• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák az íróasztalon

akkor ha megengednéd, íme az ötlet :D egyszerű, nem nagyon melós:) A következő alkalommal én ezt fogom megcsinálni a nanoba ;)
a nagyobbik köveddel szerintem működne is.
da72.jpg
Igen, ezeket a nagyobb nanokat már szépen be lehet rendezni, de ez az elrendezés nem hiszem, hogy nálam működne, mert nincsen ekkora helyem. 23x20-as alapterületről van szó sajnos. :( Ezért is szeretném a lejtős elrendezést erőltetni, mert azzal kicsit csalok, ha a hasznos alapterületet nézem. :)

Gondolkozom egyébként én is azon a kövön, bár azt nem néztem, hogy egyáltalán belefér-e. Meg azért nagyon nem is akarom keményíteni a vizet, ha nem muszáj - elég egy akiban. :D

Az az igazság, hogy már átkutattam a netet ilyen méretű szép nanokért, de nem sokat találtam. (Nem tudom, van-e ezekre külön verseny, fórum, vagy ilyesmi.)
 
Szia Laci!

Az utolsó berendezése egy ugyan ilyen akváriumomnak:
II.%2520k%25C3%25A1rtya%25201170.jpg


Nos tudom ebből nem sok látszik (de elvileg nem publikus), ezért megpróbálom leírni!

A medence teraszosan lett feltöltve:
elöl 3-4cm táptalaj mentes aljzat (előtér),
utána táptalaj 2cm széles csíkban, közvetlen utána talaj tartó kövek amik szinte teljesen eltűnnek az aljzatban,
kétoldalt felfelé kövek,
egy szinttel feljebb ugyan ez ismétlődik kicsit ívesen egyik oldalra sréhen emelkedve, itt már jobban látszanak a támasztó kövek,
még egy sor, majd a végén kövek a háttérben!
Minden szint után síkba hoztam aljzattal a kövek mögötti részt, a kövek hátsó, alsó széle alatt van a táptalaj!
Igaz hogy növényeket fordítva ültettem be (elől nagyok, hátrafelé csökkenő méretben, de ez természetesen változtatható)!
Más dekort nem tettem bele így viszonylag könnyen karban tartható volt !

Remélem érthetően magyaráztam (sajnos több képet nem mutathatok)!

Egyébként gondold meg a 30x30x30-as akváriumot, patzu Mester is milyen gyönyörűséget hozott össze ebben a méretben!

A.ttila
 
Nézegettem a Walkingfarmot és megtaláltam, amit kerestem:

http://walkingfarm.blog.163.com/blog/static/1000554082013011103319457/

Mivel nincsenek ilyen fáim, ezért egyelőre kövekben gondolkozom, de ki tudja... Jobb lenne valami vizet nem színező fát használni, hogy ne keményítsem agyon a vizet. A növényeket még nem tudom... a parvula lehet, hogy túl nagy lenne ehhez, mohát viszont nem szeretnék... Ma szedtem ki vagy háromnegyed liter karácsonymohát. Már nagyon elburjánzott, alig kapott a többi növény fényt... :S
Esetleg még a HC-n gondolkozom, de nem tudom, hogy bírná ekkora nanoban. Lehet a parvula marad, két oldalt meg óvatosan lefuttatva némi hydro...

Vélemények? :)

@Attila:
Tényleg baromira jó lenne az a 27 L-es kocka, de sajna túl sok mindent kellene vennem pluszba. :( Asszony pajti nem nézné jó szemmel, de azért nagyon nagyon köszi! Majd egyszer talán eljutok oda, hogy nekiállhassak egy nagyobb kockának. Egyszer meg talán addig, hogy berendezem úgy, mint Patzu... :)
 
Na nekem egyszer betöltötte a képet .(Most per pill megint nem mutatja ) Hát ha egy ilyet összehozol az király már csak így simán is :) . Hát még szépen benőve valami zöldséggel :).
 
Linket használj, a szerver terheles miatt letilották az idegen domainról beágyazást
Lehet, hogy eltüntették a képet, mert most nem találom a postot sem. Nah majd otthonról. :(

CSak inspirációként használom, ilyen layoutot egy darabig úgysem fogok tudni összerakni, mert ez szerintem, nagyon komoly.
 
Megtaláltam a postot, módosítottam a bejegyzést.
Szóval a két oldalt azt vélhetőleg nem ilyen fával fogom megoldani, hanem vagy a seiryu követ bombázom szét, vagy van itthon egy nagyobb darab fekete pala kövem és akkor azt bombázom miszlikbe. :) De az is lehet, hogy a nagy vasfámat operálom szét, bár azt azért nem szeretném, mert színezi a vizet.
A terszokat szerintem szúnyoghálóval össze tudom hozni, nem tudom, hogy arra esetleg valamilyen lassabb mohát tud-e valaki ajánlani, amit nem kell olyan tempóban irtani, mint ezt a karácsony mohát, ami jelenleg a red mooron van...
Illetve továbbra sem vagyok biztos, hogy a parvula mini mennyire mutatna jól ilyen kis layoutban. A többi meg már részletkérdés. :)
 
Megtaláltam a postot, módosítottam a bejegyzést.
Szóval a két oldalt azt vélhetőleg nem ilyen fával fogom megoldani, hanem vagy a seiryu követ bombázom szét, vagy van itthon egy nagyobb darab fekete pala kövem és akkor azt bombázom miszlikbe. :) De az is lehet, hogy a nagy vasfámat operálom szét, bár azt azért nem szeretném, mert színezi a vizet.
A terszokat szerintem szúnyoghálóval össze tudom hozni, nem tudom, hogy arra esetleg valamilyen lassabb mohát tud-e valaki ajánlani, amit nem kell olyan tempóban irtani, mint ezt a karácsony mohát, ami jelenleg a red mooron van...
Illetve továbbra sem vagyok biztos, hogy a parvula mini mennyire mutatna jól ilyen kis layoutban. A többi meg már részletkérdés. :)

Jól néz ki, de ennyi mohát ennyire kis helyen nagyon nehéz lesz tisztán tartani. Én - bár be kell vallanom biztosan túlzásba viszem - de 2-3 naponta mulmozom a mohákat, mert különben rengeteg rakodna meg bennük a heti vízcseréig. Aztán jön az alga.
Ugyanakkor a garnélás nanoban, ott riccardia, jávai és karácsony moha van a lávakőre ráragasztva. De csak módjával :) Hátul már rendesen megnőtt és szedi a mulmot.
Szóval az ötlet valóban nagyon jó, de csak óvatosan ;)
Ami a teraszokat illeti, oda pl a riccardia elég jó lenne szerintem. eléggé jól tartja a formáját, így nem fog "eltűnni" a terasz.
 
A mohával mindenképpen óvatosan bánnék. Nagyon nem vagyok odáig értük, de nem tudom, hogy a teraszok falait mivel lehetne növényesíteni még. Opció ide még a kő is, de nem szeretnék sok követ használni, ha nem muszály.
A riccardiának utána nézek azért, köszi a tippet! Nekem ez az aki egyébként pont a mohák miatt nem tetszik, csak a hardscape az, ami nagyon bejön belőle.
Fejben már kezd is összeállni a kép, ami a teraszok elrendezését illeti. Már készülnek az első rajzok... :) Szeretném a lehető legprofibb hozzáállással elkészíteni ezt az akit, mert a többi tényező adott, azokon nem tudok változtatni, csak a tervezéssel tudom jobbá tenni.
Az biztos, hogy kicsit féloldalas lesz az elrendezés a szűrő beszívója miatt.
Illetve a parvula miatt még kissé bizonytalan vagyok... De az elataine-t meg nem akarom megreszkírozni, mert ahogy olvastam a meleget nem szereti, nyáron meg nem tudom agyon hűteni az akit.

Jah és még valami Szilvi!
Az aláírásod igazán lecserélhetnéd... :D
 
Ha nem hajtasz ezerrel a mohákra, akkor a teraszokat boríthatnád aprított red moor gyökérrel, ami szintén őrült jól néz ki szerintem.
 
Ha nem hajtasz ezerrel a mohákra, akkor a teraszokat boríthatnád aprított red moor gyökérrel, ami szintén őrült jól néz ki szerintem.
Igazából a teraszok oldalával van a gondom, nem a felszínével. :)
 
Nos, érik az elképzelés... :) Az első vázlatot már megalkottam, ami egy teraszos elrendezés 5db terasszal és egy kis előtérrel és 3db "sziklával". A fát elvetettem egyelőre, mert a vasfát annyira nem szeretem, de aztán ki tudja, mert van itthon egy jókora, és ki tudja, hogy mi sülne ki belőle, ha kicsit szétbombázom... Amin még elkezdtem agyalni az az ADA Fuji kő. Nem túl nehéz, úgy emlékszem, szóval nem kerülne sokba. Az alap növényt még mindig nem döntöttem el, ebben nagy segítségre szorulok... A parvulát nem tartom jó ötletnek, mert túl nagy lenne. HC-n és elatine-en filózok, de nem tudom, mi lenne a jó döntés...
Illetve a mohásítás helyett nem tudom még mit lehetne... Lehet, hogy a riccardia lenne a jó döntés, de az meg bazi drága. :( Szóval növény fronton maximálisan tanácstalan vagyok...
 
Lassan kezdenek összeállni a növények is. Rotala lesz, és úgy néz ki, hogy a hydro is kezd életre kapni. Ezt ugyebár egy levél és a kis szár formájában kaptam grátiszba a vivipara levelei közt, de már meggyökeresedett és hozza az első hajtást, szóval megmarad.
A teraszok gyepesítését elatinnel fogom megpróbálni, bár nem tudom, hogy fog reagálni a kemény vízre és a co2 nélkülözésére. De ez még nem fix, gondolkozom a HC-n is, de szerintem az nem bírná a spártai körülményeket...
A teraszok oldalára fissidenst szeretnék, ha esetleg van valakinek ritkításból, akkor sikítson! :D
A dekorra (lehet mégis vasfa lesz, hogy ne keményítsem a vizet még jobban... bár a fekete lávakő továbbra is bejövős.) flame mohát tervezek - szintén hajlandó vagyok elfogadni ritkításból maradó darabkákat... :D
És közben kitaláltam, hogy nem sima RC nevelde lesz ebben az akiban, hanem a szegény ember Crystal Redje, vagyis Rili garnéla. :) Már rég szemezek velük.
 
Back
Oldal tetejére