• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the beginning - 90x45x45 (182 liter)

Gratulálok az akváriumhoz, nekem is nagyon tetszik, igazi dzsungel, nem egy giccses makett. Én elég "kényes" vagyok, nekem elég kevés növényes akvárium jön be, de ez olyan :) Egyre jobban megjön a kedvem a stílushoz, eddig talán páran olvastátok, hogy főként a low-techben vagyok járatos, de most egy nagyon jó bolt által lehetőségem lett egy erősebben technikás akváriumot létrehozni( a boltnak lesz bemutatóakváriuma, nekem pedig lehetőségem nyílik versenyezni is), így kipróbálom magam az aquascape világában :) (Persze nem szűnök meg lenni low-tech akvaristának sem, de ez egy nagyon érdekes színfolt lesz a karrieremben :) )
 
@eMZé nem hiszem el, hogy milyen jó megint ránézni erre az akváriumra. Színek formák stb. Lehet túlnőtt, lehet bozontos, de nagyon baba.

Ha 4-5 éve mondja valaki nekem, hogy ilyen akváriumok lesznek a magyar fórumokon lehet nem hittem volna el. Simogatja a szemem.

Mit csináltál a színekkel rajta? Hogy fotóztad? van valami sajátos módszered azt érzem, ha van kedved mesélhetnél róla.
 
nem hiszem el, hogy milyen jó megint ránézni erre az akváriumra. Színek formák stb. Lehet túlnőtt, lehet bozontos, de nagyon baba.
Ha 4-5 éve mondja valaki nekem, hogy ilyen akváriumok lesznek a magyar fórumokon lehet nem hittem volna el. Simogatja a szemem.
Köszönöm szépen! Ez bizony nagyon jól esett.
Őrülök, hogy részese lehetek ennek a hobbinak és bár nem tartom magam őstehetségnek, de még is elértem azt, hogy van akit inspirálok új akváriumok összerakására.


Mit csináltál a színekkel rajta?
Ezzel a két fotóval most épp semmit. Ennyit tud a fényképezőm. Legtöbbször viszont elég sokat szoktam masszírozni a fotókat.


Hogy fotóztad?
Természetesen állványról és újabban rádiós kioldóval, ugyanis sokat szenvedtem a korábbi 1 méter hosszú zsinóros távkioldóval. Az ATI lámpát pár centivel le szoktam ereszteni és jönnek a már korábban bemutatott saját készítésű fényterelők. Hozzávalók: csipeszek, vastag karton papír, alufólia és cellux ragasztó.
Valahogy így:
_DSC3424 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
_DSC1224 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr


van valami sajátos módszered azt érzem, ha van kedved mesélhetnél róla.

Semmi extra. Egy 22 colos, a létező legolcsóbb Philips full HD monitort használok, amihez letöltöttem a gyári színprofilt és beraktam a Windows alá. Így, ha nem is teljesen színhelyes képeket látok, de nincs messze tőle. A fotókat (jpg) a SONY fényképezőmhöz ingyenesen letölthető PlayMemories Home programmal, illetve a Win 8.1 beépített fényképkezelő (ez meglepően sokat tud a korábbi változatokhoz képest) programjával szoktam állítgatni. Ha esetleg ferde lett a kép vagy torz, akkor GIMP-et használok(de csak erre). Igazából az állítási lehetőségek messze elmaradnak egy Photoshop vagy Lightroom programoktól, de nekem ez a minőség egyenlőre megfelel.

A színek beállításhoz talán a nyomdaiparban eltöltött kb. 10 év is hozzáadott valamit. Sokat nézegetek mindenféle nyomatot legtöbbször nem szabványos megvilágításban és időnként szabványosban is. Viktor, Te nyilván tudod miről beszélek, de a többiek kedvéért elmondom röviden miről is van szó. A nyomatok színeit a megvilágítás függvényében mindig másnak látjuk. Például kissé kékes fényben teljesen másnak látjuk, mint sárgás megvilágítás mellett. Ezért találták ki a szabványos világítást, ami 5000 Kelvin, azaz egy elméletileg teljesen tökéletesen fehér fény, melyen minden színt pontosan annak látunk ami valójában. Minden más megvilágítás mellett nem teljesen valós színeket látunk.
Na ez az amit egész tűrhetően megtanultam kezelni, konkrétan nem fehér fény mellett is látom a színhibákat.
Az akvárium fotózásnál is hasonló a helyzet, hiszen nem 5000 Kelvines fényt használunk, hanem valamivel kékesebbet.
Ennyi, semmi extra;)
 
A színek beállításhoz talán a nyomdaiparban eltöltött kb. 10 év is hozzáadott valamit. Sokat nézegetek mindenféle nyomatot legtöbbször nem szabványos megvilágításban és időnként szabványosban is. Viktor, Te nyilván tudod miről beszélek, de a többiek kedvéért elmondom röviden miről is van szó. A nyomatok színeit a megvilágítás függvényében mindig másnak látjuk. Például kissé kékes fényben teljesen másnak látjuk, mint sárgás megvilágítás mellett. Ezért találták ki a szabványos világítást, ami 5000 Kelvin, azaz egy elméletileg teljesen tökéletesen fehér fény, melyen minden színt pontosan annak látunk ami valójában. Minden más megvilágítás mellett nem teljesen valós színeket látunk.
Na ez az amit egész tűrhetően megtanultam kezelni, konkrétan nem fehér fény mellett is látom a színhibákat.
Az akvárium fotózásnál is hasonló a helyzet, hiszen nem 5000 Kelvines fényt használunk, hanem valamivel kékesebbet.
Ennyi, semmi extra;)

Akkor itt van ami miatt üvölt a fotó :) Jó szemed van. Vigyázz rá pfff :) :)
 
@eMZé nem hiszem el, hogy milyen jó megint ránézni erre az akváriumra. Színek formák stb. Lehet túlnőtt, lehet bozontos, de nagyon baba.

Ha 4-5 éve mondja valaki nekem, hogy ilyen akváriumok lesznek a magyar fórumokon lehet nem hittem volna el. Simogatja a szemem.

Mit csináltál a színekkel rajta? Hogy fotóztad? van valami sajátos módszered azt érzem, ha van kedved mesélhetnél róla.
az @eMZé -nél esküszöm minden növény picivel világosabb és élénkebb színű, mint bárhol másutt -- élőben is!! Nem tudom mi a nagyarázat erre, de tény, minden alkalommal feltűnt, amikor élőben láttam :) Ja, emlékeztek még azokra az indicákra? Szóval még fotó előtt trükközik a színekkel a gyerek, vigyázzatok vele :)
 
Back
Oldal tetejére