• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Két domb

egedzs

Kertész szaki
Legjobb napló
Elkészült végre a második növényes akváriumom. A terv egy mohás-erdős akvárium volt. Ezt már tudatos tervezgetéssel és a technika teljességével állítottam össze. Sajnos mindennek ellenére pont ennél vannak rögtön az elején gondjaim a növényekkel.
Az előző akváriumban a HC gyomnövénynek számított. Mindenhova benőtt és megtelepedett. Még a HM bokor alá is benőtt, pedig ott nem volt valami sok fény, és mégis mindenütt egészségesen gyarapodott. Az új akváriumban négy nap után a HC fele elrothadt. A moha hajtások végei elsárgultak, néhány pogostemon törzse a talajban elmált.
Az előző akváriumhoz képest csak az általános talaj változott. Lehet hogy az ammónia okozza a gondokat? Eddig két naponta cseréltem 50% vizet, mostantól naponta fogom.
A szűrő az előző 40 litert jól forgatta, de ennél már kevésnek tűnik, ezért a cseréjét tervezem.

Méret: 70*33*33 bruttó 76 liter, nettó 60 liter
Világítás: Resun armatúra 2*24W T5 (Sylvania Aquastar 10000 K + Sylvania Luxline Plus 6500 K) napi 8 órában.
Szűrés: Evo 2208 külső szűrő (700 l/h elméleti, 300 l/h valós) plexi 10*13mm csövekből készített esőztetővel és szívócsövekkel.
CO2: 5 kg-os palack, Két reduktor Papillon tűszeleppel + Rexroth mágnesszelep + külső reaktor beépített Aquatic Nature Smal kerámia diffuzorral + Papillon buborékszámláló
Aljzat: 9 liter Amazonia 2 + JBL Aquabasis akvárium táptalaj 3 liter + Gerven Substraat porózus szűrőanyag a dombok emelésére
Táp: Naponta 3-4 ml Green Aqua Micro + 3-4 ml Green Aqua Macro + 2 ml Easy Carbo + 2 ml Easy Life Ferro
Növények: Hemianthus callitrichoide "Cuba", Micranthemum micranthemoides, Micranthemum umbrosum, Riccia fluitans, Rotala nanjenshenem, Pogostemon helferi, Taxiphyllum barbieri, Vesicularia dubyana 'Christmas', Cryptocoryne (parva vagy willisii?), Lilaeopsis brasiliensis, Hydrocotyle sibthorpioides, Cladophora Aegagrophila (gömbmoha), Fissidens fontanus, Flame moss

20100414k.jpg

2010041601k.jpg

2010041602k.jpg

2010041606k.jpg

2010041609k.jpg
 
hmm hát ahogy görgettem le az oldalt a második képedre hirtelen azt hittem egy photoshop trükk ;) élénk kék bemásolt növények stb. :lol:

Gratu a felépítményhez, nagyon izgi indítás. 2 hónap múlva rá sem fogsz ismerni.

A HC érzékeny növény. Nem szereti a hirtelen változásokat. Hőmérséklet stb. Valamikor gond nélkül alkalmazkodik valamikor lassan vagy egyáltalán nem.
Nálam most 1 hónapos kb és terjed a nanoba. De kell neki 2-3 hónap hogy szőnyeg legyen utána megint gyom lesz ;)

Adj neki egy kis időt és regenerálódik majd. Legfeljebb a kipusztult helyekre átülteted a túlburjánzott részeket.
Az amazonia nincs hatással a HC-re, max olyan értelemben, hogy nagyon rövid időn belül befutják a gyökerei. Jah és told neki a sok sok CO2-t.
 
peti44 said:
Nagyon szép! Gratula! :thumbup: Ezek milyen kövek?
Köszönöm! Remélem, legalább annyira beindulnak a növények, mint a tanuló akváriumomban. A köveket kőkereskedésben vettem, nem tudom a nevét.
 
egedzs said:
peti44 said:
Nagyon szép! Gratula! :thumbup: Ezek milyen kövek?
Köszönöm! Remélem, legalább annyira beindulnak a növények, mint a tanuló akváriumomban. A köveket kőkereskedésben vettem, nem tudom a nevét.

Vagy kalciteres andezit vagy permi fekete bitumenes mészkő kalciterekkel.
 
Wow, nagyon bejön. Gratulálok. Két kérdésem lenne. 1, a háttér az honnan van és miből van? 2, a plexiből a kifolyónál a kosarat miből csináltad vagy az maradt a zöld?
Sok sikert, izgalmasnak ígérkezik ;)
 
inadsz said:
Wow, nagyon bejön. Gratulálok. Két kérdésem lenne. 1, a háttér az honnan van és miből van? 2, a plexiből a kifolyónál a kosarat miből csináltad vagy az maradt a zöld?
Sok sikert, izgalmasnak ígérkezik ;)
A háttér szimpla fotókarton. A szűrőkosár régi 12/16 szűrőcsőre való kosár. Pont rászorult a plexi csőre.
 
Eqinox said:
Vagy kalciteres andezit vagy permi fekete bitumenes mészkő kalciterekkel.
Bármelyik legyen is jelenthet-e valamiféle vízparaméter változtatást?
 
Szia!
Had gratuláljak én is!Nagyon szép és jó az elrendezés,a kövek és a fa összhatása,és a növények elrendezése is!Az esőztetőhöz külön,hogy volt türelmed utána járni és megvárni hogy elkészüljön!Grat!! ;)
 
A kalcitér talán okozhat gondot. Vegyél belőle egy kisebb darabot és csinálj rajta sósavtesztet vagy ecettesztet. Ha nagyon pezseg akkor problémás.
 
Nagyon ígéretes kezdet! Szuper lesz ha beindulnak a növények. :thumbup: Gratula!
 
Gratulálok én is! Kíváncsi vagyok milyenné alakul pár hét-hónap múlva. Folyamatosan várjuk a fotókat! :thumbup:
 
Gratula az akihoz nagyon jól fog mutatni!
Már alig várom elteljen egy-két hónap!
Talán ez egy kicsit jobban kiforrott lesz, mint az előző, de nekem az is maximálisan bejött! :D
 
Köszönöm mindenkinek a biztatást. Sajnos egyenlőre a növények sínylődnek. Nem is értem öt nap után mitől pusztulnak, hiszen az előző akváriumból szedtem ki őket, ahol jól fejlődtek. Ennyi idő után talán még hiánytünetek sem jelentkezhetnének? Beállt szűrő és azonos vízparaméterek miatt nem lehetnének problémáim, de itt még a low-tech akváriumból beültetett jávai és karácsony moha is elkezdett barnulni. Ha nem jön össze elsőre megvárom, hogy beérjen az aljzat és újra ültetek mindent, mert nekem is nagyon tetszik az összkép.
 
Szia!

Gratulálok, nagyon eltaláltad az elrendezést. Remélhetőleg a növényeid is észhez térnek.
 
A növények növögetni kezdtek. Közben volt barna alga is bőven a régi leveleken, de legalább látom, mik fejlődtek újonnan. Alig várom, hogy garnélákat tegyek be ellenük. Még mindég 2-3 naponta kell vizet cserélnem a felszíni hártyásodás miatt, de majd csak elmúlik. Eheim 2026 szűrőt ma fogom beüzemelni. A csomókban beültetett HC nem volt jó ötlet, mert a régi gyökerek már úgy sem akartak megkapaszkodni, ezért kiszedtem az egészet, és az új hajtásokat levágva inkább szálanként ültettem vissza. Azóta megindult a növögetés. A régi HC szőnyeg is így indult.
A garnélás low-tech akiban a HM majd kicsattan az egészségtől, pedig abban gyári előírás szerint adagolom az Easy Life ProFito-t. Ebben pedig a hajtások végei sorban elmálnak, pedig már plussz vasat is adagolok: Easy Life Ferro 2ml/nap. Van valami ötlet mitől lehet ez?
 
Barna alga és felszíni hártyásodás elmúlt. Moha között fonalalga van, de nem zavaró. Három napos "black out" nem tudta megszüntetni.
Az Eheim 2026 külső reaktorral is erősebb, mint szeretném, így fojtanom kell, hogy ne lobogjanak a növények. Beszereltem még 24W T5-t. Így jelenleg 72W-ra növekedett a világításom. Egyenlőre a +1 cső egy növényes kis fényerejű Sylvania Gro-Lux.
A Pogostemon Helferi túlságosan felnyurgult a bejáratási idő csökkentett fénye miatt. Ha a közepét visszaültetem, a gyökeres tövet kivegyem, vagy hagyjam bent, mert újra fog hajtani?

4638459417_796048a72c_o.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100525/IMG_0408_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4639069150_e7c0d655d8_o.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100525/IMG_0413_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4638459727_ef301e9c3a_o.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100525/IMG_0429_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4639069264_abfa84dfa9_o.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100525/IMG_0438_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4638460773_341a8ea23d_o.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100525/IMG_0451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére