• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

eMZé

Kertész bálvány
_DSC1023 by eMZé, on Flickr

Rendhagyó módon először is szeretnék köszönetet mondani a nagyon kedves akvakertész barátaimnak, akik voltak olyan kedvesek és elfogadták a meghívásomat!.Ebből már ki is találhattátok, hogy az akváriumot egy lelkes csapat rakta össze és nem én egyedül:)
A csapat:
@Cecska
@inadsz
@ozzy
@eMZe


A technikai részletek:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Szekrény: ADA stílusú tömörfa 90x80x45 egyedi barna színben
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + AM1000 reaktor(dryvit háló töltettel)
Világítás: ATI 4x39 Watt T5 2-2 cső külön-külön időkapcsolóval vezérelve
Szűrés. Tetratex EX1200
töltet: gyári szivacs + 6 liter Eheim Substrat Pro + 100 ml Seachem Purigen
Átlátszó csövezés ADA stílusú üveg ki és befolyókkal
Tápozás: GA Mikro, Makro, Foszfát(por)
Algaírtó: Twinstar Nano
Talaj: HELP 2x 8liter
Táptalaj: Tropica

Növények:
Micranthemum Sp. MonteCarlo TC 2 doboz
Hemianthus callitrichoides Cuba 5 doboz
Eleocharis parvula 5 doboz
Eleoharis accicularis 2 doboz
Fissindens fontanus
Riccardia chamedryfolia
Legutóbbi kb. 3 hónapot várta a bevetést egy dobozban. Már át is váltott emersba. Ezért hatalmas köszönet @Tibi -nek:)

Hogyan is kezdődött?
Először is betápoztuk magunkat, hogy bírjuk a hosszúra nyúlt délutánt, majd kávéval és kicsivel később forralt vörösborral doppingoltuk magunkat:D

Aztán leültünk megbeszélni a haditervet. Illetve, hogy pontosan mit is akarunk összerakni.

_DSC0408
by eMZé, on Flickr

Készült pár rajz is.

_DSC0412
by eMZé, on Flickr


_DSC0422
by eMZé, on Flickr

Nem, ez nem az a scape, ez még egy beta verzió, amit ozzy és inadsz legózott össze a megbeszélés előtt.


_DSC0423
by eMZé, on Flickr

Miután ezt a scapet szétkaptuk, a megbeszélt koncepció szerint kezdtünk el építkezni.
Igen, ez már az. Miután megtaláltuk a kövek pozícióját az alatta lévő polisztirol habból rendszeresen ki kellett vágni egy keveset. Szóval takarítani is kellett rendesen:D


_DSC0426
by eMZé, on Flickr

Alakul:)


_DSC0428
by eMZé, on Flickr

Dani ne nyúlkálj!


_DSC0431
by eMZé, on Flickr

Ez csak a forralt vörösbor hatása:


_DSC0434
by eMZé, on Flickr

Tibi ezen a ponton komolyan elgondolkodott azon, hogy inkább kiöntsük-e az egészet betonnal;)


_DSC0435
by eMZé, on Flickr

A muníció I.


_DSC0438
by eMZé, on Flickr
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szóval tényleg elkészült a scape:


_DSC0444
by eMZé, on Flickr

Nem, a képen látható két fiatalember nem kőrözött autótolvaj, mindössze seiryu követ törnek apróra éjszaka, a többi lakó végtelen örömére.


_DSC0456
by eMZé, on Flickr

Végre megkezdődhetett a táptalaj, dekorhomok és talaj feltöltés.


_DSC0458
by eMZé, on Flickr

Ennek örömére a háziasszony szerint megérdemltünk végre egy rendes vacsorát.


_DSC0461
by eMZé, on Flickr

Ezután folytatódott a feltöltés, majd az ültetés.


_DSC0462
by eMZé, on Flickr


_DSC0465
by eMZé, on Flickr


_DSC0466
by eMZé, on Flickr


_DSC0467
by eMZé, on Flickr


_DSC0469
by eMZé, on Flickr


_DSC0470
by eMZé, on Flickr
 
Jó lesz??


_DSC0472
by eMZé, on Flickr


_DSC0473
by eMZé, on Flickr


_DSC0474
by eMZé, on Flickr

Csapatmunka:


_DSC0475
by eMZé, on Flickr

Egy kis HC-t?????


_DSC0474
by eMZé, on Flickr

Nagyon ködösen, de éjjel 1 körül végre elkészültünk a remekművel:happy:


_DSC0482 (1)
by eMZé, on Flickr

A köd ma estére kicsit lejjebb ment, de még mindig :poop: fotózni. Kicsit játszadoztam is a képpel, hogy feltuningoljam kicsit. De a lényeg látszik.

Részemről iszonyatosan elégedett vagyok. Először is nagyon jól éreztem magam, bármikor kapható leszek a jövőben is ilyen vagy ehhez hasonló buli szervezésére, de résztvevőként is szívesen csatlakozom, ha kell:)
Másodszor, de nem utolsó sorban egy olyan iszonyat scape sikeredett, hogy még mindig csak pislogok:eek:
Még egyszer szeretném megköszönni a fiúknak a segítséget és remélem ti is olyan jól éreztétek magatokat mint én magam;)



_DSC0486 (1)
by eMZé, on Flickr
 
WOOOOOOW -- na ezt se sokat kell majd visszasózni! :D
Szuper lett, szép táj, kiváncsi vagyok, hogy a jobb első két óriásszikla mennyit fog finomodni a mohákkal, de hát minden elismerésem a konzíliumnak, és különösen neked emzé!!!

EDIT, mióta (egy órája) utoljára láttam a képet máris finomodott :D már nem is látom aránytalannak :D
 
Utoljára módosított:
Na egy värvavärt aki!Nem gyenge csapattal!Igy azert könyüüü!Igaz en nem birnäm ki ha megkene osztanom az alkotäs örömet.En minden percet elveztem mikor a 0-rol felepitettem az uj scape-m.Grat az uj akihoz.Ja es fotokat ne feled!
 
Gratulalok a csapatnak :) egy kerdesem azert lenne. Elol a homokba gondolom hc kerult. Azzal mi a terved? Befuttatod vagy csak auon a teruleten ahova kerult?
 
Ezt elég szépen összehoztátok, gratu a team-nek! (y) Viszont sajnos flickr-en nem tudom megnézni a képeket nagyban, mivel privát fotók... :unsure:
 
Nekem csak egy bajom van ezzel az akváriummal. És a probléma súlyos és igen nehezen orvosolható....
Nem NÁLAM építettétek! :facepalm::banghead:
(y)
 
Elol a homokba gondolom hc kerult. Azzal mi a terved? Befuttatod vagy csak auon a teruleten ahova kerult?
Na igen, tegnap a nagy kapkodásban összedobott naplóból kimaradt ez-az. Ígérem próbálom pótolni az infókat.

A növényke a dekorhomokban MC, nem HC. Szigorúan azon a területen lesz tartva ahol most van. Ismerve a amanok építkezési szokásait azt találtuk ki, hogy az agyagos talajt is befedjük vékonyan homokkal, így nem lesz mit hordani. Természetesen van alatta táptalaj is, ami el lett választva egy 1 cm széles polisztirol csíkkal. Így azért könnyebb volt a különböző anyagok beöntése összekeveredés nélkül:)
 
Na igen, tegnap a nagy kapkodásban összedobott naplóból kimaradt ez-az. Ígérem próbálom pótolni az infókat.

A növényke a dekorhomokban MC, nem HC. Szigorúan azon a területen lesz tartva ahol most van. Ismerve a amanok építkezési szokásait azt találtuk ki, hogy az agyagos talajt is befedjük vékonyan homokkal, így nem lesz mit hordani. Természetesen van alatta táptalaj is, ami el lett választva egy 1 cm széles polisztirol csíkkal. Így azért könnyebb volt a különböző anyagok beöntése összekeveredés nélkül:)
Milyen vastagon fedtétek? Akkor nagyon óvatosan kell majd porszívózz, nehogy feltárd az aqua soil réteget.
 
hogy indulsz a világítással-tápozással?
Az acicularist sehol sem tudom benne elképzelni, azt hova tetted?
 
Milyen vastagon fedtétek? Akkor nagyon óvatosan kell majd porszívózz, nehogy feltárd az aqua soil réteget.
kb. 3cm ott már
Próbáltunk mindent úgy kivitelezni, hogy Zolinak a karbantartáskor ne kelljen sokat porszívózni a dekorhomokra hullott agyagos talajt, mindent kiékeltünk, főleg Dani és Ozzy rendesen kipakolta a két szélső határvonalat a szikláknál.
Örültem hogy ott lehettem és részt vehettem ebben a kis buliban(y) , jól éreztem magam, s a lényeg, hogy a végeredmény tetszett eMZé-nek is, láttam késő este (kb fél kettőkor) az arcán az elégedettséget, mikor már fel volt töltve az akvárium vízzel.:)
 
hogy indulsz a világítással-tápozással?
Az acicularist sehol sem tudom benne elképzelni, azt hova tetted?
ha nem baj válaszolok én a növények terén, az acicularis (nem volt sok) a bal oldali szikla elé, hogy megtörje egy kicsit azt az árnyékot és a két szélső szikla mögé került, eMZé azt mondta , ha nem lesz jó (túl magas lesz) akkor visszanyírja, mint a parvulát.
 
Gartula,nagyon jó lett eMZé (y),de hát akinél ilyen csapat serénykedik(y) :D,a képek alapján nem nagyon fértél oda mikor építették mi :whistle:
Kíváncsian várom a növények beindulását.
 
Back
Oldal tetejére