• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy új 70 literes

Halihó!

Nos, a nitrátom 5ppm, aminek nagyon nem örülök, szóval a mai naptól szüneteltetem a complete-et és zero van mindennap, plusz 2ml mono foszfát, mert kiürül egy nap alatt a vízből. Igyekszem beállítani az arányokat. Mindennap nyomom a foszfát tesztet, hogy kontroll alatt tartsam, amíg be nem állnak a helyes a arányok. A vas azóta 0.05 mióta van foszfát is a vízben. Egyébként szépen fejlődik minden, a cuba is elkezdett szépen összenőni, bár nem bubizik egyelőre. A tápkapszulák biztosan jót tesznek majd nekik. A Ludwigia sp white is szépen gyarapodik.

Egy nagy öröm is ért ma, mikor melóból hazaérve megláttam valami aprót, amire először azt hittem hogy valami levél maradvány, aztán közelebbről láttam hogy egy kis garnéla :) El is kezdtem vadászni őket, hátha látok még és bizony láttam még jó néhányat 😍 Jól jön nekik a háttérben a rotala dzsungel, ott tanyáznak biztonságban :) Ami még jobb hír hogy egy felnőtt rili garnélát láttam amelyik megint terhes, szóval úgy néz ki szaporodik a zöld rili állomány :)

View attachment 173835
View attachment 173836
View attachment 173839
View attachment 173838
View attachment 173837
Miért nem örülsz az 5ös nitrátnak? Nekem 0ppm volt, most toltam fel complettel 5re aminek tök örülök, a baj csak annyi, hogy a foszfátot nem tolja fel hozzá így monóba tolom én is... de ettől függetlenül nem rossz az 5ös....
 
Miért nem örülsz az 5ös nitrátnak? Nekem 0ppm volt, most toltam fel complettel 5re aminek tök örülök, a baj csak annyi, hogy a foszfátot nem tolja fel hozzá így monóba tolom én is... de ettől függetlenül nem rossz az 5ös....
Amint látod a képeken a rotundifoliak full zöldek, a hra-k is csak egy kellemes színátmenetet hoznak. Az összkép akkor lenne teljes az elképzeléseim szerint ha a háttér a vízfelszínig érne, jó sűrű lenne, a bal oldalon narancs, a jobb oldalon pedig tűz piros színekben pompázna. Ehhez nitrát csökkentésre lesz szükségem és tálán tolok még 5% fényerőt is pluszba, de utóbbival szerintem nincs gond , az marad is egyelőre ahogy van.
 
Amint látod a képeken a rotundifoliak full zöldek, a hra-k is csak egy kellemes színátmenetet hoznak. Az összkép akkor lenne teljes az elképzeléseim szerint ha a háttér a vízfelszínig érne, jó sűrű lenne, a bal oldalon narancs, a jobb oldalon pedig tűz piros színekben pompázna. Ehhez nitrát csökkentésre lesz szükségem és tálán tolok még 5% fényerőt is pluszba, de utóbbival szerintem nincs gond , az marad is egyelőre ahogy van.
Az sem igazán szerencsés ha a növények elérik a vízfelszínt, kevesebb oxigén lesz a tankba. fiatal akvárium ez még, nem rossz az 5ppm No3, mehet a zero, 2-3ppm ig ahogy Zsolti is írta, én még a világítási időt tolnám még ki 7óráról 8-ra... azt meg is lehet figyelni amikor záródnak össze a levelek akkorra jó időzíteni a világítás kikapcsolását. 😊
 
Amint látod a képeken a rotundifoliak full zöldek, a hra-k is csak egy kellemes színátmenetet hoznak. Az összkép akkor lenne teljes az elképzeléseim szerint ha a háttér a vízfelszínig érne, jó sűrű lenne, a bal oldalon narancs, a jobb oldalon pedig tűz piros színekben pompázna. Ehhez nitrát csökkentésre lesz szükségem és tálán tolok még 5% fényerőt is pluszba, de utóbbival szerintem nincs gond , az marad is egyelőre ahogy van.
Hallgass már ránk! Az 5ppm nitrát is jó még. A foszfát hiány látszik a gazokon. Azt pótold. Most mértem magamnak, 3ppm volt a nitrát. Vannak hiánytünetek. A foszfátot 0 volt. Elkezdtem ismét foszfátot pótolni.
Ha nincs algád, akkor inkább növeld a világítás időtartamát fél órával. Nem biztos, hogy a fényerő emelés a gyorsabb megoldás. 🙂
 
Az sem igazán szerencsés ha a növények elérik a vízfelszínt, kevesebb oxigén lesz a tankba. fiatal akvárium ez még, nem rossz az 5ppm No3, mehet a zero, 2-3ppm ig ahogy Zsolti is írta, én még a világítási időt tolnám még ki 7óráról 8-ra... azt meg is lehet figyelni amikor záródnak össze a levelek akkorra jó időzíteni a világítás kikapcsolását. 😊

Hallgass már ránk! Az 5ppm nitrát is jó még. A foszfát hiány látszik a gazokon. Azt pótold. Most mértem magamnak, 3ppm volt a nitrát. Vannak hiánytünetek. A foszfátot 0 volt. Elkezdtem ismét foszfátot pótolni.
Ha nincs algád, akkor inkább növeld a világítás időtartamát fél órával. Nem biztos, hogy a fényerő emelés a gyorsabb megoldás. 🙂
A világítási időt azért csökkentettem 8 óráról 7-re ezzel a fényerővel, mert jött már a szőr alga az üvegre és enyhén a növények leveleire is. Úgy voltam vele hogy inkább világítson kevesebbet, de erősebben. A növények már lámpaoltás előtt 2-3 órával bubiznak (már ami). Nem akarom nullásra vinni a nitrátot, ne értsetek félre és természetesen a tanácsaitoknak is nagyon örülök :) Viszont az 5ppm-el, plusz ugye tápkapszulákkal meg ennyi élőlénnyel szerintem nem fognak pirosodni a növények. Ezért szeretném csökkenteni a nitrátot és persze adom mindennap a mono foszfátot is.
 
A világítási időt azért csökkentettem 8 óráról 7-re ezzel a fényerővel, mert jött már a szőr alga az üvegre és enyhén a növények leveleire is. Úgy voltam vele hogy inkább világítson kevesebbet, de erősebben. A növények már lámpaoltás előtt 2-3 órával bubiznak (már ami). Nem akarom nullásra vinni a nitrátot, ne értsetek félre és természetesen a tanácsaitoknak is nagyon örülök :) Viszont az 5ppm-el, plusz ugye tápkapszulákkal meg ennyi élőlénnyel szerintem nem fognak pirosodni a növények. Ezért szeretném csökkenteni a nitrátot és persze adom mindennap a mono foszfátot is.
A szőr a bomló levelek miatt jött. (Szerintem.) Érjük el a foszfáttal, hogy lenőhessék a hiánytüneteket. Ha nincs bomló levél, a szőr sem fog támadni. Akkor lehet a pirítással játszani. Amíg csúnyán bomló alsó levelek vannak, addig nem érdemes a színváltásra fókuszálni. Tamásnak van igazsága abban, hogy fiatal még az üveg. Nincs egyensúlyban. Egyensúlyi helyzetből kéne a piros felé billenteni és nem billegés közben még pluszban lökni. Türelem. 🙂
 
A szőr a bomló levelek miatt jött. (Szerintem.) Érjük el a foszfáttal, hogy lenőhessék a hiánytüneteket. Ha nincs bomló levél, a szőr sem fog támadni. Akkor lehet a pirítással játszani. Amíg csúnyán bomló alsó levelek vannak, addig nem érdemes a színváltásra fókuszálni. Tamásnak van igazsága abban, hogy fiatal még az üveg. Nincs egyensúlyban. Egyensúlyi helyzetből kéne a piros felé billenteni és nem billegés közben még pluszban lökni. Türelem. 🙂
Bomló levelek nincsenek igazából. Zöld pont alga van csak, de abból bőven. A szőr alga eltűnt miután visszavettem a világítási időt, nekem az a tapasztalatom hogy a sok fény miatt jön. Vagy ugye lehet a megnövelt fényhez emelni a tápozást, de én az előbbit választottam.

Meddig számít fiatalnak az üveg? Elmúlt 1 éves már a talaj, a szűrés…türelmem van, több mint 1 éve várom hogy legalább egyszer tudjak egy olyan fotót készíteni az akváról, amilyennek elképzeltem anno 😃
 
Meddig számít fiatalnak az üveg? Elmúlt 1 éves már a talaj, a szűrés…türelmem van, több mint 1 éve várom hogy legalább egyszer tudjak egy olyan fotót készíteni az akváról, amilyennek elképzeltem anno
Húúú, hát efelett elsiklottunk. 😃
Érett az egész, csak a tápozás még nem biztos, hogy kóser. Kicsit visszalapozagattam. Pirosak a gazok. Hogyis van belőve a lámpa beállítás? Csatornánként a színekkel, vagy Kelvinre húzva a csúszkán?
 
Utoljára módosított:
Ugye, hogy ugye 😃

Pirosak voltak már, akkor még ADA tápokkal, de azzal meg fejlődési gondjaim voltak.

A lámpát egyéni beállításon használom, a piros 100%, a zöld 68% és a kék 82% (WRGB II 45 cm 3600 lumen).
 
Sziasztok! :)

Bő egy hónappal ezelőtt jelentkeztem utoljára. Alakul a molekula :)

A mono foszfátot kb 2 héten keresztül adagoltam és 1-2 naponta csináltam tesztet, hogy lássam mire elég. A 2ml semmire nem volt elég, lámpaoltás előtt 2-3 órával már teljesen ki volt ürülve. Dupláztam az adagot, szóval napi 4ml ment, ami zárórára éppen hogy kimutatható volt. Kb 3 hét alatt mindenről eltűnt a zöld pont alga. Vízcserét illetően átálltam 30-ról 40%-ra. Ezzel nullára tudtam redukálni a nitrát szintet. A világítást feljebb húztam 8 órára, a beállítások pedig jelenleg R100, G70, B100 ez így 90%-os kihasználtság. Tápozás terén a mai naptól változtatok és kettőről három pumpára emelem a mennyiséget. Zero-val tápozok ugyebár. A vas 0.05 ppm stabilan a napi 2 pumpa mellett. Azt gondolom hogy a három pumpa mellett a vas felkúszik majd 0.1 ppm-re, ami segít majd a többi változtatás mellett a tökéletes piros színek elérésében. Egyébként szépen alakulnak a színek.
Az előtérben sajnos a cubákkal nem boldogultam egy részen, mert picit árnyékban vannak. Monte carlo került a helyére, talán ez bírni fogja. Ez a két novény pedig talán nem olyan csúnya fele-fele arányban és nem fog hülyén kinézni.
Bekerült egy adag Tripartita, a első fa tetejére, nagyrészt vízben, részben a felszínen. Az első fán van egy kis moha, amit le fogok szedni és a helyét be fogom kötözni terra tape-el. Oda egy kis monte carlo-t tervezek, olyan csüngőre növesztve.

A várva várt Ludwigia Sp White-ról időközben kiderült hogy sajnos egy Ludwigia Inclinata Cuba. Gyönyörű növény és igazán szép formában van, bele is illik a környezetbe úgy érzem, bár egy hófehér növényhez képest nem ugyanazt a vizuális élményt nyújtja :D A nyírás előtti képen még nem látszik ki (a Reiniiki-től balra).

A Phillanthus Fluitansok is gyönyörűen pirulnak, mind a levelek, mind a gyökérzet :) Ugyan nagyon apró növény, de nagyon szépen megnőtt és jó egészségnek örvend a Rotala Sp Pearl (HM-ek előtt lehet látni őket). Kíváló kondícióban vannak az Ammania Bonsaiok is és szép dúsak a nyírás óta. Most a Nesea Goldok estek át nyíráson, rengeteg új hajtást hoznak, most lesznek szép dúsak ők is.

Azt hiszem hogy a jövő hónap végére el fogom tudni készíteni a versenyfotót, amivel egy hazai és 1-2 nemzetközi versenyre is fogok nevezni. Nem kifejezetten verseny akvárium, de kíváncsi vagyok a visszajelzésekre és ha mindennek vége, akkor bontani fogom. Egy új üveg veszi majd át a helyét. Egy 60x45x45-ös opti white lesz és azt már igyekszem majd kifejezetten verseny szempontoknak megfelelően alakítani.

Ez a nyírás előtti állapot volt:
IMG_6393.JPG
IMG_6994.JPG
IMG_6993.JPG
68AFD4BB-6B26-4859-8EFD-A639BAC1D499.JPEG
Ez pedig a jelen állapot, tegnap esti a fotó:
IMG_7016.JPG
 
Szia, Gratula , tetszik! Milyen Lily pipeot használsz és milyen difúzort? Én most tervezek indítani egy 50x36x42 akváriumot 16/22 csövezésű Eheim 2075-tel, ezért kérdezem. Köszönöm a választ!
 
A szívóágat minek folytani? Tök elég a nyomóágat, a másiknak nincs jelentősége csak plusz pénzkidobás egy csapért.
Van kar amivel fojtom, nincs semmilyen plusz csap. Másrészt skimmeres a szívóágam és ha nem fojtom vissza, akkor levegőt szív egy bizonyos pont után (ha nincs visszafojtva).
 
Van kar amivel fojtom, nincs semmilyen plusz csap. Másrészt skimmeres a szívóágam és ha nem fojtom vissza, akkor levegőt szív egy bizonyos pont után (ha nincs visszafojtva).
Nem használok eheim szűrőt, most megnéztem, ettől függetlenül én feleslegesnek tartom. 😊 Egy simmer akkor szív levegőt ha nincs megfelelően beállítva a vízfelszínhez, vagy elpárolgot a beállításhoz képest. De bocs, nem szóltam semmit, csak nekem ez furcsa. 😊
 
Nem használok eheim szűrőt, most megnéztem, ettől függetlenül én feleslegesnek tartom. 😊 Egy simmer akkor szív levegőt ha nincs megfelelően beállítva a vízfelszínhez, vagy elpárolgot a beállításhoz képest. De bocs, nem szóltam semmit, csak nekem ez furcsa. 😊
Küldök majd képet otthonról, akkor megérted miért kell visszafojtanom a skimmeres szívó ágat :)
 
Back
Oldal tetejére