• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Coast

dz1

Kertész szaki
Sziasztok!

Szeretném megmutatni nektek az épp aktuális akváriumomat. Az aki körülbelül most 4.5 hónapos. Az alap elgondolás egy szubtrópusi erdős sziget partrészlete. Ez a akvárium hardscape.

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 90*45*45 ADA szabványos méretű , bruttó 182 literes(nettó 140l) (Opti White)
  • Világítás :ATI Sun Power T5 - 6x39W függesztett lámpa - 90cm 4xT5-ös HALILEA Supra Red,+
    2xT5-ös Osram 6500 kelvines fénycső. Időtartama: napi 9h.(De10h-tóldu19h-ig) 4db. fénycsővel az aki felett 30cm-re függesztve.(2osram+2supra red)
  • Szűrés : 1db. Aqua One Aquis 1050 Max flow:1250l/h Rate flow:750l/h külső szűrő +19mm-es TF üveg ki és befojókkal. Szűrőanyag: 4l Filterfith, szivacs, perlon+1l kerámiagyürű az ülepitőrészben.+EHEIM skimer.
  • Aljzat : JBL táptalaj 5l, JBL Manadó 30l, ADA Coloradó sand dekorhomok.
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 20 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+AMG szűrőházból készített DIY reaktor.
  • Tápozás : TF micro heti 1x30ml, +kno3, k2so4-ből kevert macro napi szinten
  • Vízcsere : hetente 60l 40%
  • Dekoráció: Red Moor fa, Ada colorado sand dekorhomok+vöröses-barnás lávakővek.
  • Növények
    • Anubias nana 'Petite'
    • Microsorum pteropus "Needle leaf"
    • Staurogyne repens
    • Fissidens fontanus
    • Taxiphyllum species 'Spiky'
    • Anubisa nana
    • Rotala rotundifolia
    • Microsorum pteropus "windelow"
    • Microsorum pteropus "trident"
    • Flame moss
    • Bolbitis h.
    • Cabomba aqutica Red
    • Rotala sp. vietnam
    • Pogostemus eretus
    • Fontanalis sp. willow moss
    • Cryptotine green+tropica​
  • Élőlények
  • 40db. neonhal​
  • 3db. vörös neon​
  • 2db. fekete neon​
  • 5db. izófényü ponylazac​
  • 2db. fekete molly​
  • 4db. törpe szívóharcsa​
  • 1db. gyöngy dánió​
Várom a véleményeteket, építő jelegű kritikátokat az akvárium berendezésével, növények választásával/elhelyezésével kapcs. Minden fórumózónak kellemes húsvétot kívánok!
És végül két kép:
8603730654_95fd73f2bf_h.jpg
8603845638_a5b42bd57b_h.jpg
 
Nem tudok bele kötni szép az elrendezés zegzugos tetszik nagyon :) (talán picit sok bele a neon hal)
 
Szép lett, gratulálok (y)
Egyetlen apró észrevétel: A bolbitist inkább a redmoor mögé tettem volna... nagyra fog nőni, s itt hagyod elől, sok részletet takarni fog a fákból ;)
viszont ha a "háttérben" helyezed el, szép kontrasztot fog alkotni a vöröses stermekkel... szerintem :giggle:
 
szuperklassz a rendszer, amiből kiemelkedik a Beoldási Igazgató a fekete párduccal!
egyetértek ozzyval a bolbitist illetően.
szerintem nagyon jó ez a rengeteg neon!
 
  • Like
Reactions: dz1
szuperklassz a rendszer, amiből kiemelkedik a Beoldási Igazgató a fekete párduccal!
egyetértek ozzyval a bolbitist illetően.
szerintem nagyon jó ez a rengeteg neon!
Én is így látom. Erősen gondolkodok még legalább 20-20db. kolibrihal+zöld neon beszerzésén, hogy színesebb legyen a kép.
 
Inkább Viktor az az érdekes, hogy az alga nem fejlődik nagyon alatta, a növények meg bubiznak mint az Áll@t. 4 osram csővel mindig tele volt a fán lévő flame moha zöld szakállagával.

Azt tudom elképzelni, hogy az Osramok több fényt adnak le, mint a színes csövek. Viszont hogy nincs alga nincs ami lefogja a növényeket.
 
Tök jó fénykép, érdekessé teszi a piros/vörös tónus...a halakat külön kiemeli.
Nagyon jól harmonizál a coloradó homok a lávakővel. (y) :) Nem is emlékszem, hogy láttam már máshol colorado dekort.


kiemelkedik a Beoldási Igazgató a fekete párduccal
....beoldási igazgató....azt hittem lefordulok a székről. :D:chicken::D
 
  • Like
Reactions: dz1
Tök jó fénykép, érdekessé teszi a piros/vörös tónus...a halakat külön kiemeli.
Nagyon jól harmonizál a coloradó homok a lávakővel. (y) :) Nem is emlékszem, hogy láttam már máshol colorado dekort.



....beoldási igazgató....azt hittem lefordulok a székről. :D:chicken::D
Látod ezt el is felejtettem elfordítani vagy letakarni..:D
 
Nekem az az érdekes, hogy nincs agyonszűrve az akva, viszonylag bőven van benne hal, meg fény, és mégis szép, algamentes. Nagyon tetszik. Grat!
 
  • Like
Reactions: dz1
Back
Oldal tetejére