• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Sziasztok!
Biztos le van írva az előző 30 oldalon valahol, de nincs időm végigolvasni. Ideális esetben mikor kell lekapcsolni a CO2-t? A lámpával egy időben?
 
Sziasztok!
Biztos le van írva az előző 30 oldalon valahol, de nincs időm végigolvasni. Ideális esetben mikor kell lekapcsolni a CO2-t? A lámpával egy időben?
Nálam lámpakapcs előtt fél órával, hogy a gazok lecsökkentsék a CO2 szintet éjszakára. Van, aki 1 egész órával előtte kapcsolja ki ugyanezen okból. Ha szereted erősen túltolni a CO2 - t, akkor szerintem 1 óra kell.
 
Nálam lámpakapcs előtt fél órával, hogy a gazok lecsökkentsék a CO2 szintet éjszakára. Van, aki 1 egész órával előtte kapcsolja ki ugyanezen okból. Ha szereted erősen túltolni a CO2 - t, akkor szerintem 1 óra kell.
Majdnem minden algatípus okánál szerepel a Co2 ingadozás. Ezzel nem ágyazol meg nekik? Vagy mi számít akkor ingadozásnak?
 
Majdnem minden algatípus okánál szerepel a Co2 ingadozás. Ezzel nem ágyazol meg nekik? Vagy mi számít akkor ingadozásnak?
Ez jó kérdés. Nem használok olyan régóta magasnyomásút. Ha nem csalnak az itt olvasott emlékeim, akkor az ingadozás a rossz áramlásból is jöhet napközbeni, mert a nagy fényre nem tud elég CO2-höz jutni minden növény. Illetve jobban számít a CO2 elérhetősége lámpabekapcskor, mert az alga azonnal indul a reggel befecskendezett táppal, a növények meg nem ugranak azonnal, ha nincs szén. A nap végén nem ez a helyzet, addigra felhasználják a gazok a tápot, ergo az alga kisebb eséllyel indul be.
 
Sziasztok.

Ahogy nezem a forumot, a legtobb helyen komoly CO2 rendszer van. Igy az eselytelenek nyugalmaval kerdeznem: van valaki, aki Dennerle BIO 60-at hasznal? A kerdesem leginkabb az lenne, hogy ezen ugye nem lehet leallitani ejszakara sem a CO2-t. Amig birja szusszal, mukodik. Vajon tobb kart fogok vele csinalni, mint hasznot, ha beuzemelem? Vagy menjen nyugodtan ejjel-nappal?
 
Sziasztok.

Ahogy nezem a forumot, a legtobb helyen komoly CO2 rendszer van. Igy az eselytelenek nyugalmaval kerdeznem: van valaki, aki Dennerle BIO 60-at hasznal? A kerdesem leginkabb az lenne, hogy ezen ugye nem lehet leallitani ejszakara sem a CO2-t. Amig birja szusszal, mukodik. Vajon tobb kart fogok vele csinalni, mint hasznot, ha beuzemelem? Vagy menjen nyugodtan ejjel-nappal?
Mehet állandóra.
 
Sziasztok,

Mi lehet a gond, ha a buborékszámlálóban a folyadék bezavarosodik/bebuborékosodik? Diffuzort cseréltem, mert az előző furcsa nyekegő hangot adott ki, és a csere után lett furcsa a folyadék. Most visszavettem a tűszeleppel a beáramlást. Ki fog szerintetek tisztulni?
 
Sziasztok,

Mi lehet a gond, ha a buborékszámlálóban a folyadék bezavarosodik/bebuborékosodik? Diffuzort cseréltem, mert az előző furcsa nyekegő hangot adott ki, és a csere után lett furcsa a folyadék. Most visszavettem a tűszeleppel a beáramlást. Ki fog szerintetek tisztulni?
Nincs jelentősége, károd nem lesz belőle max nem tudsz bubit számolni. De már azt sem kell mert nem számolunk hanem finomhangolunk. De ha számolva akarod beállítani, pár óra kikapcsolás után, bekapcsolod akkor még nem zavaros, beállítod a megfelelő számot, és lekapcsolod. Ennyi.
 
Nincs jelentősége, károd nem lesz belőle max nem tudsz bubit számolni. De már azt sem kell mert nem számolunk hanem finomhangolunk. De ha számolva akarod beállítani, pár óra kikapcsolás után, bekapcsolod akkor még nem zavaros, beállítod a megfelelő számot, és lekapcsolod. Ennyi.
Nagyon köszönöm!
 
Nem találtam külön topikot.
Mi lehet a baj, a buborékszámláló mindig mást mutatt egyszer 60 egyszer 20 stb
Ma arra lettem figyelmes, hogy nem indult be a co2 kicsit megbabráltam a tűszelepet s rőgtön elindult.
De sajnos hiába állítom be 60 bubi/percre egyszerűen lelassul a bubiszám.
A palack a mágnesszelp ujjak.
 
1. Ellenorizd, hogy nem ereszt-e a rendszer.
2. Allitsd magasabbra a kimeno nyomast (2-2,5 bar)
 
Vettem egy Green Aqua mágnesszelepet a Vadvilágba, sajnos a matrica leeset ami jelölné a co2 írányát.
Gondoltam megnézem a Vadvilág honlapján,s úgy kötöttem be, de nemigazán müködik.
Meglestem a Green Aqua honlapján is s ott máshogy volt rajzolva:))
Hogy kössem be?https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-co2-solenoid-valve.html

https://www.vadvilagbolt.hu/green-a...55WjqPoEUguyy3OcyvAQEr_hrsgZBLQRoC9ZkQAvD_BwE
Mindkét boltban ugyan az a fényképén szerepel a szelepről és a rajta lévő nyílról "IN". Csak a vadvilágos srácok elnézték a dolgot, amikor segíteni akartak a plusz rajzukkal.
 
Back
Oldal tetejére