 
Igen,nekem is elsőre kicsit rendetlenség van az akiban.A köveket rendezd még egy kicsit.A jobb oldali kő valóban ki lóg a sorból.
A gyep nagyonszép,bár én nem tettem volna két féle növényt.Jó kis aki lesz ez.Gratula!


Szép növényeket!
 
Köszi fiúk!
Az akvárium 60*30*30 cm
Holnap kiveszem a jobb oldali követ, teszek be helyette egy kisebb függőlegesen erezettet, ha a főkövet kicserélem a jobboldalival amit a felállítok :lol: úgy már lehet, hogy jó lesz.
Hát az utolsó képek már az új géppel lettek készítve :oops: :oops: , próbálgatom a beállításokat csak össze jön egyszer. :roll:
 
kisszsu said:
Köszi fiúk!
Az akvárium 60*30*30 cm
Holnap kiveszem a jobb oldali követ, teszek be helyette egy kisebb függőlegesen erezettet, ha a főkövet kicserélem a jobboldalival amit a felállítok :lol: úgy már lehet, hogy jó lesz.
Hát az utolsó képek már az új géppel lettek készítve :oops: :oops: , próbálgatom a beállításokat csak össze jön egyszer. :roll:

Ezzazz 54l, nyertem! :D Nekem is pont ilyen. :)
 
Gratulálok az akváriumhoz. Nagyon szép már most is. Kis alakításokkal még sokat lehet rajta javítani ahogy a többiek is írták.
Gratu a fényképezőhöz is. Nekem is ilyenem volt korábban. Jó kis nyálcsorgatós képeket lehet vele készíteni. Ez már a mostani fotóidon is látszik. :clap: :thumbup:
 
Még egy apró észrevétel. Az üveg csövekre én nem húznám rá ennyire a csöveket, mert nehéz lesz leszedni róla a tisztításoknál. Ezt pedig 2-3 hetente kell majd. 1.5-2cm maximálisan elég. Persze lehet neked puha a csöved akkor nem szóltam.
 
Bevallom én még soha nem húztam le kézzel üveg be- és kifolyóról műanyag csövet. Mindig levágom - takarításkor először ollóval elvágom a műanyag csövet kb. 1-1.5 cm-re az üvegtől, majd kimegyek a fénybe és elindulva a műanyag cső végétől ahol teljesen rá van nyomva a üvegre egy éles szike végével egy haránt vágással hosszában - de egy kis szögben - az üveg végéig megyek. Nem metszem be annyira, hogy esetleg megkarcolja az üveget és ott később csepegjen, ha egy kis rész marad, akkor is lefejthető a műanyag cső a tetejétől történő óvatos "tépéssel" kockázat nélkül. 3 cm műanyag cső veszteség nem a világ - ennyi mínusz bele kell férjen havonta a csőbe... ;) Jobb a törésmentes békesség.

Az aki pedig szépen alakul, a gyep elképesztő módon terjeszkedik! A kövek irányultságának megválasztásánál figyelned kell, hogy a barázdák - ha lehet - természetes módon folytatódjanak "egymásban". A vonalakat mindig folytatni kell egy kompozícióban. Csak akkor lehet őket megtörni, ha valami okkal teszed azt. A kompozícióban látom, hogy a főkő aranymetszésben van, de figyelned kell arra is, hogy az arányok (háromszögek, A-B-C, stb.) a többi kompozíciós elemben is meglegyenek.
 
Sziasztok!

Délelőtt megcsináltam az átalakítást, hát nem tudom :|
Kivettem a főkövet és a jobb oldalit, a főkő helyére nem tudtam berakni a jobboldali követ mert teljesen elüt a textúrája.
Mivel magas kövem nincsen ezért beraktam egy kicsivel nagyobb követ mint a többi, jobb oldalra nem raktam még semmit de lehet, hogy egy kisebb kő jó lenne, vagy elég ennyi kő is? És a növények majd benövik?

IMG_0829.jpg

viktorlantos said:
Még egy apró észrevétel. Az üveg csövekre én nem húznám rá ennyire a csöveket, mert nehéz lesz leszedni róla a tisztításoknál. Ezt pedig 2-3 hetente kell majd. 1.5-2cm maximálisan elég. Persze lehet neked puha a csöved akkor nem szóltam.
Ma megtisztítottam az üvegcsöveket is, a dupla csapokat azért raktam ilyen közel a üvegcsövekhez, hogy könnyebben tudjam takarítani. Isten ments, hogy én az üvegről lehúzzam vagy lefejtsem a műanyag csövet, mert biztos eltöröm. :ugeek:
IMG_0827.jpg
Még javítani kell a technikán, vagy nagyobb lavórt venni vagy a műanyagcsőből levágni.
IMG_0832.jpg
 
Igen, így már határozottabban érződik, hogy van koncepció. A bal oldali kő felfele irányul, a balról harmadik kő már picit haránt, a jobb oldali pedig már szinte teljesen elfekvő irányba mutat. Mivel az aki jobb oldalán nincs kő, és a jobb oldali kő elhúzza a kompozíciót jobbra, míg a bal oldaliak megtartják a súlyt, viszonylag kiegyensúlyozott lett a kompozíció. Így működik. A főkő továbbra is kilóg a képből - túl világos, és kívül esik a függőleges tengelye az aranymetszés vonalán. Én jobbra húznám és kicserélném (ha van mire) hogy kicsit becsússzon a balról harmadik kő mögé. A függőleges arányokat is érdemes betartani... Mivel nálad az előtérben viszonylag alacsonyan növő növények vannak, ezért nem tartok attól, hogy el fogják takarni a köveket. Tudom, nem egyszerű ezt a sok szabályt betartani (vagy nem tartani be), de határozottan jobb lett mint az előző. Ugye cseréltél 60-70% vizet a kövek bolygatása után? ;) Egyébként ezért is érdemes viszonylag sokat eljátszani a kompozícióval szárazon, berendezés előtt, az aljzat-felkavarás miatti algásodás veszélye így elkerülhető.

És végül azt gondolom, hogy az a lényeg, hogy te légy elégedett a dologgal, nem számít mit írogatok itt össze-vissza. ;) A lényeg, hogy a saját hangod találd meg.
 
Köszi key!

A főkő színe szerintem majd ugyan olyan lesz mint a többi csak most még nagyon új, igen cseréltem vizet.

keymaker said:
Én jobbra húznám és kicserélném (ha van mire) hogy kicsit becsússzon a balról harmadik kő mögé.
Megpróbálom, nagyobb kövem nincs vagyis magasabb nincs.
 
Szia!
Szerintem sokkal jobb lett az összkép! Kicsit talán alacsonyak a kövek, de írtad tudom, hogy nem tudod kicserélni magasabbra. :) Legalább van szabad tér a halaknak bőven! :)
A befolyót lavórban áztatod? Esetleg le tudnád róla ügyeskedni a slagot, ha a víz meleg a lavórban. Megpuhul, aztán akkor könnyebben lejönne! ;) Persze ha neked ez így is kényelmes! :) Isten ments, hogy emiatt eltörjön! :D :thumbup:
 
Ma 5 hetes az akvárium.
Jobbra csúsztattam a követ ahogy Balázs mondta :angel: , tényleg más hatása lett ( így élőben ). A kövekről eltűnt az alga, a főkő kezd olyan színű lenni mint a többi.
Most már csak nőni kell mindennek, pláne ahol kiszedtem a fekvő követ. A HC. a héten egy kicsit megnyírtam, remélem nem volt korai :wtf:
IMG_0869.jpg
A kép minősége még nem az igazi, de most már majd rászánom magam a tanulásra.
 
Szia!
Gratulálok az új aksihoz! :clap:
kisszsu said:
A HC. a héten egy kicsit megnyírtam, remélem nem volt korai :wtf:
Szerintem ne aggódj miatta.A feltételek adottak nálad,ezért hamar fog regenerálódni. ;)
 
Back
Oldal tetejére