• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Két domb

A fórumon ez a kedvenc akváriumom! Nagyon szép! Gratula! :thumbup: A HC szőnyegért nagyon irigyellek. :)
 
Szép az akvárium, legjobb naplók tulajdonoshoz méltó.A közeli képek nagyon hangultosak.Gratulalok!
Visszaolvastan a kövek tekintetében.Ilyen köveket én is láttam nálunk a kőkereskedésben.Savra tényleg reagál.Nem mertem venni belőle ez miatt.

Mennyi HC-t ültettél el?Gondolkodom rajta,lehet ,hogy én is megpróbálkozom vele.
 
Szia, szépen alakul az aki, jól bebokrosodott! Szép a HC gyeped! ;)
AZ idei HAC-n valóban erős lesz a mezőny! :D
 
Köszönöm mindenkinek az elismerést! Még nem vagyok teljesen elégedett vele, mert a növények még nincsenek topon. Közelről jobban látszik, hogy vannak még hiányosságok. Kivétel a HC. Nem is értem miért fél mindenki tőle. Szerintem a legtöbb probléma a gyakori nyírásával van. De úgy néz ki, 48W világítással elég lesz neki a havi nyírás. Az akvárium tetőtérben van, 30 fokos már többször volt a víz, mire lehűtöttem vízcserével.

tibicuk said:
Szép az akvárium, legjobb naplók tulajdonoshoz méltó.A közeli képek nagyon hangultosak.Gratulalok!
Visszaolvastan a kövek tekintetében.Ilyen köveket én is láttam nálunk a kőkereskedésben.Savra tényleg reagál.Nem mertem venni belőle ez miatt.

Mennyi HC-t ültettél el?Gondolkodom rajta,lehet ,hogy én is megpróbálkozom vele.
Nem tudom mennyi volt a HC, de elsőre a csomókban ültetés nem is fogta meg. Hiába volt víz alatt nevelt, gyökeres. Utána a megmaradt szebb szálakat szálanként ledugtam, mint a stemeket szoktuk. Ezek terültek szét az aljzaton, de ez elég kevés lehetett. Viszont idő kellet neki, hogy így bebokrosodjon.
 
Grat az akihoz, nagyon tetszik. A jobb oldalon a gömbmohával mik a tapasztalatok? Simán megvan így szétnyitva?
Nekem az a kedvenc részem az akidban ;) :thumbup:
 
Nigro said:
Grat az akihoz, nagyon tetszik. A jobb oldalon a gömbmohával mik a tapasztalatok? Simán megvan így szétnyitva?
Nekem az a kedvenc részem az akidban ;) :thumbup:
Változatlan mióta beraktam. Azt hittem majd szétesik, vagy gömbbé formálódik, de semmi ilyet nem produkált. Azért raktam be, mer a fán volt ott egy gödör, amit ki akartam tölteni. Egyetlen hátránya, hogy nagyon feltűnő, amikor a garnélák rápiszkítanak.
 
Nagyon tetszik az elrendezés, sokat fejlődtek a növények is a kezdet óta. Szép munka. :clap:
 
Szuper!!! Gyönyörű! Külön grat ,hogy viszonylagosan kevés fénnyel ilyen szép a HC gyeped.(nálam a HC mindent elural az előtérben ,még a pravula közé is befurakodik ,pedig az is elég sűrű. Így 2 hetente kell ledózerolni ) Csak Így tovább. Hajrá növények!
 
Utóbbi időben volt egy-két változás az akváriumban. A Lilaeopsis-t megszüntettem a folyamatos algásodás miatt (fekete szőrök a levelek szélein). Hátulra parvulát ültettem.
Leírom a tapasztalataimat a parvulával. Műanyag átlátszó dobozban volt, alján kevés folyadékkal. Gyönyörű zöld, 3-4 cm hosszú levelei voltak, gyökere alig. 2-3 hét alatt szinte az egész kipusztult. A víz hőmérséklete alig haladta meg a 28-29 fokot. Néhány új hajtás talán megfogta, de nem értem miért ment tönkre. Talán az lehetett a baj, hogy a rövid gyökér miatt, kénytelen voltam jól belenyomkodni az Amazoniaba?
Egy hét nyaralás alatt a vízszint annyira lecsökkent, hogy a CO2-t teljesen kihajtotta az esőztető. Ennek hála a bal oldali fán lévő mohát elborította az ecsetalga. Nem értem, a jobb oldali miért maradt viszonylag érintetlen? A Fissidens levelei között vékony szárú staghorn alga jelent meg. Ezeket kiveszem és algaölőben próbálom megtisztítani, egy külön vödörben. Remélem a mohának nem árt meg. Egyel kísérletezem először.
Elgondolkodtam a vízszint automatikus feltöltésén, mert nálam a CO2 szintet ez befolyásolja a legjobban.
 
egedzs said:
A Fissidens levelei között vékony szárú staghorn alga jelent meg. Ezeket kiveszem és algaölőben próbálom megtisztítani, egy külön vödörben. Remélem a mohának nem árt meg. Egyel kísérletezem először.

Amíg staghorn van a fissidens között nincs gond, az viszonylag könnyen eltávolítható.
 
oRphEus said:
egedzs said:
A Fissidens levelei között vékony szárú staghorn alga jelent meg. Ezeket kiveszem és algaölőben próbálom megtisztítani, egy külön vödörben. Remélem a mohának nem árt meg. Egyel kísérletezem először.

Amíg staghorn van a fissidens között nincs gond, az viszonylag könnyen eltávolítható.
Ez nem jött be, az alagaölő (eSHa Protalon-707) jobban megviselte a fissidens-t mint az algát. Teljesen megbarnultak a levelei.
Utána zárt, sötét edényben black outtal próbálkoztam. Ez is kudarc volt. Gondolom a szűrés hiánya miatt az alga maradt, a fissidens viszont eléggé hulatta a leveleit. (Utána rendbe jött.)
Jelenleg azokon a mohákon van fonalalga, amik az esőztető útjában vannak. Fissidens között staghorn. HC tiszta.
Én is csökkenteni kezdtem a CO2 adagolást. (Estére majdnem sárga szokott lenni a DC.)
 
Ezekkel a képekkel neveztem az akváriumot a 2010-es H.A.C.-on:











A fényképezés után már nagyon meg kellett nyírni a HC-t. Vágás után láttam, hogy többször már nem tudom nyírni, mert a fél év alatti nyírások során megint túl vastag az alsó réteg. Az új hajtások már nem a talajban, hanem a lenyírt rétegekben gyökerezik.
Mindenképp szükséges a HC újraültetése. Megvárom ,hogy megerősödjön, kiszedem az egészet, porszívózok és újraültetem a gyepet. Lesz bőven felesleges, submers HC-m.
Persze közben megfordult a fejemben, hogy újrarendezem az egész akváriumot. Megint az iwagumi vonz, de sajnálnám a bújkáló galaxy-kat.

(Valaki megmondaná, miért van az, hogy a flickr-re feltöltött nagyméretű képeim mindig kisebbek lesznek, mint amit feltöltök?
Hogyan lehet nagy felbontásban feltölteni?)
 
Egyszerűen gyönyörű az akvárium!! :shock: A HC-t biztos hogy fel akarod szedni? Szerintem ha nagyon alaposan megnyírod akkor is azt az eredmény éred el, legfeljebb lassabban regenerálódik. A Flickr-el nekem is ez a gondom. Azt hittem, hogy én ügyetlenkedek valamit, de ezek szerint másnak sem enged nagyobb felbontást. Nem értem miért. Viktornak vannak fenn tök nagy felbontású képei... Valamit mi ronthatunk el. :wtf:
 
Én a flick uploader alkalmazással töltök fel. Ebben be lehet állítani, hogy mi legyen a maximális feltöltési méret.
Mondjuk nekem PRO fiókom van, de szerintem ez működik az ingyenessel is.

Az akvárium nagyon szép gratu :thumbup:
 
outro said:
Egyszerűen gyönyörű az akvárium!! :shock: A HC-t biztos hogy fel akarod szedni? Szerintem ha nagyon alaposan megnyírod akkor is azt az eredmény éred el, legfeljebb lassabban regenerálódik. A Flickr-el nekem is ez a gondom. Azt hittem, hogy én ügyetlenkedek valamit, de ezek szerint másnak sem enged nagyobb felbontást. Nem értem miért. Viktornak vannak fenn tök nagy felbontású képei... Valamit mi ronthatunk el. :wtf:
Ha nagyon alaposan megnyírom, nem maradna semmi az élő növényből, csak a már elhalóban lévő alsó szárak, gyökerek. Ez a réteg pedig idővel csak gyarapszik. Nálam eddig mindkétszer, csak fél év volt ez az idő. Az első bazaltban a második Amazonia-ban, de különbséget nem vettem észre.
 
Nagyon szép az akid, gratulálok :clap: .
A HC-vel kapcsolatban: én is jártam így és nekem is az újraültetés volt a megoldás. Speciel a mostani fényképezés után is felszedtem egy jó darabot.
További sok sikert :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére