• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes eMZé iwagumi v4.0 - 90x45x45 (182 liter)

Uh, de szép kis növények ezek.

Utolsó képen az a tarka, mamám ilyet futtat a mennyezeten :D
 
Ilyen még nem volt a pályafutásom alatt. Július eleje óta összesen 3x kellett nyírni a HC-t. Még egyszer sem volt a közelében sem annak az akvárium, hogy csattinthassak végre egy verseny fotót. A HC 80%-a ronda sárga, elöl a frontüvegnél pár hete tövig vissza kellett vágnom az alga miatt, azóta vissza sem nőtt.
Ok, a vízcserét nem 2 hetente kellene csinálni, de a tápozás ment végig.
Egy hónapja erőt vettem magamon és ráálltam a 3-5 nap körüli vízcserékre.A TDS mérő szerint 120-ról 200 a keménység pár nap után.Amúgy eredmény: semmi változás.
Egy hete az ADA tápok mellé adagolok 2-2 ml GA tápot is. Egy leheletnyi változás van talán, de hogy az üveg és a kövek szokás szerint zöldülni kezdett az biztos.
Bár a fejemben már a következő berendezés részletei lebegnek, de azért a jelenlegiből is szeretnék kihozni egy normális fotót. Ezért ma elmentem a GA-ba és konzultációt kértem a mesterektől. Szerencsére épp bent volt @Nigro és @viktorlantos is.
Ati tanácsára hoztam Vas és Nitrát tesztet is. Jelentem megmértem és kimutathatatlan mennyiség van mindkettőből a vízben.
Mivel az ADA tápok pont elfogytak, ezért most ezzel fogok támadni: Seachem Flourish - általános növénytáp 250 ml 2 890,00 Ft Green Aqua
Lehet emelnem is kéne kicsit az adagoláson, mert a talajban lakó gonosz táprabló manók már dupla mennyiséget követelnek, így a HC-nak nem marad:D
 
Az akvárium hűtésének azért adj még egy esélyt. Tényleg kíváncsi lennék mi a szitu.
Ja igen, ezt teljesen elfelejtettem, mármint hogy erről is beszéltünk, mint lehetőség. Most gyorsan meg is mértem. Fél órával a lámpa oltás után 25,2 Celsius fok a hőmérséklet. Nem kevés az biztos.
 
Tegnap lámpaoltás előtt (még a ventilátorok beüzemelése előtt) mértem egy vízhőmérsékletet. 25,5 Celsius fok volt. Ma ugyanabban az időben: 23,6 :)
1,9 fok mínusz, két 6 centis, félgázon és rossz pozícióban üzemeltetett ventilátortól nem rossz teljesítmény.
Ha most sem indul be a HC, akkor :devil::devil::devil:
 
A jelenlegi akimban én sokat bajlódtam a HC-vel. Többször is próbálkoztam vele, a zselés és a cserepes nem akart legyökerezni, ültettem több helyről származó szép hosszú gyökeres szálakat, de valamiért mindig stagnált. Először én is a tápozásra gyanakodtam, váltottam tápot, de nem hozott eredményt. Végül a fényen is változtattam, lecseréltem a ledeket fénycsövekre, most úgy látszik, kezd megindulni. A víz hőfok nálam 24-25 fok körül van, nyáron ventis hűtéssel is tudtam ezen a hőmérsékleten tartani, úgyhogy én ezt kizártam, mint akadályozó tényezőt. Nálad a fény mennyiség megvan, esetleg a CO2 eloszlással nem lehet gond?
 
Mostanra elfogyott a türelmem. Az utóbbi pár hétben nem sok javulást tapasztaltam. Sajnos már nagyon beette magát az alga az előtérbe, ráadásul valami olyan fajta is amire az amanok rá sem néztek. Kicsit pipa vagyok, mert ez volt az első olyan scapem, amiből nem tudtam kihozni nem hogy a maximumot, de még a közelébe sem kerültem. Így sajnos normális fotót sem tudtam készíteni.
A múlt idő nem véletlen, épp most bontom el a berendezést.
Ha egy modi erre jár, kérem tegye át a naplót a füstbe ment tervek közé :(
 
Nálam is sárgult anno a HC, agyaltam mi lehet. Simán makro hiány volt, pedig én is lámpával és CO2-vel bíbelődtem, semmi köze nem volt a HC algásodásához és gyatra kinézetéhez. Az már más kérdés, hogy a makro emelésével a kövek is jobban zöldülnek, nem csak a növények, fogkefézni sűrűbben kell. Kár, hogy szétbontod, bár én megértem, voltam én is közel már ehhez a ponthoz...;)
 
Azt a kis buce-t el szeretnéd adni ugye? :rolleyes:
Azt írtam, hogy szétszedem, nem azt, hogy megőrültem :cigar:


Nálam is sárgult anno a HC, agyaltam mi lehet. Simán makro hiány volt, pedig én is lámpával és CO2-vel bíbelődtem, semmi köze nem volt a HC algásodásához és gyatra kinézetéhez. Az már más kérdés, hogy a makro emelésével a kövek is jobban zöldülnek, nem csak a növények, fogkefézni sűrűbben kell.
ADA tápozás mellett nem kéne, hogy kevés legyen. Korábban is volt már HC-m, ugyanennyi táp mellett hetente kellett nyírjam.
Egy biztos, fogkefézni nem fogok. Többször is beakadt közben a derekam, ami nem piti érzés. Nekem legalábbis ennyit nem ér meg.

Iwagumit egy darabig biztos nem építek.
 
Back
Oldal tetejére