• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák az íróasztalon

Nos, volt egy soft resetnem. A fát ki kellett vennem és megláttam, mennyi mulm van a talajban... Kövek ki, növények ki, garnélák ki, aljzat ki... Legalább jól le tudtam takarítani az üveget... :D A talajt jól átmostam 4-5-ször, aztán vissza az egész. Kicsit változott a layout is. A christmast amennyire lehetett kiirtottam, a helyére ment fissidens mini, hála A. Kavicsosnak. :) remélem szépen fog majd dúsulni. Bekerült még egy adag willow is hátulra kőre kötözve, illetve egy saláta szerű moha, aminek a nevét elfelejtettem, szintén Atilla jóvoltából. A glossoból a szebb darabokat szétvagdostam és újra ültettem a fényesebb részekre. A brasiliensist is szétszedtem és a fát körbe ültettem vele. (nagyon durván beszőtte az akit, szóval volt miből válogatnom. :)) A crypto a jobb sarokba került. 3 szép nagy tő maradt benn. A jobb sarokba került egy satnya bacopa nyesedék és két szál rotala. Már lekapcsolt a pilács, most nem rég lettem készen. Talán majd holnap tudok lőni pár képet. :)

A bekerült növényekért nagy hála Attilának! Itt is köszönöm őket még egyszer!!! :)
 
Este szerintem majd dobok fel képet, ha már jó sötét lesz és tudok fényképezni.
Köszi szépen mindenkitől az érdeklődést!
 
Az iwagumi aki karbantartása után lőttem pár képet. Az aki belül kissé poros, a háttérnél pedig vízcseppes, de ma már nem akartam nagyon matatni az akival, tegnap kapott eleget, szóval a kupi és a technika miatt bocsánat. Kiszedtem a fűtőt, megpróbálom nélküle. Remélem nem lesz gond.

Ez még nem a lépcsős elrendezés, csak a talaj mosás miatt kicsit máshogy rendeztem be, nem került be újabb dekor. A fát amennyire lehetett eldöntöttem, és próbáltam úgy ültetni, hogy legyenek árnyékmentes területek. Nem egy nagy szám, de szerintem sikerült kicsit jobban kihasználnom/kitágítanom ezt a kis teret. És akkor a képek:
8420134191_9f41f1c05e_c.jpg


8420134527_e2dcab6d9c_c.jpg


8421230848_ba37b7e536_c.jpg
 
szépek a garnélák, kíváncsi leszek a lépcsős elrenezésre, és a rilikre, csak így tovább
 
szépek a garnélák, kíváncsi leszek a lépcsős elrenezésre, és a rilikre, csak így tovább
Szia!

Köszönöm szépen!
Lassan egy éves az aki, lassan, de azért fejlődget, meg én is fejlődtem már azóta egy kicsit. A lépcsőd elrendezés még várat magára. Valahogy szét kell barmolnom a vasfámat, össze kell legóznom az egészet egy dobozban, hogy meglegyenek a szúnyogháló darabok (Ha valaki tudja, hogy hol lehet beszerezni rozsdamentes acélszövetet, sikítson!), amiket be kell növesztenem előbb a mohával, ahogy a vasfát is. Remélem, addig sikerül szereznem némi flame mohát is, mert a vasfára azt tervezem.
Ha ez megvan, akkor már csak egy kis hungarocell kell, no meg vagy két cserép hc és indulhat a móka. Mivel új lakói lesznek, lehet kipróbálom a dsm módszert is.
De addig is, holnap újra ültetem a glossokat, amit a garnélák kimatattak...:banghead: Ha nem kajáltam volna el az utolsó zsebpénzem, akkor most az elatinnel .opnék. Lehet, hogy az Úr akarta így! :)
 
A hétvégén volt vízcsere és újraültettem a flúszott glossokat. Ezúton is köszönöm a kis RC-knek, hogy kitúrták... :p De legközelebb már nem lesz akkora para újra ültetni, mert a tyúkos tecsóban vettem kicike műszerész csipeszeket, amikkel kényelmesen elférek. :) Került be egy satnya tő hydro féleség, egy kis tő staurogíne repens és egy nagyon kis darab parvula is.
az egyik tő rotala szépen nő, a másik nagyon gondolkozik valamin és a bacopa se nagyon mutat fejlődést valamiért, ami elég rejtélyes... A willow moha gyönyörű élénk hajtásokat kezd hozni, a fissi még várat magára, hogy igazából életre kapjon. Alga NINCS. :) Vannak viszont kagylósrákok még mindig, bár nem túl sok egyelőre... Illetve egy csigával is találkoztam ma. Gondolom Attila retro palujából került be, de egyelőre hagyom garázdálkodni. :)
Remélem lassan kezdenek majd előbújni a kis glosso hajtások. Direkt jó fényes helyet kaptak. :)
Röviden ennyi, köszönöm, hogy benéztél! ;)
 
Ma itt is volt karbantartás, szépen fejlődnek a növények. Talán beindul a bacopa.. az új levelei szép kerekek. Az egyik szál rotala lassan a vízszinthez ér, nemsoká visszavágható és leültethető. :) A willow moha nagyon szép hajtásokat hoz, és a megmaradt karácsony is jó tömött és a fissidens is beindult. Van közte jó adag spirogyra, de csipesszel kiszedegettem a javát, szépen el fog fogyni. Van némi gda is, de azt már megszoktam. Előbb utóbb csak beszerzem a seachem foszfátot... :p
A hydroval csak küzdök továbbra is, és a glosso sem lesz jobb, mint volt, ez már tisztán látható.
Remélem a hc majd bírni fogja ebben az akiban co2 nélkül és elég lesz neki a fény...
Köszi, hogy benéztél!
 
Sajna bedöglött a kis akasztós szűrőm, megy még, de nagyon kerepel, estére muszáj kikapcsolnom. :( Holnap érkezik helyette egy flex 200 remélhetőleg.
A növények szépen elvannak, a rotala már a vízfelszínig ér, lassan lehet toppolni és "dúsítani" :) A bacopa szintén feltámadni látszik a hamvaiból, de még nem az igazi.
A hydro is hozott egy újabb levelet, így már 3 (!!!) van neki! :D A fissidens is kezd szép formát felvenni, egyedül a glosso néz ki csapnivalóan. Már sajnálom, hogy múltkor nem hoztam Attilától pár tövet. :(
A csigám is növekszik, egyelőre nem látok utódokat. Ezenkívül úgy látszik, hogy hatásos a jó kis nanoprawn, mert egy petés RC mamát már látok. :)
 
Nos, mivel nem sikerült hozzájutnim az áhított haqos flex 200-hoz, AN flow 200-at kaptak a garnélák. Még nem szereltem fel nekik, de legalább ebbe több szűrőanyag fér, meg remélhetőleg jobban is forgatja majd a vizet. Remélem, mindezt csendben fogja tenni. :p

EDIT:
Megtörtént az esemény, már új szűrőnk van. :) Brutál csendes, jól meg lehet tömni szűrőanyaggal (a rotorházat még biztonságossá kell tennem, hogy fölé is mehessen cucc), ami kell is, mert durván forgatja a vizet. :D Hangja szerintem nincs is, és pozitívum, hogy adtak hozzá szép fekete szivacsot is. Jó vételnek tűnik eddig. :)
 
Kis update:
Sajnos szűrő még mindig nincsen. Napközben kapcsolom be a zörgős szűrőt, amíg nem lesz újabb... ami várhatóan április elejére csúszik. :S
A tegnapi vízcsere mára lesz halasztva, tegnap már nem volt hozzá lelki erőm, elég sok energiámat felemészti mosta munka. :(
Jelenleg bőszen növesztem a GDA algát az aki falára, még 2 hét van kb a kísérletből. Már kezd elég gyalázatosan festeni az akvárium fala.
Az egyetlen darab behurcolt csigusz szépen növöget, és tök vicces, ahogy gravírozza a GDA réteget. Próbáltam róla fotót készíteni tegnap, de nem sikerült ráfókuszálnom.
Talán legközelebb.
 
Nos, úgy néz ki, hogy nemsoká lesz rendes szűrés az akiban, amiért hatalmas köszönet Tibókának! Ráadásul úgy néz ki, hogy rili csapat is érkezik, szintén Tibókától! :D
Szombaton vége a GDA kúrának, szóval brutális nagytakarítás lesz, nagy vízcserével. Szerintem vasárnap is tolok majd egy feles cserét, hogy tuti jó legyen minden. Remélem sikerül leszámolnom ezzel az algaszörnnyel, mert nagyon megkeserítette eddig az életem... Lesz majd egy előtte-utána kép is. :)
Addig is egy kis horror!!!
8571956457_3c829e9e95_b.jpg

Ez a frontüveg egy része makróval.. Kb ez van majdnem a víz szintjéig. :p Nagyon ocsmány...
 
Back
Oldal tetejére