• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! Egy ismerősöm nagynyomásu dennerle co2 szettjéhez ilyen "diffúzort" adnak, és nem akar helyette másikat. A szett még nem jött meg, ez mennyire lehet hatékony?
 
Sziasztok! Egy ismerősöm nagynyomásu dennerle co2 szettjéhez ilyen "diffúzort" adnak, és nem akar helyette másikat. A szett még nem jött meg, ez mennyire lehet hatékony?
Látványosnak látványos de nem hinném, hogy annyira jó mint egy sima difi. És ha jól látom nagy is.
 
Ez a lepcsos beoldas csak nagyon lassu gaznal mukodik, pl elesztos rendszernel, de meg ott is hatekonyabb a diffi. Inkabb akkor hasznaljak, ha nincs eleg nyomas attolni a keramian a gazt.
 
Ez elsőre jó nagy parasztvakításnak tűnik. :)

Aztán lehet tévedek.
Pedig ránézésre nem tűnik nagyon rossznak a rendszer hatásfoka. A videót 0:50 - 1:02 között érdemes nézni. Valahová eltűnik a buborék, mire felérnek. Ez a diffúzoros megoldásról nem mondható el. Ugye?
Az is igaz, hogy ez nem a linkelt Dennerle CO2 flipper, hanem valami japán gyártmány. Folyamatosan változik a lejtő szöge, figyelembe véve a csökkenő buborékméret felületi feszültségét.

www.youtube.com/watch?v=Ry4IUaS4gIo
 
Pedig ránézésre nem tűnik nagyon rossznak a rendszer hatásfoka. A videót 0:50 - 1:02 között érdemes nézni. Valahová eltűnik a buborék, mire felérnek. Ez a diffúzoros megoldásról nem mondható el. Ugye?
Az is igaz, hogy ez nem a linkelt Dennerle CO2 flipper, hanem valami japán gyártmány. Folyamatosan változik a lejtő szöge, figyelembe véve a csökkenő buborékméret felületi feszültségét.

www.youtube.com/watch?v=Ry4IUaS4gIo

Bocs, most látom, hogy ez is Dennerle. ...csak egy másik.
 
Látszik hogy kissebb lesz a buborék mire felér, de nemtudom elég lehet e. Fönt egy lefele fordított "edénybe" gyűlik a széndioxid úgy látom és gondolom onnan kéne a vízbe oldódnia.
 
Látszik hogy kissebb lesz a buborék mire felér, de nemtudom elég lehet e. Fönt egy lefele fordított "edénybe" gyűlik a széndioxid úgy látom és gondolom onnan kéne a vízbe oldódnia.
Nem vagyok a gázok folyadékba oldódásának tudója (se), de ha csak a felső edényből kellene beoldódnia a CO2-nek, akkor miért bohóckodnának a létrával? Mivel te is látod, hogy a buborék egyre kisebb lesz ahogy egyre feljebb kerül, ebből arra következtetek, hogy közben beoldódik. Azaz: Ha kellő felülettel, kellő ideig érintkezik a vízzel a CO2 , akkor előbb-utóbb beoldódik. Ha nem érintkezik kellő ideig (felszáll) akkor...
 
Nem vagyok a gázok folyadékba oldódásának tudója (se), de ha csak a felső edényből kellene beoldódnia a CO2-nek, akkor miért bohóckodnának a létrával? Mivel te is látod, hogy a buborék egyre kisebb lesz ahogy egyre feljebb kerül, ebből arra következtetek, hogy közben beoldódik. Azaz: Ha kellő felülettel, kellő ideig érintkezik a vízzel a CO2 , akkor előbb-utóbb beoldódik. Ha nem érintkezik kellő ideig (felszáll) akkor...
Tudom hogy azért van így hogy felfele is oldódjon bele, de ha megnézed akkor itt egész nagy buborékok hagyják el a flippert, és onnan megy abba az "edénybe"

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Tudom hogy azért van így hogy felfele is oldódjon bele, de ha megnézed akkor itt egész nagy buborékok hagyják el a flippert, és onnan megy abba az "edénybe"

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Bocs, teljesen igazad van. Az általad említett típus, nem azonos az általam linkelttel. Kicsit elkalandoztam :-( Az ismerősöd által (majdan) használt létra egyenlő fok távolságú, az általam linkelt pedig sűrűsödik, és csökken a szöge felfelé haladva. Ezért az általad említettnél a beoldódás feltehetően nem jó.
Sorry.
Tehát az elv jónak tűnik, de ez a példány kevésbé sikerült.
 
Bocs, teljesen igazad van. Az általad említett típus, nem azonos az általam linkelttel. Kicsit elkalandoztam :-( Az ismerősöd által (majdan) használt létra egyenlő fok távolságú, az általam linkelt pedig sűrűsödik, és csökken a szöge felfelé haladva. Ezért az általad említettnél a beoldódás feltehetően nem jó.
Sorry.
Tehát az elv jónak tűnik, de ez a példány kevésbé sikerült.
Értem, köszi a válaszokat! :) Továbbítom neki az infót.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Szerintem ez a CO2 beoldás arra hajaz hogy hosszú útja legyen a buborékoknak . Sokkáig legyen a CO2 a vízben. Alapvetöen jó elgondolásnak tartom , de ez a kialakítás nem meg győző számomra .
Ha valaki ilyesmit szeretne barkácsolni mondjuk beszerez 10 méter átlátszó csövet. Cső egyik végén beoldja a co2 másik vége meg az akváriumba vagy a harang izebe . Arra hogy a csöben , hogy áramoltatja a vizet bypass vagy külön ág az már kb mindegy.


Tapatalkkal küldve az én SM-J510FN eszközömről
 
Sziasztok,

Sajnos valami oknál fogva nem tudok megfelelő CO2-t beoldani a vizembe.
Támadt egy olyan ötletem, hogy egy Y CO2 cső elosztóval 2 felé osztanám a rendszert 2 darab aquario difivel (egy közepes és egy nagy) az akvárium 2 oldalán oldanám be a co2-t, így szerintem nem kellene külön tűszelep, mert hagynám a jelenlegi beállításokon a tűszelepet és csak annyi lenne a különbség, hogy 2 felé menne a gáz.
Hülye ötlet?
 
Sziasztok,

Sajnos valami oknál fogva nem tudok megfelelő CO2-t beoldani a vizembe.
Támadt egy olyan ötletem, hogy egy Y CO2 cső elosztóval 2 felé osztanám a rendszert 2 darab aquario difivel (egy közepes és egy nagy) az akvárium 2 oldalán oldanám be a co2-t, így szerintem nem kellene külön tűszelep, mert hagynám a jelenlegi beállításokon a tűszelepet és csak annyi lenne a különbség, hogy 2 felé menne a gáz.
Hülye ötlet?

Nem. :D
 
Sziasztok,

Sajnos valami oknál fogva nem tudok megfelelő CO2-t beoldani a vizembe.
Támadt egy olyan ötletem, hogy egy Y CO2 cső elosztóval 2 felé osztanám a rendszert 2 darab aquario difivel (egy közepes és egy nagy) az akvárium 2 oldalán oldanám be a co2-t, így szerintem nem kellene külön tűszelep, mert hagynám a jelenlegi beállításokon a tűszelepet és csak annyi lenne a különbség, hogy 2 felé menne a gáz.
Hülye ötlet?
Reaktort használj, és akkor lesz mindenhol rendesen CO2.
 
Szerintem nem működne. Nem egyforma a difi. De ha egyforma lenne se menne. Ket difinel az egyik nyomasa ha kiegyenlítődik es elindul akkor a másikra nem marad nyomás. Mert ha lenne meg benne erosebben nyomna az elso.Csak az egyik fog menni.
Gondolkodj a jobb beoldason 1db beoldoval. Minden megoldhato.
Szerk: Minden képen 2 tűszelep kell hozza.
Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Henrik véleményét támogatom. Én próbáltam így a beoldást (nem aquarioval), megközelítőleg azért hasonló volt a porlasztás, de csak hasonló, nem egyforma. És idővel (koszolódás folyamán) még jobban "elkülönböztek". Biztosan szerepet játszott a CO2 csövek különböző hosszúsága is. Ha tudod hasonlóra vágni, talán jobb lehet az eredmény, de a te üvegméretednél egész biztosan be lehet lőni egy diffúzorral is...
 
A gáz nem hülye, a legkisebb kényszer elve szerint keres magának utat. Kb. ki van zárva, hogy csak az egyik diffin jusson ki, persze ehhez rá is kell adni annyi gázt, hogy mindkettőn jöjjön. Természetesen nem les egyforma a két gázmennyiség, de arra jó, hogy az egyenletességet elősegítsük. Két difit vagy két reaktort össze lehet kötni a fenti okból, viszont difit és reaktort nem.
 
A gáz nem hülye, a legkisebb kényszer elve szerint keres magának utat. Kb. ki van zárva, hogy csak az egyik diffin jusson ki, persze ehhez rá is kell adni annyi gázt, hogy mindkettőn jöjjön. Természetesen nem les egyforma a két gázmennyiség, de arra jó, hogy az egyenletességet elősegítsük. Két difit vagy két reaktort össze lehet kötni a fenti okból, viszont difit és reaktort nem.
Valamennyi természetesen távozik a másikból is de nem mérvadó a beoldási képessége. Próbálkoztam vele sokat annak idején, még légpumpa csapokkal is próbálgattam a nyomást terelgetni. Nem kielégítő a hatásfoka. Egyszerűbb egy stabil, megbízható módszert beiktatni. Az akvárium mérete lehetővé teszi a sima beoldási megoldást mindenféle plusz költségek nélkül. Meg kell keresni a lilly-ből a falnak ütköző flow pontját, ott fordul le a víz. Alá kell tenni a difit. A leghosszabb akváriumom 120 cm egy db neo difi látja el teljes beoldással. Tökéletesen működik. Az Ő akváriuma egy elég rövid méret.
Sajnos az y-ba kötött difik ha nincs tűszelep mind a kettő előtt, olyan mintha csak 1 lenne.

A gáz nem hülye, a legkisebb kényszer elve szerint keres magának utat.

Ez így van ahogy írod. Csak mind kettőnek nagy nyomás kell. És az y két ágára megy a nyomás. Ahogy telnek a difik, az egyik egyszer csak elereszti a bubikat, abban a pillanatban az y résznél a nyomás csökkenni kezd. A másikon ezáltal nem nem fog kimenni vagy ha ki is megy, rendkívül csekélyen. Ha nyomást emel, az aktívan működő difin fog tódulni a gáz. Egyszerűen nem lehet majd lekövetni mennyi gáz is megy a vízbe. Egyszerűen ha sehogy nem megy a beoldás ami nehezen tudok elhinni, be kell iktatni egy plusz tűszelepet, és mind kettőt, az y után tenni.
 
Back
Oldal tetejére