• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

viktorlantos

Alapító
Admin
Noh, örömmel jelentem, hogy elkészültünk az első sorozattal a növénytápokból.

green-aqua-macro-micro_1.jpg


A tápok a shopból a mai naptól elérhetőek:
Green Aqua Macro - 250 ml
Green Aqua Micro - 250 ml

KEYMAKER tájékoztatói a tápokkal kapcsolatban:
____________________________________________________

"Azok figyelmébe ajánlom ezt, akik most kezdték el használni az Green Aqua Macro és Micro tápokat és az algák elszaporodását látják az akváriumukban:

1. szcenárió: Egy korábban nem megfelelően tápozott akváriumban a növények hiánytüneteket produkáltak. Ennek következményeként ammóniát bocsátottak ki és megjelent az alga. Mivel a tápanyagok szintje nem volt megfelelő, ezért az algák nem tudtak komoly növekedésnek indulni, de láthatóan ott voltak mindenhol.

A normális tápozás elindításával a növények tápanyaghiányból származó stressze és ammónia-kibocsátása megszűnik. Komoly növekedésnek indulnak. Viszont az alga ugyanúgy "örül" a sok tápanyagnak, és eszeveszett növekedésbe kezd. Az akvarista mindebből annyit lát, hogy "még jobban algás lett az akváriumom".

Igen, de megszünette az eredendő okot. Most már csak egy dolga van, az algától megszabadulni - az alga és érintett levelek eltávolításával és a türelmes, több hetes várakozással. Rendkívül fontos, hogy a lehető legtöbb algát és érintett levelet eltávolítsuk, és legyünk türelemmel.

2. szcenárió: A megfelelő tápozással a növények komoly növekedésnek indulnak, viszont ezzel párhuzamosan a CO2 igényük is megnövekszik. Az akvarista a rendelkezésére álló technikával nem tudja a szintet megemelni, vagy tapasztalat híján nem emeli meg megfelelően. Az eredmény: CO2 hiánytünetek a gyorsan növekedő növényeknél, és algásodás.

3. szcenárió: Az akváriumban egyéb problémák vannak: a szűrés nem megfelelő és/vagy túl erős a megvilágítás és/vagy nem megfelelők a vízcserék. Az egyébként is jelen lévő alga tovább fog virágozni és még jobban növekedni az elegendő tápanyag láttán.

A fenti esetek egyikében sem megoldás a tápanyag-megvonás. Ez minden esetben tetézi a hosszútávú problémákat. A megoldás a világítás/szűrés/co2 normális beállítása és a türelem. Mivel minden akvárium körülményei mások, nem azt kell néznünk, hogy milyen problémát oldottunk meg, hanem azon kell gondolkodni, hogy milyen tényezővel nem számoltunk? Meg kell értenünk, hogy mi- és miért történik a víz alatt."
 
Nem lenne célszerűbb a mikrót sötét üvegbe tenni? Ha jól tudom a kelátok hozzáadásától még fényérzékeny marad. Azt hiszem elírtátok a cimkét is: estimative index nem estimated :)
 
vartan said:
Nem lenne célszerűbb a mikrót sötét üvegbe tenni? Ha jól tudom a kelátok hozzáadásától még fényérzékeny marad. Azt hiszem elírtátok a cimkét is: estimative index nem estimated :)

ops az előbb jól beleírtam a hozzászólásodba... szóval...

A cimke elirasban igazad van.... ;) kezdeti lepesek...
 
vartan said:
Nem lenne célszerűbb a mikrót sötét üvegbe tenni? Ha jól tudom a kelátok hozzáadásától még fényérzékeny marad. Azt hiszem elírtátok a cimkét is: estimative index nem estimated :)

Vartan, a növénytápot célszerű szekrénybe tenni hosszú távon. Pár hetet/hónapot biztos kibír ha nem éri közvetlen napfény, ezt kipróbáltuk. A legbiztosabb azonban a szekrény, továbbra is.

Sajnálom az elírást :(, hihetetlen, hogy ilyen buta hibát vétettem, a következő gyártási sorozatban korrigálni fogjuk. Köszi a javítást.
 
Szia viktorlantos,

Mikor láthatjuk a teszt leírást a blog-odon? Őszintén szólva nagyon várom, minden nap ránézek.
 
keymaker said:
Vartan, a növénytápot célszerű szekrénybe tenni hosszú távon. Pár hetet/hónapot biztos kibír ha nem éri közvetlen napfény, ezt kipróbáltuk. A legbiztosabb azonban a szekrény, továbbra is.

Sajnálom az elírást :(, hihetetlen, hogy ilyen buta hibát vétettem, a következő gyártási sorozatban korrigálni fogjuk. Köszi a javítást.
Ha így nézzük akkor tényleg nem gáz. Mondjuk én azért inkább szeretem elöl hagyni nehogy elfelejtsem adagolni. Ebben az esetben siman be lehet tekerni alufóliával. A hiba meg nem gáz, csak gondoltam szólok mielőtt legyártattok 200,000 cimkét :p
 
Victorio said:
A Microt is lehet majd por alakban kapni?
Én jobban örülnék neki mint így feloldva.
Miért örülnél jobban, Victorio? A folyékony tápok szerintem könnyebben adagolhatók és kezelhetők. Egyébként a HEEDTA kelátokkal szerelt nyomelem mix csak folyékony formában kerül forgalomba. Por formában csak a gyengébb minőségű DTPA vagy EDTA kelátos cuccot lehet beszerezni. És a Green Aqua tápok az ADA kifejezéssel élve a "legmagasabb minőséget képviselik". Annak ellenére, hogy olcsók.
 
keymaker said:
Victorio said:
A Microt is lehet majd por alakban kapni?
Én jobban örülnék neki mint így feloldva.
Miért örülnél jobban, Victorio? A folyékony tápok szerintem könnyebben adagolhatók és kezelhetők. Egyébként a HEEDTA kelátokkal szerelt nyomelem mix csak folyékony formában kerül forgalomba. Por formában csak a gyengébb minőségű DTPA vagy EDTA kelátos cuccot lehet beszerezni. És a Green Aqua tápok az ADA kifejezéssel élve a "legmagasabb minőséget képviselik". Annak ellenére, hogy olcsók.

Mert tovább eltartható, valamint akkor és olyan koncentrációjú oldatot keverek belőle amilyet csak akarok.
Meg szeretek itthon ilyesmikkel pancsolni.
De ha csak folyékony formában van akkor az érdekelne, hogy lehet-e az eredeti nem higított táplötyit kapni.
Hiszen forgalmazzátok a Macro összetevőit is külön.
 
Victorio said:
Mert tovább eltartható, valamint akkor és olyan koncentrációjú oldatot keverek belőle amilyet csak akarok.
Meg szeretek itthon ilyesmikkel pancsolni.
A Green Aqua Micro-t nem arra gyártottuk, hogy tartogasd, hanem arra, hogy adagold. :) Egyébként eláll két évig legalább, tehát ez a gond megoldva. A pancsolás részben nem tudok segíteni. :)

Victorio said:
De ha csak folyékony formában van akkor az érdekelne, hogy lehet-e az eredeti nem higított táplötyit kapni.
Nem véletlenül nem lehet. Így, ebben a formában a legegyszerűbb adagolni. Egy nyomás / 20 liter / nap - heti 50% cserével. Ennél nincs egyszerűbb.

Victorio said:
Hiszen forgalmazzátok a Macro összetevőit is külön.
A Makro táp egészen más ügy, mint a Micro. Más típusú anyagok, más összetételben. Nem lehet összehasonlítani.
 
Victorio az általad higításnak nevezett műveletre azért volt szükség, mert kis akváriumoknál megoldhatatlan lenne a nyomófejes adagolás a sűrűbb/töményebb táp miatt.

Mindenképp követni akartuk a japán (ADA) nyomófejes adagolást mert az 1 nyomás / 20 liter jól alkalmazható a legtöbb akvárium esetén.
 
Olvastam, másik topicban Zsotyi hozzászólását, hogy 1 hete vette át a tápokat és azota metszenie kellett a növényeket. Én is igy jártam, 1 hete használom a tápokat, túl vagyok az előírt vízcserén és már másodszor kellett vagdosnom! A növények megtáltosodtak, mondhatom nagyon megérte. :) Köszönöm.
 
Arizona said:
Olvastam, másik topicban Zsotyi hozzászólását, hogy 1 hete vette át a tápokat és azota metszenie kellett a növényeket. Én is igy jártam, 1 hete használom a tápokat, túl vagyok az előírt vízcserén és már másodszor kellett vagdosnom! A növények megtáltosodtak, mondhatom nagyon megérte. :) Köszönöm.

köszi a visszajelzést Arizona! :ugeek:
Ebből is látszik, hogy legtöbbünknél talán megfelelőek a feltételek a növények neveléséhez, de tápozásban nem tudjuk eltalálni az igényeket. Persze az igazi nehézség az, hogy hosszú időn át egészségesen tartsuk a növényeinket és lehetőleg megelőzzük az algásodást.
 
Sziasztok mesterek!
Micro és Macro tápok mellé kell e még valami folyékony táp?Vagy ezek minden igényt kielégítenek?köszi
 
HUGO said:
Micro és Macro tápok mellé kell e még valami folyékony táp?Vagy ezek minden igényt kielégítenek?köszi
A Macro és Micro együtt ún. széles spektrumú növénytápok. Mindent (!) tartalmaznak, amire szükség van. Esetleg a CO2 helyzet javítása érdekében még Easy Carbo-t adagolhatsz hozzá. De ez opcionális.
 
Azok figyelmébe ajánlom ezt, akik most kezdték el használni az Green Aqua Macro és Micro tápokat és az algák elszaporodását látják az akváriumukban:

1. szcenárió: Egy korábban nem megfelelően tápozott akváriumban a növények hiánytüneteket produkáltak. Ennek következményeként ammóniát bocsátottak ki és megjelent az alga. Mivel a tápanyagok szintje nem volt megfelelő, ezért az algák nem tudtak komoly növekedésnek indulni, de láthatóan ott voltak mindenhol.

A normális tápozás elindításával a növények tápanyaghiányból származó stressze és ammónia-kibocsátása megszűnik. Komoly növekedésnek indulnak. Viszont az alga ugyanúgy "örül" a sok tápanyagnak, és eszeveszett növekedésbe kezd. Az akvarista mindebből annyit lát, hogy "még jobban algás lett az akváriumom".

Igen, de megszünette az eredendő okot. Most már csak egy dolga van, az algától megszabadulni - az alga és érintett levelek eltávolításával és a türelmes, több hetes várakozással. Rendkívül fontos, hogy a lehető legtöbb algát és érintett levelet eltávolítsuk, és legyünk türelemmel.

2. szcenárió: A megfelelő tápozással a növények komoly növekedésnek indulnak, viszont ezzel párhuzamosan a CO2 igényük is megnövekszik. Az akvarista a rendelkezésére álló technikával nem tudja a szintet megemelni, vagy tapasztalat híján nem emeli meg megfelelően. Az eredmény: CO2 hiánytünetek a gyorsan növekedő növényeknél, és algásodás.

3. szcenárió: Az akváriumban egyéb problémák vannak: a szűrés nem megfelelő és/vagy túl erős a megvilágítás és/vagy nem megfelelők a vízcserék. Az egyébként is jelen lévő alga tovább fog virágozni és még jobban növekedni az elegendő tápanyag láttán.

A fenti esetek egyikében sem megoldás a tápanyag-megvonás. Ez minden esetben tetézi a hosszútávú problémákat. A megoldás a világítás/szűrés/co2 normális beállítása és a türelem. Mivel minden akvárium körülményei mások, nem azt kell néznünk, hogy milyen problémát oldottunk meg, hanem azon kell gondolkodni, hogy milyen tényezővel nem számoltunk? Meg kell értenünk, hogy mi- és miért történik a víz alatt.
 
Az én tapasztalatom 11 nap EI tápozás után,az hogy nem emelkedett meg eddig számottevően az algamennyiség.Zöld pontalga az van,főleg az Anubiason.De ez még a Sears-Conlin alatt nőtt.Még az EI előtt megjelent a staghorn is de kivágtam egyből a leveleket.Most mintha gondolkodnának az algák,hogy most mi van? :) Stagnálás van 2-3 napja,a növények meg csak nőnek :p
A co2-t a villanykapcsolás előtt másfél órával előbb kapcsolom,de úgy látom,még előbb kell rányomni,a teszt szerint kicsit kevés.4dkh-s oldattal a Sera teszt mikor szép élénkzöld,akkor már rég kevés a CO2.Akkor kezdenek el bubizni a növények mikor olyan jó éretlen kiwizöld színe lesz.
 
zsotyi said:
Az én tapasztalatom 11 nap EI tápozás után,az hogy nem emelkedett meg eddig számottevően az algamennyiség.Zöld pontalga az van,főleg az Anubiason.De ez még a Sears-Conlin alatt nőtt.Még az EI előtt megjelent a staghorn is de kivágtam egyből a leveleket.Most mintha gondolkodnának az algák,hogy most mi van? :) Stagnálás van 2-3 napja,a növények meg csak nőnek :p
A co2-t a villanykapcsolás előtt másfél órával előbb kapcsolom,de úgy látom,még előbb kell rányomni,a teszt szerint kicsit kevés.4dkh-s oldattal a Sera teszt mikor szép élénkzöld,akkor már rég kevés a CO2.Akkor kezdenek el bubizni a növények mikor olyan jó éretlen kiwizöld színe lesz.

kb 1 hónap GA tápozás után én is azt mondhatom hogy alga nélkül vagyok. az átmeneti időszakban megjelent pár helyen, ott is leginkább a pontalga felszín közelében. most sokkal több fényt kap az akvárium, hogy 10+ centivel közelebb került a világítás.
 
Back
Oldal tetejére