• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Jelenleg ő növekszik a legjobban és jól látod, az bizony alga. Le szoktam szívni, de most a kedvetekért ott hagytam, hogy lássátok nem fenékig tejfel az élet.
Azért kérdeztem, mert valahol láttam élőben egy ilyen akváriumot, ahol ilyesmi féle alga volt a "gyep". És ezt valahogy kordában tartották, és más alga nem volt jelen.
Azzal tisztában vagyok én is hogy nem fenékig tejfel az újra indítás. Én is ebben a cipőben járok.:cry:
 
Folyton visszaterek a naplodhoz, nagyon tetszik a mostani elrendezes! Kicsit faj a szivem azert ha ranezek, pont egy ilyen opti akvariumtol kell megvalnom - elinditas hijan, meg minden egyeb miatt. @Szaki ha jol lattam ilyet keres. (Elnezest emiatt, de meg nem tudok neki topicot nyitni.)
 
Folyton visszaterek a naplodhoz, nagyon tetszik a mostani elrendezes! Kicsit faj a szivem azert ha ranezek, pont egy ilyen opti akvariumtol kell megvalnom - elinditas hijan, meg minden egyeb miatt. @Szaki ha jol lattam ilyet keres. (Elnezest emiatt, de meg nem tudok neki topicot nyitni.)

Írtam neked pü-t. 25 hozzászólás után te is tudsz majd írni.

Hogy on topic is legyek: én ilyen jó scape-et nem tudok pár óra alatt összedobni, még tanulnom kell sokat. :)
 
Folyton visszaterek a naplodhoz, nagyon tetszik a mostani elrendezes!
Köszi szépen!


Kicsit faj a szivem azert ha ranezek, pont egy ilyen opti akvariumtol kell megvalnom - elinditas hijan
Bár nem tudom mi az oka az eladásnak, de ha a pénz és van türelmed, akkor itt a fórumon időnként előfordulnak nagyon jó vételek fél ár környékén, vagy akár picivel alatta is. Volt itt olyan a fórumon aki bement a GA-ba és megvette egyszerre nagyjából ugyanazt, mint az én technikám. Plusz berendezte az akváriumot. De volt olyan is aki 1,5 évig gyüjtögetett és kereste a jó fogásokat. Szerinted ki tudta jobban értékelni?
Az viszont tény, hogy fenttarthatóság szempontjából egy ekkora akvárium nem olcsó mulatság. Ebből a szempontból a legjobb méret a 60P (60x30x36)


én ilyen jó scape-et nem tudok pár óra alatt összedobni, még tanulnom kell sokat.
Persze számít a tapasztalat, de hidd el, ezekkel a vasfákkal nagyon könnyű összerakni a scapet.
 
Az viszont tény, hogy fenttarthatóság szempontjából egy ekkora akvárium nem olcsó mulatság.

Neked azért elég régóta ez a méret van, mi a tapasztalatod, melyik az a költség ami magasabb a kisebb akvákhoz képest? Gondolom a tápozás az ami nagyobbra rúg, de erősíts meg hogy jól gondolom vagy javíts ki ha tévedek kérlek. :)
 
Bár nem tudom mi az oka az eladásnak, de ha a pénz és van türelmed, akkor itt a fórumon időnként előfordulnak nagyon jó vételek fél ár környékén, vagy akár picivel alatta is. Volt itt olyan a fórumon aki bement a GA-ba és megvette egyszerre nagyjából ugyanazt, mint az én technikám. Plusz berendezte az akváriumot. De volt olyan is aki 1,5 évig gyüjtögetett és kereste a jó fogásokat. Szerinted ki tudta jobban értékelni?
Az viszont tény, hogy fenttarthatóság szempontjából egy ekkora akvárium nem olcsó mulatság. Ebből a szempontból a legjobb méret a 60P (60x30x36)

Koszonom a biztatast, extra jol esik, biztosan vissza fog meg hozzam terni egy(?) novenyes aki!
 
Neked azért elég régóta ez a méret van, mi a tapasztalatod, melyik az a költség ami magasabb a kisebb akvákhoz képest? Gondolom a tápozás az ami nagyobbra rúg, de erősíts meg hogy jól gondolom vagy javíts ki ha tévedek kérlek. :)
Tulajdonképpen minden.
A számomra kevésbé fájó dolgok:
- vízdíj + RO betétek cseréje
- áramköltség - nagyobb szűrő + nagyobb világítás
- tápozás
- CO2 - ennél a méretnél érdemes átállni legalább az 5 kilós méretre, nálam 1 év három hónapot bír az ötös
- sok növény kell bele

A fájóbb költségek:
- egy ilyen lapos, mint a mostani berendezéshez is minimum 4-5 zsák talajra van szükség. Ha nagyobb szintemelkedést akarsz még több
- dekor - Red Moore egész olcsó, de a vasfa húzós, a köves berendezések pedig nagyon zsebbe nyúlósak
- amano garnéla - egy "algamentes" indításhoz kéne vagy 30-40 darab - és még ki is ugrálnak

Nem akarok panaszkodni, inkább csak összeszedtem a makacs tényeket.
 
Tulajdonképpen minden.
A számomra kevésbé fájó dolgok:
- vízdíj + RO betétek cseréje
- áramköltség - nagyobb szűrő + nagyobb világítás
- tápozás
- CO2 - ennél a méretnél érdemes átállni legalább az 5 kilós méretre, nálam 1 év három hónapot bír az ötös
- sok növény kell bele

A fájóbb költségek:
- egy ilyen lapos, mint a mostani berendezéshez is minimum 4-5 zsák talajra van szükség. Ha nagyobb szintemelkedést akarsz még több
- dekor - Red Moore egész olcsó, de a vasfa húzós, a köves berendezések pedig nagyon zsebbe nyúlósak
- amano garnéla - egy "algamentes" indításhoz kéne vagy 30-40 darab - és még ki is ugrálnak

Nem akarok panaszkodni, inkább csak összeszedtem a makacs tényeket.

Éreztem, hogy nem lesz olyan egyszerű a válasz, de örülök, h beavattál, mert nem mindennel számoltam amit leírtál. A víz és áram többlet engem sem foglalkoztat túlzottan, ellenben berendezni tényleg nem olcsó. Mondjuk elvileg a köveket egyszer kell csak megvenni és többször is fel lehet használni, de a talaj más kérdés. Abból sem feltétlen kell minden berendezésnél teljesen új, de ettől függetlenül semmiképp nem olcsó. RO-m mondjuk nekem még nincs, a palack meg még remélem elég lesz egy jó darabig. De a tápozást én pl nem kalkuláltam bele csak mikor már itthon volt az új üveg. :)
 
de a talaj más kérdés. Abból sem feltétlen kell minden berendezésnél teljesen új, de ettől függetlenül semmiképp nem olcsó.

Én pontosan emiatt fogom a 27 liternyi Amazoniámat továbbforgatni a következő scape-embe. Így csak egy zsák új kell, amivel pár centi vastagon lefedem a régit és a növénykék jól fogják érezni magukat benne.

a köves berendezések pedig nagyon zsebbe nyúlósak

Hát ha mindenáron a seiryu-frodo-stb vonalon alkot valaki, akkor igen. De lehet jóval alacsonyabb áron is szép köveket venni (persze azért egy sósavas teszt nem árt előtte... :) )

Amúgy tény: a berendezés és az amano brigád a leghúzósabb tétel, utána már nem vészes fenntartani, pláne, ha ésszel tápozol. Nekem a 160-asba napi 5-5ml mikkamakka megy, meg 4ml Excel, a növényeket meg nem győzöm ritkítani, mindezt 1W/l és CO2 mellett, csapvízben, az ajánlott 8-8ml/nap helyett. Így egy wellness csomag kitart legalább 200 napig. :)
 
Egy tegnapi vízcserés fotóval tudok szolgálni. A legjobb fotót talán még ennél is kevesebb vízzel kell majd készítenem, de az még nagyon messze van innen. Egyébként kifejezetten problémamentes eddig az akvárium. MC-t csak egyszer kellett nyírni, de nem mindenhol, sőt még most sem teljesen fedte be az előteret. Stemek is meglepően visszafogottan nőnek, egyedül az Indicát kéne már nyírni. Zöld por alig van jelen, de az egyik stem növény mintha tápanyag hiányos lenne. Kicsit emeltem is a Seachem gyári mennyiségéhez képest.

38055655945_4128568b08_c.jpgDSC00485 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Tulajdonképpen minden.
A számomra kevésbé fájó dolgok:
- vízdíj + RO betétek cseréje
- áramköltség - nagyobb szűrő + nagyobb világítás
- tápozás
- CO2 - ennél a méretnél érdemes átállni legalább az 5 kilós méretre, nálam 1 év három hónapot bír az ötös
- sok növény kell bele

A fájóbb költségek:
- egy ilyen lapos, mint a mostani berendezéshez is minimum 4-5 zsák talajra van szükség. Ha nagyobb szintemelkedést akarsz még több
- dekor - Red Moore egész olcsó, de a vasfa húzós, a köves berendezések pedig nagyon zsebbe nyúlósak
- amano garnéla - egy "algamentes" indításhoz kéne vagy 30-40 darab - és még ki is ugrálnak

Nem akarok panaszkodni, inkább csak összeszedtem a makacs tényeket.

Egyetértek, ugyanilyen akváriumom van, és nagyobb kiadás általában indításnál van, de azt is lehet minimalizálni. Érdemes elrakni/kiszárítani a régi talajt, és elég egy zsák új fedőrétegnek kb. 2 cm vastagon, az a tápanyagdús aljzat bőven beindítja a növényzetet, ilyenkor még úgyis rövid a gyökérzet. Persze, egy-két zsák táptalaj így is kell, de az a kisebb tétel.
A dekorral is lehet játszani, ha van otthon többfajta kő és fa, amit évek sikerült begyűjteni, kis fantáziával össze lehet rakni mindig egy újabb és újabb scape-t.
Algaevőket se kell minden évben venni, ha sikerül megtartani az állományt.

Hogy a naplóhoz is szóljak egy pár szót, nagyon tetszik ez elrendezés is, egy meredekebb talajemeléssel lehetett volna még alakítani a mélységérzeten, és elől vékonyabbra hagyni az aljzatot, de így is szuper lesz, ha bedurrannak a növények.

A twinstar elhelyezése nekem kicsit furi, tudom, hogy azért van így, hogy az áramlat jobban szétvigye a bubikat, de én akkor se raknám a frontüvegre. Vagy csak a vízcsere idejére került oda?
 
Érdemes elrakni/kiszárítani a régi talajt, és elég egy zsák új fedőrétegnek kb. 2 cm vastagon, az a tápanyagdús aljzat bőven beindítja a növényzetet, ilyenkor még úgyis rövid a gyökérzet. Persze, egy-két zsák táptalaj így is kell, de az a kisebb tétel.
A dekorral is lehet játszani, ha van otthon többfajta kő és fa, amit évek sikerült begyűjteni, kis fantáziával össze lehet rakni mindig egy újabb és újabb scape-t.
Algaevőket se kell minden évben venni, ha sikerül megtartani az állományt.
Ezt pont így szoktam csinálni.


Hogy a naplóhoz is szóljak egy pár szót, nagyon tetszik ez elrendezés is, egy meredekebb talajemeléssel lehetett volna még alakítani a mélységérzeten, és elől vékonyabbra hagyni az aljzatot, de így is szuper lesz, ha bedurrannak a növények.
Köszi!
Gondolkodtam a meredekebb elrendezésen, de ha megnőnek a középtéri növények és takarják a stemek alját, akkor végülis mindegy. Egyébként meg továbbra sem szánom versenyekre.


A twinstar elhelyezése nekem kicsit furi, tudom, hogy azért van így, hogy az áramlat jobban szétvigye a bubikat, de én akkor se raknám a frontüvegre. Vagy csak a vízcsere idejére került oda?
Állandóan ott van. Így a legjobb a hatásfoka. Ronda, de ha eltűnnek az algák, akkor majd ki is szedem.
 
A stemek egy részét már nyírni kellett. A Myriot sajnos még nem, ő behúzta a kéziféket:( Felvettem 2 napja a szemüvegem és szomorúan tapasztaltam, hogy van egy kevés algám:finger:. Sőt az egyik fa oldalán egy pár cm2 cyano is megjelent, amit végképp nem értek, mert eddig csak öreg akváriumokban láttam. Sebaj, mindenki kapott a pofájába egy adag híggított carbot.
Addig is legyen itt pár kedvenc részlet:

@viktorlantos
Én még mindig elégedett vagyok az ATI lámpával:) Ugye hogy jönnek azért Aquasky nélkül is azok a vörösek?

39165479501_0818cf0b1f_c.jpgDSC00583 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
39135109192_75bef67be7_c.jpgDSC00584 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
38285424305_7fd3878241_c.jpgDSC00585 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
39165473391_ed823bffc3_c.jpgDSC00586 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
27387967679_5a2baae6f5_c.jpgDSC00588 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
39165468771_d8e64543d9_c.jpgDSC00589 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
39165466661_d401029e34_c.jpgDSC00591 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
39165464981_690ff36727_c.jpgDSC00592 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
A stemek egy részét már nyírni kellett. A Myriot sajnos még nem, ő behúzta a kéziféket:( Felvettem 2 napja a szemüvegem és szomorúan tapasztaltam, hogy van egy kevés algám:finger:. Sőt az egyik fa oldalán egy pár cm2 cyano is megjelent, amit végképp nem értek, mert eddig csak öreg akváriumokban láttam. Sebaj, mindenki kapott a pofájába egy adag híggított carbot.
Addig is legyen itt pár kedvenc részlet:

@viktorlantos
Én még mindig elégedett vagyok az ATI lámpával:) Ugye hogy jönnek azért Aquasky nélkül is azok a vörösek?

View attachment 45522DSC00583 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45523DSC00584 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45524DSC00585 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45525DSC00586 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45526DSC00588 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45527DSC00589 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45528DSC00591 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
View attachment 45529DSC00592 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Azért a képek brutál jó minőségben pompáznak. :):hungover:(y)
 
Back
Oldal tetejére