• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma eMZé tovább tanul - 90x45x45 (182 liter)

eMZé

Kertész bálvány



Sziasztok !

Múlt hét péntekre végre összeállt minden egy új akvárium indításához, amikor is megérkezett a szett utolsó darabja: a bútor.
Bár még mindig kezdőnek érzem magam a növényezés területén, ettől függetlenül mertem nagyot gondolni.

Akkor jöjjenek a technikai adatok:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Szekrény: ADA stílusú tömörfa 90x80x45 egyedi barna színben
CO2: 2kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + AM1000 reaktor(szúnyoghálós töltettel)
Világítás: ATI 4x39 Watt T5 2-2 cső külön-külön időkapcsolóval vezérelve
Szűrés 1. Tetratex EX1200
töltet: gyári szivacs + 6 liter Eheim Substrat Pro + 100 ml Seachem Purigen (ezen van az AM1000 reaktor)
Szűrés 2. Tetratex EX1200
töltet: gyári szivacs + 4 liter ADA Bio Rio + 2 liter Eheim Substrat Pro + 100 ml Seachem Purigen
Mindkét szűrő átlátszó csövezéssel ADA stílusú üveg ki és befolyókkal
Tápozás: GA Mikro, Makro, Easy Carbo
Talaj: 5 liter Tropica + 27 liter Manado
Dekor: Red Moor

Növények:
(nagy részük a régi akiból került be)
Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
Ludwigia inclinata var. verticillata ''Cuba''
Marsilea Hirsuta
Rotala rotundifolia
Rotala wallichii
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Myriophyllum matogrossense
Aponogeton crispus 'Red'
Ranunculus inundatus
Hydrocotyle sp. Japan

Halak egyenlőre egy másik akváriumban várják, hogy végre belakhassák új helyüket.

A maratoni akvárium szét és összeszerelés pénteken délután hatkor kezdődött a régi 126 literes akvárium szétrobbantásával. A bulinak szombat reggel 5 órakor lett vége, de úgy érzem, hogy megérte. Külön köszönet illeti páromat Marcsit :clap: :) aki reggel 4-ig bírta a strapát és nagyon sokat segített. Ami azt illeti a használt 15 liter Manado átmosása eléggé gigászi, kb. 2,5 órás munka nagy részét Ő végezte.

Este 8 előtt nem sokkal a helyére került az új bútor és az akvárium. A rég aki eléggé útban volt a fotózáshoz, így nézzétek el nekem, hogy nem mindig a legideálisabb szögből fotóztam.

6544908531_f266abd87d_z.jpg


Ezután kb. 5 perc alatt felszereltem az ATI lámpát. Mondhatom, hogy nagyon ki van találva ez a felfüggesztés.
Fények bekapcsol és..és.... :eek: :eek: :eek: azt hittem becsinálok a látványtól. Ez már így üresen is teljesen másképp mutat mit a régi cucc.

6544912571_7e4988d773_z.jpg


Következő lépésként bekerült a táptalaj és a 2db red moor. A stabilizáláshoz egy "kis" cellux tekercs adta a segítséget.....én kérek elnézést. :D

6544920007_fd6a7225d3_z.jpg


Egy kis hatásvadász:

6544924717_80cd66f34c_z.jpg


Japán hobby + japán munkahely :lol: Avagy tereprendezés céges pólóban:

6544929217_b0884a0a74_z.jpg


Elkészült:

6545635855_2ce6d5ea1f_z.jpg


Ültetés közben:

6544942873_b319d06429_z.jpg


Feltöltve vízzel, de még szűrők nélül:

6544957883_79735961a8_z.jpg


Legvégül, de remélem nem utoljára......3 naposan vízcsere után, mindkét szűrővel maxon forgatva:


DSC03521 by eMZé, on Flickr

Infó: A jobb sarokban a fehér foltok a csövezést rögzítő ragasztó, mivel a csövek még nem vették fel a végleges formájukat.
A két zoknin nem röhögni :!: Nem volt más csak apró kavics a súlyozáshoz, hát valamibe bele kellett rakni, hogy biztosan ne az aljzaton kössön ki ;)

A bal sarokban a stemek (Ludwigia inclinata var. verticillata ''Cuba''+Myriophyllum matogrossense)valószínűleg menni fognak, csak még nem tudom mit rakok oda helyettük. Mindenesetre az indításhoz mindenképpen jól jönnek. Esetleg, ha valakinek van ötlete ne fogja vissza magát.

Sajnos a két tő Aponogeton crispus 'Red' kezd teljesen szétmállani, ha nem maradnak meg, biztosan pótlom őket, mert nagyon megszerettem őket.
Illetve a bal oldali súlytól balra vagy 5 centivel kerül még egy anubias nana, de ő egyenlőre még a halaknak gondoskodik némi természetességről a kis akiban.
A bal oldali súly helyére szintén kellene valami majd egy bő hónap múlva, de egyenlőre erre sincs konkrét elképzelésem.
 
Egész pofás lett a hardscape! :thumbup:
Én el tudom úgy képzelni az egészet, hogy a fát teljesen (kör)benövik a sztemek és csak az ágak végei állnak ki.
A zokni látványától totál kikészülök... :p Remélem hamar lesüllyed az a fa.... :lol:
 
Itt el lett határozva, hogy komoly növényezés lesz! :thumbup: :clap: Minden adott hozzá!

A régi akvárium szétrobbantását és az új összeszerelését nem lehet elég korán kezdeni. Az este 8 mondjuk nem számít koránnak.:)
 
eMZé tovább tanul ....SALE: Man's socks in gray

Nigro said:
Egész pofás lett a hardscape! :thumbup:
Én el tudom úgy képzelni az egészet, hogy a fát teljesen (kör)benövik a sztemek és csak az ágak végei állnak ki.
A zokni látványától totál kikészülök... :p Remélem hamar lesüllyed az a fa.... :lol:

Köszönöm Nigro mester !

Egyenlőre maradnak a stemek, aztán meglátjuk. Ki tudja, talán még a végén megtanulom használni az ollót ;)
A zokniktól én is kivagyok.....

pure07 said:
Itt el lett határozva, hogy komoly növényezés lesz! :thumbup: :clap: Minden adott hozzá!

A régi akvárium szétrobbantását és az új összeszerelését nem lehet elég korán kezdeni. Az este 8 mondjuk nem számít koránnak.:)

Köszi Neked is !

Az igazság az, hogy karácsonyig már nem tudtam volna rászánni egy egész napot egyben. Mivel már nagyon izgatott voltam, ezért maradt az éjszakai műszak.
De gondolom ez sokaknak ismerős itt a fórumon.

attibva said:
Mertél nagyot álmodni! :) Szuper lesz! :thumbup:

Köszönöm szépen !

Hát igen, eléggé nagyot álmodtam, ha érted mire gondolok ;)

patzu said:
Jó kis kezdet! Gratulálok!
Címnek esetleg a "Fuszekli beach"? :lol:

Neked is Köszönöm szépen !
A cím valóban találó. Ha az érdeklődés ekkora marad, akkor 3 hét múlva elárverezem az egy pár gyönyörűséges szürke zoknimat.
Az szerintem itt teljesen mellékes, hogy igencsak viseletes darabokról van szó. Szerintem itt a kompozícióban betöltött értékét kell vizsgálni.

Viccet félretéve a zoknik az egyetlenek amik algásodnak, ezért sürgősen ki kell találnom valami áthidaló megoldást.

Mivel nem lehet szerkeszteni a legelső bejegyzést és két dolog kimaradt, ezért most pótlom:
A Technika témában a GA Drop checker
illetve,hogy a szűrőanyagok nagyobbik része már szűrőbacikkal rendelkezett, aminek a nagy része remélem meg is maradt mivel végig járatva volt mindegyik szűrő az átépítés alatt.

Friss hírek:
Az elmúlt két napban üzleti úton voltam, így ma este azonnal vízcsere és szemrevételezés.
Víz kristálytiszta :thumbup:
Red moor sötétedik és elkezdett penészedni.
Mohák láthatóan elkezdtek kibújni a kötözés alól és szépen növögetnek :-D
Az Aponogeton crispus 'Red'-ek talán mégiscsak megmaradnak, mert már nem történt számottevő változás.
 
Az aki sajnos eléggé algásodik :cry: , de határozottan növöget minden növény :)
A lily szépen lehúzza a felszínt, sőt ez ma vettem észre:
 
Ma egy hónapos az akvárium.

Akkor először is a problémákról :
A manado sajnos kissé megcsúszott elöl középen, így a hardscape kissé torzult. :(
Valamint össze is esett a domb teteje, így kénytelen voltam venni még 5 litert(mert imádom mosogatni ;) )és belepótoltam úgy 2,5 litert.
Sajnos a növények nagy része eleve nagyon algásan került be a régi akváriumból, ezért nem is lepett meg, hogy az újban szépen tovább fejlődött az alga.
A mindent beborító zöld "máz" fejlődését ráadásul tovább erősítettem a türelmetlenségemmel, mivel a világítás mennyiségét túl gyorsan emeltem meg.
Karácsony után 2 nappal a víz bezöldült. :sick:

Akkor kicsit a pozitívumokról :
Azonnal beszereztem egy használt Aqua Medic 18 wattos UV szűrőt. Egy nap múlva a zöld víz kristálytiszta lett. De az alga csak nagyon lassan kezdett visszaszorulni.
Bő egy hét után megpróbáltam UV nélkül, de kissé mintha beindult volna újra az alga, így még 5 napra visszakapcsoltam.
Az akiba beköltözött 24 amano garnéla is :D , akik azonnal elbújtak és vagy négy napig nem lehetett őket látni :wtf: . Azóta lassan előmerészkedtek és belekezdtek a takarításba.
Jó hír: a mindent beborító zöld rémség visszavonulót fújt, és ha ugyan lassan is, de úgy tűnik sikerül végre kiszorítani az akiból.
Viszont a túl erős fény és a kissé nehézkesen belőtt CO2 szint eredménye egy nagy adag fonal alga.
Jelenleg úgy tűnik sikerült ezen is változtatni és úgy látszik a fonál már nem gyarapodik tovább.

A Rotala mix tovább gyarapodott. A Rotundifolia és Wallichii mellé bekerült még egy jó pár tő sp. Green is Schruz kolléga jóvoltából. Valamint ki is szélesítettem a rotala "erdőt".

Végül jöjjenek a képek:

DSC03734 (1) by eMZé, on Flickr

A kedvenc:

DSC03739 by

DSC03741 by eMZé, on Flickr

DSC03743 by eMZé, on Flickr
 
Tényleg picit összeroskadt a manado, látszik a kezdeti képekből is. Ellenben a növények szépen fejlődnek! Vigyázz szökik is az egyik! :shh: :D
 
lagen said:
Irigylésre méltó! :clap:
Szeretnék már itt tartani. :)

üdv: l

Köszi !
Kitartás, kitartás. Eljön mindennek az ideje.

viktorlantos said:
Alakul ez. Még 1 hónap és rá sem fogsz ismerni. :thumbup:
Legyen igazad. Már alig várom.

stevo said:
Ellenben a növények szépen fejlődnek! Vigyázz szökik is az egyik! :shh: :D

Kösz, hogy szóltál észre sem vettem. A kis mocsok majdnem meglógott.
Hoztam is a sexshopos bilincset és befenyegettem. Elmondta, hogy csak egy kis szabad levegőre vágyott, mert nem bírja már a többiek társaságát, na meg a körülmények sem egyszerűek egy ilyen bezárt helyen.
Megegyeztünk. Ő marad, én meg elraktam a bilincset.


Update:

Szombaton lekaszáltam a rotala bozótot és visszaültettem minden egyes szálat, hogy rendes erő legyen inkább belőle :arrow:
Tegnap szétkaptam a 45 literes halas átmeneti szállót, mivel már használaton kívül van egy ideje. A benne lévő 2 tő anubias nana már egy hónapja osztoztak 1+1ml Green Aqua Micro/macron. Az utóbbi időben a világítást is elfelejtettem rajta felkapcsolni, így csak a természetes fény érte.
Végeredmény: a kisebbik tő minden levele teljesen odalett, láthatóan minden levél foszlásnak indult. A nagyobbik tő viszont soha nem látott egészségnek örvend.
Alga sehol sincs rajta és csak egy két csiga rágta levelet kellett eltávolítottam róla.
Be is raktam az új helyére:

DSC03749 by eMZé, on Flickr


DSC03755 by eMZé, on Flickr
 
Szép nagyon barátom! :) A köveket amiről Tibivel beszéltünk és az ágvégek lecsippentését gondold meg. ;)
 
schruz said:
Szép nagyon barátom! :) A köveket amiről Tibivel beszéltünk és az ágvégek lecsippentését gondold meg. ;)
Köszi Wabi mester...izé András bátyám!

Az ágvégeket biztosan levágom majd valahogy, de a kövekkel bajban vagyok.
Nézegettem a GA-ban az apróbb Seiryu köveket, de valahogy nem találtam olyat ami biztosan passzolna a képbe. A másik problémám, hogy nem tudom pontosan mi mekkorára nő majd és hol maradna hely a köveknek. Na meg jól is kéne kinézzen. Persze minimum 3 kell.
Feladtátok nekem a leckét rendesen. :idea:
 
Update:

A fonal alga sajnos nem húzódott vissza, sőt köszöni szépen jól van és tovább növekedett az utóbbi napokban :thumbdown:
Ma a GA-ban konzultáltam erről Viktorral. Ennek eredményeképpen feljebb húztam a lámpát vagy tíz centivel :roll:
Sőt további megelőzésképp beszereztem egy ADA Phyton Git-et. Már a dobozból kivéve érezni lehetett azt a bizonyos füstölt sajt szagot, pedig a flakont még fel sem bontottam.
Vízcsere után bele is csepegtettem egy adagot. Pfu...olyan illata van, hogy összefolyt a számban a nyál. Szorgalmaztam is a mielőbbi vacsorázást. Persze füstölt sajt is volt az asztalon ;)
 
Feljegyzések múlt hét péntekről:

Sajnos a lámpa magasabbra emelése nem segített enyhíteni a fonal alga inváziót. Sőt néhol megjelent egy kis staghorn is.
Miután fél órán keresztül szedtem ki csomókban a fonalat, úgy döntöttem, hogy lekapcsolok 2 csövet a 4-ből.
Az elmúlt két hétben így félvilágítással működött az akvárium. Szerencsére semmi negatívumát nem vette észre a felezett fényerőnek. Viszont az alga csaknem teljesen eltűnt. A Staghorn teljesen, a fonal nyomokban van csak jelen.
Csináltam egy brutál nyírást a rotala erdőn. Életemben először próbáltam valami formát is kreálni.
A mohák végre elkezdtek növögetni, hála a staghorn távozásának. A hydro hatalmasra nőtt, bár nála határozottan érezni a kevesebb fény hatását.
A Marsilea végre úgy néz ki, mint ahogyan szerettem volna az előző akimban. Egyedül a zöld pont algát nem bírom távozásra bírni.

Mindez képekben:


DSC03871 by eMZé, on Flickr

DSC03868 (1) by eMZé, on Flickr

DSC03869 (1) by eMZé, on Flickr

DSC03873 (2) by eMZé, on Flickr

DSC03875 by eMZé, on Flickr

DSC03874 by eMZé, on Flickr

DSC03876 by eMZé, on Flickr

Egészen friss hírek:

Most értem haza egy három napos üzleti útról. Az akvárium ezalatt a párom gondozásában állt. Szerencsére betartotta az adagolási mennyiségeket, így minden rendben odabent. Odakint már nem egészen, ugyanis az előszobában az akváriumtól kb. 2,5 méterre találtunk egy elkószált amano garnélát. Szegény teljesen kiszáradt :cry:
 
Hali!
Nagyon szépen alakul a tankod:a Marsilea gyep nagyon kedves,jó látni nagy mennyiségben!Tetszik az emers Hydro sziget is! :thumbup:
Ha megengedsz két kritikát:nagyon szabályosan vannak elrendezve a mohák az ágakon,illetve az Anubias melletti tér nagyon üres,nincs tömege,oda érdemes lenne talán keresni valami dekort vagy nagyobb növényt. :angel: (csak észrevétel,nem sértődök meg,ha melegebb éghajlatra tessékelsz! :mrgreen: )
 
Szépen alakul! :thumbup:
Jól látom, hogy kék a DC? A fény visszavétele jó döntés. Amíg nem stabil az aki, addig maradjon szerintem így. ;)
 
ZaCK said:
Hali!
Nagyon szépen alakul a tankod:a Marsilea gyep nagyon kedves,jó látni nagy mennyiségben!Tetszik az emers Hydro sziget is! :thumbup:
Ha megengedsz két kritikát:nagyon szabályosan vannak elrendezve a mohák az ágakon,illetve az Anubias melletti tér nagyon üres,nincs tömege,oda érdemes lenne talán keresni valami dekort vagy nagyobb növényt. :angel: (csak észrevétel,nem sértődök meg,ha melegebb éghajlatra tessékelsz! :mrgreen: )

Köszi !

Igen a mohákkal még várni kell, remélem idővel összeér mindenhol és akkor lehet formázni is. Az anubiastól jobbra van egy Cryptocoryne wendtii 'Tropica', de még nem igazán sikerült megerősödnie. Key akijában hatalmasak, így remélem idővel nálam is elfoglalja a neki szánt területet. Egyébként semmiképpen nem akartam túlzsúfolt akváriumot csinálni, de talán átestem a ló túloldalára. A jobb szélső résszel nem vagyok teljesen kiegyezve, de fogalmam sincs hogyan tudnám kicsit erősíteni, mi az ami passzolna a képbe.

Nigro said:
Szépen alakul! :thumbup:
Jól látom, hogy kék a DC? A fény visszavétele jó döntés. Amíg nem stabil az aki, addig maradjon szerintem így. ;)

Köszi Neked is!
Jól látod bizony. Pár perccel vízcsere után lőttem a képeket. Egyébként megy a CO2, csak kevesebb mint a 4 lámpánál.
 
Öt perccel ezelőtt a párom talált még egy elkóborolt amanot. Ez a másik irányba indult nem sok sikerrel :cry:
Mi van ezekkel, miért nem jó az akváriumban?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére