• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P Kettőnké

Használtok tálkát etetéshez? Jelenleg ilyen garnélahami van itthon JBL garnélatáp - NanoTabs garnéla eleség
Én nem tálazok. Túlnyomórészt JBL Novo Prawn az általam használt táp, illetve a kertből forrázott sóska, pitypanglevél, tyúkhúr, stb... De csak a garnélásban etetek rájuk. A halasban azt esznek, ami a halaktól hullik, illetve a biofilmet. Nekem sárga neocaridina van, de nem sokban különbözik a bloody Mary-től, mert egy faj. 😉
 
Én is mosom 🙂 1-2 havonta kuka, hiaba nyomkodom egy ido utan… nekem nem jott be.
Ezt nem kell úgy mosni, mint a szűrő médiát, pusztán mechanikus szerepe van. Mehet rá forró víz is. Illetve akár klórtartalmú szert is bevethetsz, ha öblítés után beáztatod klórmentesítőbe.
 
Ezt nem kell úgy mosni, mint a szűrő médiát, pusztán mechanikus szerepe van. Mehet rá forró víz is. Illetve akár klórtartalmú szert is bevethetsz, ha öblítés után beáztatod klórmentesítőbe.
Ecetes vízben próbáltam áztatni csak.
Az nem lehet, hogy szivacs és szivacs között van különbség? Mert én nem márkásakat vettem eddig.
 
Ecetes vízben próbáltam áztatni csak.
Az nem lehet, hogy szivacs és szivacs között van különbség? Mert én nem márkásakat vettem eddig.
Ha akvarisztikai, vagy tavi boltból való, akkor szerintem rendben van. Nem kell kímélni, összenyomás, tenyérben söndörgetés kell neki. Általában kék, vagy fekete.
 
@Sandoro egyet kérek Tőled: csak akkor kelj át a hídon ha már odaértél.
Az akvarisztika nem egyenlő a sakkal, ahol megengedett a lóugrás. Mindent szépen sorjában.


Hát a CO2 csóvel inkább az esti kakaót szipkázd. :ROFLMAO:
Nekem 3 méret van az arzenálban, így minden feladathoz megvan a megfelelő (bármelyik barkácsáruházan kapható):
  • alga, metszés utáni apró nyesedék, stb. céljára G***na 8 x 1,5 mm;
  • általános vízcsere, aljzatról eltüntetni a lehullott leveleket, stb. közönséges 12/16-os szűrőcső;
  • ha csak nagyobb vízmennyiséget akarok cserélni G***na 16 x 2,5 mm.
Egy praktikus tanács: sniccerrel koronásan cakkozom azt a végét, amivel kiszipkázom a trutyit. (A képen momentán a legvékonyabb látható.) Azért jó, mert oldalirányból is felszívja a szutykot. ;)
View attachment 162043


Hátöööö, hol is kezdjem...
1) Korainak találom a fauna betelepítását, mert még mindig nem állt be az akva. Jómagam bő egy hónapot járatom az akvát, és ha még a vízparaméterek is klappolnak, csak akkor költöztetem az állatvilágot.
2) Ha jól értem, fixálva van a garnélák és halak létszáma és érkezése.
3) Akkor miért csak most, az utolsó pillanatban teszed fel a túltelepítésre vonatkozó kérdésedet?

Hosszútaván ez így nem fog menni, mert még a vízparaméterek sem stimmelnek, közben alga-harcot vívsz, pluszban Caridina/Neocaridina dilemma, sötöbö.
Könyörgöm, a természetet nem lehet sürgetni. Olyan törvényszerűségek vannak, amiket nem tudsz megkerülni. Az akvarista legfőbb erénye a türelem.

Köszönöm a tippet, szerzek ilyesmi csövet és megcsinálom én is a végét ilyenre, jó ötlet.;)

Könnyen lehet hogy az élővilág betelepítése még korai hiába egy hónapos az akva, de úgy alakult hogy most tudunk eljutni a GA-ba és megvenni amit szeretnénk.:confused: Igen, így az érkezésük fixálva van, a halak számának meghatározásában majd kikérjük a GA-s kollégák segítségét az a biztos (amúgy 10 amano és 20 bloody mary a fix).
A túltelepítéssel kapcsolatban: írtam hogy mennyi garnéla és mennyi csapathal lenne kb. Mivel oto nem volt a tervben de ajánlották őket, már neccesnek éreztem a darabszámot és ezért tettem fel a kérdést. Nem úgy kell elképzelni hogy egy rakat halat megvettem és utána kérdeztem meg hogy amúgy ez nem sok? :) Ne állítsd így be kérlek.
Hogy őszinte leszek nem tudom miért érzed negatívumnak azt hogy megfogadom egy másik akvarista tanácsát és nem CRS garnéla lesz hanem más fajta. Nekem nincs tapasztalatom velük, hallgatok a bölcs szóra, egyik fajta sem volt kőbe vésve.
Az itt ajánlottak mindegyikét próbálom betartani.
A türelmetlenségen és a sürgetésen azt érted, hogy hétvégén érkeznek a lakók? Ha igen, akkor a miértjét fentebb már leírtam.
 
Ha cyano, annak nagyon büdösnek kellene lennie mikor a vízből kiveszed és megszagolod. Én TF Carbo-val kezeltem, mikor volt, aztán elkopott.
Jelentem megszagoltam, de nem éreztem olyan büdösnek inkább csak ilyen masszív alga szaga volt. Nem tudom mennyire kellene büdösnek lenni, egy laikus is egyből felismeri?
 
Jelentem megszagoltam, de nem éreztem olyan büdösnek inkább csak ilyen masszív alga szaga volt. Nem tudom mennyire kellene büdösnek lenni, egy laikus is egyből felismeri?
Nagyon erős szaga van, ha jól rémlik szúrós is kicsit. Én mikor először szagoltam cyanot, akkor egyből éreztem, hogy ez az. xD
Másik tulajdonsága, hogy kézzel is könnyen leszedhető és nyákos, csúszós.
Mindenesetre, amit tudsz szedegess le.
 
Köszönöm, igyekszem majd észben tartani. Egyébként milyen időközönként kell etetni és mennyit? Már csak hogy az algát is egyék közben.😅
Használtok tálkát etetéshez? Jelenleg ilyen garnélahami van itthon JBL garnélatáp - NanoTabs garnéla eleség
Valami tipp az etetéshez? Mennyit, milyen időközönként, le kell állítani a szűrőt...stb? Bocsánat ha tök alap kérdések vannak csak igyekszem mindenre odafigyelni.
Talán a legfontosabb szabály a garnélázás terén, hogy legyen minél tisztább a víz! Etetésnél mindenféleképpen figyelj arra, hogy a megmaradt eledel ne koszolja a vizet! Ha olyan tápot használok ami szétesik és nem marad egyben, akkor mindenféleképpen tálkát használok. Az alzatba beszivárgó kaját nehéz kiszedni és ha bent marad akkor elkezd bomlani és szennyezi a vizet.

Sok fajta garnéla táp van, de Neocaridinákra és Amanokra nem szoktak túl sokat költeni ilyen téren. Ha nem vagy akkora spíler, hogy algamentesen tudj akváriumot üzemeltetni vagy nincsen túlzottan túlszaporodva az állományod akkor a garnéláid és az Ottok találnak maguknak kaját. Szóval nem hiszem, hogy éhen halnának!:) Igazán etetni nem ezért kell normál körülmények között. Etess változatosan. Ha csak egyoldalúan algát esznek a jószágok, akkor kialakulhat bizonyos hiány a szervezetükben. A számukra biztosított tápokkal, porokkal tudjuk megakadályozni, hogy vitamin, ásványi anyag vagy egyéb hiány kialakuljon.

Hogy ki hogy etet? Olvastam már egy rakat variációt, és elméletileg mind működik. Szóval nincs egy kőbevésett receptúra.

Ahogy én szoktam etetni: 6 nap kapnak a garnélák valami tápot vagy kiegészítőt. Ebből 2-3 napot kapnak általános tápot és a többin vagy ásványi anyag pótlására szóló terméket vagy valami port /pl GlasGarten bacter AE/ , kiegészítő terméket /pl Snow Flakes/ és persze ki nem hagynám a forrázott csalánt és spenótot. Én erre a szisztémára álltam rá, de én egy ideje Caridinákban gondolkodom. Mikor RC voltak az akváriumban, akkor közel sem költöttem ennyit tápokra.

Amit érdemes szem előtt tartanod: Az Amanok amit fel tudnak tápot emelni azt el is viszik. Ha a tápod szétesik, hiába van tálkában az Ottok biztosan ki fogják csapni egy jó részét. És a 2 nehézsúlyú mellet a Neocaridináid csak pehelysúlyban indulnak, szóval figyelj rájuk hogy ők is tudjanak enni valamit! :p
 
Köszönöm a tippet, szerzek ilyesmi csövet és megcsinálom én is a végét ilyenre, jó ötlet.;)

Könnyen lehet hogy az élővilág betelepítése még korai hiába egy hónapos az akva, de úgy alakult hogy most tudunk eljutni a GA-ba és megvenni amit szeretnénk.:confused: Igen, így az érkezésük fixálva van, a halak számának meghatározásában majd kikérjük a GA-s kollégák segítségét az a biztos (amúgy 10 amano és 20 bloody mary a fix).
A túltelepítéssel kapcsolatban: írtam hogy mennyi garnéla és mennyi csapathal lenne kb. Mivel oto nem volt a tervben de ajánlották őket, már neccesnek éreztem a darabszámot és ezért tettem fel a kérdést. Nem úgy kell elképzelni hogy egy rakat halat megvettem és utána kérdeztem meg hogy amúgy ez nem sok? :) Ne állítsd így be kérlek.
Hogy őszinte leszek nem tudom miért érzed negatívumnak azt hogy megfogadom egy másik akvarista tanácsát és nem CRS garnéla lesz hanem más fajta. Nekem nincs tapasztalatom velük, hallgatok a bölcs szóra, egyik fajta sem volt kőbe vésve.
Az itt ajánlottak mindegyikét próbálom betartani.
A türelmetlenségen és a sürgetésen azt érted, hogy hétvégén érkeznek a lakók? Ha igen, akkor a miértjét fentebb már leírtam.
Az algázókat nem számolják az álományba.
 
Az algázókat nem számolják az álományba.
Mióta? Kérlek, fejtsd ki bővebben, mert Istbiz a 25 év alatt ilyet nem hallottam, de szerintem senki sem.
(Az algázók - garnéla, hal, csiga - is ürít, az általuk termelt mulm is terheli a vizet. Már csupán azért is, mert élőlények. Szóval nem látom kurta gondolatmenetedben a logikát.)
 
Mióta? Kérlek, fejtsd ki bővebben, mert Istbiz a 25 év alatt ilyet nem hallottam, de szerintem senki sem.
(Az algázók - garnéla, hal, csiga - is ürít, az általuk termelt mulm is terheli a vizet. Már csupán azért is, mert élőlények. Szóval nem látom kurta gondolatmenetedben a logikát.)
Idézem Zack-ket:
"
annyit viszel,amennyit szeretnél. :)
Az algázókat nem szoktuk bele számolni,mert egyszer nem úszkálnak jellemzően víz közt,másrészt hasznuk is van,nem csak koszolnak,mint a halak."
 
Idézem Zack-ket:
"
annyit viszel,amennyit szeretnél. :)
Az algázókat nem szoktuk bele számolni,mert egyszer nem úszkálnak jellemzően víz közt,másrészt hasznuk is van,nem csak koszolnak,mint a halak."
Vegyük csak a Bloody Maryket.
6 hónaposan már ivarérettek, tehát elkezdődik a sokasodás. Egy kifejlett nőstény 3 hét kihordási idő után 20-30 kicsit ereszt el, és ismert, hogy a BMek legalább olyan szaporák, mint a nyulak.
A gyorsan növekvő létszám kihatással van a fejlődésre is. A kifejlett egyedek kisebbek lesznek, mint az induló állományban.
A víz Ca+ szintjére egyre fokozottabb figyelmet kell szentelni, mert több garnéla = több vedlés = több Ca+ az új páncél növesztéséhez.
Pluszban szembe kell nézni azzal, hogy rövid időn belül megtapasztalható a heti vízcserék előtt mért TDS, valamint Nitrát szint emelkedése.
 
Vegyük csak a Bloody Maryket.
6 hónaposan már ivarérettek, tehát elkezdődik a sokasodás. Egy kifejlett nőstény 3 hét kihordási idő után 20-30 kicsit ereszt el, és ismert, hogy a BMek legalább olyan szaporák, mint a nyulak.
A gyorsan növekvő létszám kihatással van a fejlődésre is. A kifejlett egyedek kisebbek lesznek, mint az induló állományban.
A víz Ca+ szintjére egyre fokozottabb figyelmet kell szentelni, mert több garnéla = több vedlés = több Ca+ az új páncél növesztéséhez.
Pluszban szembe kell nézni azzal, hogy rövid időn belül megtapasztalható a heti vízcserék előtt mért TDS, valamint Nitrát szint emelkedése.
Én amanoról, szívó harcsáról és csigákról kaptam ezt az választ, plusz az ajánlott mennyiség 5l/db. ettől lehet több is. Ezek infója alapján telepítettem be az én akvámat élőlényekkel (halak+garnélák+algázók). De az én naplómba senki nem mondta, hogy túltelepítettem élőlényekkel.
 
Elnézést kérek tőled @Sandoro, úgy látszik mindig félrevezető a hozzászólásom, 😔 nem fordul elő többet.
kívánok neked az akvához sok sikert és örömöt! 😊
 
A türelmetlenségen és a sürgetésen azt érted, hogy hétvégén érkeznek a lakók? Ha igen, akkor a miértjét fentebb már leírtam

Nyugodtan betelepítheted a lakókat, nem lesz belőle gond. Általában először az algázókat szokták, új akváriumnál is már egy hét után érdemes berakni őket, hogy segítsenek a karbantartásban. Érdemes azért telepítés előtt egy nitrit szintet mérni, hogy tutira ne legyen már ammónia a vízben, ez megtizedelheti a kisebb halakat és a kisméretű garnélákat. Beszoktatásra is hagyjál majd időt, én javaslom a csepegtetős módszert, és lehetőleg majd CO2 adagolás előtt tedd be a vízbe őket, vagy aznapra kapcsold ki gázt, az erős pH ingadozás is megviseli a halakat.
Egyébként rajhalakra milyet néztél ki? Én ajánlanák egyet, a GA-ban szokott lenni, most nem tudom, van-e: Brevibora dorsiocellata, pettyesszárnyú razbóra. Nekem ők a kedvenceim, nagyon szép kis hal, és szépen úszik rajban.
 
Az algázókat nem számolják az álományba.

A víz terhelésére nézve nem, ha a szűrőd tartalékkal bír (általában az összes növényes akvárium ilyen).
A probémát mi emberek okozzuk a túletetésekkel, a hátrahagyott élelem maradékkal, az aljzattal, amit nem tisztítunk rendszeresen az ilyen piknikek után stb.

Emiatt nem szoktuk beleszámolni a "mennyit" tehetek kérdéskörbe.
 
Én ajánlanák egyet, a GA-ban szokott lenni, most nem tudom, van-e: Brevibora dorsiocellata, pettyesszárnyú razbóra. Nekem ők a kedvenceim, nagyon szép kis hal, és szépen úszik rajban.

Nálam is ő a favorit :)
Sajnos kicsit ugrálós. Emiatt láttok kevesebbet a bolti akváriumokban is
 
Back
Oldal tetejére