• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Por algád valószínűleg azért van, mert alacsony a foszfát szinted. Az ideális arány 10ppm NO3-hoz 1 ppm PO4. Pont emiatt adagolnak nagyon sokan fosfot-t is rendszeresen, illetve sok agyagos talaj az elején megköti a PO4 nagy részét, így még akár mérhető mennyiségben sem marad a vízben.
p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

A por algánál a szint vagy az NO3/PO4 arány számít?
 
p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%; }

A por algánál a szint vagy az NO3/PO4 arány számít?
Az első sort nem veszi be az agyam...
Ha minden igaz, akkor a két anyag aránya a lényegesebb, nem a mennyiségük. Persze 10-30 és 1-3 mg/l között, és nem extrém alacsonyan vagy magasan.
 
Hali!
Lehet hogy volt már kérdés de 36 oldalt nem igazán volt türelmem átnyálazni... Szóval lehet-e a GA-s mic-mac tápokat túladagolni és ha igen mik a következmények? Most jöttem rá hogy figyelmetlenség miatt bőven az ajánlott fölött locsoltam a vízbe. Brutto 144 liter az üveg nincs CO2 és elég lowtech a világítás és erre locsoltam be 2-3 naponta 5ml-t mindkettőböl. Lehet ebböl gáz?
 
Hali!
Lehet hogy volt már kérdés de 36 oldalt nem igazán volt türelmem átnyálazni... Szóval lehet-e a GA-s mic-mac tápokat túladagolni és ha igen mik a következmények? Most jöttem rá hogy figyelmetlenség miatt bőven az ajánlott fölött locsoltam a vízbe. Brutto 144 liter az üveg nincs CO2 és elég lowtech a világítás és erre locsoltam be 2-3 naponta 5ml-t mindkettőböl. Lehet ebböl gáz?

Ilyen mennyiségnél garantáltan nem.
 
köszi, de azért inkább visszaveszek belőle és heti 2x5ml-t öntök hátha a barna algának nem jut annyi...
 
Igazábol több gyanusítottam van az alganeveldére. Volt varia lámpával meg elég hirtelen kellett rendeznem a dolgokat az akváriummal de most marad minden ahogy van és várom hogy elmúljon magátol. Gondoltam az algázógébekre mint megoldás de nem tudom hogy szeretik-e a barnát. Egy pagoda csiga dolgozgat rajta de egyedül elég nagy feladat neki, boszorkány harcsa is van egy de őt még nem láttam serénykedni.
 
Igazábol több gyanusítottam van az alganeveldére. Volt varia lámpával meg elég hirtelen kellett rendeznem a dolgokat az akváriummal de most marad minden ahogy van és várom hogy elmúljon magátol. Gondoltam az algázógébekre mint megoldás de nem tudom hogy szeretik-e a barnát. Egy pagoda csiga dolgozgat rajta de egyedül elég nagy feladat neki, boszorkány harcsa is van egy de őt még nem láttam serénykedni.
Szia!
Barna algára javaslatom: Törpe szívóharcsa, Rohamsisak csiga, Teknősbéka csiga.
Bocsi "off" téma tudom
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

GA micmac tápozom a naplós akváriumot, full RO-val van cserélve, de nincs visszasózva. Most sikerült víztesztet szerezni.
Ezt mértem tegnap a JBL csíktesztjével. Tudom nem a legpontosabb, de több, mint a semmi.
NO3 25-50 mg/l között
NO2 0
GH <3°d, szóval nagyon alacsony.. ezzel okozni kell valamit
KH 3°d
pH6,4-6,8 között

Megnéztem a GA oldalán, és ügye csapvízre van keverve (leírás szerint)
Ezért nincs benne magnézium és kalcium. Mivel tudnám adagolni az említett két elemet, ha most nagy hirtelen nem tudok se SaltyShrimp Mineral GH/KH+ , se mást nagyon venni. A régi poros keverős megoldás működhet? MgSO4, ha jól emlékszem keserűsó amit viszont patikában tudok venni, és kalciumra miből lehetne keverni ami elérhető, patikából, élelmiszerboltból?
És akkor az arányokat kérdezném még, mert a dosing calculator.xls-ben nincsenek ilyen anyagok, hogy 500ml vízbe, mennyi port rakjak, és abból mennyit adagoljak? Vízcserénként menyit adjak a 15liter cserevízhez, a 42 literes akváriumban, heti egy vízcsere mellett!

Köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok!

GA micmac tápozom a naplós akváriumot, full RO-val van cserélve, de nincs visszasózva. Most sikerült víztesztet szerezni.
Ezt mértem tegnap a JBL csíktesztjével. Tudom nem a legpontosabb, de több, mint a semmi.
NO3 25-50 mg/l között
NO2 0
GH <3°d, szóval nagyon alacsony.. ezzel okozni kell valamit
KH 3°d
pH6,4-6,8 között

Megnéztem a GA oldalán, és ügye csapvízre van keverve (leírás szerint)
Ezért nincs benne magnézium és kalcium. Mivel tudnám adagolni az említett két elemet, ha most nagy hirtelen nem tudok se SaltyShrimp Mineral GH/KH+ , se mást nagyon venni. A régi poros keverős megoldás működhet? MgSO4, ha jól emlékszem keserűsó amit viszont patikában tudok venni, és kalciumra miből lehetne keverni ami elérhető, patikából, élelmiszerboltból?
És akkor az arányokat kérdezném még, mert a dosing calculator.xls-ben nincsenek ilyen anyagok, hogy 500ml vízbe, mennyi port rakjak, és abból mennyit adagoljak? Vízcserénként menyit adjak a 15liter cserevízhez, a 42 literes akváriumban, heti egy vízcsere mellett!

Köszönöm a válaszokat!
@dexkill írt róla egy nagyon jó kis anyagot:
https://akvakertesz.hu/threads/a-viz-kemenyitese.5023/#post-233333
 
Igazábol több gyanusítottam van az alganeveldére. Volt varia lámpával meg elég hirtelen kellett rendeznem a dolgokat az akváriummal de most marad minden ahogy van és várom hogy elmúljon magátol. Gondoltam az algázógébekre mint megoldás de nem tudom hogy szeretik-e a barnát. Egy pagoda csiga dolgozgat rajta de egyedül elég nagy feladat neki, boszorkány harcsa is van egy de őt még nem láttam serénykedni.

Így tippre kevés lesz a fényed. Esetleg írd le a problémát bővebb adatokkal az algás topicba. ;)
 
Mivel tudnám adagolni az említett két elemet

Kell? A kezdetektől fogva RO vizes akváriumokat építünk és sosem adagoltunk a növények miatt extrában.
A boostert csak és kizárólag garnéláknak adjuk néhány akváriumba alkalmanként.

A múltkor kíváncsiságból 2-3 hétig adagoltam kb nulla változást nem láttam. De persze ettől még lehet, hogy nüansznyi különbséget ki tudsz csiholni egy növényből. Nekem nem sikerült.
 
Kell? A kezdetektől fogva RO vizes akváriumokat építünk és sosem adagoltunk a növények miatt extrában.
A boostert csak és kizárólag garnéláknak adjuk néhány akváriumba alkalmanként.

A múltkor kíváncsiságból 2-3 hétig adagoltam kb nulla változást nem láttam. De persze ettől még lehet, hogy nüansznyi különbséget ki tudsz csiholni egy növényből. Nekem nem sikerült.
A "gagyi" teszt alapján 0 a keménységem (de három alatt) azért gondoltam rá. És most költöztek be a garnélák is. 10-12 TDS között van a víz amivel cserélek, de ha nem kell nem töröm magam miatta.
 
A "gagyi" teszt alapján 0 a keménységem (de három alatt) azért gondoltam rá. És most költöztek be a garnélák is. 10-12 TDS között van a víz amivel cserélek, de ha nem kell nem töröm magam miatta.

Jah ok, azt hittem már növényen látható magnézium hiány miatt adagolnál.
 
Back
Oldal tetejére