1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Az ADA és Green Aqua tápok viszonyáról

Kategória: 'Akvárium tápozása', témanyitó: keymaker, téma nyitása: Márc 7, 2010.

1. ati1980
    Épp nem fórumozik ...

ati1980 Kertész tanonc

Tag:
    Febr 10, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Cegléd
    Nekem low tech akvárium van. Nigro tanácsára ezt a tápot vettem a heti adagolás miatt.
    Ha mondjuk heti 2x vagy 3x teszek a vízbe, lehet valami probléma pl algásodás, állatok elhullása? garnélák, amanda lazacok és 3 oto van az akváriumban.

2. A. Kavicsos
    Épp nem fórumozik ...

A. Kavicsos VIP kertész

Tag:
    Júni 27, 2011
    Kedvelik:
    2,183
    Hely:
    Budapest XV. ker. Vasutasház u. 2
    Szia ati1980!

Attól függ, hogy milyen sűrűn cseréled a vizet és milyen növényeket tartasz (meg mennyit világítasz stb...)!
    Én csak hetente adagolom a napi ajánlást, a heti vízcsere után (de eloszthatod három felé).
    A növényeid majd megmondják elég-e!

Az élőlényekre nem jelenthet veszélyt!

A.ttila

3. ati1980
    Épp nem fórumozik ...

ati1980 Kertész tanonc

Tag:
    Febr 10, 2010
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Cegléd

Szia!

Most még 2-3 naponta cserélek vizet. Nemrég indult az akvárium. Rengeteg növény van benne, direkt sokkal indítottam.
    Minden vízcserénél ( kb 50%) adagolom a tápot. Látni is a fejlődést, olyan sok friss hajtás és gyökérzet van mindenhol, hogy eszméletlen.... :D

Tényleg, az normális, hogy a Bacopa akkora léggyökeret ereszt, mint egy anakonda? illetve a Hydrocotyle sp. Japan is jóformán egy gyökér erdő. Ezek ilyenek szoktak lenni?
    Carbo-t tolok még mellé. Viszont nem bubiznak, csak a jávai moha picit. mikor vizet cserélek utána kb 2 órával az sp. japan-on hatalmas bubik vannak, de, ha nincs vízcsere, akkor nincs bubi sem! Ez természetes? Csak CO2-dal van buborékozás?

Na, bocsánat a sok kérdésrt! :) Kezdő vagyok :oops:

4. LGA
    Épp nem fórumozik ...

LGA Kertész szaki

Tag:
    Júni 7, 2011
    Kedvelik:
    110
    Az nem igazán bubizás, hanem valószínûleg a vízben nagy nyomáson oldódott gázok válnak ki. Egyébként a bubizáshoz nem elengendhetetlen feltétel a CO2 - még a tápok sem.

Aktuális oldal megosztása