• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák az íróasztalon

Nos, mivel holnap is dolgoznom kell, ma nekiálltam kidzsuvázni ezt a pöcegödröt. :p
Sajnos nem lett teljesen tökéletes, maradt pár kisebb halvány folt a nehezen hozzáférhető helyeken. Remélem hogy sikerült leszámolnom ezzel a szörnyűséggel. De hogy még egyszer nem növesztem így meg, az is biztos.... Pár növényt újra kellett ültetnem, meg a fát is kivettem, szóval most regenerálódunk.

Köszi, hogy benéztél. :)
 
Egy gyatra kép a mai állapotról... hát, csak gyorsan csináltam pár képet, de szerintem ez a fényképezőgép - nikon ide vagy oda - egy kalap GERONIMO se ér. :( Élőben azért szebb egy kicsit, bár az üveg még mindig nem tökéletes. Jelenleg ez csak egy ideiglenes állapot, főként növény tesztelés és termesztés folyik a megálmodott setuphoz. A rotala szépen beindult, de a hydro csak nagyon lassan kezd terjeszkedni. A mohák (christmas, fissidens, willow és lomariopsys jól elvannak, élvezik a sok fényt. A glosso már látszik, hogy felejtős, de most nem akarom lecserélni. Ültettem közé pár tő parvula minit, hogy mit szól ehhez az akihoz. Hátha beválik. :)
Sajnos régóta minimális szűréssel megy az aki, ami megviselte némileg a növényeket. Van némi barna alga. De elvileg ez a probléma kedden megoldódik.. :)

És akkor a kép. Ennél már csak szebb lesz remélem:
8604316196_6abaacc614_z.jpg
 
Nos, beüzemeltem az adomány akasztós szűrőt. Örök hála érte Tibokának! Ígérem, hogy megszolgálom ezt a gesztust! :)
Így végre visszatérhet minden a régi medrébe, sokat fog dobni a kis akin, hogy végre van szűrés!
A párom akvarista nagybátyja így is megdicsérte a kis akit. Nagyon tetszett neki, hogy ilyen kis méretben ilyen szép egészséges zöldek a növények. :)
 
Igen, nagyon élvezi a 2 wpg-s fényt. :) A nagybácsinak is ígértem belőle egy adagot. Ez nála is jól fogja érezni magát a 200 literes, majdnem el natural tankjában. :)
Köszönöm szépen!
Lassan kezd összeállni a rendszer. Egy nagyon ütős kis setupot tervezek vele, amit talán sikerül úgy összedobni, hogy a hacra beérjen. :)
A hétvégén kétszer voltak vendégeink, mindkétszer megdicsérték. :) Szeretem is ezt a kis üveg kockát, kár, hogy a nagyobb akimmal nem vagyok ilyen szerencsés.
 
Hajrá! :)
Remélem nekem is összejön a nevezés idén. Tavaly sajnos nem sikerült összekapnom az akit.
 
Hétvégén lőttem egy kis videót a telefonommal. :) Állvány nincs, ezért nem stabil a kép, illetve a fókusz is néha elkóborol, de azért szeretném ide beszúrni. :)
 
Ne viccelj már velem :geek::eek:Egy kis videó?Ez nagyon szuper lett,jó a soundtrack is,jó volt nézni:D
 
Hát azért elég gyatra, mert a fókusz el-el kúszik, ahoyg próbálok tapizással fókuszálni, meg a kezem is remeg, mert nincsen állvány sem, még szerencse, hogy kicsit lehet tuningolni a youtube szerkesztővel. :)
Az iSight kamera az viszont nagyon szép felvételt produkál... jobbat, mint a hd-s nikon fényképezőgépünk...
Nem hiába, az iphone az iphone... :)
 
A glosso ma véglegesen kikerült az akiból. A helyére HC került, hála érte Dreamretouchernek! :)
Hát, víz alatt elültetni majdnem olyan jó volt, mint amilyen sajtreszelővel ....... (Aki látta a Ford Fairlane-t, az tudja, mire gondoltam :D) Remélem elegendő lesz neki a fény, és nem úgy végzi, mint a glosso. És remélem, hogy az RC-k nem matatják ki...
Lassan a rotalám is kezd bebokrosodni. :)
Maradt még vagy egy jó tenyérnyi HC, meg némi hydro... Lehet, hogy holnap összedobok belőle egy emers kertet a dolgozóba. :)

És most jöhet a megérdemelt BUD! :D

Köszi, hogy benéztél! ;)
 
A glosso ma véglegesen kikerült az akiból. A helyére HC került, hála érte Dreamretouchernek! :)
Hát, víz alatt elültetni majdnem olyan jó volt, mint amilyen sajtreszelővel ....... (Aki látta a Ford Fairlane-t, az tudja, mire gondoltam :D) Remélem elegendő lesz neki a fény, és nem úgy végzi, mint a glosso. És remélem, hogy az RC-k nem matatják ki...
Lassan a rotalám is kezd bebokrosodni. :)
Maradt még vagy egy jó tenyérnyi HC, meg némi hydro... Lehet, hogy holnap összedobok belőle egy emers kertet a dolgozóba. :)

És most jöhet a megérdemelt BUD! :D

Köszi, hogy benéztél! ;)

Remélem, Zuzu Petas szóval tartott közben :-D
 
Tegnap megejtettem az esedékes vízcserét és takarítást. Sajnos a zöld por nem akar múlni, de nem adom fel! :)
A nagy akimból kikerült a vivipara, a helyére átkerült a garnisból a bacopa és egy szál rotalát is áttelepítettem szétdarabolva.
A tápozást pedig megváltoztattam Tropica Specialized növénytáp - 125 ml most csak 1 990 Ft - Green Aqua-ra
Kíváncsi vagyok, hogy fog szuperálni. Egyelőre a gyári adagolás szerint heti vízcsere után egy nyomást kapnak a növények.
Hatalmas köszönet érte a Tropicának és mégnagyobb a Green Aquának!!! :)

Nagytakarítást nem rendeztem a HC miatt. A garnélák így is adnak neki rendesen :(, de pár helyen már kezd megtelepedni és mintha szépen elkezdett volna fejlődni is... :)
Remélem beválik!
 
Tegnap kidzsuváztam az akikat, így a garnélák most megint szépen festenek. :) A HC-nak viszont adnak rendesen, szóval volt mit újra ültetni... Remélem, sikerül rendesen megkapaszkodnia és elterjednie. Az egyik sarokban már terjeszkedik, szóval van némi okom a bizakodásra. Lassan a fissit is ritkítani kell, mert már nagy bokrokat alkot, csak úgy őrjöngenek benne a kagylósrákok, mint a kutyában a bolhák... :S
A bacopa ugye teljesen kikerült, lassan kezdi átvenni a helyét a rotala. Egyelőre a Tropica Specből egy nyomást adagolok az előírtak szerint - úgy látom a növényeknek tetszik! :) Egyedül a GDA-val küzdök, de azzal nagyon..
Ennek a setupnak sajnos ez már a sajátossága marad, mert nem férek mindenhol az üveghez a fa miatt és gondolom újra fertőződik. Hát ez van, köszi, hogy benéztél! :)
 
Back
Oldal tetejére