• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Műanyag külső diffúzorok

viktorlantos

Alapító
Admin
Privátban kaptam a kérdést, de felteszem ide is hátha valaki hasonlóan választ keres.

Megkérdezhetem, hogy mi ez mert nem láttam még ilyet? Vagy csak számomra újdonság ez a fajta beoldás? Köszi szépen előre is!
kFBg_AXp8-o

És a válaszom...

Külső műanyag difi. Egy időben nagyon felkapták ezért én is kipróbáltam. A baj az amit a videón is látsz. Borzalmasan teleszemeteli buborékkal az akváriumot. Nem csak a lebegő bubik, de a növényekre tapadó buborékok is rendkívűl zavaróak. Több mint 1 hónapig használtam ilyet, de pont ezért hagytam abba. Élvezhetetlenné teszi az akváriumot. Az ADA verseny fotózás miatt 2 órával előtte le kellett kapcsolnom, hogy a fotóra valahogy kinézzenek a növények.

Sajnos még mindig két esztétikus és hatékony megoldást látok. A belső üveg difi és a külső reaktor.
....

Annyit hozzáfűznék a dologhoz, hogy szeretünk sokféle dolgot kipróbálni. Balázs talán az első volt az országban aki ilyen difit használt, de kipróbáltam én is. Iszonyat mennyiségű CO2 jut be az akiba így, hogy az üveg esőztetőbe van beoldva. (Normál esőztetőnél sokkal több a veszteség) Szóval CO2 szinttel nincs gond. A gond azzal van hogy ezek a difik (Boyu, Up) sima porlasztókövet használnak amit bekavarnak a szűrőcsöved beömlő ágára. Emiatt olyan a hatás, mintha kipufogó lenne az akváriumban. A fenti Dán srác videója még szolidan adja vissza az effektet, mivel ő PH computerrel használja. Nálam a nagy 240-ben borzalmas sok buborék jött ki és ez még csak 1 a problémák közül, de ez a sok buborék így hogy az áramlásba van kötve közvetlen rátapad a növényeidre. Rövid időn belül szinte eltűnik a moha zöldje stb, mert csak a buborékokat látod. Nálam nem élte meg, hogy elkoszolódjon mert lecseréltem, de tapasztalatnak mindenképp jó volt. Kipróbáltuk mert néhányan az angolok közül is használták. Ahogy látom ott is a többség a kezdeti lelkesedés után eldobta már a fenti hatás miatt.

Nem minden a buborék és a beoldás. Ha egy cucc elkoszolja a látványt egyszerűen nincs értelme használni. A cuccok egyébként nem kaphatóak európában csak netről rendelhető.
 
...hogy ne a műanyagot szidjuk - az egyébként elegáns külső üveg difivel is ugyanaz volt a problémám (van olyanom is a szekrényben ;) ) - a halak vígan úszkáltak az ásványvízben.

Nem elhanyagolható probléma egyébként hogy a be nem oldott mindenfelé keringő apró CO2 buborékokat - legalábbis a nano kis terében - szépen beszippantja a szűrő, nagy mennyiségben és ettől "levegősödni kezd". Plusz azt is tudjuk, hogy a nitrifikációban a szűrőbe meggyűlt sok CO2 sem segít. Elég komolyan CO2-gazdag környezet alakul ki ott ahol baciknak kellene tenyészni. Az oxigéndús környezet helyett.
 
Back
Oldal tetejére