• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

A cyanot csak tegnap vettem észre. Egyelőre kapott egy 1:5 arányú kezelést, 20 percre leállított szűrővel. Ha ez nem elég kap majd egy töményebbet, de egyelőre nem mertem durvulni, mert a közelben van egy Anubias és ő nem bírja. Eddig cyanot csak talajban láttam, ott a fecskendős kezelés hatásos volt, de ha öreg az akvárium egy idő után visszatér.
 
Szia Zoli,
irnál pár sort hogy mennyit világítasz abból mennyi a dimm és milyen magasról?!!
Köszi
Köszi


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
- amano garnéla - egy "algamentes" indításhoz kéne vagy 30-40 darab - és még ki is ugrálnak

Ha nem tolod túl a CO2-t akkor nem mennek ki a vízből. Pártucat, legalább 3 éves amano-m van, sosem akartak menekülni.
 
Az akvárium üvegtől 21 centire van a lámpa.
Bekapcsolás: 11:00
14:00-ra éri el a 15%-ot
14:15-re 100% és ezt tartja 21:45-ig
22:00-ra 15 %-ra esik vissza
22:15-ig további csökkenés és kikapcsolás
Tehát erős fénnyel jelenleg 7,5 órát világítok, a többi szerintem nem sokat ér, inkább csak a mi szemünknek jó. Főleg hétvégén jó ránézni az akváriumra úgy, hogy kissé dereng benne a fény és nem vak sötét.
 
Zoli, és ez a színorgia és növekedési ütem mg mindig Seachem táppal van? Változtattál valamit a bucés akihoz képest tápozásban? Elég meggyőző.
 
Ha nem tolod túl a CO2-t akkor nem mennek ki a vízből. Pártucat, legalább 3 éves amano-m van, sosem akartak menekülni.
Egyrészt nem tolom túl a CO2-t, másrészt mindig éjjel ugrálnak ki a "dögök", amikor amúgy is gyorsan csökken a CO2 szint. Csak az első 2-3 nap kritikus. Csináltam az akvárium sarkain egy 15 centis magasítást pálcákkal és körbetekertem folpackkal, így senki sem tudott "menekülni".
 
Zoli, és ez a színorgia és növekedési ütem mg mindig Seachem táppal van? Változtattál valamit a bucés akihoz képest tápozásban? Elég meggyőző.
Igen, még mindig Seachem. Az egyik fajta rotalán (ne kérdezd a nevét) láttam egy kis hókadtságot, mintha tápanyaghiány lenne ezért egy ideje amikor a Fluorish/Fluorish Trace a soros, akkor többet nyomok egy picivel, amúgy mindent a gyári ajánlás szerint adok. Az érdekes még az, hogy kb. 1,5 héttel ezelőttig az UV 24/24-ben ment, azóta csak éjjel 8 órát. Ez ugye a vasnak elvileg nem kedvez.
 
Egyrészt nem tolom túl a CO2-t, másrészt mindig éjjel ugrálnak ki a "dögök", amikor amúgy is gyorsan csökken a CO2 szint. Csak az első 2-3 nap kritikus. Csináltam az akvárium sarkain egy 15 centis magasítást pálcákkal és körbetekertem folpackkal, így senki sem tudott "menekülni".

Ez is egy megoldás. Garantáltan :) Szerencsére repülni nem tudnak.
 
Gyonyoru szinek.

Hát ez nagyon simogatja a szemet
Azt hiszem megint sikerült túltolnom a vöröseket ls a narancsot. Nálam ez már csak ilyen:D


Zoli lassan új műfajt teremtesz : a fás holland
Á, nem új ez. Én is csak másolom a régebbi ázsiai tankokat. Teljesen le is ragadtam ennél a stílusnál. A kicsi akváriumot azért megpróbálom csak kövekkel berendezni.......aztán meglátjuk mi lesz belőle.


Nagyon szèpen beèrik,január vège felè jöhet a versenyfotó is
Sajnos a két szélén a stemek még nagyon le vannak maradva, valamint a bucék nagyon elolvadtak. Nekik még ennél jóval több idő kell.
 
Szia.
Újra végig olvatam a naplót. Először is gratula törpékhez. Másodszor gyönyörű ez a tank.
A seachem tápozásodról érdeklődnék kicsit bővebben. Ha jól veszem ki a szavaidból kicsit kevésbé pörögnek vele a növények de ugyan olyan szépek. Ha jól emlékszem vizet se 50%-ot kell cserélni. Tervezek én is high techbe átlépni de kevesebb pörgéssel.
Lehet hogy ezt a módszert keresem. Nálunk is akad pár mini akvakertész szóval az idő véges..
 
Szia.
Újra végig olvatam a naplót. Először is gratula törpékhez. Másodszor gyönyörű ez a tank.
A seachem tápozásodról érdeklődnék kicsit bővebben. Ha jól veszem ki a szavaidból kicsit kevésbé pörögnek vele a növények de ugyan olyan szépek. Ha jól emlékszem vizet se 50%-ot kell cserélni. Tervezek én is high techbe átlépni de kevesebb pörgéssel.
Lehet hogy ezt a módszert keresem. Nálunk is akad pár mini akvakertész szóval az idő véges..
Köszönöm szépen!
Igen, nagyjából úgy van ahogy leírtad. Sokkal lassabb a fejlődés és a legtöbb növény ugyanolyan gyönyörű szép, mint régebben a GA tápokkal. Az egyik fajta rotalán láttam kisebb hiánytünet jeleit, de a kissé megemelt Fluorish és Fluorish Trace adagolás óta ez már a múlté. Jelenleg még az Ammania sp. bonsainak van talán más színe, mint régebben, de lehet rosszul emlékszem és még is ilyen színe kell legyen. A Fuolirshból a gyári adagolási útmutató szerint heti 2x 4ml kéne adni, én most 6 ml-t adok, illetve a Trace 10 milije helyett 13-14 szokott menni. Minden más tápot a gyári ajánlás szerinti mennyiségben adagolok. Amit nagyon szeretek, hogy az üveg felületeket nem kell 3-4 naponta pucolni. 1 hétnél hamarabb sosem szoktam, de most például 2 hete nem volt.
Vízcsere csak 30%.
 
Köszönöm a választ. Azt hiszem akkor mélyebben bele merülök a témába.
 
Utoljára módosított:
Minden változatlan, egyedül magamat szívattam meg azzal, hogy eddig még soha sem cseréltem tömítést a CO2 palack cserénél. Pedig kellett volna és még volt is itthon 2 db. Most a szokásos 15 hónap helyett 1 hónap alatt elfogyott az 5 kg gáz. Ez van:(
Ma vízcsere közben lőttem egy messze nem teljesen feltöltött állapotú fotót. Valahol itt lesz majd a verseny fotó magasság is. Idén a HAC-ot kihagyom, mert még messze nincs kész. Egyrészt a bucéknak még sokat kell fejlődni, másrészt a Parvula most kezd csak betörni az MC-be. Később a komolyabb küzdelemben majd jobban fog kinézni az előtér is.

27933412929_720c7e97f0_c.jpgunder maintanance by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

A fotót egyébként kézből lőttem automata beállítással. Ami meglepett, hogy sokkal jobban eltalálta mint én szoktam, bár nagyon sok kék hiányzott, azt én toltam bele a szokásos görbe módosítással. Az én monitoromon nézve kísértetiesen hasonlítanak a színek a valósághoz. I love ATI Sunpower.
 
Back
Oldal tetejére