• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nano #1: Proliferation

Szép akva, jó képek! Tényleg említésre méltóan szépek a növények az akva low-tech mivoltához képest.
A Sagittaria mit csinál nálad?
Tegnap összedobtam az akváriumot, ami ideiglenesnek lett csak szánva a nagyból kivett halaknak, de aztán berendeztem két kimaradt fadekorral....csak, hogy az asszonyt boldogítsam.:D
Hirtelen felindulásból előtéri növénynek Sagittariat vettem..totálisan úgy emlékeztem, hogy alacsony előtéri növény.
Erre este olvasom, hogy 50 cm is lehet...???:confused::eek:
Mekkora nálad?
Köszönöm!

Sagittaria nálam elég szépen meg tud nyúlni, főleg ha fényes helyen van. Az 50 centi még nem fordult elő, de 10-15 simán szokott lenni. Bár ebben a nanómban elég visszafogottan növekszik, nagy a küzdelem a fényért ott az előtérben. A Giving hand-ben 1 hónap alatt eléggé megnyúlt, nagyon tetszetős.
 
Köszönöm!

Sagittaria nálam elég szépen meg tud nyúlni, főleg ha fényes helyen van. Az 50 centi még nem fordult elő, de 10-15 simán szokott lenni. Bár ebben a nanómban elég visszafogottan növekszik, nagy a küzdelem a fényért ott az előtérben. A Giving hand-ben 1 hónap alatt eléggé megnyúlt, nagyon tetszetős.
Köszi az infot. A fényem nem olyan acélos, de nem olyan rossz. Ha 10-15 cm maradna, mint nálad, akkor még elmegy.
Majd meglàtjuk...
 
Köszönöm, néha elgondolkozom a hightechen, de ez a tempó nekem pont megfelel ;)

Korábban én is próbálkoztam HM gyeppel, nekem túl macerás volt, mindig felfelé akart nőni. Bár végülis a Monte Carlo is HM, csak rendesen meg van nevelve.
Az álmoskönyv szerint ha felfelé nyúlik akkor a fényt kevesli, ha jól tudom. Nálam aquasky mellett szépen terül, csak néhány kósza szál nyújtózkodik felfelé.
 
Az álmoskönyv szerint ha felfelé nyúlik akkor a fényt kevesli, ha jól tudom. Nálam aquasky mellett szépen terül, csak néhány kósza szál nyújtózkodik felfelé.
Hát ja, low-tech, a fény korlátos, viszont gyönyörű bokrokat lehet belőle így nevelgetni (y)
 
Nagy események nincsenek mostanában ebben a nanóban, elégedett vagyok vele. Nagy nyírás volt, a HM nagyon gyorsan rakoncátlanná válik. Elöl kicsit ritkítottam a növényzetet, kiszedtem pár cryptót és pogostemont, túl nagy volt már a dzsumbuj.

MFe2ADvUD2sV5kzsqRh76I7XzmyIqmy1JhkgamEkDZSisTti4GwxAB0JNoOlz8UxxZ5bLg8M9AOAv_no0Q=w803-h1070-no.jpgkP1UNhj2-MscZdryZrfLWE_B6gmlWfReLyUqkqwaG_mysMttiZtBCI6pPNLZpqjax5NnXn3XJXXOw0iGsf=w803-h1070-no.jpg
 
Úgy egy hónapja írtam utoljára ebbe a naplóba, ez az idő elég volt a HM-nek, hogy gyakorlatilag teljesen átvegye az uralmat. Tápozás, vízcsere ment rendben, csak az ollót nem vettem elő egy másik projekt miatt. Annyira benőtt mindent, hogy teljes lett a sötétség :LOL:. Sajnos elfelejtettem lefotózni, durva látvány volt. Ma nekiestem, visszavágtam egészen minimálisra, szinte nem is látszik, hogy ott van. A köveknek jót tesz, hogy látszanak. Megnyestem a nagy kriptót, kicsit az anubiaszokat is. Töltök majd fel képet valamikor.

Annyi történt még, hogy bal elölről kiszedtem a rotala bonsaiokat, mert mentek a másik projektbe :D. A helyük egyelőre üresen tátong.
 
Legutóbb nem raktam fel képet, látványos a változás, még ha a mostani állapot nem is túl szép. A HM szinte nullázva van, bár már kezd életre kelni. Még nem döntöttem el, hogy kiszedjem-e teljesen, és ültessek a helyére valami mást, vagy hagyjam. Nagyon szép, meg kedvelem is, csak nő, mint a bolond gomba. Lehet, jobb lenne helyette valami nyugisabb :).

Az Ammania helye egyelőre üres, ideiglenesen beraktam egy halódó Alternantherát, hátha életre kel. Pár levelet már hozott, szóval van remény.

Erősen gondolkodom, hogy kiszedem a nagy cryptót jobb oldalról. Át lehetne tenni az Emarfishbe. Jó lenne egy kis lélegzetvétel ott a jobb oldalon.

5tT85v35HgyM4c9Z5L7_uo7qc_OcJHb_TlyPI1LOSi3WBpGdnNhuRU4U8tko2tg_5axt9rCimLuGBcI4Fg=w803-h1070-no.jpg
 
Óvatosan a Crypto-val ha úgy döntesz kiszeded, biztosan nagy gyökere van - húzza magával a többi növényt+felkavarodik az aljzat. Ötlet: kicsit ritkítani a leveleket, a nagyokat levágni,majd hoz újakat.
 
Óvatosan a Crypto-val ha úgy döntesz kiszeded, biztosan nagy gyökere van - húzza magával a többi növényt+felkavarodik az aljzat. Ötlet: kicsit ritkítani a leveleket, a nagyokat levágni,majd hoz újakat.
Köszönöm a tanácsot, igen, ennek már biztosan hatalmas gyökere van. A ritkítást rendszeresen csinálom most is.

Nem gyakran szedtem ki ekkora cryptot, akkor ahogy kicsit mozgattam, vágtam is a gyökereit, így szép lassan kijött nagy felfordulás nélkül. Még alszom rá párat, az biztos, nincs sok hangulatom belevágni.
 
Köszönöm a tanácsot, igen, ennek már biztosan hatalmas gyökere van. A ritkítást rendszeresen csinálom most is.

Nem gyakran szedtem ki ekkora cryptot, akkor ahogy kicsit mozgattam, vágtam is a gyökereit, így szép lassan kijött nagy felfordulás nélkül. Még alszom rá párat, az biztos, nincs sok hangulatom belevágni.
Volt egy olyan Cryptom,ami 40centis leveleket hozott. Levágtam az összes levelét, kb.2-3 hónap volt mire újra olyan nagy levelei lettek. Azóta egy másik akváriumban van és most pont jó lenne ha hozná a formáját.
 
Volt egy olyan Cryptom,ami 40centis leveleket hozott. Levágtam az összes levelét, kb.2-3 hónap volt mire újra olyan nagy levelei lettek. Azóta egy másik akváriumban van és most pont jó lenne ha hozná a formáját.
Hát, lehet hogy inkább levágom a legtöbb levelét én is.
 
Megfogadtam a tanácsot és nem álltam neki kiszedni az óriás kriptót, viszont a leveleit nagyrészét levágtam. Így most bár a fűtő nem szép látvány, de mégis lett egy kis szabad lélegzet a jobb szélen. A fűtőt persze akár ki is szedhetném, mivel nyár van, de akkor tuti nem bírnám ki és ültetnék a helyére valamit, utána télen meg nem tudnám visszarakni :D.

A halódó Alternanthera kezdi szépen összeszedni magát, egyelőre csak terápiás jelleggel került be, de akár maradhat is.

Az üres helyen kísérletezni fogok, vettem Marsilea hirsutát és Marsilea crenatat is, valószínűleg utóbbit ültetem oda, a hirsuta meg talán a HM helyére lenne remek. Kíváncsi vagyok, hogy viselkednek lowtech körülmények között. Ha nem maradnak meg, akkor biztosan lesz valami B terv ;).

Amúgy elégedett vagyok ezzel a nanóval, jól esik ránézni. A bakopákat kéne még megnyirbálni, de azt egyelőre halogatom.

mjj5bUqXnexgfJyjqNrx1AYC9HGsK045VgL7PJ9mx6fwk7pCSCsQDOMZ9Vv5n5OltHyuoiyXXxS0rfZsJP=w803-h1070-no.jpg
 
Megfogadtam a tanácsot és nem álltam neki kiszedni az óriás kriptót, viszont a leveleit nagyrészét levágtam. Így most bár a fűtő nem szép látvány, de mégis lett egy kis szabad lélegzet a jobb szélen. A fűtőt persze akár ki is szedhetném, mivel nyár van, de akkor tuti nem bírnám ki és ültetnék a helyére valamit, utána télen meg nem tudnám visszarakni :D.

A halódó Alternanthera kezdi szépen összeszedni magát, egyelőre csak terápiás jelleggel került be, de akár maradhat is.

Az üres helyen kísérletezni fogok, vettem Marsilea hirsutát és Marsilea crenatat is, valószínűleg utóbbit ültetem oda, a hirsuta meg talán a HM helyére lenne remek. Kíváncsi vagyok, hogy viselkednek lowtech körülmények között. Ha nem maradnak meg, akkor biztosan lesz valami B terv ;).

Amúgy elégedett vagyok ezzel a nanóval, jól esik ránézni. A bakopákat kéne még megnyirbálni, de azt egyelőre halogatom.

View attachment 37556
Ki lehet szedni a Crypto-t, csak nem kell a gyökereit kiszedni. Kicsit meghúzód felfelé, a rizóma alatt elvágod, és kész. A gyökereket benne hagyhatod az aljzatba, semmi baj nem lesz belőle. Csomószor bent hagytam már soksok Ludvigia és Crypto gyökeret és nem volt belőle gond.
 
Ki lehet szedni a Crypto-t, csak nem kell a gyökereit kiszedni. Kicsit meghúzód felfelé, a rizóma alatt elvágod, és kész. A gyökereket benne hagyhatod az aljzatba, semmi baj nem lesz belőle. Csomószor bent hagytam már soksok Ludvigia és Crypto gyökeret és nem volt belőle gond.
Köszönöm a tippet, kb. fél év múlva aktuálissá válik ismét szerintem, akkor így fogok eljárni ;)
 
Jó rég írtam, pedig esemény volt bőven, és most nem csak a hőség elleni küzdelemre gondolok. Napközben a besötétítés, illetve időnként a légkondi járatása elég volt, de most, hogy éjszaka is elcseszett meleg van... lényeg, hogy egyelőre semmi nem károsodott, algák sem árasztottak el.

Beültettem marsilea hirsutát a HM helyére, az emelvényre, bal előre pedig marsilea crenátát. A lowtech jellegéből adódóan még nyilván nem nőttek be mindent, de vannak szép élénkzöld hajtásaik. Az alternantherával is elégedett vagyok, kicsit meg is vágtam és szétültettem, szintén nem kapkodja el a dolgokat, de látszólag jól érzi magát. Megvágtam a bakopákat, eleinte visszafogott utálattal reagáltak, mostanra szépen hozzák a hajtásokat ők is.

A fűtőt továbbra sem vettem ki, pedig a képeken nagyot dobna.

A másik nanóm épp átépítés alatt áll, kísérleti terep és növénytároló szerepe után kap egy pofásabb kinézetet. Addig is a lakók átkerültek ide, egy kis csapat brigittae és maculatus vegyesen, valamint néhány pigmeus cory. Bár így elég nagy a népsűrűség most, az sem kizárt, hogy maradnak, és inkább a galaxyk kerülnek át máshova.

Szerk.: most jut eszembe, ez a tornyos csiga ez mi a frász? Mostanában nem került be olyan növény, amivel hozhattam, viszont az akvárium már túl régi ahhoz, hogy egyszer csak úgy megjelenjen. Amúgy nagyon viccesen mozog, és alapvetően komálom.

xye83TVAYSxvgKgJ6-5qkxP6rS4w9R0eiXqmgTv_T8m4kpVN5D7gr61RpmdpQmSw52adKFJDdYFcQN0FoE=w803-h1070-no.jpg hOM7V-008TWSBRPbrUyJorxRm1NYJLPG29cOD6mVxniZGXsPPBSfAhNJY6OsBbl6TlcSC4AGdv-P6ws0Zn=w803-h1070-no.jpg 1CgEM2xvPY7kTy4kRk6nvbU7ah0tuU9iXgcS2-yK34eqM8ryOjkiMZz-cyCyaW26ARTbsqdOLaWlGFaGOD=w803-h1070-no.jpg1sW8dL3wlznb1PYPqQQE8P-Qyw4VNt4btp_DRgj3flZPfb-f7J4G4wZCfYs2ELs_rxjR98XPndr7p7UL-5=w803-h1070-no.jpg
 
Előfordulnak meglepetés lakók. Nálam is volt egy csigafajta a nagyba, csak néztem meddig nő, a Helenák meg nem akarták megenni. Mocsári csigának azonosítottam, kiszedtem. Később lett a Májusiban is egy, azt áttettem a nagyba, ott pedig "eltűnt".


Nálad lehet, hogy addig várt, amíg a körülmények kedvezőek lettek és előbújt.
Ez nem csúnya csiga. Szép a Fissidens-ed. :)
 
Ez nem csúnya csiga. Szép a Fissidens-ed. :)
Hát igen, most azt mondom, ilyen csiga bármikor jöhet, talán még fizettem is volna érte :p. Eddig nem tapasztaltam nála káros magatartást, gondoltam azért felrakom ide, hátha valakinek ismerős.

Köszi, az a fissidenses rész nekem is a szívem csücske, meg a garnéláknak is :).
 
Gyors kép dokumentációs célokkal:

U2VBKJdYf3keKkOCoAPEFSSsx3sapqoj9szm0Jkn0M3VIyfbOxlv9UJJoPIjRsICJu5Hb31qWV0tOF3qT2=w803-h1070-no.jpg

Ideje lenne alaposan megnyírni. A nagy kriptót ki kell szedjem, mert rohadt gyorsan visszanőtt. Pár anubiast is ki kéne lakoltatni, mert túl nagyok a leveleik. A hirsuta és a crenata megvan, de a dzsumbuj miatt gondolom nem kapnak elég fényt, így nem nagyon terjeszkednek. Szóval ideje lenne alaposan megnyírni :).
 
Hatalmas, elsöprő nyírás volt, illetve a nagy barna cryptót kicseréltem nevellikre. Bekerült még több, a Nano #2 nyírásából származó reineckii. Ez szerencsére egy nagyon stabil akvárium, mindig jólesik ránézni, egyedül a bal alsó sarokba ültetett marsilea crenaták nem nőtték be a nekik szánt területet, viszont nem is pusztultak ki. Elvannak. Most már viszont a reineckiik nagyon árnyékolják őket, szóval azzal a sarokkal még mindenképp kezdenem kell valamit.

i0bUja4xWfQ3YyYCCIi9QDJQXS-PIT8rDCyk6_duRG99REvEQHtEcsi5WVIr51J5rIQsiFzUHZMTn88W2g=w802-h1069-no.jpg

Közben a képen szúrtam ki egy nagy elszabadult fissi csomót, megyek is és kihalászom :).
 
Az előző bejelentkezés óta beszereztem egy skimmert, amit felváltva használok a két nanóban, amikor szükséges. Sajnos ebben pár napra bennfelejtettem, és gondolom a nagy áramlás miatt pár helyen komolyabb ecsetesedésnek indult. Van ez így. Meg lesz karbózva.

A reineckii-ket megvágtam, talán most már a crenata is szóhoz jut, bár terjedni továbbra sem nagyon akar. Vagy talán a crenata egyelőre nem tartozik azon növények közé, amiket sikeresen tudok tartani.

Az ecset sajnos a képen is átjön (ha esetleg mégsem, raktam be pár közelebbit :hungover:), illetve a lily baromi mocskos, legközelebb talán azt is megtisztítom :rolleyes:.

vwT8rHIsZU1r5dV_G-YGRioZlJtR31eY62NMJAYhsmaHUrbxtow-1kdi-BMT0UhQMvMTdcsbveoUruFUdY=w802-h1069-no.jpg DFTSnVwrV6KMsO_KXIXQxrKO0CxC939gA8asEa1JVWoM23dyj3tObTm64Df5xgb5D7-wOppfn9Uo-J-3jU=w802-h1069-no.jpg EI9g4lkkSqKnsd-ZfEuH9-dQ3vzV3YbJOsEH1INF18tuS7o1OKMAKnlequrV6mdMhT_gRtVHCaR9ES5plc=w802-h1069-no.jpg h6LVpVmQI51ixh1DE3C10RUzjuz_09jch2RaEgr92Iah4m_XlIgDzDCT23JYNtyg0EewHUrrZ2E2rQRVaE=w802-h1069-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére