• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes it was already there - 90x45x45 (182 liter)

Köszönöm szépen!
Igen, nagyjából úgy van ahogy leírtad. Sokkal lassabb a fejlődés és a legtöbb növény ugyanolyan gyönyörű szép, mint régebben a GA tápokkal. Az egyik fajta rotalán láttam kisebb hiánytünet jeleit, de a kissé megemelt Fluorish és Fluorish Trace adagolás óta ez már a múlté. Jelenleg még az Ammania sp. bonsainak van talán más színe, mint régebben, de lehet rosszul emlékszem és még is ilyen színe kell legyen. A Fuolirshból a gyári adagolási útmutató szerint heti 2x 4ml kéne adni, én most 6 ml-t adok, illetve a Trace 10 milije helyett 13-14 szokott menni. Minden más tápot a gyári ajánlás szerinti mennyiségben adagolok. Amit nagyon szeretek, hogy az üveg felületeket nem kell 3-4 naponta pucolni. 1 hétnél hamarabb sosem szoktam, de most például 2 hete nem volt.
Vízcsere csak 30%.

Ha jol ertem akkor a Seachem oldalan fellelheto adagolasi naptar szerint adagolsz. Mindent adsz amit ott levan irva, gondolok itt az NPK ra? Azert kerdezem mert ahol en lakom ADA es Seachem tapozas letezik mint alternativa. 60 liternel az ADA meg elviselheto koltseg de nagyobb meretben a Seachem azert joval gazdasagosabb. Amit en eszre vettem ADA es a Seachem kozott hogy utobbival nalam gyorsabb volt a fejlodes.
 
Ha jol ertem akkor a Seachem oldalan fellelheto adagolasi naptar szerint adagolsz. Mindent adsz amit ott levan irva, gondolok itt az NPK ra? Azert kerdezem mert ahol en lakom ADA es Seachem tapozas letezik mint alternativa. 60 liternel az ADA meg elviselheto koltseg de nagyobb meretben a Seachem azert joval gazdasagosabb. Amit en eszre vettem ADA es a Seachem kozott hogy utobbival nalam gyorsabb volt a fejlodes.

Jó helyen lakhatsz, ahol ADA táp dömping van. (y)
A tápozás érdekessége, hogy eMZé a 7. napon a vízcserenapján csak vizet cserél és visszasóz, vagy tápot is adagol?
 
Jó helyen lakhatsz, ahol ADA táp dömping van. (y)
A tápozás érdekessége, hogy eMZé a 7. napon a vízcserenapján csak vizet cserél és visszasóz, vagy tápot is adagol?
Seachem szerint nem kell.

Mondjuk a Seachem gondolhatott volna arra is hogy higitas ugy legyen megoldva hogy ne kelljen a dozist minden taphoz kimatekozni.
 
Minden változatlan, egyedül magamat szívattam meg azzal, hogy eddig még soha sem cseréltem tömítést a CO2 palack cserénél. Pedig kellett volna és még volt is itthon 2 db. Most a szokásos 15 hónap helyett 1 hónap alatt elfogyott az 5 kg gáz. Ez van:(
Ma vízcsere közben lőttem egy messze nem teljesen feltöltött állapotú fotót. Valahol itt lesz majd a verseny fotó magasság is. Idén a HAC-ot kihagyom, mert még messze nincs kész. Egyrészt a bucéknak még sokat kell fejlődni, másrészt a Parvula most kezd csak betörni az MC-be. Később a komolyabb küzdelemben majd jobban fog kinézni az előtér is.

View attachment 47176under maintanance by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

A fotót egyébként kézből lőttem automata beállítással. Ami meglepett, hogy sokkal jobban eltalálta mint én szoktam, bár nagyon sok kék hiányzott, azt én toltam bele a szokásos görbe módosítással. Az én monitoromon nézve kísértetiesen hasonlítanak a színek a valósághoz. I love ATI Sunpower.
A jo technika es a hozzaertes gyomolcse.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lángol az erdő!
Erre még nem is gondoltam, de igazad van, bele lehet látni könnyedén.

:) Nagyon penge!
Köszike ;)

Kár, hogy kimarad a HAC, de ha még szeretnéd pofozgatni megértem. (y)
Eddig 2x neveztem félkész akváriummal, egyik sem sikerült úgy ahogy szerettem volna. Harmadszor inkább kihagyom és várok. Látok pár hibát. Lehet belenyúlok a dekorba is, de a növényeken még bőven van mit alakítani.


Brutááááááááál... :)
THX:)

Ha jol ertem akkor a Seachem oldalan fellelheto adagolasi naptar szerint adagolsz. Mindent adsz amit ott levan irva, gondolok itt az NPK ra? Azert kerdezem mert ahol en lakom ADA es Seachem tapozas letezik mint alternativa. 60 liternel az ADA meg elviselheto koltseg de nagyobb meretben a Seachem azert joval gazdasagosabb. Amit en eszre vettem ADA es a Seachem kozott hogy utobbival nalam gyorsabb volt a fejlodes.

25925154394_7b72c2591d_b.jpg1-4 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
26504165636_ba582937fc.jpg5-6 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

A Seachem táblázatát használva számoltam ki az én akváriumomra az adagolási mennyiségeket. Kerekíteni persze kellett párszor.
Annyit változtattam, hogy Excelt egyáltalán nem adagolok (legfeljebb helyileg alga irtásra), illetve a megemelt Fluorish és Trace, de minden más a gyári adagolás szerint megy.

Én ADA tápokat csak rövid ideig használtam (Iwagumiban), de úgy rémlik ilyen mennyiségű növénynél már nem elég a gyári ajánlás.
@viktorlantos Ezt meg tudod erősíteni?

A tápozás érdekessége, hogy eMZé a 7. napon a vízcserenapján csak vizet cserél és visszasóz, vagy tápot is adagol?

A 7. napon pihenünk és este 30% vízcsere.

Mondjuk a Seachem gondolhatott volna arra is hogy higitas ugy legyen megoldva hogy ne kelljen a dozist minden taphoz kimatekozni.

Viszont így egy árban vannak. De a fogyást viszont tényleg nem egyszerű figyelni. Melyikből mennyit vegyek mindig kérdés. De ezzel együtt is nagyon tetszik.

Elképesztők a színek, Zoli! (y)
Köszi! ;)

Egyszer szívesen megnézném élőben is.

Gyere;)

A jo technika es a hozzaertes gyomolcse.

Á, csak szerencse:D
 
Ha felétek járok, egyszer szívesen benéznék én is.:) Főleg ha aznapra még nyírást is tervezel;)
Gyönyörűek a színek Zoli!!!!!!!!:D(y)
Belépőjegy nincs, csak ne akkor gyere amikor alszanak a gyerekek, délután 1 és 4 között.
 
Sziasztok!

Minden változatlan, egyedül magamat szívattam meg azzal, hogy eddig még soha sem cseréltem tömítést a CO2 palack cserénél. Pedig kellett volna és még volt is itthon 2 db. Most a szokásos 15 hónap helyett 1 hónap alatt elfogyott az 5 kg gáz. Ez van:(
Ma vízcsere közben lőttem egy messze nem teljesen feltöltött állapotú fotót. Valahol itt lesz majd a verseny fotó magasság is. Idén a HAC-ot kihagyom, mert még messze nincs kész. Egyrészt a bucéknak még sokat kell fejlődni, másrészt a Parvula most kezd csak betörni az MC-be. Később a komolyabb küzdelemben majd jobban fog kinézni az előtér is.

View attachment 47176under maintanance by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

A fotót egyébként kézből lőttem automata beállítással. Ami meglepett, hogy sokkal jobban eltalálta mint én szoktam, bár nagyon sok kék hiányzott, azt én toltam bele a szokásos görbe módosítással. Az én monitoromon nézve kísértetiesen hasonlítanak a színek a valósághoz. I love ATI Sunpower.
Nagyon erőteljes a háttérnövények színe, mesebeli!
Az előtéren viszont még valamit alakíthatnál, pár kisebb ág, -kő, esetleg egy vékony ösvény még dobna rajta!
A Potamogetont végül nem tetted bele?

AmegA
 
Az előtéren viszont még valamit alakíthatnál, pár kisebb ág, -kő, esetleg egy vékony ösvény még dobna rajta!

Gondolat olvasók vagytok;) Ösvény nem, de a többi már nekem is megfordult a fejemben.

A Potamogetont végül nem tetted bele?

Betettem, de bárhogy nézegettem nem tetszett. Nem passzolt abba a képbe amit kitaláltam magamban. Végül kiszedtem.
 
Egy észrevétel, ha szabad.
Jobb oldalon az a fa színben, és formában is elüt a többitől, vékonyabb és nagyon egyenes.
 
Egy észrevétel, ha szabad.
Jobb oldalon az a fa színben, és formában is elüt a többitől, vékonyabb és nagyon egyenes.
Ez így van és ha megnézed az alábbi fotót, láthatod azt is miért. A fa egyébként teljesen ugyan az anyag, szín, meg minden. Csak sajnos ott fordul a víz ezerrel és az sem segít, hogy alatta van a CO2 beoldás. Szóval mindig algás egy picit, hol jobban, hol kevésbé. De ezúttal, hogy kifogyott a CO2 és még pár nap tápozás is kimaradt és így a vízcsere is elcsúszott inkább jobban. A szűrőt ezerszer megfogadtam, hogy 2 hónap után pucolom, de most is 3 lett belőle.
Sajnos bal oldalt a Parvula a mini Mirio az MC és a stemek is lealgásodtak kissé.

Este nyírás, ha valaki szeretne a gazokból dobjon egy privátot.

39028404965_ee0f5e2a24_c.jpgOvergrow by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Elfelejtettem:
Beraktam egy fekete hátteret, de a borító fólia miatt inkább csak nagyon sötét szürkének néz ki. Fotózásra majd le fogom venni a fóliát, mert csak úgy tudja hozni az igazi színét. Hétköznapokra meg jó az a fólia, mert így nem dzsuvázom össze a falat. Vettem még fehér és kék kartont is, majd azokat is kipróbálom.
 
A szűrőt ezerszer megfogadtam, hogy 2 hónap után pucolom, de most is 3 lett belőle.
En kb 6 hónap után pucolom ki a szűrőt!Miért olyan gyakran?
Beraktam egy fekete hátteret, de a borító fólia miatt inkább csak nagyon sötét szürkének néz ki. Fotózásra majd le fogom venni a fóliát, mert csak úgy tudja hozni az igazi színét. Hétköznapokra meg jó az a fólia, mert így nem dzsuvázom össze a falat. Vettem még fehér és kék kartont is, majd azokat is kipróbálom.
Na lehet,hogy lesz ebből Hac?
 
Ez így van és ha megnézed az alábbi fotót, láthatod azt is miért. A fa egyébként teljesen ugyan az anyag, szín, meg minden. Csak sajnos ott fordul a víz ezerrel és az sem segít, hogy alatta van a CO2 beoldás. Szóval mindig algás egy picit, hol jobban, hol kevésbé. De ezúttal, hogy kifogyott a CO2 és még pár nap tápozás is kimaradt és így a vízcsere is elcsúszott inkább jobban. A szűrőt ezerszer megfogadtam, hogy 2 hónap után pucolom, de most is 3 lett belőle.
Sajnos bal oldalt a Parvula a mini Mirio az MC és a stemek is lealgásodtak kissé.

Este nyírás, ha valaki szeretne a gazokból dobjon egy privátot.

View attachment 47831Overgrow by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Annyira jó a hangulata ennek az akváriumnak, baromira tetszik. Csodásak a szìnek, irigylem is őket.
 
Back
Oldal tetejére