• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Estimative Index alapú tápozás (Green Aqua Macro és Micro)

Hol olvastál olyat, hogy külön kell adagolni?
Mehet egyszerre mindkét táp.
Koszi a valaszt . Azert kerdem mert nem olvastam, vagy nem emlekszem , hogy olvastam volna. Anno a sajat bekeveresu micro macrot nem lehetett egyszerre betenni. Boldogabb lessz az asszony, nincs 2 ut :D
 
Sziasztok. Annyit olvastam, hogy mar kapradzik a szemem.:geek: Green Aqua Micro macrot hasznalok, van valami ha egyszerre teszem be a kettot az akiba vagy inkabb hadjak szunetet a 2 tap kozott.
En egyszerre teszem be, semmi gond nincs vele.
Itt angliaban vettem nemreg olyan tapot, hogy az ajanlas szerint nem lehet egy napon belul adni a macrot es a microt. Paros napokon az egyik, paratlanokon a masik....
A masik veglet pedig a co2supermarket altal arult tap, egyutt van a macro-micro. Az oldal szerint a titok az aszkorbinsavban rejlik, ezt hozzaadva nyugodtan egybe lehet onteni.
Mondjuk egy okosabb megirhatna hogy ez igaz lehet? gyanus.....
 
Sziasztok, van egy kis foszfát tultengés az akváriumomban ami 180 l-es,
esetleg ötletek mit kell javitanom??
Jbl 1501e szürő , 2*44w led világitás napi 6 ora 88w 2ora 44w es 2 ora dimmelés
12-22ig megy a fény Co2 9-19:30ig
Alga persze van..
Napi 7-7ml micro és macro GA. Heti RO 50%vizcsere+csapviz
Mért adatok:
PO4 1,8mg/l
FE 0,1mg/l
K 16mg/l
SIO2 0,4mg/l
MG 100mg/l
CA 60mg/l
vizteszt jbl proscan:
NO3 zöld
NO2 zöld
GH 7
KH 8
PH 7.0
Co2 30mg/l lime zöld
Hamarossan kap egy 5 napos Black out-ot alga végett..
Köszi a tanácsokat
 
No3 18mg/l a jbl proscan nem mindegyiket irja ki hogy hány mg/l

Kiírja mindegyiket.

A foszfátod egy kicsit sok a nitrátot meg kevés. Ha elkezdesz nitrátot adagolni külön akkor el fog kezdeni csökkenni a foszfát szinted is.
 
Holnap vizcsere hétfön rakok bele nitrátot..
meg veszek egy pontosabb tesztet..
annyi még hogy a szürőm új!! három napos lehet köze persze baktériumot meg régi szürőbetétet azt raktam bele...
 
Sziasztok, van egy kis foszfát tultengés az akváriumomban ami 180 l-es,
esetleg ötletek mit kell javitanom??
Jbl 1501e szürő , 2*44w led világitás napi 6 ora 88w 2ora 44w es 2 ora dimmelés
12-22ig megy a fény Co2 9-19:30ig
Alga persze van..
Napi 7-7ml micro és macro GA. Heti RO 50%vizcsere+csapviz
Mért adatok:
PO4 1,8mg/l
FE 0,1mg/l
K 16mg/l
SIO2 0,4mg/l
MG 100mg/l
CA 60mg/l
vizteszt jbl proscan:
NO3 zöld
NO2 zöld
GH 7
KH 8
PH 7.0
Co2 30mg/l lime zöld
Hamarossan kap egy 5 napos Black out-ot alga végett..
Köszi a tanácsokat

Mikor mérted ezeket a szinteket? Vízcsere előtt? Ahogy számoltam ezek az értékek kb. akkor jönnek ki ha a növények pont annyit vesznek fel mint amennyit a halak termelnek. Az NO3/PO4 arányod egyébként a Redfield Ratio (EI él ezzel nem foglalkoznak) szerint még jó is. Neked nem foszfát többleted hanem NO3 hiányod van (ha ezt az adagot üres vízbe adagolnád a foszfát még magasabb is lenne ilyen nitrát mellet GA táppal).
Milyen algád van egyébként?
 
Utoljára módosított:
Mikor mérted ezeket a szinteket? Vízcsere előtt? Ahogy számoltam ezek az értékek kb. akkor jönnek ki ha a növények pont annyit vesznek fel mint amennyit a halak termelnek. Az NO3/PO4 arányod egyébként a Redfield Ratio (EI él ezzel nem foglalkoznak) szerint még jó is. Neked nem foszfát többleted hanem NO3 hiányod van (ha ezt az adagot üres vízbe adagolnád a foszfát még magasabb is lenne ilyen nitrát mellet GA táppal).
Milyen algád van egyébként?
Szia,
Igen vizcsere elött mértem az 5.napon.. 7 nap vizcsere..
sajna por algám az biztos hogy van meg ecset is..
de küzdök ellene.. takaritom rendszeressen meg uvc éjjelente megy 6 órát..
milyen szintre kellene a nitrátot emeljem??
Köszi a figyelmességed!!
 
Szia,
Igen vizcsere elött mértem az 5.napon.. 7 nap vizcsere..
sajna por algám az biztos hogy van meg ecset is..
de küzdök ellene.. takaritom rendszeressen meg uvc éjjelente megy 6 órát..
milyen szintre kellene a nitrátot emeljem??
Köszi a figyelmességed!!
A por algát nem tudom mi okozza (én is kíváncsi lennék rá). Az ecset alga CO2 és áramlás hibára utal.
EI tápozásnál nem nagyon van ilyen hogy milyen szint a jó. Ép ezen alapul, hogy nyomod bele és nem mérsz. Túl magas érték csak akkor lehet ha nem cseréled hetente a vizet vagy túl sok a hal. Alacsony lenne valami akkor pedig hiány tüneted lenne.
Ha a nitrát alacsony lenne lyukadnának a növények. Ha a NO3/PO4 arány rossz lenne akkor pedig pont alga lenne.
Ha ezek nem jelentkeznek én nem változtatnék (GA ajánlás 180l re amúgy 9ml lenne).
Az 5. napon mért érték a 7. re még magasabb lett vízcsere után pedig feleződik nálad. Az NO3 10-30mg/l között jó a PO4 pedig 1mg/l körül.
 
A por algát nem tudom mi okozza (én is kíváncsi lennék rá). Az ecset alga CO2 és áramlás hibára utal.
EI tápozásnál nem nagyon van ilyen hogy milyen szint a jó. Ép ezen alapul, hogy nyomod bele és nem mérsz. Túl magas érték csak akkor lehet ha nem cseréled hetente a vizet vagy túl sok a hal. Alacsony lenne valami akkor pedig hiány tüneted lenne.
Ha a nitrát alacsony lenne lyukadnának a növények. Ha a NO3/PO4 arány rossz lenne akkor pedig pont alga lenne.
Ha ezek nem jelentkeznek én nem változtatnék (GA ajánlás 180l re amúgy 9ml lenne).
Az 5. napon mért érték a 7. re még magasabb lett vízcsere után pedig feleződik nálad. Az NO3 10-30mg/l között jó a PO4 pedig 1mg/l körül.
Hát nagyon köszönöm a válaszod , !!!
 
Szia Viktor,
tegnapi 50% vizcsere után mai mért adat 10mg/l no3, 0,4 Po4 ez jo lehet??
Por algád valószínűleg azért van, mert alacsony a foszfát szinted. Az ideális arány 10ppm NO3-hoz 1 ppm PO4. Pont emiatt adagolnak nagyon sokan fosfot-t is rendszeresen, illetve sok agyagos talaj az elején megköti a PO4 nagy részét, így még akár mérhető mennyiségben sem marad a vízben.
 
Back
Oldal tetejére